دانلود پاورپوینت تاثیر ارتفاع بر فعالیت های ورزشی

دانلود پاورپوینت تاثیر ارتفاع بر فعالیت های ورزشی
قیمت خرید این محصول
۲۴,۰۰۰ تومان
دانلود رایگان نمونه
فرمت
پاورپوینت
قابلیت ویرایش
دارد
تعداد اسلایدها
16
کد محصول
P40005
رشته های مرتبط
تربیت بدنی
جزئیات محصول
گروه آموزشی فروشگاه اینترنتی ایران عرضه اقدام به تهیه مقاله پاورپوینتی با عنوان  تاثیر ارتفاع بر فعالیت های ورزشی برای رشته تربیت بدنی نموده است.
فهرست
ویژگی های ارتفاع
پاسخ های تنفسی در ارتفاع
تغییرات حداکثر اکسیژن مصرفی در ارتفاع
پاسخهای قلبی ـ عروقی در ارتفاع
سازگاریهای متابولیک در ارتفاع
فعالیت های استقامتی در ارتفاع
فعالیتهای سرعتی در ارتفاع
سازش پذیری با ارتفاع
سازگاری های عضله در ارتفاع
سازگاری های قلبی عروقی در ارتفاع
تمرین در ارتفاع برای بهبود عملکرد در سطح دریا
تمرین در ارتفاع برای بهبود عملکرد در ارتفاع
بخشی از مقاله
فعالیت های استقامتی در ارتفاع
فعالیتهای هوازی، بیشتر از سایر فعالیت ها تحت تاثیر شرایط محیطی کم فشار در ارتفاع قرارمی گیرند. در قله کوه اورست Vo2max به ۱۰ تا ۲۵ درصد از مقادیر خود در سطح در یا می رسد. در نتیجه افرادی که دارای ظرفیت هوازی بیشتری هستند ، می توانند کار معینی را با خستگی کمتر و فشار قلبی–عروقی کمتر انجام دهند .

فعالیتهای سرعتی در ارتفاع

فعالیتهای سرعتی که کمتر از یک دقیقه به طول می انجامد، معمولا درارتفاعات متوسط دچار اختلال نمی شوند چنین فعالیتهایی نیاز زیادی به دستگاه انتقال اکسیژن و متابولیسم هوازی ندارند. بعلاوه هوای رقیق تر در ارتفاع نیز مقاومت آئرودینامیکی کمتری را در برابر حرکات ورزشکاران فراهم می سازد . برای مثال در بازیهای المپیک ۱۹۶۸ هوای رقیق مکزیکوسیتی کمک زیادی به عملکرد دونده های سرعتی و پرش کنندگان طول کرد .

نکات
- تنها در فروشگاه اینترنتی ایران عرضه میتوانید قبل از خرید برای اطمینان از محتوای محصول، قسمتی از مقاله پاورپوینت را به طور رایگان دانلود کنید و در صورت رضایت خریداری نمایید.

- تمامی حقوق مادی و معنوی این محصول متعلق به گروه آموزشی ایران عرضه بوده و هرگونه انتشار این مقاله پاورپوینت به صورت انبوه بدون اخطار قبلی پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.


بدون دیدگاه