تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله رویکرد تئوری اقتضایی جهت درک تداوم کسب و کار خرده فروشی کوچک – نشریه وایلی

عنوان فارسی: رویکرد تئوری اقتضایی جهت درک تداوم کسب و کار خرده فروشی کوچک در طول COVID-19
عنوان انگلیسی: A Contingency Theory Approach to Understanding Small Retail Business Continuity During COVID-19
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 15 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 22 (1 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : وایلی - Wiely
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
نوع ارائه مقاله : ژورنال ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 0.825 در سال 2021
شاخص H_index مجله : 33 در سال 2022 شاخص SJR مجله : 0.299 در سال 2021
شناسه ISSN مجله : 1552-3934 شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q2 در سال 2021
کد محصول : 13098 وضعیت ترجمه : انجام شده و آماده دانلود در فایل ورد و pdf
محتوای فایل : zip حجم فایل : 1.43Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: مدیریت - پزشکی - مدیریت کسب و کار - مدیریت اجرایی - مدیریت استراتژیک - مدیریت بازرگانی - بازاریابی - اپیدمیولوژی
مجله: Family and Consumer Sciences Research Journal
کلمات کلیدی: نظریه اقتضایی - پاندمی کووید- 19 - فاجعه - رهبری - خرده فروشی - کسب و کار کوچک
کلمات کلیدی انگلیسی: contingency theory - COVID-19 pandemic - disaster - leadership - retail - small business
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: ترجمه شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: است ✓
مدل مفهومی: دارد ✓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1111/fcsr.12434
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

مقدمه

چارچوب مفهومی و بررسی مقالات

روشها

تفسیر

ذهنیت منعطف: اشتیاق، چابکی ، نوآوری و روابط (P.A.I.R.)

بحث و نتیجه گیری

محدودیت ها و تحقیقات آینده

منابع

نمونه متن ترجمه

کسب و کارهای خرده فروشی کوچک به ویژه در برابر آشفتگی ناشی از پاندمی کووید-19 آسیب پذیرند. این مطالعه برای در نظر گرفتن اقداماتی که صاحبان/مدیران خرده‌فروشی می‌توانند برای مانور در چنین مواقعی انجام دهند، ویژگی های رهبری مرتبط با مدیریت در زمان بحران را مورد بررسی قرار داده است. تحلیل داده های موضوعی از طریق مصاحبه های عمیق با 12 رهبر خرده فروشی کوچک، ظهور رهبری اقتضایی، از جمله تمرکز داخلی بر جریان نقدی و کارکنان و تمرکز خارجی بر حفظ روابط با سهامداران کلیدی را نشان داد. رهبران خرده‌فروشی ذهنیت منعطف، و اشتیاق، چابکی، نوآوری را از خود نشان دادند و توسعه روابط را مورد توجه قرار دادند. در اینجا، یک مدل مفهومی پیشنهاد شده است تا بدین ترتیب یافته های مطالعه را نشان دهد.

چارچوب مفهومی و بررسی مقالات

نظریه اقتضایی

نظریه اقتضایی رهبری که اولین بار توسط Fiedler (1951) معرفی شد، اساساً با رهبری و تصمیم گیری سازمانی سروکار دارد و به توضیح در مورد تصمیمات و اقدامات رهبری که مشروط به عوامل داخلی و خارجی در یک موقعیت خاص است کمک می کند. در واقع، تصمیماتی که توسط رهبران اقتضایی اتخاذ می شوند ماهیت منعطفی دارند و به محض وقوع، با شرایط فعلی سازگاری دارند. بنابراین، ویژگی های رهبری به عوامل زمینه ای بستگی دارند و هیچ سبک رهبری "مناسب همه " وجود ندارد (Blanchard ، 2008). در عوض، رهبران احتمالی، به دنبال درک منطقی از موقعیت بوجود آمده هستند و رفتار خود را با آن وفق می دهند و سپس سبک رهبری که برای شرایط فعلی از همه مناسب تر است را در نظر می گیرند (Bates، 2016).

عوامل داخلی عواملی هستند که درون یک سازمان وجود دارند (مانند منابع، تجربه) و عوامل خارجی در خارج از سازمان رخ می دهند (مانند بلایای طبیعی، تغییر در روند مصرف کنندگان). که هر دوی اینها بخشی از فرآیند تصمیم گیری برای رهبران اقتضایی محسوب می شوند. در تلاش برای پی بردن به تغییرات سازمانی، نظریه اقتضایی در چندین مطالعه تحقیقاتی برای درک رفتار رهبری مورد استفاده قرار گرفته است (Park ، 2020؛ Vidal و همکاران، 2017؛ Williams و همکاران، 2017) و درک و شناخت رهبران کسب و کار های کوچک می تواند سودمند باشد، زیرا نقش اساسی آنها بر رشد و بقا متمرکز است (Dunne و همکاران، 2016). حملات تروریستی 11 سپتامبر 2001، و تاثیرات ناشی از آن بر گردشگری و صنعت مسافرت، به عنوان نمونه هایی از چگونگی تأثیر بلایا بر عملیات تجاری و به نوبه خود بر پاسخ های مدیریتی در نظر گرفته می شوند. برای مثال، این اتفاق فاجعه بار اثرات شدیدی بر مسافرت هوایی، اقامت و گردشگری داشته است که به خوبی در مقالات گزارش شده است (Goodrich ، 2002؛ Korstanje ، 2011؛ Paraskevas و Arendell ، 2007). مهمتر از همه، نظریه اقتضایی با توجه به ماهیت بی سابقه پاندمی کووید-19 ، به روشن کردن پاسخ‌های رهبری در طول یک فاجعه غیرمنتظره کمک می‌کند.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 17 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در  6 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.