تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله اثر سیستم حسابداری دیجیتال بر کیفیت تصمیم گیری در بخش صنعت بانکداری – نشریه امرالد

عنوان فارسی: اثر سیستم های حسابداری دیجیتال بر کیفیت تصمیم گیری در بخش صنعت بانکداری: یک مدل واسطه‌ای - تعدیل شده
عنوان انگلیسی: The effect of digital accounting systems on the decision-making quality in the banking industry sector: a mediated-moderated model
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 20 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 27 (3 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : امرالد - Emerald
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 1.648 در سال 2021 شاخص H_index مجله : 33 در سال 2022
شاخص SJR مجله : 0.363 در سال 2021 شناسه ISSN مجله : 2514-9342
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q2 در سال 2021 کد محصول : 13043
محتوای فایل : zip حجم فایل : 2.96Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: حسابداری - مدیریت - حسابرسی - حسابداری مالی - بانکداری
مجله: Global Knowledge
کلمات کلیدی: دیجیتالی کردن - بانک های اردن - حسابداری دیجیتالی - کشور اردن - PLS-SEM - کیفیت تصمیم گیری
کلمات کلیدی انگلیسی: Digitalization - Jordanian banks - Digital accounting - Jordanian context - PLS-SEM - Decision-making quality
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: ترجمه شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: دارد و ترجمه شده است ✓
بیس: است ✓
مدل مفهومی: دارد ✓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: دارد ✓
فرضیه: دارد ✓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در داخل متن و انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1108/GKMC-01-2022-0015
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. مرور مطالعات پیشین

3. مبانی نظری و تولید فرضیات

4. روش تحقیق

5. نتایج تحقیق

6. بحث تحقیقی و کاربردها

7. محدودیت ها و پیشنهاداتی برای تحقیقات آینده

ضمیمه، آیتم های سنجش و منابع

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

هدف: اخیراً توسعه فزاینده سیستم های حسابداری دیجیتالی، اثرات آنها بر روی کیفیت تصمیم گیری را افزایش داده است. در نتیجه هدف تحقیق حاضر این است که تأثیرات عوامل موفقیت سیستم های حسابداری دیجیتالی بر روی پیشرفت کیفیت تصمیم گیری در بانک های اردن را ارزیابی نماید.

طراحی/روش/رویکرد: پرسشنامه ها را به 187 تصمیم گیرنده ارسال کردیم که کاربران واقعی سیستم های حسابداری دیجیتالی در بانک های اردن بودند. ما یک رویکرد تحقیق کمّی را اتخاذ نمودیم تا مدل تحقیق پیشنهاد شده را بر اساس روش حداقل مربعات جزئی-مدلسازی معادله ساختاری آزمایش کنیم.

یافته ها: نتایج تجربی تحقیق حاضر مشخص ساخت که کیفیت داده ها و اطلاعات تأثیر معناداری بر روی کیفیت تصمیم گیری کلی با سیستم های حسابداری دیجیتالی دارد در حالی که کیفیت سیستم تأثیر غیرمعناداری بر روی آن دارد. نتایج تجربی نیز تأیید کردند که کیفیت اطلاعات به عنوان واسطه ای برای رابطه بین کیفیت داده ها و سیستم، و کیفیت تصمیم گیری عمل می کند. و در نهایت مشخص شد که فرهنگ تصمیم گیری تحلیلی رابطه بین کیفیت اطلاعات و کیفیت تصمیم گیری را تعدیل می کند.

اصالت/ارزش: تحقیق حاضر کاربردهای پژوهشی جذاب و پیشنهاداتی را در خصوص ارزیابی تأثیر سیستم های حسابداری دیجیتالی بر روی بهبود کیفیت تصمیم گیری در بانک های اردن، برای متخصصان، مدیران حسابداری و تصمیم گیرندگان فراهم می سازد.

2. مرور مطالعات پیشین

با نزدیک شدن به پایان قرن بیستم، تکنولوژی شبکه سازی بی سیم پدیدار شد و اینترانت و اکسترانت به تدریج شیوه دسترسی به اطلاعات حسابداری و اشتراک گذاری آنها در بین افراد داخلی و خارجی را تغییر دادند. در ضمن رسانه های اجتماعی شیوه جدیدی برای ارتباط بین حسابداران و مشتریان آنها را ایجاد نمود. امروزه هدف اقدامات تکنولوژیکی این است که بیش از پیش، تغییرات اساسی را در حرفه حسابداری ایجاد کند (بلفو و تریگو 2013؛ دیمیترو و ماتی 2014).

انقلاب های دیجیتالی از طریق تغییر و توسعه گسترده، تأثیرات عظیمی روی دنیای تجارت ایجاد کرده اند. به علت افزایش رشد تکنولوژیکی و نیاز به اجرای تکنولوژی های نوظهور، نهادها مجبور شده اند که خود را با روندهای جدید و آتی آشنا سازند (و با آنها مقابله کنند). اتوماسیون در حال پیشرفت بوده است تا در کسب و کارهای مرتبط همچون بخش حسابرسی ترویج شود که در آن، چهار مفهوم کلیدی که توسط کارشناسان بیان شده اند در اتوماسیون، حسابداری ابری، اینترنت اشیاء ، بلاکچین و کلان داده مهم شناخته شده اند؛ این رویکردها معرفی شدند تا در بخش حسابداری شناخته شوند و محققان نیز بر پتانسیل آنها برای ایجاد اتوماسیون در حسابداری تأکید نموده اند. حسابداران اکنون زمان کافی برای صرف کردن برای تحلیل های پیچیده تر و انجام حسابداری آماری با شایستگی بهتر برای پیش بینی وضعیت مالی شرکت دارند (ژانگ و همکارانش 2020).

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 22 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 8 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.