آخرین اخبار آزمون شورای حل اختلاف 1402

جدیدترین اخبار آزمون جامع شورا های حل اختلاف در سال 1401


انتشار دفترچه و شروع ثبت نام آزمون جامع آموزشی شوراهای حل اختلاف سال 1402 (6 مهر 1402)

آزمون جامع شوراهای حل اختلاف صبح روز جمعه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۲۱ به طور همزمان در سراسر کشور برگزار خواهد شد. لازم است کلیه افراد دارای ابلاغ به عنوان نیروی افتخاری که در شوراها یا ستاد فعالیت دارند، از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ لغایت دوشنبه مورخ ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ به نشانی اینترنتی مرکز آزمون جهاد دانشگاهی مراجعه و در آزمون ثبت نام نمایند.

گاهشمار آزمون شورای حل اختلاف

مهلت ثبت نام: از 5 تا 10 مهر 1402
زمان برگزاری آزمون: 21 مهر 1402

کاربر گرامی در نظر داشته باشید متن زیر تنها بخشی از دفترچه راهنمای آزمون جامع شوراهای حل اختلاف میباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید نسبت به دانلود دفترچه راهنمای آزمون از طریق لینک زیر اقدام نمایید

 

دفترچه راهنمای آزمون شورای حل اختلاف 1402

 

نکات لازم به ذکر آزمون شورای حل اختلاف:

1. برای افرادی که ثبت نام نکنند، کارت ورود به جلسه صادر نشده و به هیچوجه امکان شرکت در آزمون را نخواهند داشت.
2. مهلت ثبت نام قابل تمدید نیست.
3. افراد میتوانند هر یک از حوزه های معرفی شده توسط استان را به عنوان محل آزمون خود انتخاب نمایند.
4. افراد در خرید توکن دقت لازم را داشته باشند زیرا هزینه خرید توکن اشتباهی قابل برگشت نمیباشد و مرکز توسعه حل اختلاف مسئولیتی در این قبال نخواهد داشت.
5. فقط افرادی که در ابلاغ آنها یکی از پستهای ذیل درج شده است، از شرکت در آزمون معاف میباشند:
– خدمات
– نظافتچی
– راننده
– تأسیسات
– مسئول امور تأسیسات
– انباردار
– نامه رسان
6. همانگونه که قبلا اعلام شده است این آزمون، امتحان پایان دوره آموزش شش ماهه اول سال ۱۴۰۲ با هدف ارتقای سطح دانش کلیه کارکنان شوراهای حل اختلاف کشور میباشد؛
پرداخت هدفمند پاداش مربوط به آموزش بر اساس سطح علمی و توانمندی، برنامهریزی بهتر برای آموزش های آتی، تأثیر در امتیاز ارزشیابی و ارتقای کارکنان و برخورداری از اولویت در حوزه های مربوط به منابع انسانی، امتیاز شرکت و کسب نمره قبولی در این آزمون میباشد.
7. عدم شرکت در آزمون جامع موجب محرومیت از پاداش مربوط به آموزش، تعلیق ابلاغ در صورت عدم شرکت یا عدم کسب نمره قبولی در دو آزمون جامع و عدم ثبت دوره های آموزشی گذرانده شده سال ۱۴۰۲ خواهد شد.
8. هزینه ای که هنگام ثبت نام در سایت فوق الذکر دریافت میگردد، در صورت کسب حداقل نمره قبولی (نمره ۱۲) به همراه پاداش متناسب با سطح نمره مکتسبه، مسترد خواهد شد.
9. از آنجایی که کارکنان ستاد استان ها نیز ملزم به شرکت در این آزمون میباشد، عدم شرکت کارکنان ستادی در آزمون، موجب محرومیت ذکر شده در بند ۷ میگردد.

 

توضيحات مربوط به انتخاب گروه و دروس امتحانی آزمون شورای حل اختلاف

1. کارکنانی که در کلیه دروس ذکر شده در پیوست ۳ در گروه آزمونی مربوط به خود، نمره قبولی (۶۰ به بالا) کسب نمودهاند، موظفند در کلیه دروس آموزشی و آزمون مربوطه که در پیوست ۲ ذکر شده است، شرکت نمایند.
2. کارکنانی که در کلیه دروس پیوست ۳ مردود شدهاند، موظفند در دوره های همان دروس و آزمون مربوطه شرکت نمایند. از آنجا که دفترچه سوالات آزمون واحد است، این دسته میتوانند در صورت امکان برگزاری دوره در استان، در دوره های آموزش پیوست ۲ نیز شرکت کرده و در روز آزمون، سوالات مربوط به آن دروس را نیز پاسخ دهند.
3. کارکنانی که در برخی دروس پیوست ۳ نمره قبولی گرفتهاند، موظفند معادل آن دروس، بسته به نوع پودمان  (حقوقی، مهارتی، عمومی) با اولویت ترتیب ذکر شده در جدول شرکت نمایند.
به عنوان مثال عضو شعبه ای که فقط در دروس ادله اثبات دعوا و اخلاق حرفه ای نمره قبولی کسب نموده است، موظف است در دوره تأمین خواسته و اخلاق در صحیفه سجادیه ۱ شرکت نماید.
یا عضو شعبه دیگر در دروس مطالبه وجه، ادله اثبات دعوا و شخصیت شناسی نمره قبولی کسب کرده است، موظف است در دوره تأمین خواسته، دادخواست اعسار و مهارت های ارتباطی شرکت نماید.
کلیه کارکنان مشمول بند ۳ میتوانند درصورت امکان، در دوره های جدید نیز شرکت و به سوالات مربوطه پاسخ دهند.
4. کارکنانی که با دلیل موجه در آزمون غیبت داشته و به تأیید اداره کل آموزش و امور فرهنگی مرکز رسیده است، فقط در دوره های پیوست ۳ شرکت خواهند نمود. شرکت ایشان در دوره های جدید (پیوست۲) نیز در صورت تمایل بلامانع است.
5. کارکنانی که غیبت غیر موجه در آزمون داشته یا به دلیل تخلف نمره صفر برای ایشان منظور شده است، موظفند در همه دورههای ذکر شده در پیوست ۲ و ۳ شرکت نمایند.
6. کارکنان جدیدالورودی که سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ در آزمون بدو خدمت قبول شده اند و ابلاغ دریافت کرده اند، موظفند در دوره های آموزشی پیوست ۳ و آزمون مربوطه شرکت نمایند.

 

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون شورای حل اختلاف و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی شورای حل اختلاف

 

تذکرات آزمون شورای حل اختلاف

1. فرآیند ثبت نام تا حد امکان ساده سازی شده و فیلدهای اطلاعاتی غیر ضروری، از سامانه حذف شده تا زمان زیادی صرف ثبت نام نشود؛ لذا کارکنان محترم شوراهای حل اختلاف سراسر کشور با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای آزمون، در اوقاتی که دارای تمرکز بیشتر می باشند و با خاطری آسوده به ثبت اطلاعات مبادرت نمایند.
2. شرکت کنندگان محترم برای انتخاب گروه امتحانی و دروس امتحانی، موارد ذکر شده در این دفترچه را به دقت مطالعه و در انتخاب دروس دقت نمایند که حتمًا از هر ۳ پودمان (پودمان حقوقی، پودمان مهارتی و پودمان عمومی) دروس موظفی را انتخاب کنند.
3. ترتیب اولویت دروس (ذکر شده در بند۳ توضیحات انتخاب درس و گروه امتحانی) را برای انتخاب دروس حتمًا رعایت نما˻د. چنانچه ترتیب اولویت رعایت نشده باشد نمره درس موظفی که انتخاب نشده، صفر لحاظ خواهد شد.
4. افرادی که میخواهند علاوه بر دروس موظفی، دروس اختیاری را هم آزمون بدهند، حتمًا باید در موقع ثبت نام، دروس اختیاری را انتخاب کنند. عدم انتخاب دروس در مرحله ثبت نام و پاسخگویی در جلسه امتحان، حقی را برای شرکت کننده ایجاد نخواهد کرد.
5. پس از اتمام ثبت نام و ویرایش، انصراف از دروس اختیاری و عدم پاسخگویی به دروس اختیاری در برگه پاسخنامه ممکن نیست و در کارنامه نهایی نمره آن درس برای شرکت کننده صفر لحاظ خواهد شد؛ لذا کارکنان محترم در انتخاب دروس اختیاری دقت لازم را داشته باشند.
6. براساس شرایطی که در خصوص مردودین، غایبین، متخلفین و… پیشتر گفته شد؛ افرادی که در ثبت نام موظفند دروسی را انتخاب نمایند و بر آن اساس امتحان بدهند، چنانچه دروس مربوطه را انتخاب نکنند، نمره صفر برای آن درس لحاظ خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا