دانلود پاورپوینت تغذیه و بوم شناسی

دانلود پاورپوینت تغذیه و بوم شناسی
قیمت خرید این محصول
۲۴,۰۰۰ تومان
دانلود رایگان نمونه
فرمت
پاورپوینت
قابلیت ویرایش
دارد
تعداد اسلایدها
13
کد محصول
P40009
رشته های مرتبط
مهندسی کشاورزی
جزئیات محصول

گروه آموزشی فروشگاه اینترنتی ایران عرضه اقدام به تهیه مقاله پاورپوینتی با عنوان تغذیه و بوم شناسی برای رشته زیست شناسی نموده است.

فهرست
بوم شناسي و اکوسيستم
بوم شناسي
اکوسيستم
هرم انرژي
هرم ماده و هرم تعداد
پوسيدگي
اهميت پوسيدگي
چرخه مواد در طبيعت
انسان و زنجيره هاي غذايي
زيستگاه
جوامع و اکوسيستم ها
جايگزيني و توالي
پراکندگي جانداران در محيط
بخشی از مقاله
بوم شناسي
تحقيق درباره روابط بين موجودات زنده با يکديگر و با محيط زندگي آنها، موضوع علم بوم شناسي (اکولوژي) است.

اکوسيستم
به مجموعه موجودات زنده و غيرزنده يک محيط که با هم ارتباط اند اکوسيستم مي گويند. انرژي آفتاب نخست به گياهان مي رسد .به رابطه غذايي که به اين شکل بين موجودات زنده مختلف نشان داده مي شود،زنجيره غذايي مي گويند. چند زنجيره غذايي که با يکديگر ارتباط داشته باشند، يک شبکه غذايي را به وجود مي آورند.

انسان و زنجيره هاي غذايي

گياهان مقدار بسيار اندکي از انرژي نوراني را که بر سطح برگ هاي آن مي تابد، جذب مي کنند. مقداري از اين انرژي منعکس مي شود و مقدار اندکي از آن نيز از برگ عبور مي کند و از سطح زيرين آن خارج مي شود، آن مقدار انرژي نور که در گياهان به صورت مواد آلي ذخيره مي شود، بازده تبديل انرژي، ناميده مي شود. انسان غذاهاي گياهي و جانوري مي خورد. از نظر اقتصاد و محيط زيست خوردن غذاهاي گياهي با صرفه تر است چون در اين صورت مقدار انرژي اي که در زنجيره ها هدر مي رود، کاهش مي يابد. ما علاوه بر انرژي بسياري از موادي را که براي ادامه زندگي لازم داريم از زنجيره هاي غذايي به دست مي آوريم مانند ويتامين D که توسط جانداران ريز فتوسنتز کننده در درياها ساخته مي شود. جانوران کوچک درياها اين ويتامين را وارد بدنشان مي کنند. ماهي با خوردن اين جانوران کوچک اين ويتامين را از آنها مي گيرند. ويتامين D در جگر ماهي انباشته مي شود و انسان با خوردن ماهي آن را دريافت مي کند. بعضي از سم ها مانند DDT و ترکيبات جيوه نيز مدت زيادي باقي مي مانند و وارد بدن جانداران مي شوند.

نکات
- تنها در فروشگاه اینترنتی ایران عرضه میتوانید قبل از خرید برای اطمینان از محتوای محصول، قسمتی از مقاله پاورپوینت را به طور رایگان دانلود کنید و در صورت رضایت خریداری نمایید.

- تمامی حقوق مادی و معنوی این محصول متعلق به گروه آموزشی ایران عرضه بوده و هرگونه انتشار این مقاله پاورپوینت به صورت انبوه بدون اخطار قبلی پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.


بدون دیدگاه