تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله تاثیر تشعشعات الکترومغناطیسی بر انسان – نشریه IEEE

عنوان فارسی: تاثیر تشعشعات الکترومغناطیسی بر انسان
عنوان انگلیسی: EFFECT OF ELECTROMAGNETIC RADIATIONS ON HUMANS: A STUDY
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 6 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 14
سال انتشار : 2011 نشریه : آی تریپل ای - IEEE
فرمت مقاله انگلیسی : PDF فرمت ترجمه مقاله : ورد تایپ شده
کد محصول : 5705 رفرنس : دارد
محتوای فایل : zip حجم فایل : 1.74Mb
رشته های مرتبط با این مقاله: فیزیک، پزشکی و مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله: بیوفوتونیک، مهندسی الکترونیک، مهندسی اپتیک و لیزر، فیزیک کاربردی، مغز و اعصاب، پرتودرمانی و پرتو شناسی
مجله: مجموعه مقالات سمپوزیوم فناوری
دانشگاه: گروه الکترونیک و ارتباطات، دانشگاه Thapar، هند
کلمات کلیدی: اشعه الکترومغناطیسی، میلی گاوس، انسان، اثرات، بیماری، فاصله صفر، پیشگیری
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه نشده است
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه نشده است
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. منابع امواج الکترومغناطیسی

3. خطرات سلامتی در اثر امواج EM

4. نتایج آزمایشی

5. تاثیر بر روی گیاهان و در نهایت بر روی انسان ها

6 نتایج و آزمایش ها

7 چگونه ای این تشعشع ها جلوگیری کنیم ؟

8. چند کاربرد

9. دیدگاهی دیگر نسبت به تشعشعات

نمونه متن انگلیسی

Abstract

A complete analysis of electromagnetic radiations has been done for the electronic devices that have become a part of human life. All the devices have been studied for their maximum level of emissions and the distance at which they have minimal effect. Following these surveys a layout has been proposed for an ideal 18*15 living room such that there is minimum effect of harmful radiations even if it is fully equipped with the electronic items. Medical aspects have been studied for the effect of the EM waves along with the latest inventions on shielding these waves. A future idea has been added for the use of stray microwaves in the atmosphere with the help of a receiver that could convert them into current and subsequently be used for saving power.

نمونه متن ترجمه

چکیده

در این مطالعه یک تحلیل کامل بر  روی تشعشع های الکترومغناطیسی دستگاه هایی انجام شده است که امروزه بخشی از زندگی روزمره انسان ها میباشند. تمام این دستگاه ها در حالتی بررسی شده اند که بیشترین میزان تشعشع را داشته و فاصله شان با بدن انسان به گونه ای است که کمترین تاثیر را داشته باشند.  بر اساس این تحقیق و بررسی ، یک نمایه ایده آل از یک اتاق 18*15 ارائه شده است که حتی در صورتی که این اتاق به طور کامل مجهز به دستگاه های الکترونیکی باشد ، کمترین ضرر در اثر تشعشعات الکترومغناطیسی به بدن انسان برسد. ابعاد پزشکی تاثیرات امواج الکترومغناطیسی ، در کنار آخرین یافته ها در زمینه ی محافظت در برابر این امواج ، در این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته است.  یک ایده پردازی نیز برای آینده انجام شده است که در رابطه با استفاده از امواج مایکرویو سرگردان از طریق یک دریافت کننده ی مبدل، و تبدیل آن ها به جریان و سپس صرفه جویی در مصرف برق ، میباشد.