تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله زنجیره تامین با تکنولوژی بالا در بخش مراقبت بهداشت و درمان – نشریه الزویر

عنوان فارسی: زنجیره تامین با تکنولوژی بالا در بخش مراقبت بهداشت و درمان: مسائل مربوط به همکاری
عنوان انگلیسی: High Technology Health Care Supply Chains: Issues in Collaboration
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 11
سال انتشار : 2015 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : PDF فرمت ترجمه مقاله : ورد تایپ شده
کد محصول : 7732 رفرنس : دارد
محتوای فایل : zip حجم فایل : 1.24Mb
رشته های مرتبط با این مقاله: مهندسی صنایع
گرایش های مرتبط با این مقاله: لجستیک و زنجیره تامین
مجله: کنفرانس بین المللی سالانه انجمن مدیریت عملیات
دانشگاه: گروه مهندسی مکانیک، موسسه هندی تکنولوژی دهلی
کلمات کلیدی: زنجیرۀ تامین، مراقبت بهداشت و سلامت، همکاری، اتحاد، تکنولوژی بالا، ایمپلنت های دندانی
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر : ترجمه شده است
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر : ترجمه شده است
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. مروری بر ادبیات تحقیق

3. توصیف فناوری زنجیرۀ تأمین با تکنولوژی بالا در بخش مراقبت های بهداشت و سلامت ایمپلنت های دندانی

4. چرا پیوستگی/ همکاری در این زمینه نیاز است؟

5. چارچوب جامع زنجیرۀ تامین در بخش مربوط به ایمپلنت های دندانی

6. مسائل گوناگون مطرح شده درخصوص زنجیرۀ تأمین با تکنولوژی بالا در بخش مراقبت های بهداشت و درمان

1.6 مسائل مربوط درخصوص عرضه کنندۀ نهایی

2.6 مسائل مربوط درخصوص تولیدکنندۀ نهایی

3.6 مسائل مربوط درخصوص توزیع کنندۀ نهایی

7. نتیجه گیری

نمونه متن انگلیسی

Abstract

Healthcare goods have witnessed an unprecedented growth in past few years, especially in developing countries. Being a prominent supply chain, it has drawn attention of the academia as well as the Industry. Cost cutting is one of the important issues in high technology healthcare goods such as heart stents, dental implants etc. Taking in view of the collaborating aspects in healthcare supply chain, we present the case of dental implants. From material procurement until the delivery end (patient) huge costs are involved which appear in different form from R & D to high technology manufacturing. Apart from the cost minimization, some sensitive areas seeking attention are core competency strength and degree of information transparency. In this paper; we present a few broad aspects of the entire supply chain for dental implants incorporating the prominent characteristics and issues. We also discuss how the collaboration and alliance formation helps in capturing value.

نمونه متن ترجمه

چکیده

در طی چند سال گذشته شاهد رشد بی سابقه ای از محصولات مربوط به بخش بهداشت و درمان، به ویژه در کشورهای در حال توسعه بوده ایم. این صنعت را می توان به عنوان یک زنجیرۀ تأمین دانست که همواره مورد توجه دانشگاه واقع شده و این اهمیت به سمت صنعت نیز کشیده شده است. کاهش هزینه یکی از مسائل دارای اهمیت در بخش مربوط به کالاهای تولید شدۀ بهداشت و درمان با فناوری بالا است که از جملۀ آن می توان به؛ اسنت قلب، ایمپلنت های دندان و غیره، اشاره نمود. با در نظر داشتن جنبه های همکاری در بخش مربوط به زنجیرۀ تأمین مراقبت بهداشت و سلامت، ما در اینجا ایمپلنت های دندانی را مورد مطالعۀ موردی قرار داده ایم. از تهیۀ مواد اولیۀ این کالا تا مرحلۀ پایانی آن (تحویل آن به بیمار)، هزینه های کلانی که به شکل های مختلف با بکارگیری روش R&D در ساخت این محصولات با تکنولوژی بالا به دست آمده، مورد بررسی قرار گرفته است.

جدای از به حداقل رساندن هزینه ها، توجه نمودن به مناطق حساس در این صنعت نیز، جزء نقاط قوت کلیدی است که می بایست اطلاعات در این زمینه مورد شفاف سازی قرار بگیرد. ما در این مقاله، به ارائۀ بسیاری از جنبه های زنجیرۀ تأمین ایمپلنت های دندانی با توجه به برجسته نمودن خصوصیات و مسائل موجود می پردازیم. همچنین راه حل هایی را نیز درخصوص نحوۀ شکل گیری و ایجاد اتحاد و همکاری در جهت کسب ارزش، ارائه می نماییم.