تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله هدف در زندگی در بین دانشجویان نسل اول کالج – نشریه MDPI

عنوان فارسی: هدف در زندگی در بین دانشجویان نسل اول کالج: دوستان تفاوت ایجاد می کنند
عنوان انگلیسی: Purpose in Life among First-Generation College Students: Friends Make a Difference
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 11 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 19 (3 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : MDPI
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع ارائه مقاله : ژورنال
شناسه ISSN مجله : 2673-995X کد محصول : 12927
محتوای فایل : zip حجم فایل : 1.67Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: روانشناسی - روانشناسی عمومی
مجله/کنفرنس: Youth
کلمات کلیدی: هدف در زندگی - دانشجویان نسل اول - روابط با همسالان
کلمات کلیدی انگلیسی: purpose in life - first-generation college students - peer relationships
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: به صورت عدد درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: دارد ✓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در داخل متن و انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.3390/youth2010002
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1- مقدمه

2- مواد و روش ها

3- نتایج

4- بحث

نتیجه گیری، مسیرهای آینده، و محدودیت ها

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

هدف در زندگی با چندین پیامد مثبت در میان نوجوانان و بزرگسالانِ در حال ظهور در پیوند است. روابط با همسالان ممکن است نقش مهمی در پرورش هدف، به ویژه در میان دانشجویان نسل اول، ایفا کند. مطالعه ی کنونی رابطه ی میان کیفیت روابط با همسالان و تعهد به هدف را در میان دانشجویانی از سه دانشگاه (N=195) بررسی کرد. تحلیل ها همچنین بررسی کردند که آیا وضعیت دانشجوی نسل اول این رابطه را تعدیل می کند یا خیر. نتایج دلالت بر آن داشتند که کیفیت روابط با همسالان به طور معنی داری تعهد به هدف را پیش بینی کرد. وضعیت نسل اول این رابطه را تعدیل کرد؛ روابط با کیفیت بالا با همسالان کمک کرد که خلأ در تعهد به هدف میان دانشجویان نسل اول و همتایانشان پر شود.

2- مواد و روش ها

2-1 شرکت کنندگان و رویه

نمونه ی مورد استفاده در مطالعه ی کنونی (N=195) برگرفته از یک مطالعه ی شکل گیری هدف با استفاده از روش-های آمیخته ی طولی است که در سه دانشگاه جداگانه در ایالات متحده انجام شدند. دو دانشگاه در شمال شرقی واقع هستند و موسسات خصوصی غیرانتفاعی با وابستگی مذهبی هستند. دانشگاه سوم یک موسسه ی خصوصی غیرانتفاعی در جنوب شرقی است. شرکت کنندگان از طریق مراکز شرکت کننده ی پژوهشی، دوره های مقدماتی، و آگهی و اعلان به کار گرفته شدند. به دلیل سرشت راهبردهای استخدام ما، دانشجویان سال اول در مطالعه ی کنونی بیش تر نمونه-گیری شدند. به واقع، نزدیک به 75 درصد از شرکت کنندگان دانشجویان سال اول بودند (9/74 درصد). این نمونه همچنین عمدتاً سفیدپوست (1/78 درصد) و دختر (4/75 درصد) بودند. بیش از یک نفر از میان هشت دانشجو در نمونه ی کنونی خود را به عنوان یک دانشجوی نسل اول شناساند. ما دانشجویان غیرسنتی (یعنی بالای 25 سال سن) را از تحلیل کنار گذاشتیم تا بر دانشجویان سنتی در بزرگسالیِ در حال ظهور متمرکز شویم، چون شکل گیری هدف به عنوان یک وظیفه ی رشدی کلیدی در این مقطع زمانی مورد بحث قرار گرفته است [6]. تنها سه شرکت کننده (با سن 45، 45 و 52) از تحلیل کنار گذاشته شدند.

شرکت کنندگان رضایت خود را ابراز داشتند و یک تحقیق پیمایشی برخط (آنلاین) را از طریق پایگاه Qualtrics تکمیل کردند. پیش از گردآوری داده، تأییدیه ی هیئت بررسی نهادی (یا هیئت بررسی پژوهشی) در هر نهاد کسب شد. آمار و ارقام تأییدیه برای نهادهای شرکت کننده در انتهای این مقاله گنجانده شده است.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 18 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 6 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.