آشنایی با دوره پیرایشگر ابرو و صورت زنانه سازمان فنی و حرفه ای

پیرایشگر ابرو و اصلاح صورت زنانه جزء مشاغلی است که همواره به آن‌ها نیاز است، از این رو بازار کار خوبی هم دارد. به همین‌ دلیل امروزه خیلی از دخترها و خانم‌های جوان به سمت این حرفه گرایش پیدا کرده‌اند. علاقه‌مندان برای فعالیت در این حرفه باید آموزش‌های لازم را ببینند و مهارت‌های ویژه این کار را کسب کنند.‌ در دوره پیرایشگر ابرو و صورت زنانه در کلیه مراکز فنی و حرفه‌ای سراسر کشور، به کارآموزان مهارت‌های تخصصی دوره آموزش داده می‌شود. در پایان دوره از هنرجویان آزمون تئوری و عملی گرفته می‌شود و به کسانی که موفق به کسب نمره قبولی شوند، مدرک‌ معتبر فنی و حرفه‌ای اعطا خواهد شد. اگر شما هم مایل به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این دوره هستید توصیه می‌شود این مقاله را تا پایان دنبال نمایید. 

 

دوره پیرایشگر ابرو و صورت زنانه
این دوره زیر نظر سازمان‌ فنی و حرفه‌ای در آموزشگاه‌های خصوصی نیز قابل برگزاری است. هزینه دوره با توجه به امکانات و شرایط هر آموزشگاه و نوع آموزش هر مربی متفاوت است. طول این دوره آموزشی معمولا حدود 10 ساعت است که در دو هفته برگزار می‌شود. کلیه آموزشات دوره نامبرده، به صورت عملی و کاربردی خواهد بود. در پایان دوره همچنین از کارآموزان آزمون عملی گرفته می‌شود و کسانی که حد نصاب نمره قبولی را به دست آورند موفق به اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای در حوزه اصلاح ابرو و صورت خواهند شد. 
برای این که هنرجویان بتوانند در این آزمون موفق شوند بهتر است که نمونه سوالات موجود در زمینه پیرایش ابرو و اصلاح صورت را تهیه نموده و مطالعه نمایند. در سایت ایران عرضه تمامی سوالات آزمون‌های ادوار گذشته فنی و حرفه‌ای به صورت رایگان در قالب pdf قابل دانلود است. 

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با دوره های فعال سازمان فنی و حرفه ای و نحوه ثبت نام در این دوره ها میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

مهارت‌های تخصصی در دوره پیرایشگر ابرو و صورت زنانه
در دوره پیرایشگر ابرو و اصلاح صورت زنانه به طور کاملا تخصصی به آموزش کارآموزان در حوزه اصلاح ابرو و صورت پرداخته می‌شود. در دوره مذکور هنرجویان با انواع فرم‌های صورت و مدل‌ ابروهای مختلف که مناسب با هر چهره است آشنا خواهند شد. به طور کلی در این دوره کلیه نکات لازم در خصوص برداشتن ابرو در مدل‌های مختلف‌، اصلاح صورت با روش‌های مختلف، انجام وکس و … به هنرجویان آموزش داده خواهد شد.

 

سرفصل‌های آموزشی دوره پیرایشگر ابرو و اصلاح صورت
در دوره پیرایش ابرو و اصلاح صورت، مباحث تخصصی در قالب فصل‌های جداگانه به هنرجویان آموزش داده می‌شود. این سرفصل‌ها شامل موارد زیر است:
● شناخت انواع روش‌های اصلاح صورت
● شناخت انواع پیرایش ابرو در مدل‌های مختلف 
● شناخت انواع مدل‌‌های صورت 
● آموزش اصلاح صورت با وکس
● آموزش اصلاح صورت و ابرو با بند
● آموزش اصلاح صورت توسط ویت
● آموزش شیو کردن موهای صورت
● آشنایی با روش‌های متقارن سازی ابرو
● تشخیص فرم مناسب ابرو با هر چهره
● آشنایی با انواع ابزار و تجهیزات ویژه اصلاح صورت و پیرایش ابرو

 

هم اکنون میتوانید جهت تهیه اصل سوالات ادوار گذشته با پاسخنامه و کسب آمادگی بیشتر در آزمون پیرایشگر ابرو و صورت زنانه سازمان فنی و حرفه ای به لینک زیر مراجعه نمایید:

 

– شناخت مدل‌های مختلف پیرایش ابرو
یکی از اصول اولیه در پیرایش ابرو، شناخت انواع مدل‌‌های ابرو است. یک پیرایشگر ابرو باید بداند که برای هر فرم صورت چه نوع مدل ابرویی مناسب است. بعد از این‌که آرایشگر به این دانش‌ رسید که چه مدل ابرویی برای مشتری مناسب است ادامه کار برای او راحت‌تر خواهد بود. بنابراین می‌توان گفت انتخاب مدل ابروی مناسب با چهره مشتری اولین و اساسی‌ترین مرحله در پیرایش ابرو است. 
در دوره پیرایش ابرو تمامی اصول و قواعد این مرحله به هنرجویان آموزش داده می‌شود. از انواع مدل‌های ابرو می‌توان به ابرو هشتی، کمانی، هاشوری، پهن و کوتاه، باریک و بلند اشاره کرد.
– شناخت انواع فرم صورت
همان طور که در بالا گفته شد برای پیرایش ابرو، ابتدا باید فرم کلی صورت را شناخت زیرا به هر چهره و صورتی، مدل ابروی خاصی می‌آید. به طور کلی فرم‌های صورت شامل گرد، بیضی، مثلثی و مستطیلی است. به عنوان مثال به افرادی که دارای صورت گرد و تپل هستند خیلی ابروی مدل کوتاه و پهن نمی‌آید. برای افراد دارای صورت کشیده و لاغر نیز، ابروی باریک و بلند مناسب نیست.
– متقارن سازی ابرو
یکی از نکات مهمی که در اصلاح ابرو باید مدنظر قرار بگیرد، متقارن سازی ابرو است. زیرا ابروها هر چقدر هم که زیبا پیرایش شوند اما اگر کوچک‌ترین نامتقارنی و ناهماهنگی در آن‌ها وجود داشته باشد زیبا به نظر نخواهند رسید. برای این کار اصول و قواعد خاصی وجود دارد. در دوره پیرایش ابرو اصول کلی متقارن سازی ابرو به هنرجویان آموزش داده می‌شود. 
– شناخت انواع روش‌های اصلاح صورت
همان طور که می‌دانيد برای از بین بردن موهای صورت روش‌های مختلفی وجود دارد. با شناخت نوع پوست صورت مشتری و این که چه نوع روشی برای او بهتر است می‌توان اقدام به اصلاح موهای صورت کرد. اصلاح با بند، کرم های وکس، ویت و شمع از جمله روش‌های اصلاح صورت هستند.
– اصلاح صورت با بند
یکی از بهترین و در عین حال ساده‌ترین روش‌های اصلاح موهای صورت، از طریق بند اندازی است. این روش هیچ گونه عوارض و خطری ندارد و از سالیان خیلی دور در بین آرایشگران اصلاح صورت، رواج داشته است. در این روش با استفاده از یک نخ نازک پنبه‌ای که به دور گردن پیچیده می‌شود و سر دیگر آن دور انگشتان آرایشگر است موهای زائد صورت برداشته خواهد شد. از مزیت‌های مهم‌ این روش به جریان افتادن خون در زیر پوست است که باعث شفافی و لطافت پوست می‌شود. از مزیت‌های دیگر این روش سرعت بالای آن است که در زمان کوتاهی کل موهای صورت اصلاح می‌شوند.
– اصلاح صورت با وکس و ویت یا موم
یکی دیگر از روش‌های اصلاح صورت، استفاده از کرم‌های وکس، انواع موم گرم و سرد یا نوارهای ویت است. استفاده از این روش‌ها مزایایی به همراه دارد. از مهم‌ترین مزایای این روش می‌توان به ضعیف شدن ریشه موها اشاره کرد. زیرا هر بار که از این مواد استفاده می‌شود ریشه مو نازک‌تر می‌شود و می‌توان گفت بعد از مدت طولانی استفاده از این مواد، ریشه موها خیلی ضعیف می‌شوند یا به طور کلی از بین خواهند رفت.
– اصلاح صورت با شمع
روش اصلاح با شمع نیز تقریبا مشابه موم است در حالی که شمع نسب به موم ویژگی‌های بی نظیری دارد و باعث شفافیت و درخشندگی پوست می‌شود. به این صورت که ابتدا با یک کاردک شمع را بر روی پوست می‌مالند و صبر می‌کنند تا خشک شود. در این روش برای برداشتن شمع از روی پوست نمی‌توان از کاغذ یا پارچه استفاده کرد. بعد از این که شمع خشک و خنک شد، با یک کاردک ، پارافين را به آرامی از روی پوست در جهت مخالف رویش موها جمع می‌کنند. استفاده از این روش نسبت به موم برای پوست مناسب‌تر است زیرا در این حالت پوست کمتر دچار کشیدگی می‌شود. 
-اصلاح صورت از طریق شیو کردن
یکی دیگر از روش‌های اصلاح موهای صورت، شیو کردن آن‌ها است. استفاده از این روش مانند سایر روش‌ها مزایایی به همراه دارد. از جمله این مزایا می‌توان به سرعت بالای آن، کم هزینه بودن و راحت بودن آن اشاره کرد. شیو موهای صورت در کنار این مزایا معایبی هم دارد. ضخیم و زبر شدن موها از جمله معایب شیو موهای صورت با ژیلت و تیغ است.
– ابزار و وسایل مورد نیاز دوره پیرایشگر ابرو و اصلاح صورت
هنرجویان برای شرکت در این دوره باید یک سری لوازم را تهیه نمایند. برخی از مهم‌ترین وسایل مناسب دوره پیراش ابرو و اصلاح صورت عبارتند از:
موچین، قیچی ابرو، نخ مناسب اصلاح، موم‌های گیاهی سرد و گرم، کرم‌های وکس و نوارهای موبر ویت، ست کامل مداد ابرو، حوله یکبار مصرف، هدبند، انواع مواد ضدعفونی کننده، پودر بچه، کرم‌های ضد التهاب گیاهی و …

 

در صورت نیاز به تهیه اصل سوالات ادوار گذشته گروه شغلی مراقبت و زیبایی فنی و حرفه ای به همراه پاسخنامه می توانید لیست سوالات موجود این گروه شغلی را مشاهده نمایید:

 

جمع بندی
با توجه به این که نیاز به پیرایش ابرو و اصلاح صورت در خانم‌ها همواره احساس می‌شود ازاین‌رو کسانی که در این حرفه فعالیت می‌کنند از درآمد خوبی برخوردار هستند. این افراد باید آموزش‌های دوره پیرایش ابرو و اصلاح صورت را به طور کامل ببینند تا بتوانند مهارت‌های لازم را کسب کنند. ما در این مقاله به بررسی این دوره و نوع آموزش‌های کاربردی آن پرداختیم. همان طور که گفته شد مباحث آموزشی عمده دوره مربوط به شناخت انواع مدل ابرو و روش‌های پیرایش آن‌ها، آشنایی با انواع روش‌های اصلاح صورت و مزایای هر یک است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا