تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

دانلود خلاصه مقاله مکانیزم احتمالی تمرین و فعالیت بدنی توام با عصاره های طبیعی به منظور پیشگیری و درمان پوکی استخوان (ترجمه خلاصه)

عنوان فارسی: مکانیزم احتمالی تمرین و فعالیت بدنی توام با عصاره های طبیعی به منظور پیشگیری و درمان پوکی استخوان پس از یائسگی
عنوان انگلیسی: The Potential Mechanism of Exercise Combined with Natural Extracts to Prevent and Treat Postmenopausal Osteoporosis
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 9 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 5 (خلاصه شده)
سال انتشار : 2021 تعداد کلمات متن خلاصه : 1700
فونت متن خلاصه : بی نازنین سایز متن خلاصه : 14
زبان متن خلاصه : فارسی نشریه : هینداوی - Hindawi
کد محصول : kh12368
محتوای فایل : docx حجم فایل : 17.76Kb
رشته های مرتبط: تربیت بدنی، پزشکی
گرایش های مرتبط: علوم تغذیه، فیزیولوژی فعالیت بدنی و تندرستی، استخوان پزشکی
این محصول متن خلاصه شده مقاله "مکانیزم احتمالی تمرین و فعالیت بدنی توام با عصاره های طبیعی به منظور پیشگیری و درمان پوکی استخوان پس از یائسگی" به زبان فارسی و با فرمت word هست که آماده خریداری و دانلود می باشد.
فهرست مطالب مقاله خلاصه شده

فصل 1- مقدمه

فصل 2- مکانیزم شکل گیری پوکی استخوان بعد از یائسگی

فصل 3- نتیجه گیری

نمونه متن مقاله خلاصه شده

مکانیزم شکل گیری پوکی استخوان بعد از یائسگی

استخوان اندامیست که چندین کارکرد دارد و درحال تغییر است. می تواند از فعالیت سیستم حرکتی حمایت و پشتیبانی کند و همچنین تعادل متابولیک مواد معدنی مثل کلسیم و فسفات را حفظ کند. بافت استخوان دائما باید تخریب و بازسازی شود تا تعادل حیاتی و هم ایستایی ریزمحیط استخوان و برآورده کردن نیازهای فعالیت بدنی محقق شوند. این عمل بازتنیدگی استخوان نام دارد. همچنین می توان گفت که بازتنیدگی استخوان عمدتا از طریق استئوکلاست ها (استخوان کاه ها) (OC)، استئوبلاست ها (استخوان سازها) (OB)، و استئوسیت ها (سلول های استخوانی) در حفره ی بازتنیدگی استخوان کامل می شود. استئوکلاست ها به سطح ماتریس استخوان برای بازجذب استخوان می چسبند. طیفی از فاکتورهای رشد در ماتریس استخوان رها می شوند. استئوبلاست ها متفاوت از سلول های بنیادی مزانشیمی مغز استخوان هستند و سلول های کارکردی اصلی تشکیل استخوان می باشند.