ترجمه مقاله آنالیز مبتنی بر داده از روند تحقیقات جهانی در تصویر پزشکی - نشریه الزویر

ترجمه مقاله آنالیز مبتنی بر داده از روند تحقیقات جهانی در تصویر پزشکی - نشریه الزویر
قیمت خرید این محصول
۷۸,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله انگلیسی
عنوان فارسی
آنالیز مبتنی بر داده از روند تحقیقات جهانی در تصویر پزشکی: یک نظرسنجی
عنوان انگلیسی
A data-driven analysis of global research trends in medical image: A survey
صفحات مقاله فارسی
32
صفحات مقاله انگلیسی
13
سال انتشار
2023
رفرنس
دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فرمت ترجمه مقاله
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله
بی نازنین
سایز ترجمه مقاله
14
نوع مقاله
ISI
نوع نگارش
مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
نوع ارائه مقاله
ژورنال/کنفرانس
پایگاه
اسکوپوس
ایمپکت فاکتور(IF) مجله
6.192 در سال 2021
شاخص H_index مجله
157 در سال 2023
شاخص SJR مجله
1.660 در سال 2021
شناسه ISSN مجله
0925-2312
شاخص Q یا Quartile (چارک)
Q1 در سال 2021
کد محصول
13585
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن
به صورت عدد درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه
ندارد ☓
ضمیمه
ندارد ☓
بیس
نیست ☓
مدل مفهومی
ندارد ☓
پرسشنامه
ندارد ☓
متغیر
ندارد ☓
فرضیه
ندارد ☓
رفرنس در ترجمه
در انتهای مقاله درج شده است
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله
مهندسی پزشکی - پردازش تصاویر پزشکی - سایبرنتیک پزشکی
مجله
Neurocomputing
کلمات کلیدی
تجزیه و تحلیل مبتنی بر داده - روندهای پژوهشی جهانی - تصویربرداری پزشکی - روش های مبتنی بر شبکه
کلمات کلیدی انگلیسی
Data-driven analysis - Global research trends - Medical image - Network-based methods
doi یا شناسه دیجیتال
https://doi.org/10.1016/j.neucom.2022.10.047
فهرست مطالب
چکیده
1. مقدمه
2. جمع آوری داده ها
3. روش شناسی (متودولوژی)
4. تجزیه و تحلیل پایه علم سنجی
5. تجزیه و تحلیل شبکه
6. بحث
7. نتیجه گیری
منابع
تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)
       
فایل پاورپوینت این مقاله
در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 17 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.
فایل خلاصه ترجمه
در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 7 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.
نمونه چکیده ترجمه متن فارسی
چکیده
با گسترش هوش مصنوعی و تجهیزات محاسباتی با کارایی بالا، فناوری های جدید تأثیرات بسزایی بر پژوهش های تصویربرداری پزشکی دارند. با این وجود تشخیص مواردی نظیر اینکه چه زمانی موضوعات پژوهشی نوین تظاهر می‌یابند، نویسندگان تأثیرگذار چه کسانی هستند و انتشارات مرتبط چگونه بر جامعه دانشگاهی تأثیر می‌گذارد دشوار است. برای رسیدن به روندهای پژوهشی سراسری، روش‌ های مرسوم بررسی متون برای کسب اطلاعات کافی نیستند. در این مورد تحلیل مبتنی بر داده، رویکرد کمی نوینی برای مطالعه روند پژوهشی ارائه می دهد. در این بررسی از چندین نمایه متن‌ سنجی بنیادی برای توصیف روندهای کلی پژوهشی تصاویر پزشکی از سال 1993 تا 2022 از جمله خروجی سالانه، مجلات فعال، نویسندگان تاثیرگذار، مؤسسات فعال و کشورهای عمده استفاده شده است. همچنین از شیوه های مبتنی بر شبکه برای تجزیه و تحلیل ارتباط درونی هم‌واژه ها، هم‌نویسندگی، و هم‌استنادی استفاده شد تا نقاط مهم جامعه دانشگاهی را پیدا کرده و روندهای کلی پژوهشی توضیح داده شوند. برخی از نتایج نهایی به شرح زیر است: (1) پژوهش تصویربرداری پزشکی حال حاضر روندی صعودی را طی می کند. تعداد انتشارات در حیطه تصویربرداری پزشکی از سال 2015 با پیشرفت های فراوان در یادگیری عمیق افزایش یافته است. یادگیری عمیق و شبکه های عصبی پیچیده (CNN) هر دو کلیدواژه پژوهشی متداولی در سال های اخیر هستند. (2) تراکنش های IEEE در تصویربرداری پزشکی (IEEE Transactions on Medical Imaging) تأثیرگذارترین مجله از نظر امتیاز استناد منطقه ای (TLCS)، مجموع امتیازات استناد جهانی (TGCS) و تحلیل تصاویر پزشکی است. همچنین مجلات Neurocomputing و Information Fusion در جامعه پژوهشی منطقه ای به خوبی شناخته شده اند. (3) Van Ginneken B و Aerts HJWL در بررسی TLCS و TGCS پژوهشگران کاندید هستند. (4) ایالات متحده آمریکا کشوری پیشرو در پژوهش های تصویربرداری پزشکی است. از دیگر کشورهای تاثیرگذار می توان چین، هند، بریتانیا، آلمان، فرانسه، کانادا، هلند، استرالیا، ایتالیا، کره جنوبی و سوئیس را نام برد. موثرترین موسسات نظیر هاروارد، یومیچ، استنفورد، UPenn، UNC، CAS، SJTU، UCL، UofT، RU، (3) Van از این کشورها هستند. (5) استفاده از فناوری‌ های هوش مصنوعی به خصوص CNN، مطالعات کلی تصویربرداری پزشکی را از سال 2015 به بعد به‌ طور چشمگیری ترقی داده است. همکاری های بین رشته ای در میان متخصصان رشته های مختلف متداول تر خواهد شد. می‌توان استنباط کرد که تجزیه و تحلیل تصاویر پزشکی و کاربرد مبتنی بر یادگیری عمیق در آینده نه چندان دور با بهبود الگوریتم‌ ها و استفاده از تجهیزات محاسباتی با کارایی بالا همچنان زمینه‌ پژوهشی پر از پیشرفت خواهد بود.
2. جمع آوری داده ها
پایگاه های داده متعددی نظیر Web of Science (WOS)، Scopus، Embase و غیره را می توان به عنوان منابع داده های کتاب سنجی انتخاب کرد. در این مقاله، داده ها از مجموعه اصلی WOS (پایگاه داده جامع و شناخته شده ای که انتشارات آکادمیک استاندارد ارائه می دهد) به دست آمدند [21]. همچنین داده‌ها را از پایگاه داده گسترش یافته فهرست استنادی علوم WOS اصلاح شدند. شاخص استنادی علوم (SCI) به دلیل فرآیند انتخاب دقیق آن به عنوان یک ابزار نمایه سازی استنادی متون علمی معتبر و با کیفیت شناخته می شود [22]. شاخص استنادی توسعه یافته علوم (SCI-E)، نسخه توسعه یافته ای از SCI است که تعداد بیشتری از مقالات مهم را پوشش می دهد که به وسیله SCI نمایه نشده اند. این پایگاه داده همچنین برای تجزیه و تحلیل کتاب سنجی در مقالات مروری گذشته استفاده می شده است [17,21,22]. معیارهای جستجوی (سرچ) مورد استفاده در این مقاله در جدول 1 نشان داده شده اند. چندین عبارت مرتبط با تصویربرداری پزشکی به عنوان سوال سرچ تعیین شد. بازه زمانی سرچ از سال 1993 تا 2022 (30 سال) بود. همچنین تا حدامکان سعی کردیم نوع "مقاله" را در پایگاه داده SCIE در همه زبان های موجود به دست آوریم چرا که اکثر مقالات آکادمیک شناخته شده در قالب مقاله منتشر می شوند [19]. دسترسی به پایگاه داده ذکر شده در تاریخ 7 سپتامبر 2022 بود. در مجموع 19762 مورد مربوط به تصویربرداری پزشکی طی 30 سال گذشته از WOS به دست آمد. از بین این مطالب، 98.02 درصد مقالات (19371) به زبان انگلیسی نوشته شده بودند. مقالات دیگر زبان ها بر اساس تعداد عبارتند از: فرانسوی (218)، آلمانی (68)، چینی (50)، اسپانیایی (22)، هلندی (9)، ترکی (5)، کره ای (4)، پرتغالی (4)، ژاپنی (3)، لهستانی ( 3) و چند زبان دیگر.

بدون دیدگاه