دانلود پاورپوینت ارتباط قرار گرفتن در معرض آفت کش پیرتروئید در دوران بارداری و کودکی با صفات ADHD

دانلود پاورپوینت ارتباط قرار گرفتن در معرض آفت کش پیرتروئید در دوران بارداری و کودکی با صفات ADHD
قیمت خرید این محصول
۳۴,۰۰۰ تومان
دانلود نمونه رایگان
فرمت مقاله
پاورپوینت
قابلیت ویرایش
دارد
قابلیت پرینت
دارد
کد محصول
P12503
تعداد اسلایدها
21
تعداد شکل، نمودار و جداول
3
عنوان کامل
ارتباط قرار گرفتن در معرض آفت کش پیرتروئید در دوران بارداری و کودکی با صفات ADHD در سن مدرسه
رشته های مربوط
روانشناسی - پزشکی - شیمی
گرایشهای مربوط
روانشناسی رشد - مغز و اعصاب - آفت کش ها
فهرست
فصل 1. مقدمه
فصل 2. روش ها
فصل 3. نتایج
فصل 4. بحث
فصل 5. نتیجه گیری
عکس بخشی از پاور + بخشی از متن پاور

بخشی از متن پاورپوینت

بحث
مقاله پیش رو نخستین پژوهشی است که تأثیر قرارگیری در معرض 3-PBA در دوران بارداری و دوران کودکی بر بروز علائم ADHD در کودکان مدرسه ای و بازه زمانی حساس مواجهه با سمیت عصبی 3-PBA را بررسی کرده است.
پژوهش های پیشین در خصوص تاثیر تماس با پیرتروئیدها بر روی رشد عصبی محدود بوده و نتایج متناقضی را به همراه داشته است. تا جایی که می دانیم تنها یک پژوهش به بررسی ارتباط قرار گرفتن در معرض پیرتروئیدها قبل از تولد و بروز علائم ADHD پرداخته است. بر اساس پژوهشی از کشور دانمارک، دوبرابر شدن غلظت 3-PBA مادر با %3 امتیاز بالاتر ADHD مورد انتظار همراه بوده است که توسط چک لیست رفتار کودک برای سنین 5-2/11 (%95 CI: 00/1، 07/1) ارزیابی شده است (دالساگر و همکاران 2019)، در حالی که پژوهش ما نشانگر افزایش %7/2 نمرات ARS (%95 CI: 2/1، 0/6) در پی دوبرابر شدن غلظت 3-PBA می باشد. پژوهشی مقطعی بر روی نوجوانان 8 الی 15 ساله در ایالات متحده نشان داد که علائم بیش فعالی-تکانشی به ازای هر 10 برابر افزایش غلظت 3-PBA %50 افزایش می یابد (واگنر شومان و همکاران 2015) که معادل 5 درصد افزایش علائم به ازای 2 برابر افزایش 3- PBA می باشد.

نکات
- تنها در فروشگاه اینترنتی ایران عرضه میتوانید قبل از خرید برای اطمینان از محتوای محصول، قسمتی از مقاله پاورپوینت را به طور رایگان دانلود کنید و در صورت رضایت خریداری نمایید.

- تمامی حقوق مادی و معنوی این محصول متعلق به گروه آموزشی ایران عرضه بوده و هرگونه انتشار این مقاله پاورپوینت به صورت انبوه بدون اخطار قبلی پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.


بدون دیدگاه