ترجمه مقاله طراحی مجدد مبتنی بر برنامه ریزی منابع سازمانی - نشریه الزویر

ترجمه مقاله طراحی مجدد مبتنی بر برنامه ریزی منابع سازمانی - نشریه الزویر
قیمت خرید این محصول
۵۲,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله انگلیسی
عنوان فارسی
طراحی مجدد مبتنی بر برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)
عنوان انگلیسی
Enterprise resource planning–driven redesign
صفحات مقاله فارسی
34
صفحات مقاله انگلیسی
23
سال انتشار
2020
نشریه
الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فرمت ترجمه مقاله
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله
بی نازنین
سایز ترجمه مقاله
14
نوع نگارش
فصل کتاب (Book chapter)
نوع ارائه مقاله
ژورنال
کد محصول
12493
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول
ندارد ☓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول
ندارد ☓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن
درج نشده است ☓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه
ندارد ☓
ضمیمه
ندارد ☓
بیس
نیست ☓
مدل مفهومی
ندارد ☓
پرسشنامه
ندارد ☓
متغیر
ندارد ☓
فرضیه
ندارد ☓
رفرنس در ترجمه
در انتهای مقاله درج شده است
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله
مدیریت - مهندسی فناوری اطلاعات - مدیریت کسب و کار - مدیریت فناوری اطلاعات - معماری سازمانی - مدیریت سیستم های اطلاعاتی
مجله
تغییر فرآیند کسب و کار - Business Process Change
doi یا شناسه دیجیتال
https://doi.org/10.1016/B978-0-12-815847-0.00016-9
فهرست مطالب
فرآیندها، بسته ها، و بهترین روشها

نگاه دقیق تری به SAP

اجرای یک طراحی مبتنی بر ERP

مطالعه موردی: نستل یو اس اِی SAP را نصب میکند

استفاده از BPMS برای بهبود نصب ERP ها

برنامه ریزی منابع سازمانی و گروه مدیریت فرآیندهای تجاری

منابع

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)
       
نمونه چکیده ترجمه متن فارسی
در دهه 1990 بسیاری از شرکتها اپلیکیشن های رده عام را نصب کردند؛ این اپلیکیشن ها توسط شرکت های مختلفی همچون SAP، پیپل سافت ، بان ، جِی دی ادواردز ، و اوراکل  ساخته شده بودند. این فروشندگان در ابتدا بر این تأکید داشتند که اپلیکیشن هایی را فروخته اند که وظایف رایج معینی که شرکت ها با آنها مواجه هستند را انجام میدهند: بعنوان مثال وظایفی در بخش های حسابداری، موجودی انبار، و منابع انسانی. همین شرکت ها سپس در پاسخ به توجه گسترده به بهبود فرآیندهای تجاری، شروع به تغییر جایگاه های خود کردند. آنها الگوها یا نقشه هایی را توسعه دادند که نشان میداد گروه های مدول های (واحدهای) آنها را چطور می توان با هم مرتبط ساخت و فرآیندهای تجاری را ایجاد نمود. در راستای این تغییرات، مردم این گروه اپلیکیشن ها را اپلیکیشن های برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) نامیدند و اخیراً بعضی از آنها اپلیکیشن های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) و اپلیکیشن های تولید را هم اضافه کرده اند. اساساً فروشندگان لایه ای از نرم افزارهای یکپارچه سازی اپلیکیشن های سازمانی یا جریان کاری را معرفی کردند که به شرکت ها اجازه میداد جریان کنترل را از یک مدول ERP به یک مدول ERP دیگر تغییر دهند.

 

یکی از طرفداران پیشروی این رویکرد، توماس دیون پورت است؛ او یکی از مشاورانی است که در اوایل دهه 1990 جنبش مهندسی مجدد فرآیندهای تجاری را آغاز کرد. دیون پورت در سال 2000 کتاب «ماموریت حیاتی: تحقق وعده سیستم های سازمانی» را نوشت. او ادعا میکرد که یک رویکرد اپلیکیشن های بسته بندی شده (بسته های نرم افزاری) شرکت ها را قادر می ساخت تا سیستم های نرم افزاری خود را یکپارچه سازند و آنها را بهبود دهند. او در توجیه این بحث خود با دقت عمل می کرد و می گفت، استفاده از نرم افزار فقط در یک معماری فرآیندهای تجاری گسترده تر کارساز است اما – طبق اعتقاد دیون پورت – زمانیکه در زمینه ای استفاده شود که اپلیکیشن ها را بسته بندی میکند، می تواند به شرکت ها کمک کند که فرآیندهای متنوع را سریعاً (ترکیب و) یکپارچه سازند.

 

فرآیندها، بسته ها، و بهترین روشها
فروشندگانی مانند SAP، پیپل سافت و اوراکل، اغلب مواقع اپلیکیشن های خود را بعنوان «بهترین روش» معرفی می کنند. آنها ادعا می کنند که فقط بعد از مطالعه اینکه چه چیزهایی بهترین کارایی را در چندین شرکت دارد، مدول های خود را توسعه میدهند، و اینکه مدول های آنها نشاندهنده شیوه های کاملاً مؤثری برای مدیریت فرآیندها و فعالیت هایی است که توسط این مدول ها پشتیبانی می شود. البته در حقیقت این مدول ها نشاندهنده روشهای متوسط (روشهایی با کارایی متوسط) هستند. آنها در بسیاری از موارد نسخه پیشرفته تری از اپلیکیشن هایی هستند که شرکت ها پیشاپیش دارا هستند اما زمانیکه یک شرکت تصمیم می گیرد تا در بخش منابع انسانی خود از مدول های SAP، مایکروسافت یا اوراکل استفاده کند در واقع رقبایش هم همین مدول ها را بکار می برند و آنها را از همین فروشندگان خریده اند.

 

ما در مقایسه با رویکرد بهبود فرآیندهای تجاری، در سراسر این کتاب از کاربرد اپلیکیشن های ERP طرفداری کرده ایم که دارای ترتیب معکوسی هستند. عملاً شما با یک راه حل (یک اپلیکیشن موجودی کالای جدید از SAP) شروع می کنید و سپس فرآیند موجودی کالای قبلی خود را اصلاح می کنید تا با ورودی ها و خروجی های اپلیکیشن موجودی کالای جدید، سازگار گردد. البته شما می توانید اینکار را با تحلیل فرآیند موجود هم شروع کنید، سپس مدول SAP جدید یا سری مدول های جدید را در طی مرحله طراحی جایگزین سازید، و سپس تعدیلات لازم برای استفاده مؤثر از مدول ها را انجام دهید. اما قلب این نوع طراحی مجدد ERP، سازگار دهی شیوه کار کردن شرکت خود با اپلیکیشن ERP است، نه عکس این.

 


بدون دیدگاه