تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

آخرین اخبار استخدام وزارت بهداشت در سال ۱۴۰۱

جدیدترین اخبار استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سال ۱۴۰۱

استخدام بهورز در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل (۸ اسفند ۱۴۰۱)

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان اردبیل در نظر دارد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در خانه های بهداشت از افراد واجد شرایط را از طریق آزمون علمی، مصاحبه وگزینش برای پذیرش در رشته شغلی بهورزی به صورت قرارداد کارمعین با شرایط و ضوابط به شرح ذیل در مناطق روستایی مورد نیاز بکارگیری نماید.
مهلت ثبت نام تا ۱۶ اسفند ۱۴۰۱ می باشد.

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

 

شرایط عمومی استخدام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۱- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
۲- داشتن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دایم از خدمت (ویژه برادران)
تبصره : معافیت پزشکی در صورتی پذیرفته خواهد شد که بر اساس اعلام کمیسیون پزشکی دانشگاه با وظایف بهورزی منافات نداشته باشد .
۵- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روانگردان
۶- عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
۷- داشتن سلامت جسمانی ، روانی ، اجتماعی و توانایی برای انجام کار بهورزی و قابلیت انجام فعالیتهای مرتبط با آن، از جمله دهگردشی و انجام سیاری ها در روستاها و کلیه آبادی های تحت پوشش با تایید پزشک طب کار دانشگاه یا پزشک معتمد معاونت بهداشت
۸- نداشتن سابقه اخراج از مراکز آموزش بهورزی و سایر واحدهای دانشگاه و نداشتن سابقه انصراف از مراکز آموزش بهورزی

 

مواد آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

۱- آزمون کتبی جهت سنجش توانمندی های عمومی : سوءالات به صورت چهار گزینه ای (با اعمال یک نمره منفی به ازای هر سه پاسخ غلط) از دروس دوره دوم متوسطه شامل زبان ادبیات فارسی ، زبان انگلیسی و تعلیمات دینی یا دین و زندگی طراحی خواهد شد. آزمون کتبی ۶۰ % از کل نمره آزمون را به خود اختصاص خواهد داد.
۲- امتیاز تاهل و فرزند: به استناد بند ب ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازای تاهل و هر فرزند دو درصد مجموعاً حداکثر تا ۱۰ درصد به امتیاز آموزن کتبی فرد اضافه خواهد شد.
۳-  (مصاحبه) از بین داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول حداقل به میزان ۲ برابر ظرفیت پذیرش به ترتیب نمرات فضلی جهت انجام مصاحبه معرفی خواهند شد که معادل % ۴۰ از کل نمره آزمون را به خود اختصاص خواهد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:


خبر جذب چهار هزار بهورز در سال ۱۴۰۲ (۲۳ بهمن ۱۴۰۱)

به گزارش خبرگزاری ایرنا، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال آینده ۴ هزار بهورز جذب خواهند شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر حسین فرشیدی در حاشیه برگزاری همایش کشوری بهورزان، مراقبان سلامت و مربیان بهورزی به خبرنگاران افزود: هم‌اکنون ۳۱ هزار بهورز استخدام این وزارتخانه هستند و با چهار هزار استخدامی جدید در سال ۱۴۰۲ این تعداد به ۳۵ هزار نفر می‌رسد.
وی با بیان اینکه بهورزان نقشی کلید در پاندمی کرونا داشتند، تصریح کرد: در زمان درگیری کشور با کرونا، اولین گروه حاضر در میدان مبارزه با کرونا بهورزان بودند و این گروه زحمتکش همانند دیگر خادمان حوزه سلامت خوش درخشیدند.

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون های استخدامی بهورز در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی بهورزی


اخذ مجوز استخدام ۲۰ هزار پرستار جدید در کشور (۱۶ بهمن ۱۴۰۱)

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز استخدام ۲۰ هزار پرستار جدید در کشور اخذ شده است.
بهرام عین‌اللهی در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: مجوز استخدام ۲۰ هزار پرستار جدید در کشور با توجه به کمبود نیروی پرستار در کشور اخذ شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی با بیان اینکه این موضوع یک خبر خوب برای جامعه سلامت کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: اولویت ما در استخدام ۲۰ هزار پرستار جدید، کسانی هستند که در دوران کرونا خدمت کردند و این پرستاران برای استخدام امتیاز ویژه می‌گیرند.
عین‌اللهی بیان کرد: ۳۵ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن استخدام را به این دسته افراد می‌دهیم تا اولویت را برای استخدام آنان داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: ۳۵۰۰ کاردان و کارشناس فوریت‌های پزشکی علاوه بر ۲۰ هزار پرستار نیز جذب می‌شود.
به گزارش تسنیم، با احتساب این گفته وزیر بهداشت، مجموع استخدامی‌های وزارت بهداشت در رسته‌های پرستاری و فوریت‌های پزشکی به ۲۳ هزار و ۵۰۰ نفر می‌رسد که عدد قابل توجهی است.

احتمال استخدام بیست هزار پرستار در سال ۱۴۰۲ (۱۲ بهمن ۱۴۰۱)

معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه باید میان پرستارانی که در زمان سخت کرونا کنار مردم بودند با کسانی که طرح خود را آغاز نکردند و یا ترک طرح کردند تفاوت باشد، درعین حال از احتمال استخدام ۲۰ هزار پرستار در سال آتی خبر داد

به گزارش خبرگزاری ایسنا، معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: احتمال استخدام ۲۰ هزار پرستار در سال آینده وجود دارد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه باید میان پرستارانی که در زمان سخت کرونا کنار مردم بودند با کسانی که طرح خود را آغاز نکردند و یا ترک طرح کردند تفاوت باشد، درعین حال از احتمال استخدام ۲۰ هزار پرستار در سال آتی خبر داد.
دکتر عباس عبادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت استخدام پرستاران، گفت: وقتی مجوز استخدام گرفته می‌شود معمولا سازمان امور اداری و استخدامی خیلی وارد جزئیات نمی‌شود و تعداد استخدام مجاز وزارت بهداشت را به شکل کلی اعلام می‌کند. ظاهرا قرار است برای استخدام حدود ۴۱ هزار نفر در سال آتی مجوز صادر شود که در همه بخش‌های وزارت بهداشت خواهد بود.
وی افزود: آنچه که طبق سنوات گذشته داشته‌ایم این بود که بین ۴۰ تا ۵۰ درصد مجموع تعداد استخدامی‌ها مربوط به گروه پرستاری بود؛ بنابراین احتمالا حدود ۱۹ تا ۲۰ هزار نفر در مجوز استخدامی پیش رو، ‌ همکاران پرستار ما شانس استخدام دارند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت درخصوص وضعیت جذب پرستاران از کار بی‌کار شده فعال در دوره کرونا، اظهار کرد: برای این دسته از پرستاران امتیاز ویژه به ازای ماه‌هایی که در بخش کرونا فعالیت کرده باشند، در نظر گرفته می‌شود؛ چون باید بین کسانی که در دوران سخت کرونا کنار مردم بودند با کسانی که بعد از آن مشغول به کار شدند یا در زمان کرونا ترک طرح کردند و یا کلا طرح خود را آغاز نکردند، تفاوت وجود داشته باشد.
او در خصوص تعداد پرستار جذب شده در سال جاری، بیان کرد: امسال مقداری جذبِ باقی مانده از مجوزهای قبلی داشتیم که بالغ بر ۵۰۰۰ نفر بود و تعدادی تبدیل وضعیت گروه ایثارگران انجام شده است که تقریبا ۱۲ هزار نفر هم در این بخش تبدیل وضعیت شدند. ان‌شاءالله اگر مجوز جدید استخدامی بیاید و بتوانیم پیش از نوروز ۱۴۰۲ آزمون استخدامی را برگزار کنیم، اتفاق مبارکی در حوزه سلامت رخ خواهد داد.
(خبرگزاری ایسنا)

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون استخدامی پرستاری و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات رایگان استخدامی پرستاری

 


آخرین اخبار استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان انتقال خون

خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی مرکزی

خبر ۱ آذر ۱۴۰۱ (ساوه)
تمدید مهلت ثبت نام نیروی انسانی در رشته شغلی خدمات دانشگاه علوم پزشکی ساوه
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران عرضه برای یکایک شما کاربران گرامی به اطلاع می رسانیم؛ ثبت نام آزمون استخدام رشته خدمات تا تاریخ ۷ آذر ۱۴۰۱ تمدید شد.

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ساوه میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ساوه

 

آگهی ۲۵ ابان ۱۴۰۱
دانشکده علوم پزشکی ساوه در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در رشته شغلی خدمات افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون های کتبی ،مصاحبه و پس از احراز صلاحیت های عمومی، بصورت شرکتی با در نظر گرفتن شرایط مندرج در جدول ذیل بکارگیری نماید.
مهلت ثبت نام تا ۳۰ آبان ۱۴۰۱ می باشد.

تذکرات
۱- انعقاد قرارداد بصورت موقت می باشد و در صورت رضایت از نحوه خدمتی و نیاز ، قرارداد تمدید خواهد شد.
۲- هرگونه اطلاع رسانی در خصوص زمان و محل برگزاری آزمون و یا مصاحبه، نحوه صدور کارت و … از طریق همین سایت انجام خواهد شد. لذا داوطلبین موظف هستند جهت آگاهی از اطلاعیه ها حداقل هر ۲۴
ساعت یکبار به سایت مراجعه نمایند.
۳- عواقب ناشی از عدم اطلاع در خصوص زمانشرکت در آزمون و یا مراجعه جهت تشکیل پرونده و مصاحبه بر عهده متقاضی خواهد بود.
۴- وجه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.
۵- باتوجه به محدودیت زمانی جهت آماده نمودن مدارک مورد نیاز، لطفا از هم اکنون، نسبت به تهیه مدارک لازم اقدام فرمایید، بدیهی است درصورت عدم ارائه اصل و تصویر مدارک در مهلت مقرر، هیچ امکانی جهت
تمدید مهلت تحویل مدارک وجود نداشته و به دلیل نقص مدرک، از این فراخوان حذف خواهید شد.

 

جدول رشته شغلی مورد نیاز

ردیف عنوان شغل محل خدمت تعداد سهمیه های انتخابی جنسیت شرایط احراز از نظر مدرک و رشته تحصیلی
۱ متصدی خدمات
عمومی( خدمتگزار)
ساوه ۱ آزاد ۱ نفر مرد دارا بودن مدرک دیپلم

 

شرایط عمومی

۱- داشتن تابعیت ایران
۲- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴- عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و روان گردان
۵- داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی انجام کاری که به کارگیری می شوند (تائید پزشک طب کار یا کمیسیون پزشکی)
۶- نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر یا پرونده تخلفاتی
تذکرات مهم در خصوص شرایط عمومی:
افرادی که مجاز به شرکت در این آزمون نیستند عبارتند از:
۱- مستخدمین رسمی،ثابت و پیمانی و قراردادی دانشکده و سایر دستگاه های اجرایی و یا کارکنان بازنشسته و بازخرید خدمت آنها
۲- انفصال شدگان از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحد های تابعه دانشکده و سایر دستگاهها و موسسات دولتی
۳- افرادی که به موجب آرای مراجع قضائی و ذی صلاح ،از خدمت دولتی منع شده باشند
۴- افرادی که تعهد خدمت به سایر سازمان ها، شرکت های دولتی و سازمان های وابسته به دولت و موسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است دارند.
۵- دارندگان مدرک تحصیلی معادل و یا بالاتر از مدرک مندرج در شرایط احراز

 

شرایط اختصاصی
شرایط سنی داوطلبان
داشتن حداقل ۲۰ سال (متولدین تا ۱۳۸۱/۰۸/۲۳) و حداکثر ۳۵ سال تمام (متولدین۲۳/۰۸/۱۳۶۶به بعد)
تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تائیدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهند شد:
الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (۲۵%)و بالاتر، فرزندان آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند ،از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
ب) افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر ،مادر ،خواهر ،برادر و همسر) تا میزان ۵ سال.
پ) رزمندگان که در جبهه ها به صورت داوطلبانه خدمت نموده اند ،به میزان مدت حضور در جبهه.و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
ت)سابقه خدمت کارمندان تمام وقت دولتی حداکثر به میزان ۵ سال.
ث) به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند یکسال تا حداکثر ۵ سال به سقف محدوده سنی اضافه میشود.

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

آگهی ۲۹ آبان ۱۴۰۱ (شهرضا)
پس از حمد خدا و درود و صلوات بر پیامبر بزرگ اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، شرکت خدمات بهداشتی درمانی کوثر پرستار سپاهان در نظر دارد برای تأمین نیروی مورد نیاز رسته شغلی کارشناس تغذیه خود به صورت شرکتی به تعداد یک نفر خانم/آقا ،جهت مرکز بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرضا، افراد واجد شرایط را از طریق سنجش توانمندیهای شغلی (آزمون کتبی) و سنجش توانمندیهای تخصصی (مصاحبه شغلی) یا توامان پس ازطی کردن مراحل گزینش و سایر ضوابط به صورت شرکتی به شرح ذیل جذب نماید.
مهلت ثبت نام تا ۳۰ آبان ۱۴۰۱ می باشد.

شرایط عمومی
– التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
– تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مطرح درقانون اساسی
– داشتن تابعیت ایران
– عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روانگردان
– عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
– نداشتن منع جذب در دستگاه های دولتی به موجب آرای مراجع قانونی
– داوطلبان نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازنشسته و بازخرید خدمت باشند.
– عدم اشتغال در شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیروی انسانی طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (به صفحه تذکرات مراجعه فرمایید.)
– داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که برای آن جذب می شوند بر اساس سنجش سلامت (طب کار)

 

شرایط اختصاصی
شرایط سن: داشتن حداقل سن ۲۰ سال تمام و حداکثر ۴۰ سال تمام تا تاریخ انتشار آگهی (۱۴۰۱/۰۸/۲۸)
تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد.
۱- جانبازان و آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان فرزندان آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
۲- سایر مشمولین ۲۵ % و ۵ %در صورت ثبت نام در آزمون، مکلف به رعایت حداکثر سن های اعلام شده در ذیل می باشند، در غیر اینصورت از ادامه فرآیند استخدام حذف خواهند شد.
۳- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
۴- داوطلبانی که در جبهه ها بطور داوطلبانه خدمت نمودهاند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
۵- داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسانی موظف (اجباری و یا اختیاری و یا درقالب تمدید طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و متعهدین خدمت قانون مذکور انجام داده اند به میزان انجام خدمت فوق
۶- داوطلبانی که به صورت قرداد تمام وقت در موسسه و سایر موسسات تابعه وزارت متبوع و یا شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیرو طرف قرارداد آنها (خرید خدمات تامین نیروی انسانی) به خدمت اشتغال دارند به میزان خدمت غیر رسمی آن ها.
تبصره: داوطلبانی که به صورت تمام وقت در موسسه و سایر موسسات تابعه وزارت متبوع و یا شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیرو طرف قرارداد آن ها (خرید خدمات تامین نیروی انسانی) به خدمت اشتغال داشته اند و در تاریخ فراخوان با موسسه قطع همکاری نموده اند حداکثر به میزان ۵ سال.
۶- سابقه مشمولین موضوع تبصره ۴ ماده ۳۴ آیین نامه استخدامی (مدت سابقه خدمت تمام وقت دولتی) حداکثر به مدت ۵ سال قابل محاسبه است.
۷- به استناد بند الف ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۲۴/۰۷/۱۴۰۰ مجلس شورای اسلامی به ازاء تاهل و نیز داشتن هر فرزند یک سال تا حداکثر ۵ سال به سقف محدودیت سنی اضافه می شود.
نکته:مجموع سنوات اضافه شده به سن داوطلبان درهر حال از ۱۵ سال بیشتر نخواهد بود.(ایثارگران تابع قوانین و مقررات مربوطه میباشند.)

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمان

آگهی ۲۶ آبان ۱۴۰۱ (سیرجان)
دانشکده علوم پزشکی سیرجان در نظر دارد کارشناس شنوایی سنجی از طریق مصاحبه بصورت نیروی شرکتی جذب نماید متقاضیان می توانند جهت ثبت نام به آدرس دفتر کارآفرینی دانشکده علوم پزشکی واقع در ستاد دانشکده جنب پارک مسافر مراجعه نمایند.


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی

آگهی ۲۶ آبان ۱۴۰۱ (مشهد)
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان رضوی (مشهد) در نظر دارد برای تامین نیروهای مورد نیاز خود از محل مجوز های استخدامی شماره ۲۷۵۹۶۰ مورخ ۲۹/۰۵/۱۳۹۹ و شماره ۳۸۱۲۴۹ مورخ ۳/۱۰/۱۳۹۹ سازمان اداری استخدامی کشور، افراد واجد شرایط را به استناد ماده ۳۳ آئین نامه اداری، استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون های استخدامی مصوب دور دوم هیات امنا سال ۱۳۹۷ از طریق آزمون کتبی در حیطه های عمومی و تخصصی (و حسب مورد مصاحبه استخدامی) یا آزمون عملی به صورت پیمانی با شرایط و ضوابط ذیل استخدام نمایند.
مهلت ثبت نام تا ۵ آذر ۱۴۰۱ می باشد.

کاربر گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط و نحوه ثبت نام، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی مشهد را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

شرایط عمومی
۱-۱ . داشتن تابعیت ایران
۲-۱ . اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۳ -۱ . التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
۴-۱ . انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
تبصره: دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تایید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی کرده باشند، می توانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمون ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون حداکثر تا یکسال پس از برگزاری آزمون موظف به ارائه گواهی پایان خدمت خود می باشند. درصورت عدم ارائه گواهی مربوطه در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی استخدام و به کارگیری آنها کان لم یکن تلقی میشود.
۵-۱ . داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند (به تشخیص شورای طب کار
یا کمیسیون پزشکی دانشگاه).
۶-۱ . عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
۷-۱ . نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
۸-۱ . عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح.
۹-۱ .داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت و همچنین بازنشسته دستگاههای اجرایی باشند.
۱۰-۱ .دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی معتبر.
تذکرات مهم در خصوص شرایط عمومی:
افرادی که مجاز به شرکت در این آزمون استخدامی نیستند عبارتند از:
۱ -افراد بازنشسته و بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی
۲ -انفصال شدگان دائم از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحدهای تابعه وزارت بهداشت
۳ -افرادی که به موجب آراء مراجع قضائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
۴ -افرادی که تعهد انجام کار به سایر موسسات و یا دستگاههای اجرایی دارند.
۵ -دارندگان مدارک تحصیلی معادل در رشته تحصیلی آگهی شده.
نکته: در صورتیکه داوطلب در بدو استخدام دارای مقطع تحصیلی بالاتر مرتبط یا غیرمرتبط با شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل و مدرک تحصیلی مندرج در آگهی باشد، ملزم به ارائه تعهد نامه محضری مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی مربوطه پس از صدور حکم استخدامی خواهد بود.

 

مواد آزمون
به هر یک از داوطلبان، یک دفترچه سوال عمومی و یک دفترچه سوال اختصاصی داده خواهد شد.
کلیه دروس آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه ای با ضریب یک (۱) برای سوالات حیطه عمومی و ضریب دو (۲) برای سوالات حیطه تخصصی طراحی خواهد شد. ضمنا به ازای هر سه پاسخ غلط، یک پاسخ صحیح حذف خواهد شد.
الف) مواد آزمون عمومی:
– فنّاوری اطلاعات(مهارتهای هفتگانه ICDL)
– ریاضی و آمار مقدماتی
– زبان و ادبیات فارسی
– معارف اسلامی*
– زبان انگلیسی – عمومی
– اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
– هوش و توانمندی های ذهنی
* اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در محاسبه نمره کل عمومی (که حیطه عمومی نامیده میشود)، این درس لحاظ نخواهد شد ولی چنانچه داوطلب اقلیت دینی به سؤالات معارف اسلامی پاسخ دهد، این درس با تأثیر مثبت در محاسبه نمره کل عمومی لحاظ خواهد شد. در واقع دو نمره کل عمومی، یک نمره کل با لحاظ نمره خام درس مذکور و یک نمره کل بدون لحاظ نمره خام درس مذکور، محاسبه و نمره کل بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت.

 

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون های استخدامی دانشگاه علوم پزشکی و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی دانشگاه علوم پزشکی

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی همدان

خبر ۲۲ آبان ۱۴۰۱ (همدان)
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛داوطلبان ثبت نامی در آزمون جذب نیروی پیمانی پائیز ۱۴۰۱ جهت مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه میتوانید از روز دو شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ لغایت پنج شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ به نشانی مرکز آزمون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی همدان مراجعه فرمایید.

خبر ۲۸ شهریور ۱۴۰۱
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی همدان در نظر دارد به استناد نامه شماره ۳۸۶۱/۲۰۹/د مورخه ۸ /۵/۱۴۰۱ مدیرکل محترم منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستند به نامه های شماره ۶۱۶۲ /۲۰۹/د مورخه ۲۰/۸/۱۳۹۹ و ۷۹۲۴/۲۰۹/د مورخه ۱۷/۱۰/۱۳۹۹ معاونت محترم توسعه مدیریت و منا بع وزارت پیشگفت و در اجرای مجوزهای استخدامی شماره ۱۳۶۶۵۸ مورخه ۲۶/۳/۱۳۹۹ و ۳۸۱۲۴۹ مورخه ۳/۱۰/۱۳۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشور، تعداد ۵۲ نفر افراد واجدالشرایط را با اخذ امتحان کتبی و مصاحبه تخصصی در قالب استخدام پیمانی به شرح ذیل بکارگیری نماید.

دفترچه راهنمای علوم پزشکی همدان

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمان

آگهی ۲۱ آبان ۱۴۰۱
شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نظر دارند جهت تامین نیروهای شرکتی خروجی خود پس از برگزاری آزمون اقدام به جذب نیروی انسانی به شرح ذیل نمایند:

رشته شغلی تعداد حداکثر سن شرایط احراز ظرفیت
پرستار (مرد) ۱۶ ۴۰ کارشناس و کارشناس ارشد پرستاری مشروط به اینکه مدرک کارشناسی پرستاری باشد ۱۰۰
کمک پرستار (مرد) ۷ ۲۶ مدرک تحصیلی دیپلم و گواهینامه معتبر کمک پرستاری ۷۰
تاسیسات (مرد) ۲ ۳۵ دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی تاسیسات یا برق ۷۰
تاسیسات (مرد) ۲ ۲۶ دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم تاسیسات یا برق ۳۰
نگهبان (مرد) ۲ ۳۵ دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی به غیر از رشته های بهداشتی و درمانی ، حداقل قد ۱۷۵ سانتی متر ، محدوده BMI  ۱۸٫۵-۲۵ ۷۰
خدمات (۴ زن و ۱۰ مرد) ۱۴ ۲۶ دیپلم تمام رشته ها ۷۰ مرد

۳۰زن

متقاضیان محترم می توانند با توجه به شرایط مندرج در جدول، حداکثر به مدت ۱۰ روز پس از تاریخ انتشار فراخوان به سایت دانشگاه مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
توضیحات مهم:
– داوطلبین محترم توجه داشته باشند پس از تکمیل ظرفیت، لینک ثبت نام غیر فعال خواهد شد
– حداکثر سن برای نیرو های خدمات و کمک پرستار ۲۶ سال می باشد که با اعمال سابقه خدمت سربازی و سابقه بیمه تا ۳۰ سال مجاز می باشد
– فرزندان معزز شهدا و جانبازان بالای۲۵  در صد از شرایط سنی معاف می باشند
– به نمره مکتسبه کارکنانی که در راستای وظایف و مأموریت های محوله مستقیمآ در مقابله با ویریس کرونا، (درمان بیماری کرونا (کوئید۱۹)) که در مراکز خدمات بهداشتی و درمانی خدمت نموده اند به ازاء هر ماه سابقه خدمت ۲ امتیاز و حداکثر ۲۰ امتیاز به نمره کل اضافه خواهد شد.
– در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازاء فرزند سوم به بعد به ازاء هر فرزند ۵ امتیاز به مجموع امتیازهای اکتسابی داوطلبان افزوده خواهد شد

 


آگهی ۹ شهریور ۱۴۰۱
دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهید بهشتی تهران، زابل، سمنان، ایرانشهر، اراک، علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، ارومیه، بجنورد، بیرجند، البرز و سازمان انتقال خون و سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی در نظر دارند برای تامین نیروهای مورد نیاز خود ؛ افراد واجد شرایط را به استناد ماده ۳۳ آئین نامه اداری، استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون های استخدامی مصوب دور دوم هیات امنا سال ۱۳۹۷ از طریق آزمون کتبی در حیطه های عمومی و تخصصی (و حسب مورد مصاحبه استخدامی) به صورت پیمانی با شرایط و ضوابط ذیل استخدام نمایند.

مهلت ثبت نام تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۱ می باشد.

کاربر گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط و نحوه ثبت نام، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های علوم پزشکی را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی

 

شرایط عمومی داوطلبان
۱-۱ داشتن‌ تابعیت‌ ایران
۱-۲ اعتقاد به‌ دین‌ مبین‌ اسلام یا یکی‌ از ادیان شناخته‌ شده در قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی‌ ایران
۱-۳ التزام به‌ قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی‌ ایران
۱-۴ انجام خدمت‌ دوره ضرورت یا معافیت‌ قانونی‌ برای مردان
تبصره: دانش‌ آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت‌ نظام وظیفه‌ تخصصی‌ بنیاد ملی‌ نخبگان که‌ پروژه تحقیقاتی‌ جایگزین‌ خدمت‌ مورد تایید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح‌ را شروع نموده و دوره آموزش نظامی‌ خود را طی‌ کرده باشند، می‌ توانند قبل‌ از صدور کارت پایان خدمت‌ در آزمون ثبت‌ نام نمایند. این‌ دسته‌ از افراد در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون حداکثر تا یکسال پس‌ از برگزاری آزمون موظف‌ به‌ ارائه‌ گواهی‌ پایان خدمت‌ خود می‌ باشند. درصورت عدم ارائه‌ گواهی‌ مربوطه‌ در زمان مقرر، ادامه‌ فرایند استخدامی‌ آنها متوقف‌ گردیده و حتی‌ در صورت قبولی‌ نهایی‌ استخدام و به‌ کارگیری آنها کان لم‌ یکن‌ تلقی‌ می‌شود.
۱-۵ داشتن‌ سلامت‌ جسمانی‌ و روانی‌ و توانایی‌ برای انجام کاری که‌ استخدام می‌شوند(به‌ تشخیص‌ شورای طب‌ کار یا کمیسیون پزشکی‌ دانشگاه).
۱-۶ عدم اعتیاد به‌ دخانیات و مواد مخدر
۱-۷ نداشتن‌ سابقه‌ محکومیت‌ جزایی‌ موثر
۱-۸ عدم وجود هرگونه‌ ممنوعیت‌ استخدام در دستگاه های اجرایی‌ توسط‌ آراء مراجع‌ قضایی‌ و ذیصلاح.
۱-۹ داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای باز خرید خدمت‌ و همچنین‌ بازنشسته‌ دستگاه های اجرایی‌ باشند.
تذکرات مهم‌ در خصوص شرایط‌ عمومی‌:
افرادی که‌ مجاز به‌ شرکت‌ در این‌ آزمون استخدامی‌ نیستند عبارتند از:
۱- افراد بازنشسته‌ و باز خرید خدمت‌ دستگاه های اجرایی‌
۲- انفصال شدگان دائم‌ از خدمت‌ و یا اخراج شدگان توسط‌ واحدهای تابعه‌ وزارت بهداشت‌
۳- افرادی که‌ به‌ موجب‌ آراء مراجع‌ قضائی‌ و ذیصلاح، از خدمات دولتی‌ منع‌ شده باشند
۴- افرادی که‌ تعهد انجام کار به‌ سایر موسسات و یا دستگاه های اجرایی‌ دارند.
۵- دارندگان مدارک تحصیلی‌ معادل در رشته‌ تحصیلی‌ آگهی‌ شده.
نکته‌: در صورتیکه‌ داوطلب‌ در بدو استخدام دارای مقطع‌ تحصیلی‌ بالاتر مرتبط‌ یا غیر مرتبط‌ با شرایط‌ احراز طرح طبقه‌ بندی مشاغل‌ و مدرک تحصیلی‌ مندرج در آگهی‌ باشد، ملزم به‌ ارائه‌ تعهد نامه‌ محضری مبنی‌ بر عدم درخواست‌ اعمال مدرک تحصیلی‌ مربوطه‌ پس‌ از صدور حکم‌ استخدامی‌ خواهد بود.

شرایط اختصاصی
الف‌) شرایط‌ سنی‌ داوطلبان:
داشتن‌ حداقل‌ ۲۰ سال و حداکثر ۴۰ سال تمام (متولد شدگان از ۱۳۶۱/۶/۹ تا ۱۳۸۱/۶/۹) برای دارندگان مدرک تحصیلی‌ کاردانی‌، کارشناسی‌ و کارشناسی‌ ارشد و داشتن‌ حداکثر ۴۵ سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی‌ دکتری و بالاتر (متولد شدگان از ۱۳۵۶/۶/۹ به‌ بعد) تا اولین‌ روز ثبت‌ نام.
تبصره: موارد ذیل‌ به‌ شرط ارائه‌ تأییدیه‌ های معتبر، به‌ حداکثر سن‌ مقرر اضافه‌ خواهد شد:
۱- جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان یک‌ سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن‌ معاف می‌ باشند.
۲- سایر مشمولین‌ سهمیه‌ ۲۵ درصد و ۵ درصد در صورت ثبت‌ نام در آزمون، مکلف‌ به‌ رعایت‌ حداکثر سن‌های اعلام شده در ذیل‌ می‌باشند، در غیر این‌ صورت از ادامه‌ فرایند استخدام حذف خواهند شد.
-پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به‌ میزان پنج‌ سال
-داوطلبانی‌ که‌ در جبهه‌ ها به‌ طور داوطلبانه‌ خدمت‌ نموده اند به‌ میزان حضور در جبهه‌ و همچنین‌ مدت زمان بستری شدن و یا استراحت‌ پزشکی‌ رزمندگان داوطلب‌ در اثر مجروحیت‌ در جبهه‌ ها
۳- سابقه‌ خدمت‌ کارمندان تمام وقت‌ دولتی‌ حداکثر به‌ میزان ۵ سال
۴- سنوات قراردادی داوطلبان قراردادی شاغل‌ در موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی‌ (اعم‌ از قراردادکار معین‌ و پزشک‌ خانواده و قرارداد مشاغل‌ کارگری) حداکثر به‌ میزان ۱۵ سال (طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول).
۵- سنوات شرکتی‌ داوطلبان شرکتی‌ شاغل‌ که‌ به‌ صورت غیرمستقیم‌ و از طریق‌ شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ ، به‌ خدمت‌ اشتغال دارند، حداکثر به‌ میزان ۱۵ سال(طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول)
۶- سنوات قراردادی یا شرکتی‌ داوطلبانی‌ که‌ در سالهای گذشته‌ به‌ صورت قرارداد تمام وقت‌ (اعم‌ از قراردادکار معین‌ و پزشک‌ خانواده و قرارداد مشاغل‌ کارگری) در موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ و یا شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد آنها به‌ خدمت‌ اشتغال داشته‌اند و با موسسه‌ قطع‌ همکاری نمودهاند حداکثر به‌ میزان ۵ سال (طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول)
نکته‌: در صورتیکه‌ افراد در یکی‌ از حالات شرکتی‌ یا قراردادی شاغل‌ بوده و براساس دستورالعمل‌ های مربوطه‌ به‌ حالت‌ اشتغال دیگری تبدیل‌ وضع‌ شده اند(اشتغال بصورت مستمر)، می‌ توانند حداکثر از ۱۵ سال ارفاق سن‌ بهرمند گردند.
۷- داوطلبانی‌ که‌ طرح خدمت‌ نیروی انسانی‌ موظف‌(اجباری یا اختیاری و یا در قالب‌ تمدید طرح) را به‌ استناد قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان انجام دادهاند، به‌ میزان انجام خدمت‌ فوق.
۸- به‌ استناد بند الف‌ ماده ۱۵ قانون حمایت‌ از خانواده و جوانی‌ جمعیت‌ مصوب ۱۴۰۰/۸/۱۹ مجلس‌ شورای اسلامی‌ به‌ ازاء تاهل‌ و نیز داشتن‌ هر فرزند یکسال تا حداکثر ۵ سال به‌ سقف‌ محدودیت‌ سنی‌ اضافه‌ می‌ شود.
نکته‌: مجموع سنوات اضافه‌ شده به‌ سن‌ داوطلبان در هر حال از ۱۵ سال بیشتر نخواهد بود.
دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدام دانشگاه های علوم پزشکی
سفارش پستی کتاب‌های آمادگی برای آزمون‌های استخدامی
ب) ضوابط‌ و مقررات پذیرش مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان:
۱- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح «اجباری» می‌بایست‌ دارای معافیت‌ یا گواهی‌ پایان انجام طرح خدمت‌ مربوطه‌ باشند.
تبصره ۱- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان رشته های اجباری که‌ در حین‌ انجام خدمت‌ قانونی‌ در واحدهای تابعه‌ یک‌ دانشگاه می‌باشند، می‌توانند صرفاً در آزمونهای استخدامی‌ همان دانشگاه شرکت‌ نمایند. بدیهی‌ است‌ در صورت قبولی‌ صدور ابلاغ استخدامی‌ و حکم‌ حقوقی‌ بصورت پیمانی‌ حین‌ طرح امکان پذیر خواهد بود.
تبصره ۲- در خصوص داوطلبانی‌ که‌ نسبت‌ به‌ تمدید طرح آنان اقدام شده است‌، نیازی به‌ ارائه‌ گواهی‌ «پایان طرح» نیست‌ و گواهی‌
«اشتغال به‌ طرح» برای اینگونه‌ افراد کفایت‌ می‌نماید. ضمناً مشمولین‌ مذکور می‌توانند با ارائه‌ گواهی‌ مربوطه‌ در آزمون سایر دانشگاه های علوم پزشکی‌ نیز شرکت‌ نمایند.
نکته‌: داوطلبان متعهد خدمت‌ موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ (تعهد خاص، قانون برقراری عدالت‌ آموزشی‌ و پزشکان متخصص‌ مشمولین‌ تعهدات «ضریب‌ k» و …) صرفا مجاز به‌ شرکت‌ در آزمون استخدامی‌ همان موسسه‌ یا منطقه‌ مورد تعهد می‌ باشند.
لازم به‌ ذکر است‌ در صورت پذیرش نهایی‌، تعیین‌ محل‌ خدمت‌ این‌ داوطلبان در مدت تعهد با توجه‌ به‌ مفاد سند تعهد اخذ شده برعهده موسسه‌ خواهد بود.
تبصره ۳- مشمولین‌ تعهدات ضریب‌ k در صورتی‌ مجاز به‌ ثبت‌ نام در آزمون (در هر شغل‌- محل‌) می‌ باشند که‌ از میزان تعهدات آنان حداکثر ۳ ماه باقی‌ مانده باشد (ملاک عمل‌ برای محاسبه‌ حداکثر سه‌ ‹۳› ماه، از تاریخ‌ آخرین‌ روز ثبت‌ نام می‌باشد). بدیهی‌ است‌ صدور ابلاغ پذیرفته‌ شدگان نهایی‌ این‌ بند منوط به‌ ارائه‌ گواهی‌ پایان خدمات مورد تعهد پزشکان در مقطع‌ تخصص‌ می‌ باشد.
۲- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان در رشته‌ های دارای طرح »اختیاری« که‌ طرح خود را در سایر موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ درمان و آموزش پزشکی‌ می‌گذرانند در صورت قبولی‌ ملزم به‌ ارائه‌ گواهی‌ موافقت‌ با انصراف از طرح در صورت پذیرش نهایی‌ از دانشگاه محل‌ انجام طرح خود در هنگام بررسی‌ مدارک می‌ باشند.
پ) شرایط‌ اختصاصی‌ و ضوابط‌ پذیرش مشاغل‌ مربوط به‌ حیطه‌ فوریت‌های پزشکی‌:
در خصوص مشاغل‌ فوریت‌های پزشکی‌ پیش‌ بیمارستانی‌ و کارشناس تریاژ تلفنی‌ فوریت‌های پزشکی‌ علاوه بر شرایط‌ فوق الذکر، داشتن‌ سلامت‌ کامل‌ جسمانی‌ و روانی‌ با تایید طب‌ کار مورد تائید وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی‌ نیز الزامی‌ می‌ باشد.
در خصوص شغل‌ « فوریت‌های پزشکی‌ پیش‌ بیمارستانی‌ » علاوه بر شرایط‌ مندرج در بندهای قبلی‌، برخورداری از شرایط‌ ذیل‌ نیز الزامی‌ می‌باشد:
۱- دارای قد ۱۶۵ سانتی‌ متر و بالاتر.
۲- دارای شاخص‌ توده بدنی‌ BMI (Body Mass Index ) کمتر از ۳۰ و بیشتر از ۱۹٫
تبصره: افرادی که‌ “BMI” آنها در محدوده تعیین‌ شده نبوده و نسبت‌ به‌ موضوع معترض باشند طبق‌ دستورالعمل‌ اجرایی‌ مربوطه‌ برای انجام”تست‌ بیو الکتریک‌ امپدانس‌” معرفی‌ می‌ شوند و تصمیم‌ گیری نهایی‌ در خصوص آنها براساس نتایج‌ تست‌ مربوطه‌ صورت می‌گیرد.
تذکر: اندازه گیری “قد” و “BMI” در زمان بررسی‌ مدارک انجام خواهد گرفت‌ و در صورتی‌ که‌ داوطلب‌ هر یک‌ از این‌ شرایط‌ را احراز ننماید، از سایر مراحل‌ استخدام از جمله‌ مصاحبه‌ حذف خواهد شد و حق‌ اعتراض نخواهد داشت‌.
۳- دارا بودن گواهینامه‌ رانندگی‌ با آمبولانس‌ ( ب۲ یا پایه‌ دوم)
تبصره: داوطلبان دارای گواهینامه‌ (ب۱) در صورت قبولی‌ در آزمون، بایستی‌ تعهد محضری مبنی‌ بر ارائه‌ اصل‌ گواهینامه‌ (ب۲) یا پایه‌ دوم را تا پایان یک‌ سال پس‌ از تاریخ‌ برگزاری آزمون استخدامی‌ ارائه‌ نمایند. بدیهی‌ است‌ در صورت عدم ارائه‌ اصل‌ گواهینامه‌ در مدت تعیین‌ شده استخدام فرد کان لم‌ یکن‌ خواهد شد. (لازم به‌ ذکر است‌ افراد زیر ۲۴ سال چنانچه‌ فاقد گواهینامه‌ مربوطه‌ باشند، در صورت قبولی‌ در آزمون بایستی‌ تعهد محضری مبنی‌ بر اخذ گواهینامه‌ ب ۲ تا پایان ۲۴ سالگی‌ ارائه‌ نمایند و در صورت عدم ارائه‌ گواهینامه‌ در زمان مقرر قبولی‌ آنها کان لم‌ یکن‌ خواهد شد)
۴- داشتن‌ آمادگی‌ جسمانی‌ و مهارتهای بدنی‌ برای امدادرسانی‌ سریع‌ و صحیح‌ (بدین‌ منظور از داوطلبان واجد شرایط‌، آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد).
نکته‌: سایر شرایط‌ اختصاصی‌ مشاغل‌ مختلف‌ بنا به‌ ضرورت در جداول رشته‌ های شغلی‌ هر دانشگاه درج گردیده است‌.

 


آخرین جزئیات استخدام پرستاران در وزارت بهداشت (۳ مرداد ۱۴۰۱)

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده دار است. بطور معمول استخدام و جذب نیرو توسط وزارت بهداشت از طریق برگزاری آزمون استخدام صورت میپذیرد، پذیرفته شدگان آزمون کتبی پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش بصورت پیمانی و قراردادی در این وزارتخانه و سازمان های تابعه مشغول به کار میشوند.

به گزارش تسنیم، میثم لطیفی، رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، در خصوص آخرین خبرها از تبدیل وضعیت پرستاران گفت: وزارت بهداشت، سند برنامه نیروی انسانی را ارائه کرده است؛ برخی از پرستاران به صورت کوتاه‌مدت در قالب طرح نیروی انسانی، قراردادی و شرکتی جذب می‌شوند اما جذب نیروی انسانی در بلندمدت باید متناسب با نیازها باشد.

وی افزود: کارگروهی متشکل از همکاران ما در سازمان امور اداری و استخدامی و معاونین وزارت بهداشت تشکیل شده تا برآوردی از تعداد نیروهایی که جذب می‌شوند، داشته باشند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد مجوز استخدامی برای پرستاران صادر خواهد شد، گفت: هنوز به طور دقیق مشخص نشده که چه تعداد پرستار استخدام خواهد شد اما جذب پرستاران در هماهنگی با وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه انجام و متناسب با بودجه موجود،‌ مشخص خواهد شد که چه تعداد پرستار جذب می‌شوند.

 

خبر درخواست مجوز جذب ۱۵ هزار نفر در گروه پرستاری (۲۰ تیر ۱۴۰۱)

مرادی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا پایان سال جاری ۱۲ هزار تخت بیمارستانی به مراکز درمانی در سراسر کشور اضافه شود. با راه اندازی بیمارستان های جدید و توسعه بخش های مراکز درمانی ما نیازمند حدود ۳۳ هزار نیرو هستیم .جلسات متعددی برای مجوز جذب این نیروها با سازمان امور استخدامی برگزار شده  که نتایج خوبی به دست آمده است.

به گفته وی بررسی ها نشان می دهد که سالانه ده هزار نفر در نظام سلامت بازنشسته می شوند که طبق قانون باید به ازای هر فرد بازنشسته مجوز جذب آن فرد داده شود که متاسفانه در حال حاضر تقریبا سه سال است که این تعداد افراد در نظام سلامت بازنشسته شده اما به تعداد این خروجی یعنی ۳٠ هزار نفر مجوز جذب نیرو نداده اند.

به گفته مرادی، هر تخت جدید نیازمند جذب یک پرستار است و با راه اندازی ۱۲هزار تخت جدید بیمارستانی ما تقاضای جذب ۱۵ هزار نفر در گروه پرستاری را داده ایم.

او گفت: پرداخت حقوق افراد جذب شده توسط دولت  و سایر هزینه های بیمارستان ها از محل درآمد مراکز درمانی تامین می شود.