تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله حمله قوی تعاونی چند موشک با تاخیر ارتباطی و اختلالات خارجی – نشریه الزویر

عنوان فارسی: حمله قوی تعاونی چند موشک با اختلالات خارجی و تاخیر ارتباطی
عنوان انگلیسی: Robust Cooperative Attack of Multiple Missiles with External Disturbances and Communication Delay
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 6 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 18 (1 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
نوع ارائه مقاله : ژورنال ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 0.919 در سال 2021
شاخص H_index مجله : 76 در سال 2022 شاخص SJR مجله : 0.324 در سال 2021
شناسه ISSN مجله : 2405-8963 شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q3 در سال 2021
کد محصول : 13079 وضعیت ترجمه : انجام شده و آماده دانلود در فایل ورد و pdf
محتوای فایل : zip حجم فایل : 2.99Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: علوم و فنون هوایی - مراقبت پرواز - هوافضا - مهندسی فرماندهی و کنترل هوایی - عملیات موشکی
مجله: IFAC PapersOnLine
کلمات کلیدی: تشکیل موشک - کنترل مشارکتی - تاخیر ارتباطی - نابرابری ماتریس خطی - کنترل نیرومند
کلمات کلیدی انگلیسی: Missile formation - cooperative control - communication delay - linear matric inequality - robust control
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: ترجمه شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: تایپ شده است ✓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.ifacol.2022.05.007
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. مدلسازی موشک و توصیف مسئله

4. نتایج شبیه سازی

5. نتیجه گیری ها

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

در این مقاله، مسئله حمله مشارکتی چندین موشک مطالعه می شود، و فرض می شود که این موشک ها از اختلالات خارجی و تاخیر ارتباطی آسیب می بینند. ابتدا یک مدل سینماتیک از چندین موشک در موقعیت اختلالات خارجی و تاخیر ارتباطی توسعه می یابد. و سپس مسئله همسویی چند موشکی براساس توپولوژی گراف جهتدار به تحلیل ثبات یک سیستم کنترل حلقه بسته تبدیل می شود. یک کنترل کننده نیرومند بازخورد وضعیت با استفاده از نابرابری ماتریس خطی طراحی می شود. در نهایت، یک شبیه سازی عددی مشخص می شود تا اثربخشی استراتژی کنترلی پیشنهادی را نشان دهد.

1. مقدمه

با توسعه سیستم های موشکی ضد هواپیمایی (AAMS) و سیستم اسلحه نزدیک (CIWS) در جهان دفاع پیروزمندانه برای یک تک موشک بسیار دشوار می شود (لیو و همکاران، 2019). مشارکت موشکی روش جدید مبارزه برای رفاه مدرن است. مشارکت موشکی می تواند چندین اطلاعات موشکی را با یکدیگر به اشتراک بگذارد تا هماهنگی تاکتیکی را پس از راه اندازی به اشتراک بگذارد و این ماموریت را به صورت گروه شکل گیری به پایان برساند. در این مورد، احتمال موفقیت از طریق دفاع و قابلیت اعتصاب موفق در برابر اهداف نظامی پیشرفت قابل توجهی بدست می آورد.

این مقاله بر حمله مشارکتی چندین موشک تحت کنترل مشارکتی تمرکز می کند. حمله با چندین موشک نسبت به حمله با یک موشک از موقعیت های مختلف، در همان زمان و با هدف مقصد نظامی مشترک دشوارتر است. حمله با چندین موشک، روشی موثر برای بهبود احتمال کامل کردن این وظیفه است. عمدتا حمله همسویی به دو روش تقسیم می شود: یک روش هدایت با استفاده از کنترل مشارکتی است، و روش دیگر هدایت کنترل زمان تاثیر (ITCG) است. کنترل مشارکتی نیاز به اتصال داده های آنلاین بین موشک ها دارد، و از طریق ارتباط با یکدیگر و تنظیم وضعیت پرواز آنها زمان ورودی را هماهنگ می کند. کنترل مشارکتی به صورت گسترده ای مطالعه شده است و می توان آن را به سه جنبه تقسیم کرد: هدایت مشارکتی زمانی (جئون و همکاران، 2010)، توپولوژی ارتباطی جهتدار (ژائو و همکاران، 2017) و هدایت مشارکتی فضا (شافرمن و همکاران، 2017). و ITCG نیاز به تعیین زمان حمله مناسب قبل از هدایت دارد (هو و همکاران، 2018).

با این حال، موشک ها نمی توانند تجهیزات ارتباطی با توان بالا را حمل کنند، ضمانت کیفیت اتصال دشوار است، بنابراین تاخیر و تداخل ارتباطی در ارسال و دریافت فرایند رخ می دهد. علاوه بر این، موشک ها به دلیل نویز و خطای اندازه گیری، اطلاعات دقیق مربوط به وضعیت خود را بسیار دشوار بدست می آورند. مسائل تاخیر ارتباطی، تداخل نویز و عدم قطعیت مدل در سیستم کنترل مشارکتی موشک به اندازه کافی بررسی نشده اند.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 28 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 9 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.