تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله نقش کیفیت حسابرسی در رابطه عملکرد مالی شرکت ESG – نشریه الزویر

عنوان فارسی: نقش کیفیت حسابرسی در رابطه عملکرد مالی شرکت ESG: شواهد تجربی از شرکتهای اروپای غربی
عنوان انگلیسی: The role of audit quality in the ESG-corporate financial performance nexus: Empirical evidence from Western European companies
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 13 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 29 (3 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 4.222 در سال 2021 شاخص H_index مجله : 27 در سال 2022
شاخص SJR مجله : 0.709 در سال 2021 شناسه ISSN مجله : 2214-8450
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q2 در سال 2021 کد محصول : 13573
محتوای فایل : zip حجم فایل : 2.59Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: حسابداری - مدیریت - مدیریت مالی - حسابداری مالی - مدیریت عملکرد - مدیریت کسب و کار - حسابرسی
مجله: Borsa Istanbul Review
کلمات کلیدی: کیفیت حسابرسی - محیط - ESG - عملکرد مالی - حکمرانی - اجتماعی - اروپای غربی
کلمات کلیدی انگلیسی: Audit quality - Environment - ESG - Financial performance - Governance - Social - Western Europe
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: ترجمه شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: تایپ شده است ✓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: است ✓
مدل مفهومی: دارد ✓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: دارد ✓
فرضیه: دارد ✓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.bir.2022.08.011
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. ادبیات مربوطه و توسعه فرضیه های ما

3. داده ها و روش شناسی

4. نتایج و مباحث

5. نتیجه گیری ها و پیامدهای سیاسی

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

این تحقیق نقش میانجی کیفیت حسابرسی را در رابطه بین عوامل محیطی، اجتماعی و حکمرانی (ESG) و عملکرد مالی شرکت (CFP) در کشورهای اروپای غربی بررسی می کند. نمونه تحقیقاتی شامل 620 شرکت مستقر در اروپای غربی شامل استرالیا، بلژیک، فرانسه، آلمان، لوکزامبورگ، موناکو، هلند، و سوئیس از سال 2010 تا 2019 است. برآوردهای داده صفحه برای بررسی اثرات مستقیم و میانجی استفاده می شود. این نتایج نشان می دهند که ESG اثر منفی معنی داری بر عملکرد شرکت دارد، همانطور که توسط بازده دارایی ها (ROA) اندازه گیری شده است، از فرضیه مبادله ای پشتیبانی می کند که در آن سرمایه گذاری در فعالیت های ESG هزینه کسب و کار را افزایش می دهد. علاوه بر این، ما در می یابیم که اثر معکوس ESG بر CFP در شرکت هایی که توسط توسط شرکت های حسابداری بیگ فور تایید می شوند، مشهودتر است. با این حال، ESG اثر مثبت معنی داری بر درآمد دارد که نشان دهنده این است که مشتریان بیشتر به شرکت هایی جذب می شوند که در ESG سرمایه گذاری می کنند. تحلیل زیمولفه ESG از نتایج اصلی پشتیبانی می کند. این نتایج نسبت به مشخصات مدل جایگزین و معیارهای جایگزین CFP و کیفیت حسابرسی قوی هستند و عاری از مباحث درون زایی هستند. این یافته ها به دانش موجود بر ESG با روشن کردن اثر کیفیت حسابرسی خارجی بر رابطه ESG-CFP کمک می کنند. همچنین امتیازهای کلی ESG و همچنین ویژگی های فردی ESG (محیطی، اجتماعی، و حکمرانی) را بررسی می کنیم.

2. ادبیات مربوطه و توسعه فرضیه های ما

2.1. ESG و CFP

مفاهیم CSR و CG در محیط شرکت های بورسی اصلی در کشورهای بسیار صنعتی ظاهر شدند که باعث رونق در کسب و کار و سرمایه گذاری پایدار می شود (آلارینی و حمدان، 2020). رابطه بین ESG و مولفه های مختلف سطح شرکت به صورت گسترده ای در طول چند دهه گذشته مورد تحقیق قرار گرفته است. ادبیات ESG را می توان به دو جریان تقسیم کرد، که اولین جریان عوامل تعیین کننده افشای CSR، و دومین جریان تاثیر ESG بر نتایج اقتصادی سطح شرکت است. عوامل تعیین کننده افشای CSR شامل اندازه شرکت، سودآوری، اهرم مالی، حساسیت محیطی صنعتی، اندازه هیئت مدیره، اعضای زن هیئت مدیره، بین المللی سازی، و سابقه هستند (دیداچ، کراسودوسکا، 2017). دوم، مجموعه بزرگی از تحقیق برررسی می کند که چگونه ESG بر نتایج مختلف سطح شرکت تاثیر می گذارد. این پژوهش نشان می دهد که ESG تصویر عمومی یک شرکت را بهبود می دهد، که منجر به افزایش در فروش و درآمد می شود (نیام-آسیاما و گولام، 2019). تحقیقات مرتبط با ریسک تاثیر منفی ESG را بر اهرم مالی و به طور کلی مشخصه ریسک شرکت پیدا می کنند (هارجوتو، 2017). اگرچه تصویر شرکت، اهرم مالی، و ریسک برخی از مهمترین شاخص های عملکرد شرکت هستند، آیا این عوامل منجر به عملکرد مالی بهتر می شوند؟ مدیران بیشتر درباره عملکرد مالی شرکت نگران هستند، زیرا به صورت مستقیم با ارزش شرکت مرتبط است (هیل و اسنل، 1988؛ سایگیلی و همکاران، 2022).

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 22 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 8 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.