تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله برآورد افست فرکانس حامل برای سیستم FDMA تک حامل مایمو – نشریه الزویر

عنوان فارسی: برآورد افست فرکانس حامل برای سیستم FDMA تک حامل مایمو (MIMO) در ارتباطات بی سیم
عنوان انگلیسی: Carrier frequency offset estimation for MIMO single-carrier FDMA system in wireless communication
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 11 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 19 (1 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 6.765 در سال 2021 شاخص H_index مجله : 68 در سال 2022
شاخص SJR مجله : 0.840 در سال 2021 شناسه ISSN مجله : 1110-0168
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q1 در سال 2021 کد محصول : 13007
محتوای فایل : zip حجم فایل : 5.67Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: فناوری اطلاعات و ارتباطات - مهندسی برق - کاربردهای ICT - مهندسی الکترونیک - شبکه های مخابراتی - مخابرات سیار
مجله: مجله مهندسی اسکندریه - Alexandria Engineering Journal
کلمات کلیدی: توالی CAZAC - کد Barker - جبرانسازی افست فرکانسی - MIMO SC-FDMA
کلمات کلیدی انگلیسی: CAZAC sequence - Barker code - Frequency offset compensation - MIMO SC-FDMA
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: به صورت عدد درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: تایپ شده است ✓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.aej.2021.12.036
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

خلاصه

1- مقدمه

2- شکل گیری توالی CABZAR

3- مدل سیستم MIMO SC-FDMA

4- تحلیل نرخ خطای بیت (BER)

5- پیچیدگی محاسباتی

6- شبیه سازی و نتایج

7- نتیجه گیری

توضیح تعارض منافع

مراجع

نمونه متن ترجمه

خلاصه

سیستمهای مالتی پلکس حوزه فرکانس متعامد MIMO (چند ورودی- چند خروجی) و دسترسی چندگانه با تقسیم فرکانس متعامد تک کاناله (SC-FDMA) بسیار مستعد وقوع افست فرکانسی حامل (CFO) بین فرستنده و گیرنده هستند. در این مقاله، یک توالی جدید کهCAZBAR نامیده می شود ارائه شده است. CAZBAR پیشنهادی براساس توالی تصحیح اتوماتیک دامنه صفر ثابت (CAZAC) و توالی محدودمی باشد. توالی CAZBAR خود همبستگی بهتری با نقاط پیک بالاتر در نقطه شیفت صفر بدون موج نشان می دهد که تخمین افست فرکانس حامل در سیستمهای ارتباطی در مقایسه با سایر روشهای جبرانسازی بر حسب ریشه میانگین مربعی (MSE) تسهیل می کند. با استفاده توالی CAZBAR در سیستم 2*2 و 4*4 MIMO SC-FDMA، نرخ بیت خطا (BER) به طور قابل توجهی افزایش می یابد. در BER= 〖10〗^(-2) ، کاهش SNR به میزان 11dB و در سیستم 2×2 و به میزان 7dB در سیستم 4×4 در مقایسه با دیگر توالیها قابل دستیابی می باشد که باعث بهبود کل سیستم MIMO SC-FDMA خواهد شد. توالی CAZBAR می تواند در روشهای 5G در روشهای MIMO-ODFM و MIMO-SC-FDMA نیز اعمال شود.

2- شکل گیری توالی CABZAR

توالی CABZAR پیشنهادی بر اساس هر دوی CAZAC و کد توالی محدود بنا نهاده شده است. توالی CAZAC کد پالس تغییر فاز می باشد که با خود همبستگی تناوبی صفر به جز تغییر صفر شناخته می شود. کد توالی محدود، یک سری محدود از مقادیر دیجیتال می باشد. با ضرب نمودن توالی CAZAC با نسخه تکرار شده یک طول مشخص از کد barker ،توالیCAZBAR تولید می شود. توالی CABZAR دارای تابع خود همبستگی در مقایسه با توالی CAZAC می باشد. این توالی می تواند در موارد مصرف مختلفی از قبیل سیستمهای رادار یا برای روش سنکرون سازی و تخمین فرکانس حامل در سیستمهای ارتباطی به کار رود. توالی CAZAC با استفاده از معادله (1) با L که طول توالیCAZAC می باشد و a یک عدد اول می باشد، شکل می گیرد.

سپس خروجی ناشی از ضرب CAZAC با کد Barker ، با استفاده از FFT به دامنه فرکانسی تبدیل می شود تا برای سیستم OFDM مناسب باشد. توالی پیشنهادی از دو نیمه تشکیل شده است، اولین نیمه (A) کد CABZAR می باشد و نیمه دوم (B) مزدوج پیچیده معکوس A می باشد. در سمت دریافت کننده، تابع خود همبستگی بین سیگنال دریافتی و توالی محلی جهت تشخیص نقطه اوج سنکرون زمان به کار گرفته شده است. یک لیست از کدهای Barker با طولهای مختلف در جدول 1 نشان داده شده است.

شکل بعدی 1-a تا 1-h خودهمبستگی CAZAC و خود همبستگی CAZBAR پیشنهادی با طول 4 و 2 که عملکردی بهتری در مقایسه با CAZAC دارد، نشان می دهد. با طول 2 مقدار ماکزیمم بعدی 0.04953 می باشد و با طول 4 ماکزیمم بعدی 0.04896 می باشد. در حالیکه ماکزیمم بعدی در CAZAC ، 0.1151 می باشد.

در شکل 2، مقایسه عملکرد BER در MIMO SC-FDMA با استفاده ازCAZBAR با طول متفاوت کد Barker نمایش داده شده است. همانطور که در شکل 2 نشان داده شده است، عملکرد BER تفاوت کمی در هنگام تغییر در طولBarker با مقدار L باشد. در BER=10(-4)، SNR به مقدار 7.8dB بوسیله توالی CAZBAR با Barker به طول L=2 خواهد رسید، و با استفاده از L=7, 13 به مقدار 8.1dB خواهد رسید. تفاوتی بین این دو مقدار وجود ندارد.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 21 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 8 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.