تلفن: 04142273781

دانلود پاورپوینت آماده درباره هارد دیسک

قیمت خرید این کالا
5,300 تومان
دانلود رایگان نمونه خرید و دانلود کالا
فرمت مقاله : پاورپوینت تعداد اسلایدها : 16
قابلیت ویرایش : دارد کد محصول : P40001
محتوای فایل : zip حجم فایل : 694.47Kb
عنوان پاورپوینت: هارد دیسک
رشته های مرتبط: مهندسی کامپیوتر
گرایش های مرتبط: سخت افزار
این مقاله با فرمت پاورپوینت بوده و قابلیت ویرایش کامل دارد. پس از انجام خرید، بلافاصله لینک دانلود محصول روی صفحه سایت ظاهر میشود و همچنین به ایمیل شما ارسال میگردد.
توضیحات

گروه آموزشی فروشگاه اینترنتی ایران عرضه اقدام به تهیه مقاله پاورپوینتی با عنوان هارد دیسک برای رشته مهندسی کامپیوتر گرایش سخت افزار نموده است.

فهرست مطالب

تاریخچه هارد

قسمتهای تشکیل دهنده

نحوه ی ذخیره سازی اطلاعات در دیسک سخت

مشخصات اصلی دیسک سخت

انواع هارد دیسک

بخشی از مقاله

هارد دیسک در سال ۱۹۵۰ اختراع گردید. هارد دیسک های اولیه شامل دیسک های بزرگ با قطر ۲۰ اینچ ( ۵۰/۸ سانتیمتر) بوده و توان ذخیره سازی چندین مگابایت بیشتر را نداشتند. به این نوع دیسک ها در ابتدا ” دیسک ثابت ”  می گفتند. در ادامه بمنظور تمایز آنها با فلاپی دیسک ها از واژه ” هارد دیسک ” استفاده گردید.

پلاتر:یک دیسک سخت از دیسکهای تخت و گردی استفاده میکند که به صفحه پلاتر معروفند.یک یا دو طرف این دیسکها با مواد رسانه ایی خاصی پوشیده شده اند تا بتوان اطلاعات را با الگوهای مغناطیسی روی آنها ذخیره کرد.

از نظر تعداد پلاتر ها،دیسهای سخت میتواند یک یا تعدادی پلاتر داشته باشند. دیسکهای سخت استاندارد که مورد استفاده قرار میگیرند معمولا بین یک تا پنج پلاتر دارند.بعضی از درایوهای موسوم “High_end”که بیشتر در سرورها به کار گرفته میشود دارای بیشتر از ۱۲پلاتر هستند.جنس پلاتر ها میتواند شیشه ای یا آلومینیومی باشد.

نکات

- تنها در فروشگاه اینترنتی ایران عرضه میتوانید قبل از خرید برای اطمینان از محتوای محصول، قسمتی از مقاله پاورپوینت را به طور رایگان دانلود کنید و در صورت رضایت خریداری نمایید.

- اگر مایل به تغییر قالب فعلی مقاله پاورپوینتی که خریداری نموده اید، هستید، برای دریافت تم و قالب های آماده پاورپوینت تخصصی اینجا کلیک نمایید.

- تمامی حقوق مادی و معنوی این محصول متعلق به گروه آموزشی ایران عرضه بوده و هرگونه انتشار این مقاله پاورپوینت به صورت انبوه بدون اخطار قبلی پیگرد قانونی در پی خواهد داشت.