تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله اینترنت اشیا در مراقبت های بهداشتی – نشریه الزویر

عنوان فارسی: اینترنت اشیا در مراقبت های بهداشتی: تحلیل علم سنجی
عنوان انگلیسی: IoT in healthcare: A scientometric analysis
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 10 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 28 (4 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 11.146 در سال 2021 شاخص H_index مجله : 134 در سال 2022
شاخص SJR مجله : 2.336 در سال 2021 شناسه ISSN مجله : 0040-1625
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q1 در سال 2021 کد محصول : 13515
محتوای فایل : zip حجم فایل : 3.53Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: مهندسی فناوری اطلاعات - پزشکی - اینترنت و شبکه های گسترده - بهداشت عمومی - انفورماتیک پزشکی
مجله: Technological Forecasting & Social Change
کلمات کلیدی: IoT - آنالیز علم سنجی - تشخیص موضوع - پویایی پژوهش - صنعت بهداشت و درمان
کلمات کلیدی انگلیسی: IoT - Scientometric analysis - Topic detection - Research dynamics - Healthcare industry
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: به صورت انگلیسی درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: است ✓
مدل مفهومی: دارد ✓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.techfore.2022.122001
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1- مقدمه

2- بازنگری مطالعات

3- مواد و روشها

4- نتایج

5- نتیجه گیری

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

این پژوهش، مقالات و اختراعات ثبت شدۀ علمی با موضوع اینترنت اشیاء (IoT) در حوزه بهداشت و درمان را مورد بازبینی قرار میدهد. هدف، بررسی همزمان دامنه تحقیق و یکی از تجربیات عملی در این حوزه میباشد. ما رشد سالانه، تولیدات کشوری، و موضوعات متداول نشریات علمی و اختراعات ثبت شده را از طریق تمرکز بر متناسب ترین مضامین IoT در صنعت بهداشت و درمان مقایسه میکنیم. آنالیز ما با انتخاب نشریات و اختراعات ثبت شدۀ منتشرشده در دوره 2020-2015 آغاز میگردد. از آنجا که این تحلیل تطبیقی بین داده های علم سنجی در حوزه بهداشت و درمان، امری تازه و بدیع است، یافته های این مطالعه، مبنایی برای مطالعات آینده جهت تعیین فرصتهای پژوهشی نوین درباره IoT خواهند بود. این مطالعه درک بهتری از پژوهش IoT در حوزه بهداشت و درمان برای پژوهشگران فراهم آورده و بطور همزمان، آگاهی از فرصتهای کارآفرینی در این حوزه را توسعه میدهد. دست اندرکاران میتوانند از این بازنگری برای درک فرصتهای جدیدی بهره مند شوند که کمتر به آنها پرداخته شده است.

2-بازنگری مطالعات

2.1- IoT در حوزه بهداشت و درمان

IoT در سال 1999 متولد شد زمانیکه Kevin Ashton تلاش کرد اشیاء را از طریق برچسبهای RFID (که برای مدیریت آسانتر اشیاء توسط کامپیوترها طراحی شده بودند)، به اینترنت متصل کند (Ashton, 1999; Bandyopadhyay and Sen, 2011; Ma, 2011; Da Xu et.al, 014; Li et.al, 2015). تعاریف متعددی از IoT در مطالعات وجود دارند. برخی از آنها نوع اتصال (شناسایی فرکانس رادیویی، شبکه حسگر بی سیم) را ترجیح میدهند که اشیای مختلف را به هم متصل میسازد، و سایرین بر نوع شیء (سرویسها و برنامه های کاربردی) و دامنه کاربرد آنها (شهرهای هوشمند، ازدحام ترافیک، مدیریت پسماندها، بهداشت ساختاری، امنیت، خدمات اضطراری، لجستیک، خرده فروشیها، کنترل صنعتی، و مراقبت بهداشتی) تمرکز میکنند.

IoT پیش از این در چندین حوزه کاربرد داشته است اما در بخش بهداشت و درمان موضوع کاملاً جدیدی بشمار میرود. که احتمالاً بدان علت است که موسسات درمانی در بخشهای بسیار قانونمندی فعالیت میکنند. وسایل بهداشتی متفاوت بر مبنای IoT بخاطر پیشرفت مستمر ابزارکهای پوشیدنی و تلفنهای هوشمند، سیستم بهداشتی سنتی را به سیستمی هوشمندتر و نزدیکتر به نیاز بیماران تبدیل کرده اند. این سیستم هوشمند، نوآوریهای IoT را اهرم بندی میکند تا تجربه قدیمی متمرکز بر بیمارستان را کنار گذاشته و یک روش عملیاتی جدید متمرکز بر بیمار ایجاد نماید. Bhatt و Bhatt (2017) ادعا کردند که IoT با فراهم نمودن فرصتهای جدید برای خدمات سلامت الکترونیک و خدمات سلامت همراه شخصی سازی شده، صنعت بهداشت و درمان را متحول نموده است.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 19 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 8 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.