ترجمه مقاله بهینه سازی تصادفی برای مشکل مکان-تخصیص مراکز پیوند عضو

ترجمه مقاله بهینه سازی تصادفی برای مشکل مکان-تخصیص مراکز پیوند عضو
قیمت خرید این محصول
۳۵,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله انگلیسی
عنوان فارسی
یک رویکرد بهینه سازی تصادفی برای مشکل مکان-تخصیص مراکز پیوند عضو
عنوان انگلیسی
A Stochastic Optimization Approach to a Location-Allocation Problem of Organ Transplant Centers
صفحات مقاله فارسی
15
صفحات مقاله انگلیسی
9
سال انتشار
2018
رفرنس
دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
فرمت مقاله انگلیسی
PDF
فرمت ترجمه مقاله
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله
بی نازنین
سایز ترجمه مقاله
14
نوع مقاله
ISI
نوع ارائه مقاله
ژورنال
کد محصول
12385
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن
ترجمه شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه
به صورت عکس، درج شده است ✓
ضمیمه
ندارد ☓
بیس
نیست ☓
مدل مفهومی
ندارد ☓
پرسشنامه
ندارد ☓
متغیر
ندارد ☓
فرضیه
ندارد ☓
رفرنس در ترجمه
در انتهای مقاله درج شده است
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله
مهندسی صنایع، برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها و بهینه سازی سیستم ها
مجله
Journal of Optimization in Industrial Engineering
کلمات کلیدی
زنجیره تقاضای پیوند اندام، اختصاص موقعیت، مرکز درمانی، روش بهینه سازی تصادفی
کلمات کلیدی انگلیسی
Organ transplant supply chain - Location-allocation - Healthcare - Stochastic optimization approach
doi یا شناسه دیجیتال
https://doi.org/10.22094/JOIE.2018.266
فهرست مطالب
چکیده
1. مقدمه
2. بیان مسئله
3. مدل بهینه سازی تصادفی
4. مثال عددی
5. نتایج محاسباتی
6. نتیجه گیری
منابع
تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)
       
نمونه چکیده ترجمه متن فارسی
چکیده

تصمیم گیری مرتبط با موقعیت منبع مهم در شبکه های جغرافیایی در بسیاری از صنایع از اهمیت زیادی برخوردار است. در سیستم های درمانی، این تصمیمات شامل موقعیت مراکز اورژانس و مراکر پیشگیری می شود. تصمیمات موقعیتی بدلیل تعیین زمان سفر در بین نقاط عرضه و تقاضا و همچنین زمان واکنش در اورژانس ها نقش مهمی ایفا می کنند. اندام ها از محصولات بسیار نابود شدنی هستند که تنوع درهر کدام از این محصولات باعث ایجاد زمان مرگ مختلف شده است. علیرغم اهمیت این حوزه، بخش کمی از مراکز درمانی در این حوزه در نظر گرفته شده اند. متناسب سازی و یافتن بهترین گیرنده برای اندام اهدایی یکی از مهمترین مسائل موجود در این حوزه است که فاکتور بسیار مهم برای فرآیند نهایی پیوند اندام است. متعادل سازی عرضه و تقاضا برای یک اندام در زنجیره عرضه جهت کاهش لیست انتظار نیازمند جدول بندی و مدیریت است. مهم ترین مزیت این تحقیق در نظر گرفتن مناطق گیرنده به عنوان مولفه دیگر در زنجیره عرضه می باشد. به علاوه، اهمیت زمان پیوند و لیست انتظار باعث شده است تا یک مدل دو هدفی در نظر بگیریم. علاوه بر این، تردید در داده های ورودی باعث شده است تا یک روش تصادفی در نظر بگیریم.

 

بیان مسئله

در این تحقیق، یک مدل ریاضی دو هدفه تصادفی برای مسئله اختصاص – موقعیت مراکز پیوند اعضا ارائه شده است. ابتدا، یک مدل برنامه نویسی غیر خطی دو هدفه ترکیبی توسعه داده شده است که زمان نهایی حمل و نقل را به حداقل می رساند و نگه داری همزمان عضو را به حداکثر می رساند. به علاوه، مدل معرفی شده از روش تصادفی سناریو محور استفاده می کند و سپس توسط روش محدودیت ϵ حل می شود. کارایی این مدل توسط آزمایشات عددی و دو مسئله در اندازه های کوچک و بزرگ تشریح شده است. در نهایت، نتیجه گیری ها و تحقیقات آینده ارائه شده اند.

 

با توجه به شکل، وقتی که یک اهده کننده داوطلب اهدای یک عضو باشد 1) تیم سازمان حمل و نقل به بیمارستان ارسال می شود 2) و اطلاعات اهدا کننده را همراه با نمونه خون به مرکز پیوند تحویل می دهد 3) سپس، تیم سازمان حمل و نقل به بیمارستان بر می گردد 4). عمل جراحی حذف یک عضو از بدن اهدا کننده در بیمارستان انجام می شود، سپس عضو جدا شده برای انجام پیوند به مرکز پیوند ارسال می شود 5)، متعاقبا، گیرنده واجد شرایط اطلاع رسانی می شود و باید در زمان مربوطه مراجعه کند 6).

 

عمل های جراحی داخلی و خارجی به عنوان زنجیره بین المللی عرضه اعضا با اختلاف جزئی در نظر گرفته شده اند. در موارد وجود گیرنده یا اهدا کننده ی خارجی، گیرنده عضو می تواند خارجی باشد. بنابراین، یک عضو باید به فرودگاه تحویل داده شود تا در TC عمل پیوند انجام شود (5’). یکی از مسائل مهم که می تواند در این تحقیق در نظر گرفته شود قابلیت از بین رفتن اعضا است. حداکثر زمانی که یک عضو می تواند در خارج از بدن نگه داشته شود تحت عنوان زمان سرمایش خون اشاره می شود. این زمان سرمایش تاثیر منفی مستقیم بر احتمال پیوند موفق دارد، اگر زمان پیوند بین بیمارستان و مرکز پیوند بیشتر از این زمان برای یک عضو خاص باشد، فرض می کنیم که عضو نمی تواند به مرکز پیوند منتقل شود. از این رو، در این تحقیق ما اختصاص - موقعیت مراکز پیوند اعضا را در سناریوهای مختلف داده های ورودی توسعه داده ایم. حداقل رساندن زمان حمل و نقل و حداکثر نگه داری یک عضو از توابع دو هدفه در نظر گرفته می شوند.


بدون دیدگاه