دانلود خلاصه مقاله تجربه واقعی استفاده از آزمایش فارماکوژنومیک ترکیبی در کودکان و نوجوانان دچار افسردگی و اضطراب (ترجمه خلاصه)

دانلود خلاصه مقاله تجربه واقعی استفاده از آزمایش فارماکوژنومیک ترکیبی در کودکان و نوجوانان دچار افسردگی و اضطراب (ترجمه خلاصه)
قیمت خرید این محصول
۲۶,۰۰۰ تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
عنوان فارسی
تجربه واقعی استفاده از آزمایش فارماکوژنومیک ترکیبی در کودکان و نوجوانان دچار افسردگی و اضطراب
عنوان انگلیسی
Real-world experience of using combinatorial pharmacogenomic test in children and adolescents with depression and anxiety
صفحات مقاله فارسی
6
صفحات مقاله انگلیسی
4
سال انتشار
2022
فونت متن خلاصه
بی نازنین
سایز متن خلاصه
14
زبان متن خلاصه
فارسی
نشریه
الزویر - Elsevier
تعداد کلمات متن خلاصه
1500
کد محصول
kh12290
رشته های مرتبط
روانشناسی، پزشکی
گرایش های مرتبط
روانشناسی بالینی، روانشناسی بالینی کودک و نوجوان، روانپزشکی، ژنتیک پزشکی
فهرست مطالب مقاله خلاصه شده
فصل 1: مقدمه
فصل 2: مواد و روش ها
جمعیت مطالعه و گردآوری داده
تحلیل داده ها
فصل 3: نتایج
فصل 4: بحث
نمونه متن مقاله خلاصه شده
تحلیل داده ها
متغیرهای رسته ای با استفاده از فراوانی و درصد توصیف شدند، در حالی که متغیرهای پیوسته، بسته به توزیع، با استفاده از میانگین و انحراف معیار (SD) یا میانگین و چارک (چارک اول و سوم) توصیف شدند. نمرات تأثیر کلی بالینی برای سه شاخص نامبرده به صورت میانگین برای جمعیت مطالعه در هر نوع ملاقات صورت گرفت. تفاوت های میان نمرات گوناگون تأثیر کلی بالینی در ملاقات های پس از خط مبنا و خط مبنا از طریق تفریق کردن مورد دوم از مورد نخست محاسبه شدند. همچنین، تعدیل های توکی-کرامر اعمال شدند تا مقایسه های چندگانه ی پاسخ های میانگین اصلاح شوند. تغییر در بار دارویی روانگردانی از ملاقات پیش از خط مبنا به ملاقات خط مبنا با استفاده از آزمون تی زوجی محاسبه شد. آزمون مربع کا (خی دو) استقلال برای مقایسه ی تفاوت تأثیرات مضر مرتبط با دارو میان بیمارانی که برایشان افزون دارو یا جایگزینی دارو رخ داد، و یا هیچ تغییری در داروی روانپزشکی رخ نداد، استفاده شد.
برچسب‌ها: مقاله خلاصه شده

بدون دیدگاه