تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله اثر صفات رهبری و یادگیری سازمانی بر نوآوری کسب و کار – نشریه الزویر

عنوان فارسی: اثر صفات رهبری و یادگیری سازمانی بر نوآوری کسب و کار
عنوان انگلیسی: The impact of leadership traits and organizational learning on business innovation
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 9 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 28 (4 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 12.200 در سال 2021 شاخص H_index مجله : 29 در سال 2022
شاخص SJR مجله : 2.167 در سال 2021 شناسه ISSN مجله : 2444-569X
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q1 در سال 2021 کد محصول : 13501
محتوای فایل : zip حجم فایل : 2.20Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: مدیریت - مدیریت کسب و کار - مدیریت استراتژیک - مدیریت عملکرد - مدیریت اجرایی - مدیریت تکنولوژی - نوآوری تکنولوژی
مجله: Journal of Innovation & Knowledge
کلمات کلیدی: خودارزیابی اصلی – خودشیفتگی - نیاز برای موفقیت - گرایش ریسک - یادگیری سازمانی - نوآوری کسب و کار
کلمات کلیدی انگلیسی: Core self-evaluation - Narcissism - Need for achievement - Risk propensity - Organizational learning - Business innovation
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: ترجمه شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: است ✓
مدل مفهومی: دارد ✓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: دارد ✓
فرضیه: دارد ✓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.jik.2022.100204
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

مرور ادبیات

نظریه های دیدگاه مبتنی بر منبع و مبتنی بر دانش

نوآوری کسب و کار

ویژگی های رهبری (LET)

خود ارزیابی اصلی (CSE)

خودشیفتگی (NAR)

نیاز برای موفقیت (NFA) و گرایش ریسک (RPR)

یادگیری سازمانی (ORL)

روش شناسی

معیار ساختارها

جمع آوری داده و نمونه

روش های آماری

نتایج

خصوصیات نمونه

ارزیابی مدل اندازه گیری

ارزیابی مدل ساختاری

مباحث، پیامدها و محدودیت ها

مفاهیم مربوط به نظریه

مفاهیمی برای عمل

محدودیت های و جهت های تحقیقاتی آینده

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

تاثیر شدید همه گیری کووید-19 سازمان های زیادی را وادار کرده است تا به صورت موقتی تعطیل کنند یا حتی متوقف شوند. در این ادبیات، تلاش های قبلی به نقش رهبران و یادگیری در پشتیبانی از شرکت ها اشاره کرده اند تا نوآوری کنند و بر چنین موقعیت های سخت و آشفته ای غلبه کنند. این تحقیق بررسی می کند که چگونه خصوصیات شخصیت رهبری به صورت مستقیم و غیرمستقیم بر نوآوری کسب و کار از طریق یادگیری سازمانی تاثیر می گذارد. مجموع 638 نمونه از رهبران شاغل در شرکت های گردشگری در ویتنام جمع آوری می شوند و با استفاده از یک رویکرد کمی و روش حداقل مربعات جزئی SEM تحلیل می شوند. این یافته ها نشان دادند که خصوصیات شخصیت رهبری مانند خودارزیابی اصلی، خودشیفتگی، نیاز برای موفقیت، و گرایش ریسک، تاثیرات مستقیم یا غیرمستقیم بر نوآوری کسب و کار دارند. علاوه بر این، اکتساب دانش، توزیع دانش، و تفسیر دانش سه زیرفرایند یادگیری سازمانی هستند که نقش های میانجی در رابطه بین صفات رهبری و نوآوری کسب و کار ایفا می کنند. این تحقیق براساس این یافته ها پیشنهاداتی را برای بازیابی کسب و کارهای گردشگری ارائه می دهد و پایداری را پس از همه گیری توسعه می دهد.

مرور ادبیات

نظریه های دیدگاه مبتنی بر منبع و مبتنی بر دانش

نظریه دیدگاه مبتنی بر منبع که توسط پنروس (1959) توسعه یافته است، بیان می کند که «زیرمجموعه ای از شرکت های دارای منابع، آنها را قادر می سازد تا به مزیت رقابتی دست یابند، و زیرمجموعه بیشتری از آنها باعث عملکرد برتر طولانی مدت می شود» (ورنرفلت، 1984، 108). این نظریه تاکید می کند که منابع مشهود (بعنوان مثال، امکانات و تجهیزات) یا منابع نامشهود (بعنوان مثال، شخصیت های اجرایی مدیریتی)، نقش مهمی در تقویت عملکرد برتر یک شرکت و مزیت رقابتی دارند (بارنی، 1991؛ اولریچ، 1998؛ سافو و همکاران، 2008).

گرانت (1996) نظریه دیدگاه مبتنی بر دانش را به صورت تعمیم نظریه دیدگاه مبتنی بر منبع تعریف کرد که دانش را بعنوان مهمترین منبع نوآوری، بهبود عملکرد، و رقابت پذیری مشخص می کند. این نظریه بعنوان یک رویکرد مهم برای یادگیری سازمانی صعود حتمی برای این درک کلی دارد که شرکت ها باید برای حداکثر کردن پایگاه دانش خود به سازمان های یادگیرنده تبدیل شوند» و از طریق عملکرد نوآورانه و پایدار مزیت رقابتی بدست آورند (مگنو و همکاران، 2017؛ فرزانه و همکاران، 2021، 657).

نظریه های دیدگاه مبتنی بر منبع و مبتنی بر دانش به شدت در میان محققان در زمینه گردشگری محبوبیت زیادی بدست آورده اند (هوی و خین، 2016؛ دوارت و آلونسو، 2017؛ یوتامی و همکاران، 2017؛ تویلان و همکاران، 2020). نظریه های دیدگاه مبتنی بر منبع و دیدگاه مبتنی بر دانش در این تحقیق استفاده می شوند تا نشان دهند که چگونه ویژگی های رهبری و یادگیری سازمانی (منابع داخلی شرکت) به نوآوری کسب و کار (نتیجه سازمانی و رقابت پذیری شرکت ها) کمک می کنند.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 21 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 7 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.