تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله ساختن دولت باز – نشریه الزویر

عنوان فارسی: ساختن دولت باز
عنوان انگلیسی: Building open government
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 13 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 47 (2 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2010 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقاله پژوهشی (Research Article)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 8.385 در سال 2020 شاخص H_index مجله : 103 در سال 2022
شاخص SJR مجله : 2.121 در سال 2020 شناسه ISSN مجله : 0740-624X
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q1 در سال 2020 کد محصول : 12398
محتوای فایل : zip حجم فایل : 1.80Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: مدیریت و مدیریت دولتی
مجله: Government Information Quarterly
کلمات کلیدی: شفافیت، آزادی، FOIA، محرمانه، دولت آزاد، دولت الکترونیک
کلمات کلیدی انگلیسی: Transparency - Openness - FOIA - Secrecy - Open government - E-government
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ندارد ☓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ندارد ☓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: به انگلیسی درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.giq.2010.07.002
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. دستور دولت آزاد و برنامه های آن

3. قوانین و مقررات در رابطه با دولت آزاد

4 جمع بندی

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

در اولین روز کامش در دفتر، رییس جمهور باراک اوباما یک دستور در رابطه با شفافیت و دولت آزاد تصویب کرد که باعث شد مدیران دولتی، پیشنهاداتی را ارائه کنند تا سیستمی دارای ویژگی های شفافیت، مشارکت عمومی و همکاری ایجاد شود. به صورت کلی، این پیشنهادات قرار بود که برای ایجاد کردن دستور کاری یک دولت آزاد مورد استفاده قرار بگیرد که به سازمان ها دستور می داد تا خودشان را به صورتی تغییر دهند تا به سازمان هایی شفاف تر، با همکاری و مشارکت بیشتر تبدیل شوند. رییس جمهور همچنین یک دستور را در رابطه با قانون آزادی اطلاعات (FOIA) تصویب کرد. این دستورات ابتکار عمل رییس جمهور اوباما یا همکاران و دستیاران او نبود ( ویا حتی از ارتش سازمانی و یا افرادی که به او مشاوره می دادند) بلکه تمام این دستورات ریشه در قانون و مقررات دارند و ما در این مقاله، می خواهیم همین مبنای قانونی را بررسی کنیم.

 

دولت باید شفاف باشد

شفافیت در دولت باعث می شود که حسابرسی در دولت افزایش پیدا کند و اطلاعات برای شهروندان در رابطه با دولت و عملکرد آن افزایش پیدا کند. اطلاعات که در اختیار دولت های فدرال قرار دارد، یک دارایی ملی می باشد. مدیریت دولتی باید فعالیت های لازم را انجام دهد که مطابق با قانون و سیاست باشد تا اطلاعات به صورت سریع به صورتی منتشر شود که عموم مردم بتوانند خیلی سریع آن ها را دریافت کرده و از آنها استفاده کنند. دپارتمان های اجرایی و آژانس های مختلف باید از تکنولوژی های جدید استفاده کنند تا اطلاعات مرتبط با عملیات خودشان و تصمیم گیری هایشان را به صورت آنلاین در اختیار مردم قرار دهند. دپارتمان ها و آژانس های اجرایی باید به صورت دقیق بازخورد های عمومی را دریافت کنند تا بتوانند اطلاعاتی را در اختیار آن ها قرار دهند که بیشترین کاربرد را برای آنها داشته باشد.

1.2 دولت باید با مشارکت مردم فعالیت کند

 

مشارکت عمومی باعث می شود که کارایی دولت بهبود یافته و تصمیم گیری های بهتری داشته باشد. دانش به صورت گسترده در جامعه منتشر شده است و مسئولین عمومی نیز باید از دسترسی به این دانش گسترده، بهره مند شوند. دپارتمان ها و آژانس های اجرایی باید فرصت های گسترده ای را در اختیار مردم قرار دهند تا بتوانند در سیاست گذاری مشارکت داشته و از تخصص و اطلاعات جمعی خودشان، دولت را بهره مند سازند. دپارتمان ها و آژانس های اجرایی باشد از نظرات مردم در رابطه با افزایش و بهبود فرصت ها برای مشارکت عمومی در دولت استفاده کنند.

 

دولت باید از کار اشتراکی استفاده کند

فعالیت های مشارکت مردم باعث می شود که افراد در کارهای دولت کمک کنند. دپارتمان ها و آژانس های اجرایی باید از ابزار، روش ها و سیستم های مبتکرانه استفاده کنند تا همکاری را در میان خودشان، در سطح های مختلف دولت و در سازمان های غیر انتفاعی گسترش دهند و افراد در بخش های خصوصی نیز بتوانند با دولت همکاری های گسترده داشته باشند. دپارتمان و آژانس های دولتی باید از بازخورد های عمومی استفاده کنند تا بتوانند سطح همکاری خودشان را ارزیابی کرده و آن را بهبود بخشند و فرصت های جدید را برای همکاری شناسایی کنند.یک فرآیند اجرا شده است که به منظور دریافت ایده ها از عموم مردم در رابطه با مفاهیم و نحوه اجرای این دستورات، طراحی شده است. این دستور در 8 دسامبر سال 2009 تصویر شده است که در قسمت های بعدی، مورد ارزیابی و تحلیل قرار خواهد گرفت.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)