تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

آخرین اخبار استخدامی سازمان محیط زیست ۱۴۰۱

خبر ۸ دی ۱۴۰۱ (استخدام ۳۵۰ محیط بان در کشور)
به گزارش خبرگزاری ایرنا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست از استخدام و جذب ۳۵۰ نفر محیط بان در استان های کشور خبر داد.
علی سلاجقه که برای سفری یک روزه به استان اردبیل سفر کرده است، روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در اردبیل با اشاره به وسعت مناطق حفاظت شده استان اظهار کرد: هم‌اکنون تعداد محیط‌بان در کشور بسیار کم و معادل یک هشتم کمتر از استاندارد جهانی است.
وی افزود: برای جبران این کمبود برنامه‌ریزی شده که از سال آینده ۳۵۰ محیط‌بان طبق ضوابط در کشور استخدام شوند که امیدواریم با تحقق این موضوع کمبود محیط‌بان به‌تدریج برطرف شود.
رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ایران در جریان سفر یک روزه به اردبیل بازدید از تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک صنعتی شماره ۲ اردبیل ، دیدار با دانشگاهیان ، سازمان‌های مردم‌نهاد و فعالان محیط زیست را در برنامه داشته و در نشست با استاندار و امام جمعه اردبیل نیز مسائل و مشکلات محیط زیست این استان را بررسی و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.
استان اردبیل با مساحت ۱۷ هزار و ۹۵۳ کیلومترمربع، سه منطقه حفاظت شده و پنج منطقه شکار ممنوع از جمله آق داغ، مغان، نئور، شورابیل، گندیمن، دربند مشکول، انزان و خروسلو با مجموع مساحت بیش از ۲۴۵ هزار هکتار دارد.

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون های استخدامی سازمان محیط زیست کشور و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی سازمان محیط زیست


خبر ۱۲ آذر ۱۴۰۱: خبر استخدام ۳۵۰ نفر در سازمان حفاظت محیط زیست
به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس سازمان محیط زیست کشور گفت: در سال جاری ۳۵۰ نفر در سازمان محیط زیست استخدام خواهند شد که ۲۵۰ نفر از آنها محیط بان و ۱۰۰ نفر کارشناس خواهد بود.
علی سلاجقه رئیس سازمان محیط زیست کشور با بیان اینکه در استان لرستان شاهد کار‌های الگویی خوبی برای کشور بودیم که جای قدردانی دارد، اظهار داشت: باید همگی در جهت فرهنگ سازی محیط زیست حرکت کنیم هرچند که مردم همیشه نسبت به حفظ محیط زیست از مسئولین جلوتر بوده اند.
او با بیان اینکه صنایع لرستان همکاری خوبی با محیط زیست دارند و امیدواریم که این روند همچنان ادامه داشته باشد، افزود: از توسعه‌ای که همسو با طبیعت باشد حتما حمایت خواهیم کرد و معتقدیم که توسعه باید گره گشای مسائل اقتصادی و زیرساختی باشد.
رئیس سازمان محیط زیست کشور یکی از زیرساختی‌ترین مسائل کشور را محیط زیست دانست و بیان کرد: در بازدیدی که از مجموعه پتروشیمی خرم آباد داشتیم هم کار فرهنگی خوبی در این مجموعه صورت گرفته بود و هم مسئولیت‌های اجتماعی را به خوبی انجام می‌دهند و نماد بسیار خوبی برای سایر صنایع هستند.
به گفته رئیس سازمان محیط زیست کشور مردم استان لرستان هویتی به درازای زاگرس و بیشینه‌ای به تاریخ ایران دارند و این مردم شهیدپرور در مسائل زیست محیطی نیز پیش رو هستند.
سلاجقه با اشاره به افتتاح مرکز پایش تصویری مناطق زیست محیطی لرستان، گفت: این سیستم زنگ خطری برای شکارچیان است و امیدواریم که آن‌ها نیز خود را به شکاربان محیط زیست تبدیل کنند.

 

همچنین در مصاحبه ای دیگر که توسط خبرگزاری خانه ملت انجام شده است، رضا انجم شعاع معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست گفت: با کمبود شدید منابع انسانی در سازمان محیط زیست کشور مواجه هستیم.
رضا انجم شعاع معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، گفت: در نشست کمیسیون کشاورزی گزارشی از آخرین وضعیت بودجه سال جاری سازمان حفاظت محیط زیست و عملکرد آن ارائه کردیم، همچنین پیشنهاداتی در خصوص لایحه بودجه ۱۴۰۲ ارائه شد.
وی، ادامه داد: در سال جاری از ابتدای سال تا امروز حدود ۳۰ درصد از اعتبارات تملک دارایی سازمان حفاظت محیط زیست اختصاص داده شده و برخی از ارقام را نیز از خزانه دریافت کرده‌ایم و در حال اجرای طرح ها و پروژه های مختلف در حوزه پایش، حفاظت از محیط های طبیعی، آموزش و فرهنگ سازی هستیم و مجموعه اقدامات دیگری نیز در حال انجام است.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست با بیان اینکه در نشست کمیسیون کشاورزی در خصوص ساختار سازمان حفاظت محیط زیست و کمبود نیروی انسانی این سازمان تبادل نظر شد، تصریح کرد: در بودجه سال آینده باید به سازمان حفاظت محیط زیست توجه بیشتری شود، در سند تحول مردمی نیز تاکید ویژه‌ای بر موضوعات محیط زیست شده است زیرا نظارت‌های این سازمان با سلامت مردم و کاهش آلودگی‌ها ارتباط دارد.
انجم شعاع با تاکید بر اینکه در هیات دولت نیز مطالبات سازمان حفاظت محیط زیست را در قالب لایحه بودجه سال آینده پیگیری می‌کنیم، عنوان کرد: در حال حاضر حدود ۵۰ درصد از پست‌های سازمانی سازمان حفاظت محیط زیست دارای شاغل است و به شدت در زمینه حفاظت از محیط های طبیعی نیازمند تقویت نیروی انسانی هستیم.
وی ادامه داد: در حال حاضر به ازای حدود ۱۰ هزار هکتار از محیط‌های طبیعی یک محیط بان داریم که بر اساس استانداردهای جهانی باید به ازای هر ۵۰۰ هکتار یک محیط بان مجهز به فناوری‌های نوین و تجهیزات داشته باشیم تا بتوانند ذخایر ژنتیکی را حفاظت کند.
معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست با بیان اینکه در حوزه پایش نیز با کمبود شدید منابع انسانی مواجه هستیم که از طریق سازمان اداری استخدامی آن را پیگیری می‌کنیم، گفت: حدود هزار نفر نیروی قراردادی داریم که به دنبال تثبیت آنها نیز می‌باشیم.