تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله دیدگاه های جدید در رابطه با زیست شناسی استئوکالسین – نشریه الزویر

عنوان فارسی: دیدگاه های جدید در رابطه با زیست شناسی استئوکالسین
عنوان انگلیسی: New insights into the biology of osteocalcin
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 8 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 20 (3 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2016 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقاله مروری (Review Article)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 4.505 در سال 2019 شاخص H_index مجله : 183 در سال 2020
شاخص SJR مجله : 1.609 در سال 2019 شناسه ISSN مجله : 8756-3282
شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q1 در سال 2019 کد محصول : 10397
محتوای فایل : zip حجم فایل : 2.82Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: پزشکی و زیست شناسی، علوم سلولی و مولکولی، میکروبیولوژی، جراحی ارتوپدی یا استخوان پزشکی
مجله: استخوان - Bone
دانشگاه: گروه جراحی ارتوپدی، دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز، بالتیمور، ایالات متحده آمریکا
کلمات کلیدی: استئوکالسین، استئوبلاست، متابولیسم، دیابت
کلمات کلیدی انگلیسی: Osteocalcin - Osteoblast - Metabolism - Diabetes
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر : ترجمه نشده است ☓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: درج نشده است ☓
ضمیمه: ندارد
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.bone.2015.05.046
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. ساختار ها و اصلاح های پس از انتقال در استئوکالسین

3. نقش استئوکالسین در معدنی سازی استخوان

4. تنظیم متابولیسم گلوکز توسط استئوکالسین

5. تنظیم استئوکالسین توسط انسولین

6. نقش استئوکالسین در باروری و ادراک

7. Gprc6a : یک دریافت کننده ی استئوکالسین

8. شواهد مرتبط با عملکرد درون ریز برای استئوکالسین در انسان ها

9. چشم انداز

نمونه متن انگلیسی

Abstract

Osteocalcin is among the most abundant proteins in bone and is produced exclusively by osteoblasts. Initially believed to be an inhibitor of bone mineralization, recent studies suggest a broader role for osteocalcin that extends to the regulation of whole body metabolism, reproduction, and cognition. Circulating undercarboxylated osteocalcin, which is regulated by insulin, acts in a feed-forward loop to increase β-cell proliferation as well as insulin production and secretion, while skeletal muscle and adipose tissue respond to osteocalcin by increasing their sensitivity to insulin. Osteocalcin also acts in the brain to increase neurotransmitter production and in the testes to stimulate testosterone production. At least one putative receptor for osteocalcin, Gprc6a, is expressed by adipose, skeletal muscle, and the Leydig cells of the testes and appears to mediate osteocalcin's effects in these tissues. In this review, we summarize these new discoveries, which suggest that the ability of osteocalcin to function both locally in bone and as a hormone depends on a novel post-translational mechanism that alters osteocalcin's affinity for the bone matrix and bioavailability. This article is part of a Special Issue entitled Bone and diabetes.

نمونه متن ترجمه

چکیده

استئوکالسین یکی از متعدد پروتئین های موجود در استخوان می باشد و به صورت انحصاری توسط استئوبلاست ها تولید می شود. در ابتدا، این باور وجود داشت که این پروتئین، یک پروتئین بازدارنده ی معدنی سازی استخوان می باشد، اما مطالعه های اخیر نشان می دهد که استئوکالسین نقش های بیشتری دارد که شامل تنظیم متابولیسم کل بدن، تولید مثل، و ادراک می باشد. گردش خونی استئوکالسین با کربوکسیلات کم که توسط انسولین تنظیم می شود، در حلقه های فید فوروارد تاثیر خودش را ایجاد می کند تا تکثیر سلول های بتا و همچنین تولید و ترشح انسولین افزایش پیدا کند، در حالی که بافت های عضلات اسکلتی و چربی با افزایش حساسیت خودشان به انسولین، نسبت به استئوکالسین واکنش نشان می دهند. استئوکالسین همچنین در بدن برای افزایش تولید انتقال دهنده های عصبی عمل می کند و در تست ها برای تولید تستوسترون مورد استفاده قرار می گیرد. حداقل یکی از دریافت کننده های مشهور برای استئوکالیسن با نام Gprc6a ، توسط بافت های چربی دار ، عضله های اسکلتی و سلول های لیدیگ بیضه ها ترشح می شود و به نظر می رسد که برای تاثیر استئوکالسین در این بافت ها، نقش یک واسط را ایفا می کند. در این مرور، ما این کشف های جدید را به صورت خلاصه بیان می کنیم و نشان می دهیم که توانایی عملکرد استئوکالسین به صورت موضعی و در استخوان ها به عنوان یک هورمون مبتنی بر مکانیزم های پسا انتقالی جدید است که منجر به تغییر میل ترکیبی استئوکالسین برای ماتریس های استخوانی و دسترسی زیستی می شود. این مقاله بخشی از موضوعات ویژه مرتبط با استخوان و دیابت می باشد.