تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

دانلود ترجمه مقاله پاسخگویی به عنوان یک تناقض، شهادت و هدیه – مجله الزویر

عنوان فارسی: پاسخگویی به عنوان یک تناقض، شهادت و هدیه
عنوان انگلیسی: Accountability as aporia, testimony, and gift
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 21 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 66
سال انتشار : 2012 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : PDF فرمت ترجمه مقاله : ورد تایپ شده
کد محصول : 4361 رفرنس : دارد
محتوای فایل : zip حجم فایل : 0.96Mb
رشته های مرتبط با این مقاله: حسابداری، اقتصاد، مدیریت و حقوق
گرایش های مرتبط با این مقاله: حسابداری مدیریت، مدیریت بازرگانی، مدیریت دولتی، مدیریت مالی، تشکیلات و روش‌ها، علوم اقتصادی و مالی دولتی
مجله: مجله دیدگاه های انتقادی درباره حسابداری
دانشگاه: دانشگاه کسب و کار گلاسکو، بریتانیا
کلمات کلیدی: پاسخگویی، تناقض، مسئولیت پذیری، اخلاق، اصول اخلاقی، شهادت، هدیه
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

۱ مقدمه

۲ پاسحگویی و مسئولیت

۳ تناقض پاسخگویی

۴ پاسخ کویی و افزایش سطوح مئولیت در قبال سایرین

۴ ۱ دیدگاه های لویناسی در خصوص پاسخگوییِ:اظهار و نقد

۴ ۲ شخص ثالث و گذار به کلیات اخلاقی

۴ ۳ ساختار زدایی اخلاقی

۵ دیدگاه دریدان در رابطه با افزایش پاسخگویی و مسئولیت در قبال سایرین: شهادت و هدیه

۵ ۱ پاسخگویی به عنوان شهادت

۵ ۲ پاسخ گویی به عنوان هدیه

نمونه متن انگلیسی

Abstract

This paper contributes to the understanding of accountability in its relation with responsibility. It applies Derrida's work on responsibility, testimony, and gift to the problematic of accountability. Accountability's entanglement in the tension between, morality and ethics, singular and general responsibilities is examined, and Derrida's analysis of the aporia of responsibility is expressed and explored in terms of an aporia of accountability: It is argued that accountability relies on responsibility but that the rendering of accountability tends to undermine responsibility. In seeking to make a positive contribution to the question of how accountability might contribute to raising levels of responsibility for the other, the wholly other, the paper critically builds on existing Levinasian perspectives on this question, and develops the suggestion, inspired by Derrida's work, that in appropriate circumstances the reconfiguring of accountability as testimony and as gift might help enhance responsibility.

نمونه متن ترجمه

چکیده

این مقاله به درک پاسخگویی از حیث ارتباط آن با مسئولیت پذیری کمک می کند. هم چنین این مقاله از کار دریدا در خصوص مسئولیت پذیری، شهادت و هدیه برای حل مسئله پاسخگویی بهره می برد. درگیری و نقش پاسخگویی در تنش بین اخلاقیات و اصول خلاقی، مسئولیت های منحصر به فرد و عمومی بررسی شده و تجزیه تحلیل دریدا از تناقض مسئولیت پذیری از حیث تناقض پاسخگویی بیان و بررسی می شود. چنین استدلال شده است که پاسخگویی متکی به مسئولیت پذیری است با این حال حساسیت پاسخگویی تمایل به مسئولیت پذیری را کاهش می دهد. با هدف یافتن نقش مثبت این سوال که پاسخگویی چگونه می تواند در افزایش سطح مسئولیت پذیری موثر و کارامد باشد، این مقاله بر اساس نگرش های لویناسی موجود به این سوال پاسخ داده و پیشنهاداتی با الهام گیری از مطالعه دریدا ارایه می دهد و بسته به شرایط مناسب، پاسخگویی را به عنوان شهادت و یا هدیه ای برای کمک به بهبود مسئولیت پذیری نفسیر می کند.