تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

دانلود پاورپوینت مکانیزم احتمالی تمرین و فعالیت بدنی توام با عصاره های طبیعی به منظور پیشگیری و درمان پوکی استخوان

قیمت خرید این کالا
19,700 تومان
دانلود نمونه رایگان خرید و دانلود کالا
فرمت مقاله : پاورپوینت کد محصول : P12368
تعداد اسلایدها : 16 قابلیت ویرایش پاورپوینت : دارد
قابلیت پرینت : دارد
محتوای فایل : rar حجم فایل : 1.40Mb
عنوان کامل مقاله: مکانیزم احتمالی تمرین و فعالیت بدنی توام با عصاره های طبیعی به منظور پیشگیری و درمان پوکی استخوان پس از یائسگی
رشته های مربوط: تربیت بدنی، پزشکی
گرایشهای مربوط: علوم تغذیه، فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی، استخوان پزشکی
این مقاله با فرمت پاورپوینت بوده و قابلیت ویرایش کامل دارد. پس از انجام خرید، بلافاصله محصول قابل دانلود میباشد.
فهرست

فصل 1- مقدمه

فصل 2- مکانیزم شکل گیری پوکی استخوان بعد از یائسگی

فصل 3- نتیجه گیری

عکس بخشی از پاور + بخشی از متن پاور

بخشی از متن پاورپوینت

مکانیزم شکل گیری پوکی استخوان بعد از یائسگی

استخوان اندامیست که چندین کارکرد دارد و درحال تغییر است. می تواند از فعالیت سیستم حرکتی حمایت و پشتیبانی کند و همچنین تعادل متابولیک مواد معدنی مثل کلسیم و فسفات را حفظ کند. بافت استخوان دائما باید تخریب و بازسازی شود تا تعادل حیاتی و هم ایستایی ریزمحیط استخوان و برآورده کردن نیازهای فعالیت بدنی محقق شوند. این عمل بازتنیدگی استخوان نام دارد. همچنین می توان گفت که بازتنیدگی استخوان عمدتا از طریق استئوکلاست ها (استخوان کاه ها) (OC)، استئوبلاست ها (استخوان سازها) (OB)، و استئوسیت ها (سلول های استخوانی) در حفره ی بازتنیدگی استخوان کامل می شود. استئوکلاست ها به سطح ماتریس استخوان برای بازجذب استخوان می چسبند. طیفی از فاکتورهای رشد در ماتریس استخوان رها می شوند. استئوبلاست ها متفاوت از سلول های بنیادی مزانشیمی مغز استخوان هستند و سلول های کارکردی اصلی تشکیل استخوان می باشند.

نکات

- تنها در فروشگاه اینترنتی ایران عرضه میتوانید قبل از خرید برای اطمینان از محتوای محصول، قسمتی از مقاله پاورپوینت را به طور رایگان دانلود کنید و در صورت رضایت خریداری نمایید.

- تمامی حقوق مادی و معنوی این محصول متعلق به گروه آموزشی ایران عرضه بوده و هرگونه انتشار این مقاله پاورپوینت به صورت انبوه بدون اخطار قبلی پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.