ترجمه مقاله اهداف استراتژیک عاملان در سیستم های نوآوری فناورانه در حال ظهور - نشریه تیلور و فرانسیس

ترجمه مقاله اهداف استراتژیک عاملان در سیستم های نوآوری فناورانه در حال ظهور - نشریه تیلور و فرانسیس
قیمت خرید این محصول
۶۷,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله انگلیسی
عنوان فارسی
اهداف استراتژیک عاملان در سیستم های نوآوری فناورانه در حال ظهور: شواهدی از بخش پالایشگاه زیستی در آلمان
عنوان انگلیسی
Actors’ strategic goals in emerging technological innovation systems: evidence from the biorefinery sector in Germany
صفحات مقاله فارسی
29
صفحات مقاله انگلیسی
15
سال انتشار
2022
رفرنس
دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
نشریه
تیلور و فرانسیس - Taylor & Francis
فرمت مقاله انگلیسی
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فرمت ترجمه مقاله
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله
بی نازنین
سایز ترجمه مقاله
14
نوع مقاله
ISI
نوع ارائه مقاله
ژورنال
پایگاه
اسکوپوس
ایمپکت فاکتور(IF) مجله
4.250 در سال 2021
شاخص H_index مجله
72 در سال 2022
شاخص SJR مجله
0.731 در سال 2021
شناسه ISSN مجله
0953-7325
شاخص Q یا Quartile (چارک)
Q2 در سال 2021
کد محصول
13172
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن
به صورت انگلیسی درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه
ندارد ☓
ضمیمه
ندارد ☓
بیس
نیست ☓
مدل مفهومی
ندارد ☓
پرسشنامه
ندارد ☓
متغیر
ندارد ☓
فرضیه
ندارد ☓
رفرنس در ترجمه
در داخل متن و انتهای مقاله درج شده است
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله
مدیریت - مهندسی صنایع - مدیریت کسب و کار - مدیریت فناوری اطلاعات - مدیریت استراتژیک - مدیریت دولتی - مدیریت تکنولوژی - مدیریت نوآوری و فناوری
مجله
تحلیل فناوری و مدیریت استراتژیک - Technology Analysis & Strategic Management
کلمات کلیدی
سیستم های نوآوری فناورانه (TISs) - اهداف استراتژیک - بخش زیست پالایشگاه - تیپ شناسی عاملان
کلمات کلیدی انگلیسی
Technological innovation systems - strategic goals - actor typology - biorefinery sector
doi یا شناسه دیجیتال
https://doi.org/10.1080/09537325.2021.1919300
فهرست مطالب
چکیده
1- مقدمه
2- چارچوب (ساختار) نظری و مفهومی
3- روش انجام کار
4- نتایج
5- بحث و نتیجه گیری
ضمائم (پی نوشت ها)
پی نوشت در مورد مشارکت کنندگان در پژوهش
شناسه ی آزاد پژوهشگران و نویسندگان/مشارکت کنندگان
منابع
تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)
       
فایل پاورپوینت این مقاله
در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 21 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.
فایل خلاصه ترجمه
در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 8 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.
نمونه چکیده ترجمه متن فارسی
چکیده
این مطالعه به بررسی اهداف استراتژیک نهفته در پس مشارکت عاملان عرصه سیستم های نوآوری فناورانه (TIS) نوظهور در فناوری های پایدار، و نحوه مشارکت آنها در رشد و بهبود عملکردهای TIS می پردازد. بر اساس شش مصاحبه تخصصی که با شرکت های مشغول در بخش پالایشگاه زیستی آلمان صورت گرفت، چهار نوع هدف استراتژیک به چشم میخورد که مشارکت شرکت های نقش آفرین در این حوزه را هدایت و جهت دهی می نمایند: (1) بهره مندی از بازارهای جدید و کسب و کارهای تازه (2) یادگیری و اطلاع از پتانسیل بازارهای جدید و کسب و کارهای تازه (3) توسعه تکنولوژی های جدید و (4) ایجاد و توسعه بازار جدید و استفاده کاربردی برای محصولات؛ علاوه بر این بین سه دسته¬ی مختلف از عاملان این حوزه تفکیک قائل شدیم: (1) دسته ای از شرکت های پیشتاز فعلی که سهم زیادی در عملکرد TIS دارد؛ (2) شرکت های یادگیرنده که سهم کمتری در این زمینه دارند؛ (3) و بنگاه های کوچک که نقش پر کردن شکاف را بر عهده داشته، و یا استارت آپ های تولید کننده دانش مکمل، یا سایر نقش آفرینان حوزه TIS را بهم وصل می کند.
2- چارچوب (ساختار) نظری و مفهومی
2-1- سیستم نوآوری فناورانه (TIS)
مفهوم سیستم نوآوری، مجموعه وسیعی از چارچوب های ملی (Lundvall et al. 2002)، منطقه ای (Cooke, Uranga, and Etxebarria 1997) ، بخشی (Malerba 2002; Fassio 2015) ، و یا فناوری (Carlsson and Stankiewicz 1991) را در بر می گیرد. از آنجایی که تمرکز اصلی این مطالعه به طور خاص بر روی حوزه فناوری است، ما سیستم نوآوری فناورانه (TIS) را به عنوان چارچوب تحلیلی خود انتخاب کردیم. در دیدگاه سیستم نوآوری فناورانه، تغییرات تکنولوژیکی به عنوان فرآیندی از کنش ها و تعاملات میان مجموعه ای متنوع از نقش آفرینان فعال در حوزه تولید، گسترش و استفاده از فناوری ها، در نظر گرفته می شود (Carlsson and Stankiewicz 1991; Hekkert et al. 2007; Bergek, Jacobsson, et al. 2008). عاملان میتوانند شامل شرکت هایی در طول زنجیره ارزش بوده، و یا دانشگاه ها، ارگان های دولتی، انجمن های صنعتی، سازمان های خصوصی و غیر دولتی، کارآفرینان فردی، و کاربرانی باشند که همگی به نحوی درگیر فعالیتهایی مرتبط با فناوری مورد نظر هستند. عاملان با ایجاد شبکه های تجارتی، همکاری و یا لابیگری، به مبادله دانش، افکار و دیدگاه های خود را با یکدیگر می پردازند. بعد از آن، این نهادهای نظارتی هستند که با ایجاد مقررات، هنجارها، و روال ها، عملکرد عاملان را هدایت می کنند.
هفت فرآیند کلیدی، موسوم به عملکرد سیستمی (توابع سیستم)، باید به درستی سر جای خود قرار گیرند تا یک سیستم نوآوری فناورانه به خوبی عمل کند (Jacobsson and Bergek 2004; Hekkert et al. 2007; Bergek, Hekkert, and Jacobsson 2008). توسعه دانش (F1) نشان دهنده میزان و وسعت پایگاه دانش بوده، که در کنار گسترش دانش، عملکردی بسیار مهمی در سیستم دارد (F2). عامل تاثیر گذار بر مسیر جستجو (F3) در رد یا انتخاب مسیر خاصی در توسعه فناوری ، تعیین کننده است. تجربه علمی کارآفرینی (آزمایش کارآفرینی) (F4) به کاوش و بهره برداری از فرصت های کسب و کار مبتنی بر فناوری و کاربرد های جدید اشاره می کند. و سه عملکرد آخر مربوط به ایجاد بازارها (F5)، میزان بسیج منابع (F6)، و توانایی مشروعیت بخشی به فناوری های جدید (F7) است.
چارچوب سیستم نوآوری فناورانه (TIS) به منظور تحلیل نوآوری در گذر به سمت پایداری (Jacobsson and Bergek 2004; Negro and Hekkert 2008; Normann and Hanson 2018)، به ویژه در زمینه فناوری های زیست پالایشگاهی (Hellsmark et al. 2016; Bauer et al. 2017; Giurca and Späth 2017; Hedeler et al. 2020) مورد استفاده قرارگرفته است. این مطالعات در درجه اول بر مفاهیم زیست پالایشی حول محور جنگل ها و بر روی تحلیل عملکردی سطوح سیستمی با ارزیابی نقاط ضعف و قوت عملکردهای فردی متمرکز شده اند. اما به تحلیل حول محور عاملان و نقشی که عاملان دانشگاهی، دولت ها، صنعت، و جامعه مدنی در ارزش آفرینی در سیستم های نوآوری بر عهده دارند، توجه بسیار کمتری شده است (Hasche, Höglund, and Linton 2020).

بدون دیدگاه