دانلود خلاصه مقاله اثر ویتامین D بر پاراکسوناز-۱، ظرفیت تام آنتی اکسیدانی و ۸-ایزوپروستان در کودکان مبتلا به ADHD (ترجمه خلاصه)

دانلود خلاصه مقاله اثر ویتامین D بر پاراکسوناز-۱، ظرفیت تام آنتی اکسیدانی و ۸-ایزوپروستان در کودکان مبتلا به ADHD (ترجمه خلاصه)
قیمت خرید این محصول
۲۶,۰۰۰ تومان
دانلود رایگان مقاله انگلیسی
عنوان فارسی
اثر ویتامین D بر پاراکسوناز-1، ظرفیت تام آنتی اکسیدانی و 8-ایزوپروستان در کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD)
عنوان انگلیسی
Effect of Vitamin D on Paraxonase-1, Total Antioxidant Capacity, and 8-Isoprostan in Children with Attention Deficit Hyperactivity Disorder
صفحات مقاله فارسی
5
صفحات مقاله انگلیسی
8
سال انتشار
2022
فونت متن خلاصه
بی نازنین
سایز متن خلاصه
14
زبان متن خلاصه
فارسی
نشریه
هینداوی - Hindawi
تعداد کلمات متن خلاصه
1400
کد محصول
kh12480
رشته های مرتبط
پزشکی - روانشناسی
گرایش های مرتبط
روانشناسی رشد - مغز و اعصاب
فهرست مطالب مقاله خلاصه شده
فصل 1: مقدمه
فصل 2: روشها
فصل 3: نتایج
فصل 4: بحث
فصل 5: محدودیتها
فصل 6: نتیجه گیری
نمونه متن مقاله خلاصه شده
نتایج

در مجموع 86 کودک مبتلا به ADHD برای مطالعه ما انتخاب شدند که از این میان 75 نفر (37 نفر دریافت کننده ویتامین D و 38 نفر دریافت کننده دارونما) این کارآزمایی را به انجام رساندند. چاقی با استفاده از صدک BMI در دو گروه تعیین شد و هیچ تفاوت قابل توجهی در صدک BMI، بین دو گروه مشاهده نشد. از نظر مصرف غذاهای حاوی انرژی، کربوهیدرات، چربی، پروتئین، ویتامین D، ویتامین C، ویتامین E، سلنیوم، کلسیم، EPA، DHA و بتاکاروتن نیز در بین گروه ها تفاوتی وجود نداشت. اما در گروه ویتامین D افزایش قابل توجهی در 25(OH)D موجود در خون مشاهده شد. از نظر قرار گیری در معرض نور خورشید هم تفاوت قابل توجهی در بین دو گروه دیده نشد. نتایج تحلیل کوواریانس تک متغیره نشان داد که پس از گذشت 3 ماه، در سطح 8 ایزوپروستان به عنوان یک نشانگر تنش اکسایشی و همچنین در سطوح پاراکسوناز-1 و TAC سرم کاهش قابل توجهی در هر دو گروه مشاهده نشد.

برچسب‌ها: مقاله خلاصه شده

بدون دیدگاه