دانلود رایگان سوالات استخدامی اصول تنظیم و کنترل بودجه با پاسخنامه

دانلود رایگان سوالات استخدامی اصول تنظیم و کنترل بودجه با پاسخنامه
قیمت خرید این محصول
۳۶,۰۰۰ تومان
دانلود رایگان سوالات
پاسخنامه
دارای پاسخنامه تستی
قابلیت پرینت
دارد
منبع سوالات
سوالات طراحی شده
نوع سوالات
چهار گزینه ای
تعداد سوالات طراحی شده
300 سوال
رشته
حسابداری - مدیریت
فرمت فایلها
پی دی اف - PDF
کد محصول
ES371
جزئیات محصول

یکی از دروس مهم حسابداری و مدیریت درس اصول تنظیم و کنترل بودجه می باشد که در بسیاری از آزمون های استخدامی سراسری یکی از منابع اعلامی می باشد. برای آمادگی شما عزیزان برای این درس این بسته که حاوی نمونه سوالات طراحی شده مطابق سرفصل های سازمان سنجش میباشد، توسط گروه ایران عرضه تهیه و در اختیار بازدیدکنندگان عزیز قرار گرفته است. این بسته برای تمامی آزمون های استخدامی دولتی و خصوصی (آموزش و پرورش، دستگاه های اجرایی، بانک ها و سایر سازمان ها) که در آن درس اصول تنظیم و کنترل بودجه به عنوان منبع اعلام شده است، مفید می باشد. شما همینک می توانید این محصول را از فروشگاه ایران عرضه خریداری و دانلود نمایید و با مطالعه آن هر چه بیشتر آماده آزمون شوید.

محتویات بسته

1- مجموعه نمونه سوالات استخدامی طراحی شده درس اصول تنظیم و کنترل بودجه

300 نمونه سوال استخدامی اصول تنظیم و کنترل بودجه به همراه پاسخنامه تستی در 47 صفحه

معرفی درس اصول تنظیم و کنترل بودجه

اجرای صحیح عملیات مالی، نیاز به بودجه بندی دقیق و علمی دارد چرا که دولت در تمام فعالیت های مالی خود، اعم از: کسب درآمد و پرداخت هزینه ها، اجرای برنامه های متعدد و متنوع خود را در چارچوب قانون بودجه انجام می دهد، بنابراین می توان گفت بودجه آیینه تمام نمای همه برنامه ها و فعالیت های دولت بوده و نقش بسیار مهم و حیاتی در توسعه اقتصادی ملی ایفا می نماید. طبق تعریف قانون محاسبات عمومی کشور بودجه برنامه مالی دولت برای یکسال مالی است که حاوی پیش بینی درآمدها و سایر منابع تامین اعتبار و برآورد هزینه ها برای انجام عملیاتی است که منجر به نیل سیاستها و اهداف قانونی کشور می شود. این تعریف قابل تعمیم به موسسات و شرکتهای خصوصی نیز می باشد. به این معنی که بودجه پیش بینی صورت منابع و مصارف یک سازمان در طول یکسال و در جهت پشتیبانی از برنامه ها و اهداف مورد نظر سهامداران می باشد.ما امروز یه جزوه کامل در خصوص درس تنظیم وکنترل بودجه دولتی برای شما قرار دادیم.برای دانلود ومشاهده این کتاب و جزوه حسابداری به ادامه مطلب بروید
مراحل تهیه بودجه
مراحل بودجه از چهارمرحله تشکیل می شود که در مجموع این چهارمرحله را دور بودجه ای یا سیکل بودجه ای نیز می نامند. این چهارمرحله عبارتند از:
مرحله اول: تهیه و تنظیم و پیشنهاد بودجه(بودجه پیشنهادی)
مرحله دوم: تصویب بودجه(بودجه مصوب)
مرحله سوم: اجرای بودجه(بودجه تخصیصی)
مرحله چهارم: نظارت و کنترل بودجه(تفریغ بودجه)


بدون دیدگاه