تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

دانلود ترجمه مقاله بررسی ورزش و سیستم ایمنی بدن – مجله الزویر

عنوان فارسی: بررسی ورزش و سیستم ایمنی بدن
عنوان انگلیسی: exercise and the immune system
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 10 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 12
سال انتشار : 2007 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : PDF فرمت ترجمه مقاله : ورد تایپ شده
کد محصول : 4182 رفرنس : دارد
محتوای فایل : zip حجم فایل : 760.15Kb
رشته های مرتبط با این مقاله: تربیت بدنی و پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله: فیزیولوژی ورزشی، فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی، فیزیولوژی ورزشی کاربردی، فیزیولوژی فعالیت ورزشی بالینی و ایمنی شناسی پزشکی (ایمونولوژی)
مجله: کلینیک طب ورزشی
دانشگاه: دانشکده پزشکی osteopathic ویرجینیا، دانشکده تربیت بدنی ویرجینیا، امریکا
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

سیستم ایمنی

سیستم ذاتی

سیستم تطبیقی

ایمونولوژی ورزشی

تاثیر ورزش بر سیستم ایمنی

اثرات سلولی ورزش

رابطه بین سرطان و ورزش

رابطه بین کهولت و سالخوردگی، جنسیت، ورزش و ایمنی

نگرانیهای تغذیه ای ایمونولوژیکی

خلاصه

 

نمونه متن ترجمه

مقدمه

یکی از دلایل معمول عملکرد ضعیف در رویداد ورزشی اصلی ، عفونت تنفسی حاد می باشد. ادراک معمول در میان ورزشکاران نخبه و مربیان آن است که ورزش سنگین ، مقاومت را پائین آورده و عامل زمینه ساز برای عفونت های دستگاه تنفسی فوقانی (URTI) محسوب می شود. بسیاری از ورزشکاران نخبه از کشمکش های مهمی با عفونت های تنفسی خبر داده اند که باعث اختلال در توانایی آنها برای رقابت و تمرین شده است. در ارتباط با این مفهوم می توان به باور معمول میان بسیاری از افراد اشاره نمود مبنی براینکه ورزش منظم برای سیستم ایمنی مفید بوده و باعث مقاومت در برابر عفونت می شود. بررسی مشترک   نشان داد که 61 درصد از 700 دونده از سرماخوردگی کمتری از زمان شروع دویدن خبر دادند، در صورتی که تنها 4 درصد ، سرما خوردگی بیشتری تجربه کردند. مرکز ملی آمار سلامت گزارش کرد که  نرخ شیوه سالانه شرایط تنفسی حاد ( عمدتاً سرما خوردگی و آنفلانزا) 90 نفر در هر 100 نفر می باشد که بار بیماری و اقتصادی چشمگیری به خانواده ها تحمیل می کند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری تخمین می زندسالانه 425 بیلیون مورد سرما خوردگی و اپیزودهای آنفلوانزا در ایالات متحده وجود داشت و هزینه های کار ازدست رفته و مراقبت پزشکی سالانه 2. 5 بیلیون دلار تخمین زده شد. بنابراین اطلاع از ارتباط بین ورزش و بیماری عفونی، پیامدهای بالقوه مهمی برای سلامت عمومی و مراقبت متخصصین بالینی از ورزشکاران و تیم های ورزشی به همراه دارد. برای متخصصین بالینی مجرب چه پیامدهایی به همراه دارد؟