تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله امنیت شبکه های اجتماعی: تهدیدها و راه حل ها – نشریه الزویر

عنوان فارسی: امنیت شبکه های اجتماعی: موضوعات، چالش ها، تهدیدها و راه حل ها
عنوان انگلیسی: Social network security: Issues, challenges, threats, and solutions
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 27 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 61
سال انتشار : 2017 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 8.506 در سال 2021 شاخص H_index مجله : 194 در سال 2022
شاخص SJR مجله : 2.290 در سال 2021 شناسه ISSN مجله : 0020-0255
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q1 در سال 2021 کد محصول : 12500
محتوای فایل : zip حجم فایل : 5.23Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: مهندسی فناوری اطلاعات - مهندسی کامپیوتر - امنیت اطلاعات - شبکه های کامپیوتری - سیستم های چندرسانه ای - اینترنت و شبکه های گسترده
مجله: علوم اطلاعات - Information Sciences
کلمات کلیدی: سرویس شبکه جتماعی - امنیت و حریم خصوصی - داده های چندرسانه ای - تهدیدات امنیتی
کلمات کلیدی انگلیسی: Social network service - Security and privacy - Multimedia data - Security threats
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: به صورت عدد درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.ins.2017.08.063
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. مسائل و چالشهای امنیتی سرویس شبکه اجتماعی (SNS)

3. تهدیدات امنیتی در سرویس شبکه اجتماعی (SNS)

4. تحلیل راهکارهای امنیتی سرویس شبکه اجتماعی (SNS)

5. دستورالعمل‌های آینده و پیشنهاداتی برای پاسخهای امنیتی

6. نتیجه گیری

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

شبکه‌های اجتماعی در دنیای امروز بسیار محبوب هستند. میلیون‌ها نفر از اشکال مختلف شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند، زیرا به واسطه آن‌ها می‌توانند با دوستان و خانواده خود ارتباط برقرار کنند و اطلاعات خصوصی خود را به اشتراک بگذارند. با این حال، مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربر بویژه می‌تواند زمانی رخ دهد که محتوای آپلود شده توسط کاربر مانند عکسها، فیلم‌ها و صداها چندرسانه‌ای باشد. محتوای چندرسانه‌ای آپلود شده، حاوی اطلاعاتی است که می تواند بصورت ویروسی و تقریباً آنی به یک سایت شبکه اجتماعی و فراتر از آن منتقل شود. در این مقاله، ما یک بررسی جامع از تهدیدات مختلف امنیتی و حریم خصوصی را ارائه می‌دهیم که هریک از کاربران سایتهای شبکه‌های اجتماعی را مورد هدف قرار می‌دهد. علاوه بر این، به طور جداگانه‌ای بر تهدیدات مختلف ناشی از اشتراک گذاری محتوای چندرسانه‌ای در یک سایت شبکه اجتماعی متمرکز می‌شویم. همچنین درباره جدیدترین راه حلهای دفاعی فعلی بحث می‌کنیم که می‌تواند از کاربران شبکه‌های اجتماعی در برابر این تهدیدات محافظت کند. سپس، دستورالعمل‌های آینده را ارائه می‌دهیم و در مورد برخی از تکنیکهای آسان پاسخگویی به منظور دستیابی به هدف یک اکوسیستم شبکه اجتماعی قابل اعتماد و ایمن بحث می‌کنیم.

 

2. مسائل و چالشهای امنیتی سرویس شبکه اجتماعی (SNS)

در سالهای اخیر، SNS ها به یک رسانه محبوب ارتباطی تبدیل شده‌اند. تعداد کاربران SNS در سراسر جهان، هر ساله مداوما در حال افزایش است. گزارش Statista (110) تعداد کاربران SNS را در سطح جهانی از سال 2010 تا 2016 به همراه پیش بینیهای انجام شده تا سال 2020 بیان کرده است که در شکل 2 نشان داده شده است. این افزایش تعداد کاربران SNS ، منجر به افزایش قابل توجه آسیب پذیریهای امنیتی نیز شده است که بر محرمانگی، اصالت و حریم شخصی کاربر تأثیرگذار است. سازمان‌های امنیتی مختلف، آمار و گزارشات مختلفی را در مورد امنیت SNS منتشر کرده‌اند.

 

طبق گزارش تهدیدات امنیتی Sophos (2011 (106)، فیس بوک دارای 0.5 میلیارد کاربر است. این گزارش نشان می‌دهد که فیس بوک بیشترین خطرات امنیتی را دارد و همانطور که در شکل 3 نشان داده شده، از مای اسپی ، توییتر و لینکدین بیشتر است. آن محبوب‌ترین سایت برای کاربران فعال در وب در نظر گرفته می‌شود. با توجه به این محبوبیت، تعداد زیادی از کاربران از طریق حملات مختلفی مانند بدافزارها ، فیشینگ ، فرستادن هرزنامه و غیره مورد حمله مهاجمان قرار می‌گیرند. این حملات به طور مداوم در حال بسط و توسعه هستند.

 

علاوه بر این، شبکه امنیتی Kaspersky (KSN) (59) مؤلفه کنترل والدین را توصیف کرده است که از والدین در انجام اقدامات احتیاطی برای دور کردن فرزندانشان از خطرات پنهانی استفاده از کامپیوتر و اینترنت پشتیبانی می‌کند. تجزیه و تحلیل این مؤلفه در سراسر جهان به همراه خطرات مختلف امنیتی در دنیای واقعی نشان می‌دهد که این امر همانطور که در شکل 4 نشان داده شده بیشتر اوقات از خطرات شبکه‌های اجتماعی ناشی می‌شود. این نشان می‌دهد که SNS ها نقش قابل توجهی در زندگی بچه‌ها ایفا می‌کنند و والدین به طور فزاینده‌ای نگران آسیب پذیری فرزندانشان در برابر خطرهای امنیتی بخاطر استفاده از SNS ها هستند.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)