تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

دانلود خلاصه مقاله اثر ویتامین D بر پاراکسوناز-۱، ظرفیت تام آنتی اکسیدانی و ۸-ایزوپروستان در کودکان مبتلا به ADHD (ترجمه خلاصه)

عنوان فارسی: اثر ویتامین D بر پاراکسوناز-1، ظرفیت تام آنتی اکسیدانی و 8-ایزوپروستان در کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD)
عنوان انگلیسی: Effect of Vitamin D on Paraxonase-1, Total Antioxidant Capacity, and 8-Isoprostan in Children with Attention Deficit Hyperactivity Disorder
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 5 (خلاصه شده)
سال انتشار : 2022 تعداد کلمات متن خلاصه : 1400
فونت متن خلاصه : بی نازنین سایز متن خلاصه : 14
زبان متن خلاصه : فارسی نشریه : هینداوی - Hindawi
کد محصول : kh12480
محتوای فایل : docx حجم فایل : 157.59Kb
رشته های مرتبط: پزشکی - روانشناسی
گرایش های مرتبط: روانشناسی رشد - مغز و اعصاب
این محصول متن خلاصه شده مقاله "اثر ویتامین D بر پاراکسوناز-1، ظرفیت تام آنتی اکسیدانی و 8-ایزوپروستان در کودکان مبتلا به اختلال نقص توجه و بیش فعالی (ADHD)" به زبان فارسی و با فرمت word هست که آماده خریداری و دانلود می باشد.
فهرست مطالب مقاله خلاصه شده

فصل 1: مقدمه

فصل 2: روشها

فصل 3: نتایج

فصل 4: بحث

فصل 5: محدودیتها

فصل 6: نتیجه گیری

نمونه متن مقاله خلاصه شده

نتایج

در مجموع 86 کودک مبتلا به ADHD برای مطالعه ما انتخاب شدند که از این میان 75 نفر (37 نفر دریافت کننده ویتامین D و 38 نفر دریافت کننده دارونما) این کارآزمایی را به انجام رساندند. چاقی با استفاده از صدک BMI در دو گروه تعیین شد و هیچ تفاوت قابل توجهی در صدک BMI، بین دو گروه مشاهده نشد. از نظر مصرف غذاهای حاوی انرژی، کربوهیدرات، چربی، پروتئین، ویتامین D، ویتامین C، ویتامین E، سلنیوم، کلسیم، EPA، DHA و بتاکاروتن نیز در بین گروه ها تفاوتی وجود نداشت. اما در گروه ویتامین D افزایش قابل توجهی در 25(OH)D موجود در خون مشاهده شد. از نظر قرار گیری در معرض نور خورشید هم تفاوت قابل توجهی در بین دو گروه دیده نشد. نتایج تحلیل کوواریانس تک متغیره نشان داد که پس از گذشت 3 ماه، در سطح 8 ایزوپروستان به عنوان یک نشانگر تنش اکسایشی و همچنین در سطوح پاراکسوناز-1 و TAC سرم کاهش قابل توجهی در هر دو گروه مشاهده نشد.