تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله طراحی معماری سازمانی با متد توسعه معماری TOGAF – نشریه IOP

عنوان فارسی: طراحی معماری سازمانی به وسیله متد توسعه معماری TOGAF
عنوان انگلیسی: Designing Enterprise Architecture Using TOGAF Architecture Development Method
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 9 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 11
سال انتشار : 2019 نشریه : IOP
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع ارائه مقاله : کنفرانس
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 0.479 در سال 2021 شاخص H_index مجله : 48 در سال 2022
شاخص SJR مجله : 0.249 در سال 2021 شناسه ISSN مجله : 1757-8981
وضعیت ترجمه : ترجمه شده و آماده دانلود کد محصول : 12474
محتوای فایل : zip حجم فایل : 1.89Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: مهندسی کامپیوتر - مهندسی فناوری اطلاعات - معماری سازمانی - مدیریت سیستم های اطلاعاتی
مجله: IOP Conference Series: Materials Science and Engineering
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: به صورت عدد درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد☓
ضمیمه: ندارد☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد☓
پرسشنامه: ندارد☓
متغیر: ندارد☓
فرضیه: ندارد☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در داخل متن و انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1088/1757-899X/662/4/042021
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. روش

3. نتایج و بحث

4 نتیجه گیری

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

هدف از این تحقیق، توسعه سیستم اطلاعاتی موجود با طراحی سیستم گزارشگری اطلاعات مدارس از هماهنگ کننده منطقه‌ای به منظور پردازش بیشتر آن در زیرمجموعه‌ای از برنامه‌ها و گزارشگری در دفتر آموزش، جوانان و ورزش اداره نايب السلطنه Karawang می‌باشد (Dinas Pendidikan، Pemuda Dan Olahraga Karawang). روش مورد استفاده برای طراحی معماری سازمانی، چارچوب آزاد معماری گروهی روش توسعه معماری توگف (TOGAF ADM) است. مراحل اعمال شده در این طراحی عبارتند از TOGAF ADM ، آماده سازی، چشم انداز معماری، چشم انداز تجاری، معماری سیستم اطلاعات و معماری فن آوری. این تحقیق طرحی را ارائه می‌دهد که برای پشتیبانی از فرآیندهای تجاری در دست اجرا مورد استفاده قرار می‌گیرد. خروجی این مرحله، یک معماری سازمانی را ایجاد می‌کند که بعداً می‌تواند توسط سازمانها برای پشتیبانی از فرایندهای تجاری و دستیابی به اهداف استراتژیک مورد استفاده قرار گیرد. این مطالعه نتیجه گیری می‌کند که استفاده از روش TOGAFADM به عنوان یک ابزار مورد استفاده در طراحی این معماری سازمانی سیستم اطلاعات بطور کلی می‌تواند مدلهای معماری طراحی را ایجاد کند که در راستای بینش و رسالت سازمان باشد و در سازمانهای دیگری که از نظر فرآیندهای تجاری شباهتهایی دارند، قابل استفاده باشد. این تحقیق، راه حلی را برای مشکل مفقود شدن و خلل در داده‌ها در طی فرآیند گزارشگری در قالب این کتابچه راهنمای کاربر ارائه می‌دهد.

 

روش

روش‌های مورد استفاده در طراحی معماری سازمانی مبتنی بر مطالعه مقالات TOGAF ADM ، مشاهده مستقیم و مصاحبه با ذینفعان است. در مراحل اولیه شامل مشاهده مستقیم، جمع آوری اسناد و مدارک در روند کسب کار و انجام مصاحبه با افراد مورد نظر می‌باشد.

 

این تحقیقات در زیر مجموعه برنامه‌ها و گزارشگری در زمینه آموزش ، جوانان و ورزش Falkirk انجام شد. با اسناد و مدارک به دست آمده از مشاهده مستقیم هر گونه فرآیند تجاری و مصاحبه با ذینفعان، چشم انداز معماری، معماری کسب و کار، معماری سیستمهای اطلاعات و معماری فن آوری در این مسئله به دست می‌آید. بنابراین، می‌توان با استفاده از چارچوب معماری سازمانی که امروزه استفاده می‌شود ، برنامه کار معماری سازمانی را ایجاد کرد. ساختار اصلی TOGAF ADM در شکل 2 نشان داده شده است.

 

TOGAF ADM نتیجۀ مشارکت‌های مداوم تعداد زیادی از متخصصان معماری است. این ساختار، روش‌هایی را برای توسعه و مدیریت چرخه حیات معماری سازمانی توصیف می‌کند و هسته اصلی TOGAF را تشکیل می‌دهد. علاوه براین، عناصر TOGAF شرح داده شده در این سند و همچنین سایر داراییهای معماری موجود را برای برآورده ساختن نیازهای کسب و کار و سازمان با هم ادغام می‌کند (3).

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)