ترجمه مقاله آنالیز دارویی زنان مبتلا به فیبروم رحم بر اساس فناوری داده کاوی - نشریه الزویر

ترجمه مقاله آنالیز دارویی زنان مبتلا به فیبروم رحم بر اساس فناوری داده کاوی - نشریه الزویر
قیمت خرید این محصول
۴۰,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله انگلیسی
عنوان فارسی
آنالیز دارویی زنان مبتلا به فیبروم رحم بر اساس فناوری داده کاوی
عنوان انگلیسی
Analysis of medication data of women with uterine fibroids based on data mining technology
صفحات مقاله فارسی
10
صفحات مقاله انگلیسی
4
سال انتشار
2019
رفرنس
دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فرمت ترجمه مقاله
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله
بی نازنین
سایز ترجمه مقاله
14
نوع مقاله
ISI
نوع نگارش
مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
نوع ارائه مقاله
ژورنال
پایگاه
اسکوپوس
ایمپکت فاکتور(IF) مجله
7.189 در سال 2021
شاخص H_index مجله
46 در سال 2022
شاخص SJR مجله
1.277 در سال 2021
شناسه ISSN مجله
1876-0341
شاخص Q یا Quartile (چارک)
Q1 در سال 2021
کد محصول
12455
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن
به صورت عدد درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه
ندارد ☓
ضمیمه
ندارد ☓
بیس
نیست ☓
مدل مفهومی
ندارد ☓
پرسشنامه
ندارد ☓
متغیر
ندارد ☓
فرضیه
ندارد ☓
رفرنس در ترجمه
در انتهای مقاله درج شده است
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله
پزشکی - جراحی زنان و زایمان - ایمنی شناسی پزشکی - غدد و متابولیسم
مجله
Journal of Infection and Public Health
کلمات کلیدی
فیبروم های رحمی - داده کاوی - درمان پزشکی - مییفپریستون - دانازول
کلمات کلیدی انگلیسی
Uterine fibroids - Data mining - Medical treatment - Mifepristone - Danazol
doi یا شناسه دیجیتال
https://doi.org/10.1016/j.jiph.2019.07.017
فهرست مطالب
چکیده
مقدمه
محتوای تحقیقاتی
منابع مقالات
ایجاد دیتابیس
نرم افزارهای آماری و روش های داده کاوی
نتایج تحقیقات
آمار دارویی
تحلیل تاثیر داروها
تحلیل واکنش های دارویی مضر
جمع بندی
منابع
تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)
       
نمونه چکیده ترجمه متن فارسی
چکیده

هدف این مقاله، تحلیل کردن مشخصه های تشخیص و درمان زنان با فیبروم رحمی بر اساس تکنولوژی های داده کاوی و قوانین استفاده از داروها می باشد. مقالات بالینی مرتبط با درمان فیبروم های رحمی ارائه شده در زیرساخت های علمی ملی چین (CNKI) از سال 2004 تا 2018 در این مقاله ارزیابی شده است و مقالاتی که با معیارهای مورد نیاز بر اساس معیار بررسی و معیار عدم بررسی مقالات تطابق داشتند، مورد جستجو قرار گرفتند. محتوای نسخه ها نیز در دیتابیس ها ثبت شده و نتایج تکرار داروها، داروهای رایج و قوانین اصلی استفاده از داروها در این مقاله در نظر گرفته شده است و با استفاده از تحلیل قوانین در نرم افزار تحلیل شده است تا بتوان در نهایت به تجزیه و تحلیل قوانین دارویی در پزشکی مدرن برای درمان فیبروم های رحمی دست پیدا کرد. از طریق تحقیق و تحلیل، مشخص شد که داروهای بالینی که به صورت رایج مورد استفاده قرار می گیرند شامل لوپرولینین (GnRH-a) ، دانا زول (آندروژن) ، ژسترونون (پروژستین) ، مییفپریستون (آنتاگونیست گیرنده پروژسترون) و برخی موارد از درمان ترکیبی می باشد. بر اساس تحلیل تکرار داروها، تاثیرات درمانی و عوارض جانبی دارو ها، مشخص شد که استفاده بالینی از مییفپریستون در درمان های فیبروم های رحمی معمولا رایج می باشد که این دارو باعث شکل گیری تاثیر محسوس همراه با عوارض جانبی خفیف می شود به همین دلیل بهتر است که این دارو در شرایط بالینی بیشتر مورد استفاده قرار گیرد. ازین رو، نتایج این مطالعه میتواند مبانی جدیدی ار برای تحقیقات بالینی و مبنایی برای پزشکی سنتی چینی در درمان فیبروم های رحمی ایجاد کند اما هنوز هم نیازمند اعتبار سنجی توسط تفسیر متخصص ها، تحقیقات آزمایشی و روش های دیگر می باشد.

 

محتوای تحقیقاتی
منابع مقالات
ما در این تحقیق صفحه اصلی CNKI را باز کرده و سپس با استفاده از قسمت جستجوی پیشرفته، کار خودمان را انجام دادیم. عبارت جستجوی «متن کامل» در این تحقیق انتخاب شد و کلمات تحقیقاتی نیز شامل «فیبروم های رحمی» و «پزشکی» بودند. ما از روش تطابق فازی استفاده کردیم و از روش توالی زمانی بهره بردیم. عبارت جستجو نیز در بازه های زمانی 1 ژانویه 2004 تا 31 دسامبر 2018 انتخاب شد و بقیه تنظیمات نیز به صورت پیش فرض اعمال شدند. از سال 2004 تا 2018 ،تعداد 1152 مقاله پزشکی مرتبط با درمان فبیروم های رحمی در پزشکی غربی در CNKI شناسایی شد. بر اساس معیار بررسی و معیارهای عدم بررسی این مقالات، تعداد 328 مقاله که مطابق با الزام های تحقیقاتی مورد نیاز ما بودند انتخاب شدند.

 

معیار بررسی مقالات: گزارش های بالینی و یا آزمایش های بالینی در رابطه با درمان فیبروم های رحمی با پزشکی جامع چینی و غربی و یا پزشکی سنتی چینی؛ آزمایش های متخصص ها ( با نسخه کامل)؛ و مقالات در رابطه با داروهای تجویز شده در دوز های خاص. معیار عدم بررسی مقالات: مقاله های مرتبط با پیش گیری بازگشت فیبروم های رحمی بعد از جراحی؛ مقالاتی که در آن ها داروهای تجویز شده منتشر نشده اند و یا مقالاتی که داروهای تجویز شده در آن ها دقیق نیستند؛ مرور مقالات و آزمایش های حیوانی؛ مقالات مرتبط با تنقیه و اسعمال خارجی درمان های TCM؛ مقالاتی که نسخه های دارویی آن ها تکراری هستند؛ و گزارش های مقالات در رابطه با درمان فیبروم های رحمی بدون استفاده از پزشکی سنتی چینی.

 

ایجاد دیتابیس
بر اساس شرایط پویش بالا، نسخه هایی که مطابق با الزام این مقاله بودند شناسایی شدند. سپس ما از اکسل استفاده کردیم تا بتوانیم دیتابیس نسخه های مورد استفاده برای فیبروم های رحمی را ایجاد کیم. تعداد کلی دو گروه از دیتابیس ها در این مقاله ایجاد شد. دیتابیس اول یک دیتابیس عمومی بود که شامل پنج آیتم از تعداد نسخه ها، نام نسخه ها، منبع نسخه ها و نشانه های بیماری و پزشکی سنتی چینی بود. دیتابیس دوم نیز یک دیتابیس در رابطه با نسخه های دارویی بود که از پزشکی سنتی چینی ایجاد شده بود و بر اساس این موضوع ثبت شده بود که آیا روش پزشکی خاصی در نسخه ها دیده می شود یا خیر که حضور این موضوع بر اساس پارامتر T مشخص می شد و غیاب این روش نیز به صورت F مشخص می شد. این کتابخانه از اطلاعات قابلیت تحلیل در SPSS20.0 و SPSS Modeler14.1 برای توصیف های آماری را داشت و می شد برای مدل سازی از آن ها استفاده کرد.


بدون دیدگاه