دانلود رایگان سوالات استخدامی روانشناسی رشد با پاسخنامه

دانلود رایگان سوالات استخدامی روانشناسی رشد با پاسخنامه
قیمت خرید این محصول
۳۶,۰۰۰ تومان
سوالات رایگان روانشناسی رشد
پاسخنامه
دارای پاسخنامه تستی
قابلیت پرینت
دارد
منبع سوالات
سوالات طراحی شده
نوع سوالات
چهار گزینه ای
تعداد سوالات طراحی شده
380 سوال
رشته
علوم تربیتی
فرمت فایلها
پی دی اف - PDF
کد محصول
ES345
جزئیات محصول

یکی از دروس مهم علوم تربیتی درس روانشناسی رشد می باشد که در بسیاری از آزمون های استخدامی سراسری یکی از منابع اعلامی می باشد. برای آمادگی شما عزیزان برای این درس این بسته که حاوی اصل سوالات و نمونه سوالات طراحی شده مطابق سرفصل های سازمان سنجش میباشد، توسط گروه ایران عرضه تهیه و در اختیار بازدیدکنندگان عزیز قرار گرفته است. این بسته برای تمامی آزمون های استخدامی دولتی و خصوصی (آموزش و پرورش، دستگاه های اجرایی، بانک ها و سایر سازمان ها) که در آن درس روانشناسی رشد به عنوان منبع اعلام شده است، مفید می باشد. شما همینک می توانید این محصول را از فروشگاه ایران عرضه خریداری و دانلود نمایید و با مطالعه آن هر چه بیشتر آماده آزمون شوید.

محتویات بسته

1- مجموعه نمونه سوالات استخدامی طراحی شده درس روانشناسی رشد

380 نمونه سوال استخدامی روانشناسی رشد به همراه پاسخنامه تستی در 50 صفحه

معرفی درس روانشناسی رشد

رشته روانشناسی رشد (Developmental Psychology) از شاخه های رشته روانشناسی است که بر روی چگونگی رشد افراد در دوره های مختلف زندگی تمرکز دارد. در ادامه این بخش به تعریف روانشناسی رشد و کاربردهای آن میپردازیم.
افرادی که در این رشته تخصص دارند، نه تنها بر جنبه های رشد فیزیکی افراد تمرکز دارند، بلکه بر روی رشد اجتماعی، روانی و شناختی آن ها نیز بررسی انجام می دهند.

برخی از مسائلی که روانشناسان در روانشناسی رشد به افراد کمک می کنند شامل موارد زیر می باشد:

  • مهارت های رشد
  • کسب مهارت زبانی
  • رشد عاطفی
  • خودآگاهی و خود شناسی
  • بررسی رشد شناختی در دوران کودکی و ادامه زندگی یکی از کاربردهای روان شناسی رشد است
  • تاثیرات اجتماع و فرهنگ بر روی رشد کودک
  • رشد شخصیت یک کاربرد روانشناسی رشد می باشد
  • استدلال اخلاقی
  • چالش های رشد و یادگیری

این روانشناسان زمان زیادی را برای بررسی و کشف چگونگی گذراندن این دوران در شرایط نرمال صرف می کنند. همچنین آن ها دوست دارند تا در مورد مسائلی که فرآیند رشد را مختل می کنند اطلاعاتی بدست آورند. با درک بهتر چگونگی و چرایی تغییرات و رشد، این دانش می تواند به مردم در موقعیت های سخت زندگی شان یاری برساند.
دانستن روند رشد طبیعی انسان و کشف مشکلات بالقوه او در مراحل اولیه، اهمیت زیادی دارد. زیرا رها کردن و عدم درمان مشکلات شناختی می تواند باعث بیماری ها و مسائل بزرگ تری همچون انواع بیماری افسردگی، کمبود عزت نفس، ناامیدی و شکست های مداوم در مدرسه شود.