تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله تشخیص الگوی عمومی با استفاده از یادگیری ماشین در فضای ابری – نشریه الزویر

عنوان فارسی: تشخیص الگوی عمومی با استفاده از یادگیری ماشین در فضای ابری
عنوان انگلیسی: General pattern recognition using machine learning in the cloud
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 6 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 11 (1 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2023 نشریه : الزویر - Elsevier
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI نوع نگارش : مقالات پژوهشی (تحقیقاتی)
پایگاه : اسکوپوس نوع ارائه مقاله : ژورنال
ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 1739 در سال 2022 شاخص H_index مجله : 109 در سال 2023
شاخص SJR مجله : 0.507 در سال 2022 شناسه ISSN مجله : 1877-0509
کد محصول : 13649
محتوای فایل : zip حجم فایل : 2.57Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: مهندسی کامپیوتر - فناوری اطلاعات - رایانش ابری - اینترنت و شبکه های گسترده - هوش مصنوعی - مهندسی الگوریتم ها و محاسبات
مجله: Procedia Computer Science
کلمات کلیدی: رایانش ابری - یادگیری ماشین - نرم افزار به عنوان یک سرویس - یادگیری ماشین به عنوان یک سرویس - تشخیص الگو
کلمات کلیدی انگلیسی: cloud computing - machine learning - software as a service - machine learning as a service - pattern recognition
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: به صورت عدد درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: تایپ شده است ✓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1016/j.procs.2022.12.170
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1. مقدمه

2. بررسی پژوهش

3. تشخیص الگو با استفاده از یادگیری ماشین

4. آثار مرتبط با موضوع ما

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

یادگیری ماشین(ML) و رایانش ابری، دو زمینۀ مطالعاتی هستند که از ادغام پذیری بسیار خوبی برخوردارند. وجود رایانش ابری، این امکان را برای دانشمندان داده فراهم می سازد تا مدل های یادگیری ماشین خود را را با بهره گیری از مزایای رایانش ابری اعم از هزینۀ کم، عملکرد عالی و دسترس پذیری بالا ایجاد نمایند. این مهم، فرصت جدیدی را در اختیار دانشجویان و سایر افراد می گذارد تا با به کارگیری سرویس ابری مناسب، ماشین های قدرتمند را در کارهای روزمرۀ خود مورد استفاده قرار دهند. از سوی دیگر، معمولاً یادگیری ماشین، برای تشخیص الگوها در زندگی روزمرۀ ما، روشی ایده آل به شمار می‌رود. این مقاله، امکان پذیری و مزایای ایجاد یک الگوی تشخیص همه منظورۀ کاربرپسند را به چالش می کشد که می تواند توسط هر فردی که از نرم افزار به عنوان یک سرویس(SaaS) استفاده می کند، به کار گرفته شود.

2.2. تشخیص الگو

تشخیص الگو، مطالعۀ درک داده ها با هدف استخراج معانی و ویژگی های درون الگوها است. اگر با دیدی موشکافانه به محیط پیرامون خود بنگریم، الگوها را در همه جا رویت خواهیم نمود. آنها معمولاً توسط ما برای شناسایی هر گونه شی ای مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین درست در زمانی که ما در حال تجسم هستیم، ماشین ها می توانند از الگوها برای هرگونه هدف امکان پذیری استفاده کنند[10].

2.3. رایانش ابری

رایانش ابری مفهومی است که خدمات کامپیوتری در آن وجود دارند و این خدمات از طریق اینترنت در دسترس قرار می گیرند. این عامل، برای صاحبان سرور این امکان را فراهم می سازد تا به آسانی، سرورهای خود را را فارغ از هرگونه تخصص در مدیریت و نگهداری سخت افزار و نرم افزار مربوط به سرورهای کامپیوتری اجرا نمایند. افزون بر این، رایانش ابری مدیران سرور را قادر می سازند که به راحتی یک سرور مقیاس پذیر و مبتنی بر پرداخت را اجاره کنند[11]. ابر، یک مخزن سرور است که می تواند منابع محاسباتی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد. برخی از ویژگی های رایانش ابری عبارتند از: خود ترمیم شونده، چند مستاجره، مقیاس پذیر خطی، سرویس گرا، مبتنی بر SLA( توافقنامه سطح خدمات) و انعطاف پذیر.

چهار عنصر اساسی در رایانش ابری وجود دارد که عبارتند از: سلف سرویس بر حسب تقاضا، که در آن کاربران بدون اینکه نیاز به تماس مستقیم با ارائه دهندگان برای دریافت مجوز داشته باشند، می توانند منابع محاسباتی را درخواست دهند. دسترسی به شبکۀ گسترده که در آن منابع محاسباتی در سراسر شبکه به کاربران چند پلتفرمی ارائه می گردد. تجمیع منابع [12]، که به تشریح تجمیع منابع با یکدیگر در یک مکان واحد می پردازد و سبب «نامرئی» به نظر رسیدن منابع محاسباتی فیزیکی برای کاربران می گردد؛ و خدمات اندازه گیری شده، که به منظور اندازه گیری میزان استفاده از منابع، ما به ازای پرداخت مورد استفاده قرار می گیرد. ابر جَمعی (جامعۀ ابری) همچنین مدل های خدمات زیر را برای طبقه بندی سرویس ابری مورد استفاده قرار می دهد: نرم افزار به‌ عنوان سرویس (SaaS)، پلت فرم به‌عنوان سرویس (PaaS)، زیرساخت به‌عنوان سرویس (IaaS)، و ذخیره سازی داده به‌عنوان سرویس (DaaS)[13].

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 15 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 6 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.