تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله نابرابری های اجتماعی-اقتصادی در تأثیر سیاست های عمومی بر تغذیه انحصاری با شیر مادر – نشریه الزویر

عنوان فارسی: نابرابری های اجتماعی-اقتصادی در تأثیر سیاست های عمومی و همه گیری COVID-19 بر تغذیه انحصاری با شیر مادر در شیلی
عنوان انگلیسی: Socio-economic inequalities in the effect of public policies and the COVID-19 pandemic on exclusive breastfeeding in Chile
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 18 (2 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2023 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 4.477 در سال 2022 شاخص H_index مجله : 88 در سال 2023
شاخص SJR مجله : 1.231 در سال 2022 شناسه ISSN مجله : 0033-3506
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q1 در سال 2022 کد محصول : 13643
محتوای فایل : zip حجم فایل : 3.20Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: پزشکی - اپیدمیولوژی - بهداشت عمومی - پزشکی عمومی
مجله: Public Health
کلمات کلیدی: تغذیه انحصاری با شیر مادر - سری های زمانی مختل شده و منقطع - سیاست سلامت - کووید 19 - مرخصی زایمان (برای مادر) - نابرابری های اجتماعی-اقتصادی - شیلی
کلمات کلیدی انگلیسی: Exclusive breastfeeding - Interrupted time-series - Health policy - COVID-19 - Maternity leave - Socio-economic inequalities - Chile
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: درج نشده است ☓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: تایپ شده است ✓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: دارد ✓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.puhe.2022.11.001
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

روش ها

طراحی و تنظیم مطالعه

متغیرها و جمع آوری داده ها

نرخ تغذیه ی انحصاری با شیر مادر

وضعیت اجتماعی – اقتصادی (SES) شهری

متغیرهای کمکی

تغییرات و نوسانات فصلی

تعداد حوزه های شهری با داده های EBF

دسترس پذیری به مرخصی زایمان (ML)

تحلیل داده ها

استانداردهای اخلاقی

نتایج

بحث و گفتمان

نتیجه گیری

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

هدف: در راستای ارزیابی تأثیر اضافه کردن 12 هفته مرخصی زایمان (ML) (2011)، استراتژی ارتقای پرداخت مبتنی بر عملکرد (P4P) تغذیه ی انحصاری با شیر مادر (2015)، و پاندمی کووید 19 در نابرابری های EBF در شیلی.

طراحی مطالعه: تجزیه و تحلیل های سری های زمانی منقطع و مختل شده (ITSAs).

روش ها: داده های گرد آوری شده ی EBF ملی از طریق شهرداری و براساس ماه از سال 2009 تا 2020 جمع آوری شدند. ما تأثیر سه رویداد در نابرابری های EBF را با استفاده از دو روش ارزیابی می کنیم: 1) ITSA طبقه بندی شده از طریق پنجک های SES شهری (Q1-Q5)؛ 2) محاسبه ی شاخص شیب نابرابری (SII) مربوط به EBF.

نتایج: رواج EBF در حوزه های شهری با SES پایین تر قبل و بعد از سه رویداد زمانی بالاتر بود. هیچ تأثیری در نابرابری های EBF بعد از طولانی کردن مرخصی زایمان (ML) مشاهده نشد. استراتژی P4P باعث افزایش EBF در شش ماهگی در تمامی پنجک های SES شد (اندازه اثر بین 4% و 5%)، اما در شهرهایی فقیرنشین تردر سطح بالاتری بود (SII: -0.36%, -1.05%). در طول پاندمی کووید 19، حوزه های شهری ثروتمندتر EBF نسبتا بالاتری را در شش ماه رواج آن نشان دادند (SII: 1.44%).

نتیجه گیری: تأثیر صفر افزایش مدت مرخصی زایمان در نابرابری های EBF را می توان با پایین بودن میزان مرخصی زایمان در میان اعضای وابسته به سیستم بهداشت عمومی توضیح داد (20%). استراتژی P4P مداخلات متعددی را دربر می گیرد که به نظر می رسید در افزایش EBF در میان پنجک های SES مؤثر باشد، اما بیشتر در پنجک های پایین تر. محدودیت های موجود در دسترسی به مراقبت های بهداشتی و خدمات درمانی در شهرهای فقیرنشین تر می توانند نابرابری های EBF در طول پاندمی کووید 19 را توضیح دهند.

روش ها

طراحی و تنظیم مطالعه

این یک مطالعه در سطح ملی است، با داده هایی مربوط به زنان و کودکانی که در سیستم مراقبت های بهداشتی و خدمات درمانی عمومی شیلی حضور داشته و وابسته به بنیاد مالی سلامت ملی (FONASA) هستند. مورد دوم در حدود 80% از زنان و کودکان اهلی شیلی را دربر می گیرد، ضمن اینکه عمدتا زنان و آن دسته از افرادی را پوشش می دهد که فقیرتر، مسن تر، و بیمارتر هستند. 20% دیگر افراد در سیستم مراقبت های بهداشتی خصوصی حضور داشته اند، که براساس بیمه گران بخش خصوصی فعالیت می کنند (ISAPREs).

ما از تحلیل های سرهای زمانی منقطع و مختل شده (ITSAs) برای برآورد تغییرات در نابرابری های EBF استفاده کردیم، درحالیکه معرفی دو سیاست و کووید 19 را دنبال کردیم. خلاصه اینکه، ITSA به ارزیابی این مسئله می پردازد که آیا با گذشت زمان تغییراتی در روند یک پیامد تعیین شده (رواج EBF)، بعد از یک رویداد مشخص (مداخله یا یک آزمایش طبیعی) وجود داشته یا خیر، و آن را با یک روند غیرواقعی برآورد شده براساس مشاهدات پیش از درمان مقایسه می کند.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 17 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 6 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.