تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

دانلود خلاصه مقاله کاتالیز رله مربوط به کاتالیزور مس – منیزیم (ترجمه خلاصه)

عنوان فارسی: کاتالیز رله مربوط به کاتالیزور (کاتالیست) مس – منیزیم بر پایه ارزش افزایی مؤثر و کارآمد گلیسرول به گلیکولیک اسید
عنوان انگلیسی: Relay catalysis of copper-magnesium catalyst on efficient valorization of glycerol to glycolic acid
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 7 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 6 (خلاصه شده)
سال انتشار : 2022 تعداد کلمات متن خلاصه : 1560
فونت متن خلاصه : بی نازنین سایز متن خلاصه : 14
زبان متن خلاصه : فارسی نشریه : الزویر - Elsevier
کد محصول : kh12098
محتوای فایل : docx حجم فایل : 876.89Kb
رشته های مرتبط: شیمی
گرایش های مرتبط: شیمی کاتالیست، شیمی تجزیه
این محصول متن خلاصه شده مقاله "کاتالیز رله مربوط به کاتالیزور (کاتالیست) مس – منیزیم بر پایه ارزش افزایی مؤثر و کارآمد گلیسرول به گلیکولیک اسید" به زبان فارسی و با فرمت word هست که آماده خریداری و دانلود می باشد.
فهرست مطالب مقاله خلاصه شده

مقدمه

نتایج و بحث و گفتگو

نتیجه گیری

نمونه متن مقاله خلاصه شده

نتایج و بحث و گفتگو

نخست ما کتالیزورهای مس – منیزیم به تازگی تهیه شده با نسبت های مختلف Mg/Cu را مشخص کردیم. الگوهای XRD (شکل 1a) پیک ها (اوج ها) در 2θ=35.5°, 38.8° را نشان دادند، درحالیکه به صفحه ی توری و شبکه ای (111¯) و (111) از CuO اختصاص داده شدند، که اندازه ی ذرات محاسبه شده ای آن با افزایش مقدار مس تدریجا افزایش یافت. پیک ها در 2θ=42.8°, 62.3° مربوط به صفحه ی توری (200) MgO با افزایش مقدار و محتوای MgO به تدریج تقویت و تشدید شد. این امر وجود فاز مکعبی اکسید مس (Cu)) (PDF 48-1548) و اکسید منیزیم (MgO) (PDF 45-0946) در کاتالیزور مس – منیزیم (Cu-Mg) را ثابت کرد. نتیجه ی H2-TPR نشان داد که کاهش دمای CuII در کاتالیزور Cu1Mg4 نسبت به کاهش دمای کل CuO بالاتر بود، ضمن اینکه فعل و انفعال و برهم کنش قوی و محکم بین مس (Cu) و منیزیم (Mg) را با افزایش درصد منیزیم در کاتالیزورها منعکس کرد.