ترجمه مقاله مدل های کسب و کار مبتنی بر اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و بلاکچین

ترجمه مقاله مدل های کسب و کار مبتنی بر اینترنت اشیا، هوش مصنوعی و بلاکچین
قیمت خرید این محصول
۴۶,۰۰۰ تومان
دانلود مقاله انگلیسی
عنوان فارسی
مدل های کسب و کار مبتنی بر اینترنت اشیا (IOT)، هوش مصنوعی (AI) و بلاکچین
عنوان انگلیسی
Business models based on IoT, AI and blockchain
صفحات مقاله فارسی
41
صفحات مقاله انگلیسی
38
سال انتشار
2018
رفرنس
دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
فرمت مقاله انگلیسی
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فرمت ترجمه مقاله
pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله
بی نازنین
سایز ترجمه مقاله
14
نوع مقاله
ISI
نوع ارائه مقاله
ژورنال
کد محصول
12373
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول
ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن
به صورت انگلیسی درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه
ندارد ☓
ضمیمه
ندارد ☓
بیس
نیست ☓
مدل مفهومی
ندارد ☓
پرسشنامه
ندارد ☓
متغیر
ندارد ☓
فرضیه
ندارد ☓
رفرنس در ترجمه
در انتهای مقاله درج شده است
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله
مهندسی کامپیوتر، مهندسی فناوری اطلاعات، مدیریت، هوش مصنوعی، اینترنت و شبکه های گسترده و مدیریت کسب و کار
فهرست مطالب
چکیده
1. مقدمه
2. پیش زمینه دانش
3. مدل های کسب و کار
4. روش کار
5. تحلیل نتایج
6. نتیجه گیری و کار آتی
منابع
تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)
       
نمونه چکیده ترجمه متن فارسی
چکیده

هر زمان که توسعه فناوری وارد دوره جدید می شود، تغییرات بزرگ در کسب و کار و جامعه ایجاد می شود. به ویژه برای کارآفرینان این مساله فرصت ها و چالش هایی را ایجاد می کند. در دهه بعد، اینترنت اشیا (IoT)، هوش مصنوعی (AI) و بلاک چین نیروهای محرک اصلی در انقلاب تکنولوژیکی پیش رو خواهد بود و قدرت هم افزایی بسیار خوبی را نشان می دهند. یک گفته قدیمی می گوید: " در باد قوی حتی بوقلمون ها نیز می توانند پرواز کنند". شرکتی که می تواند این فرصت را تصاحب کند، به گوگل، آمازون، فیسبوک و اپل (GAFA) بعدی تبدیل خواهد شد؛ در حالی که شرکت هایی که از این فرصت به طور کامل چشم پوشی می کنند در نهایت ممکن است از بازار خارج شوند. مدل کسب و کار روش محبوبی برای استارت آپ ها برای اختصاص منابع و ایجاد استراتژی هستند که ساختار مورد استفاده در این تحقیق هستند. هدف اصلی این پژوهش نمایش روش تفکر برای پوشش دهی این فناوری ها در مدل های کسب و کار و ارزیابی مهم ترین عناصر در مرحله طراحی کسب و کار است. همچنین می تواند به استارت آپ ها کمک کند تا از مزیت فرصت ها استفاده کند و بر چالش ها در محیط جدید کسب و کار غلبه کند.

 

پیش زمینه دانش

مفهوم اینترنت اشیا (IoT) به سال 1999 باز می گردد و به الگویی اشاره دارد که رایانه ها اشیای مختلفی را کنترل می کنند (Ashton, 2009). اتحادیه بین المللی ارتباطات مخابراتی (ITU) اینترنت اشیا را به عنوان یک زیرساخت جهانی برای جامعه اطلاعاتی تعریف می کند که سرویس های پیشرفته را با اتصال اشیای فیزیکی و مجازی مبتنی بر فناوری های موجود و در حال تکامل اطلاعات و ارتباطات امکان پذیر می سازد. از نظر تئوری، اینترنت اشیا ساختاری را نشان می دهد که اهداف فیزیکی توسط شبکه بی سیم به یکدیگر متصل می شود، بنابراین آن ها می توانند داده ها را مبادله کنند و تعامل انجام دهند. پیش بینی می شود که تا سال 2020، 20.8 میلیارد دستگاه از طریق اینترنت اشیا به یکدیگر متصل می شوند (Gartner, 2014) که به این دلیل است که بسیاری از شرکت ها در حال توسعه محصولات و سرویس های اینترنت اشیا هستند.

 

کاربردهای اینترنت اشیا در بسیاری از صنایع وجود دارد که ارتباط زیادی با زندگی روزانه ما دارد. اولین کاربرد قابل توجه در شهر هوشمند است. در شهر هوشمند آینده، حسگرها در جاده ها می توانند به مدیران شهری کمک کنند تا راه بندان های ترافیکی را شناسایی کنند و کنترل لحظه ای محیطی را امکان پذیر می سازد. رانندگان آخرین اطلاعات ترافیکی را از طریق خودروها دریافت می کنند. حسگرها در ساختمان ها به صرفه جویی در انرژی و پیش بینی تصادفات کمک می کنند. خودروهای بدون راننده توسط شبکه بی سیم به یکدیگر متصل می شوند و در حمل و نقل عمومی و به ارائه خدمات کمک می کنند. تگ های حسگر بر روی خودروها می تواند سطح امنیت را به کمک تحلیل لحظه ای داده ها بهبود دهند (Mathieu, 2016).

 

خانه هوشمند کاربرد دیگر اینترنت اشیا و مشابه با شهر هوشمند است اما کاربر محور و محدود به یک ناحیه است (Mathieu,2016). حسگرهای هوشمند در خانه ها می تواند خطراتی همانند آتش سوزی و سیل را کاهش دهند و هزینه های عملیاتی را با اطلاع رسانی به کاربران درباره استفاده بهینه از انواع مختلف دستگاه ها کاهش دهند (PWC, 2017). مدیریت دما و نور به طور خودکار براساس شرایط داخلی و خارجی و قیمت برق تنظیم می شود. دستگاه های خانگی به صورت راه دور کنترل شده و همانند انسان ها هوشمندتر می شوند که نمونه آن یخچال هایی است که به طور خودکار غذاهای جدید را به دلیل خالی بودن یخچال سفارش می دهند (Mathieu,2016).