تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله کاربرد شبکه های عصبی مصنوعی در تولید و ساخت پارتیکل برد – نشریه INIA

عنوان فارسی: شبکه های عصبی مصنوعی در کنترل فرایند متغیر: کاربرد در تولید و ساخت پارتیکل برد
عنوان انگلیسی: Artificial neural networks in variable process control: application in particleboard manufacture
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 9 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 18
سال انتشار : 2009 نشریه : INIA
فرمت مقاله انگلیسی : PDF فرمت ترجمه مقاله : ورد تایپ شده
کد محصول : 4808 رفرنس : دارد
محتوای فایل : zip حجم فایل : 847.75Kb
رشته های مرتبط با این مقاله: مهندسی منابع طبیعی
گرایش های مرتبط با این مقاله: جنگلداری، جنگل شناسی و اکولوژی جنگل، علوم و صنایع چوب و کاغذ، بیولوژی و حفاظت چوب و همچنین گرایش صنایع چوب
مجله: موسسه ملی تحقیقات خوراک و صنعت کشاورزی
دانشگاه: دانشگاه پلی تکنیک مادرید، گروه جنگلداری، اسپانیا
کلمات کلیدی: شبکه های عصبی مصنوعی، کنترل فرایند آماری، قدرت پیوند درونی، پنل هایی با پایه چوبی
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه نشده است
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: به صورت عکس، درج شده است
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

2 مواد و روش ها

2 1 مواد

2 2 شبکه های عصبی مصنوعی

2 3 کنترل کیفیت آماری

3 نتایج و بحث¬ها

3 1 شبکه¬های عصبی مصنوعی

3 2 کنترل فرایند آماری

نتایج

نمونه متن انگلیسی

Abstract

Artificial neural networks are an efficient tool for modelling production control processes using data from the actual production as well as simulated or design of experiments data. In this study two artificial neural networks were combined with the control process charts and it was checked whether the data obtained by the networks were valid for variable process control in particleboard manufacture. The networks made it possible to obtain the mean and standard deviation of the internal bond strength of the particleboard within acceptable margins using known data of thickness, density, moisture content, swelling and absorption. The networks obtained met the acceptance criteria for test values from non-standard test methods, as well as the criteria for using these values in statistical process control.

نمونه متن ترجمه

چکیده

شبکه های عصبی مصنوعی یک ابزار کارامد برای مدل سازی فرایندهای کنترلی تولید با استفاده از داده های مربوط به تولید واقعی و داده های شبیه سازی شده و یا طراحی شده ی آزمایشات می باشند. در کار انجام شده در این مقاله، دو تا از شبکه های عصبی مصنوعی و نمودارهای مربوط به فرایند کنترل با هم ترکیب شده اند و بررسی شده است که آیا داده های بدست آمده با استفاده از شبکه ها برای کنترل فرایند متغیر در تولید و ساخت پارتیکل برد معتبر می باشند یا نه.

شبکه ها این امکان را ایجاد می کنند که انحراف متوسط و استاندارد مربوط به قدرت پیوند درونی پارتیکل بردها را با استفاده از داده های معلوم و مشخص مربوط به ضخامت، دانسیته، محتوی رطوبت، برآمدگی و جذب با تولورانس قابل قبول (منظور از تولورانس قابل قبول یعنی تا این میزان اگر خطایی ایجاد شود قابل چشم پوشی و صرف نظر کردن است) بدست آورد. این شبکه ها معیار و ملاک های قابل قبول برای مقادیر تست شده با استفاده از متدها و روش های تست غیراستاندارد و همچنین معیارهای لازم برای استفاده از آن ها در کنترل فرایند آماری را دارا می باشند.

نحوه خرید نسخه پاورپوینت این مقاله