تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله بازبینی نظام مند آینده نگری در مبانی نظری مدیریت پروژه – نشریه الزویر

عنوان فارسی: بازبینی نظام مند آینده نگری در مبانی نظری مدیریت پروژه
عنوان انگلیسی: A systematic review of Foresight in Project Management literature
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 13
سال انتشار : 2015 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : PDF فرمت ترجمه مقاله : ورد تایپ شده
کد محصول : 6699 رفرنس : دارد
محتوای فایل : zip حجم فایل : 961.72Kb
رشته های مرتبط با این مقاله: مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله: مدیریت استراتژیک و مدیریت پروژه
مجله: کنفرانس بین المللی پروژه - International Conference on Project
دانشگاه: دانشگاه کالج لندن، بریتانیا
کلمات کلیدی: مدیریت پروژه، نگرش، مرور نظامند
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه نشده است
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

روش شناسی

معیار شایستگی و تناسب

منابع اطلاعاتی

کلمات و اصطلاحات جستجو

گزینش و انتخاب پژوهش ها

فرایند جمع آوری داده ها

نتایج

تجزیه و تحلیل داده ها

نتیجه گیری

نمونه متن انگلیسی

Abstract

Projects, like companies, do not fail overnight. When a company fails, this is often not much related to operational aspects but to an inability to think holistically about the driving forces that may change its business landscape in a disruptive way. Based on this, organizations are nowadays seeking different approaches to cope with uncertainty, and as a result, Foresight as a supporting tool to long range planning is gaining popularity at corporate and governmental level. Given that projects share with Foresight the same orientation towards the future and both lead with uncertainty, it is thus relevant to ask whether Foresight can be used to improve Project Management practice. In order to research into these questions, this paper conducted a systematic review on the topic of Foresight in leading Project Management literature. The review revealed that an explicit relationship between Foresight and Project Management exists, and although with limitations, evidence suggests that there is value in adopting Foresight. This study makes a contribution to the body of empirical works in this field and is intended to be primarily used by Project Management practitioners and practically-oriented academics who are interested in developing fresh insights into new approaches for better management of projects.

نمونه متن ترجمه

چکیده

پروژه ها، مانند شرکت ها، یک شبه و ناگهانی با شکست مواجه نمی شوند. وقتی یک شرکتی شکست می خورد، این امر اغلب اوقات به ابعاد عملیاتی مرتبط نیست، بلکه این موضوع به عدم توانایی برای اندیشیدن و تفکر در مورد نیروهای مشتق شده مربوط می شوند که ممکن است چشم انداز کسب و کار را در مسیر مختل کننده قرار دهند. براساس این نوع نگرش، سازمان های باید امروزه در جستجوی رویکردهای متنوع و مختلف برای رویارویی با این شرایط عدم اطمینان باشند و به عنوان نتیجه ای از این رخداد، نگرش به عنوانی ابزاری پشتیبان برای برنامه ریزی های بلند مدت محبوبیت بالایی را در سطوح شرکتی و دولتی بدست آورده است. با توجه به این موضوع که پروژه ها به اشتراک گذاشته با نگرش با جهت گیری مشابه به سمت آینده و رویارویی با این عدم قطعیت، لذا این سوال مرتبط مطرح می شود که آیا این نگرش می تواند برای بهبود کارکرد مدیریت پروژه بکار گرفته شود. برای کاوش و بررسی در راستای این پرسش،این پژوهش یک مرور نظامند بر موضوع نگرش در جهت ادبیات مدیریت پروژه را دنبال می کند. این مرور هدفمند نشان داد که یک رابطه صریح بین نگرش و مدیریت پروژه وجود دارد و اگرچه دارای محدودیت هایی است، مدارک و شواهد موجود پیشنهاد می کنند که تطبیق پذیری با این نگرش ارزشمند می باشد. این پژوهش سهمی در کالبد پژوهش های تجربی در این حوزه مهم برای خود ایجاد کرده است و با این هدف که از سوی شرکای مدیریت پروژه و در انجمن های آکادمیک تجربی محور که تمایل وافری در زمینه توسعه نگرش های جدید در رویکردهای جدید به منظور مدیریت بهتر پروژه ها صورت گرفته است.