آخرین اخبار استخدام وزارت بهداشت 1402 (انتشار نتایج)

انتشار نتایج وزارت بهداشت 1402

نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت 1402 اعلام شد.برای آگاهی از نتایج آزمون به لینک زیر مراجعه کنید.

مشاهده نتایج آزمون استخدام وزارت بهداشت 1402


اصلاحیه دفترچه شرایط آزمون استخدام وزارت بهداشت (25 شهریور 1402)

ضمن آرزوی موفقیت برای کاربران وبسایت ایران عرضه، به اطلاع میرسانیم اصلاحیه دفترچه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت منتشر شد

دانلود اصلاحیه دفترچه ثبت نام وزارت بهداشت


استخدام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور (21 شهریور 1402)

دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارند برای تامین نیروهای مورد نیاز خود، افراد واجد شرایط را از طریق آزمون کتبی و ارزیابی تکمیلی با شرایط و ضوابط این دفترچه به صورت پیمانی استخدام نمایند.

گاهشمار آزمون استخدام وزارت بهداشت

مهلت ثبت نام: 1402/06/21 الی 1402/06/31
توزیع کارت ورود به جلسه:
– گروه اول 25 مهر 1402
– گروه دوم 23 آبان 1402
تاریخ برگزاری آزمون:
– گروه اول 28 مهر ماه 1402
– گروه دوم 26 آبان ماه 1402
تاریخ اعلام نتایج:
– گروه اول دهه سوم آبان ماه 1402
– گروه دوم دهه سوم آذر ماه 1402

– گروه اول شامل تمام مشاغل به جز مشاغل مرتبط با دندانپرشکی و پزشکان متخصص میباشد و گروه دوم شامل مشاغل مرتبط با دندانپزشکی و پزشکان متخصص میباشد

کاربر گرامی در نظر داشته باشید متن زیر تنها بخشی از دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میباشد، جهت دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و مطالعه دقیق شرایط میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید

دفترچه راهنمای استخدام وزارت بهداشت 1402

 

شرایط عمومی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

– داشتن تابعیت ایران
اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان (برای شغل نگهبان، معافیت پزشکی قابلقبول نمیباشد)
تبصره: دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تایید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی کرده باشند، می توانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمون ثبت نام نمایند.
این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون حداکثر تا یکسال پس از برگزاری آزمون مو ظف به ارائه گواهی پایان خدمت خود می باشند. در صورت عدم ارائه گواهی مربوطه در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی استخدام و به کارگیری آنها کان لم یکن تلقی میشود.
داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام میشوند (به تشخیص شورای طب کار یا کمیسیون پزشکی دانشگاه).
عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح.
داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت و همچنین بازنشسته دستگاه های اجرایی باشند.
دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی معتبر،
تبصره ۱: پذیرش مدارک تحصیلی کارشناسی ناپیوسته مددکاری مشروط به دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی مددکاری می باشد.
تبصره ۲: دارندگان مقطع کارشناسی ارشد تغذیه با کارشناسی غیر مرتبط که ورودی سال ۱۳۹۸ و قبل از آن می باشند و ۳۱ واحد جبرانی را گذرانده و شماره نظام پزشکی دریافت کرده باشند مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون می باشند.
تذکرات مهم در خصوص شرایط عمومی:
افرادی که مجاز به شرکت در این آزمون استخدامی نیستند عبارتند از:
افراد بازنشسته و بازخرید خدمت دستگاههای اجرایی
انفصال شدگان دائم از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحدهای تابعه وزارت بهداشت
افرادی که به موجب آراء مراجع قضائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
– افرادی که تعهد انجام کار به سایر موسسات و یا دستگاههای اجرایی دارند.
– دارندگان مدارک تحصیلی معادل در رشته تحصیلی آگهی شده.
– دارندگان تابعیت مضاعف
نکته: در صورتیکه داوطلب در بدو استخدام دارای مقطع تحصیلی بالاتر (مرتبط یا غیرمرتبط) با شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل و مدرک تحصیلی مندرج در آگهی باشد، ملزم به ارائه تعهد نامه محضری مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرک تحصیلی مربوطه پس از صدور حکم استخدامی خواهد بود.

 

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون استخدامی وزارت بهداشت و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی وزارت بهداشت

 

شرایط اختصاصی آزمون استخدام وزارت بهداشت

الف) شرایط سنی داوطلبان:
– داشتن حداقل ۲۰ سال و حداکثر ۴۰ سال تمام (متولدین از ۱۳۶۲/۰۶/۲۱ تا ۱۳۸۲/۰۶/۲۱) برای دارندگان مدرک تحصیلی دیپلم، کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد و داشتن حداکثر ۴۵ سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی دکتری و بالاتر (متولدین از ۱۳۵۷/۰۶/۲۱ تا ۱۳۸۲/۰۶/۲۱) تا اولین روز ثبت نام.
تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تأییدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند
– سایر مشمولین سهمیه ۲۵ درصد و ۵ درصد در صورت ثبت نام در آزمون، مکلف به رعایت حداکثر سن های اعلام شده در ذیل میباشند، در غیراین صورت از ادامه فرایند استخدام حذف خواهند شد.
– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
– داوطلبانی که در جبهه ها به طور داوطلبانه خدمت نموده اند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
– داوطلبانی که به صورت غیررسمی و تماموقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانک ها و شرکت های تحت پوشش آنها، شرکت های بیمه های دولتی، شهرداری ها و موسسات و شرکت های دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکت های ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده میکنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشتهاند به میزان مدت خدمت غیررسمی آنها.
– داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسانی موظف (اجباری یا اختیاری و یا در قالب تمدید طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان انجام داده اند، به میزان انجام خدمت فوق.
– به استناد بند الف ماده ۱۵ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب ۱۴۰۰/۸/۱۹ مجلس شورای اسلامی به ازاء تاهل و نیز داشتن هر فرزند یکسال تا حداکثر ۵ سال به سقف محدودیت سنی اضافه می شود مشروط به آن که نرخ باروری شهرستان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای ۲٫۵ نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری آزمون میباشد.
ب) ضوابط و مقررات پذیرش مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان:
– مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح «اجباری» میبایست دارای معافیت یا گواهی پایان انجام طرح خدمت مربوطه باشند.
تبصره ۱: مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان رشته های اجباری که در حین انجام خدمت قانونی در واحدهای تابعه یک دانشگاه میباشند، میتوانند صرفًا در آزمون های استخدامی همان دانشگاه شرکت نمایند. بدیهی است در صورت قبولی صدور ابلاغ استخدامی و حکم حقوقی بصورت پیمانی حین طرح امکان پذیر خواهد بود.
تبصره 2: در خصوص داوطلبانی که نسبت به تمدید طرح آنان اقدام شده است، نیازی به ارائه گواهی «پایان طرح» نیست و گواهی «اشتغال به طرح» برای اینگونه افراد کفایت مینماید. ضمنًا مشمولین مذکور می توانند با ارائه گواهی مربوطه در آزمون سا یر دانشگاههای علوم پزشکی نیز شرکت نمایند.
نکته: داوطلبان متعهد خدمت موسسات تابعه وزارت بهداشت (تعهد خاص، قانون برقراری عدالت آموزشی و پزشکان متخصص مشمولین تعهدات ضریب k و …) صرفا مجاز به شرکت در آزمون استخدامی همان موسسه یا منطقه مورد تعهد می باشند. لازم به ذکر است در صورت پذیرش نهایی، تعیین محل خدمت این داوطلبان در مدت تعهد با توجه به مفاد سند تعهد اخذ شده برعهده موسسه خواهد بود.
تبصره 3: پزشکان متخصص مشمول تعهدات ضریب k در صورتی مجاز به ثبت نام در آزمون برای هر شغل-محل می باشند که از میزان تعهدات آنان حداکثر ۳ ماه باقی مانده باشد (ملاک عمل برای محاسبه حداکثر سه ‹۳› ماه، از تاریخ آخرین روز ثبت نام میباشد). بدیهی است صدور ابلاغ پذیرفته شدگان نهایی این بند منوط به ارائه گواهی پایان خدمات مورد تعهد پزشکان در مقطع تخصص می باشد.
– مشمولین قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارا ی طرح «اختیاری» که متقاضی استخدام در سایر موسسات می باشند، در صورت قبولی ملزم به ارائه گواهی موافقت با انصراف از طرح از موسسه محل انجام طرح خود در هنگام بررسی مدارک می باشند.
ج) شرایط اختصاصی و ضوابط پذیرش مشاغل مربوط به حیطه فوریت های پزشکی:
در خصوص مشاغل فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی و کارشناس تریاژ تلفنی فوریت های پزشکی علاوه بر شرایط فوق الذکر، داشتن سلامت کامل جسمانی و روانی با تایید طب کار مورد تائید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز الزامی میباشد.
در خصوص شغل «فوریت های پزشکی پیش بیمارستانی» علاوه بر شرایط مندرج در بندهای قبلی، برخورداری از شرایط ذیل نیز الزامی میباشد:
دارای قد ۱۶۵ سانتی متر و بالاتر برای کلیه داوطلبان
دارای شاخص توده بدنی BMI)Index Mass Body) کمتر از ۳۰ و بیشتر از ۱۹ برای داوطلبان مرد و کمتر از ۲۵ و بیشتر از ۱۹ برای داوطلبان زن
تبصره: افرادی که (BMI) آنها در محدوده تعیین شده نبوده و نسبت به موضوع معترض باشند طبق دستورالعمل اجرایی مربوطه برای انجام «تست بیوالکتریک امپدانس» معرفی می شوند و تصمیم گیری نهایی در خصوص آنها براساس نتایج تست مربوطه صورت میگیرد.
تذکر: اندازه گیری «قد» و (BMI) در زمان بررسی مدارک انجام خواهد گرفت و در صورتی که داوطلب هر یک از این شرایط را احراز ننماید، از سایر مراحل استخدام از جمله مصاحبه حذف خواهد شد و حق اعتراض نخواهد داشت.
– دارا بودن گواهینامه رانندگی با آمبولانس (ب۲ یا پایه دوم)
تبصره ۱: داوطلبان دارای گواهینامه (ب۱) در صورت قبولی در آزمون، بایستی تعهد محضری مبنی بر ارائه اصل گواهینامه رانندگی (ب۲) یا پایه دوم را تا پایان یک سال پس از تاریخ برگزاری آزمون استخدامی ارائه نمایند.
بدیهی است در صورت عدم ارائه اصل گواهینامه در مدت تعیین شده استخدام فرد کان لم یکن خواهد شد.
(لازم به ذکر است افراد زیر ۲۴ سال چنانچه فاقد گواهینامه مرب وطه باشند، در صورت قبولی در آزمون بایستی تعهد محضری مبنی بر اخذ گواهینامه ب ۲ تا پایان ۲۴ سالگی ارائه نمایند و در صورت عدم ارائه گواهینامه در زمان مقرر قبولی آنها کان لم یکن خواهد شد)
تبصره ۲: درخصوص داوطلبانی که بعد از اعلام نتایج نهایی جهت تکمیل ظرفیت معرفی و پذیرفته می شوند تاریخ مجاز برای ارائه گواهینامه رانندگی (ب۲) یا پایه دوم، یکسال بعد از اعلام اسامی پذیرفته شدگان این مرحله به هسته گزینش موسسه می باشد.
– داشتن آمادگی جسمانی و مهارت های بدنی برای امدادرسانی سریع و صحیح (بدین منظور از داوطلبان واجد شرایط، آزمون آمادگی جسمانی به عمل خواهد آمد).
نکته: سایر شرایط اختصاصی مشاغل مختلف بنا به ضرورت در جداول رشته های شغلی هر دانشگاه درج گردیده است.
د) شرایط اختصاصی و ضوابط پذیرش نگهبان:
در خصوص شغل نگهبان علاوه بر شرایط فوق برخورداری از شرایط ذیل نیز الزامی میباشد:
موفقیت در آزمون آمادگی جسمانی
داشتن حداقل قد ۱۷۵ سانتیمتر
دارا بودن تناسب جسمانی: BMI (نسبت وزن به قد) باید بین ۲۷ و ۱۸٫۵ باشد
معافیت پزشکی برای این شغل قابل قبول نمیباشد.

امتیاز بومی آزمون استخدامی وزارت بهداشت

– با توجه به بخشنامه شماره ۳۶۹۴۸۸ مورخ ۱۳۹۹/۷/۲۷ و بخشنامه شماره ۱۰۱۲۴۳ مورخ ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد قانون اصلاح ماده ۴۴ قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب ۹۹/۶/۱۶ مجلس شورای اسلامی نمره مکتسبه داوطلبان بومی بجز شهرستان تهران و مراکز استانها با تعاریف ذیل با ضریب یک و چهاردهم (۱/۴) محاسبه و ملاک عمل قرار می گیرد.
– شهرستان محل تولد مندرج در شناسنامه داوطلب با شهرستان مورد تقاضا یکی باشد.
تبصره: با توجه به تغییرات تقسیمات کشوری در سال های مختلف، درصورت اختلاف نظر یا ابهام در خصوص شهرستان محل تولد، ملاک عمل نظر اداره کل ثبت احوال استان مربوطه خواهد بود.
– سکونت داوطلب به مدت حداقل ده سال با ارائه استشهاد محلی (براساس فرم پیوست) ممهور به مهر فرمانداری یا نیروی انتظامی (پاسگاه یا کلانتری محل) در شهرستان مورد تقاضا با ارائه مدارک و مستندات ذیل احراز گردد.
– داشتن سوابق تحصیلی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه
– گواهی اشتغال به کار رسمی، پیمانی و قراردادی در بخش دولتی و عناوین مشابه در بخش خصوصی مشروط به پرداخت حق بیمه
تبصره: داشتن گواهی تحصیلی در مقاطع ابتدایی، راهنمایی یا دبیرستان در شهرستان محل مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پروش شهرستان مربوطه می تواند به عنوان تمام یا قسمتی از سابقه ده سال سکونت به شرط ارائه استشهاد مبنی بر تایید ساکن بودن فعلی فرد در شهرستان محل مورد تقاضا ملاک محاسبه قرار گیرد.
– تقسیمات کشوری (اعم از شهر، بخش یا روستای ذکر شده در شناسنامه داوطلب) در اولین روز ثبت نام ملاک عمل برای تعیین بومی بودن خواهد بود.

امتیاز کرونا

به نمره مکتسبه کارکنان قرارداد کار معین، کارگری، شرکتی و متعهدین که در راستای وظایف و ماموریت های محوله مستقیما در مقابله با ویروس کرونا و درمان بیماری کرونا (کووید۱۹) از تاریخ 98/12/1 تا آخرین روز ثبت نام در مراکز درمانی و بهداشتی زیر مجموعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، انستیتو پاستور و فوریت های پزشکی خدمت نموده اند، صرفًا در صورت برخورداری از شرایط مندرج در آگهی، به ازاء هر ماه سابقه خدمت، دو (۲) درصد و حداکثر تا بیست (۲۰) درصد به نمره مکتسبه فرد منطبق با قوانین و مقررات ابلاغی اضافه خواهد شد.

 

جهت ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت بهداشت میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

لینک ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت


زمان برگزاری آزمون استخدام وزارت بهداشت اعلام شد (29 مرداد 1402)

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر مرادی مدیر کل منابع انسانی از اعلام فراخوان آزمون استخدامی وزارت بهداشت در 18 شهریور ماه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان آزمون استخدامی وزارت بهداشت می توانند از ۱۸ لغایت ۲۷ شهریور ماه نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند، خاطر نشان کرد: آزمون استخدامی در ۲۱ مهر ماه برگزار خواهد شد.

دکتر مرادی همچنین افزود: پیش‌بینی می کنیم که تا ۲۸ آبان ماه نتایج آزمون استخدامی مشخص شده و در اسرع وقت فرایند بکارگیری نیروهای آغاز شود.

وی در پایان تصریح کرد: اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی و نحوه ثبت نام، در زمان انتشار فراخوان و در دفترچه آزمون مشخص خواهد شد.


اخذ مجوز استخدام ۲ هزار بهورز و ۸ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه ۳۹۰۰ پروژه بهداشتی در سال قبل در کشور شروع شد که ۳۰۵۰ پروژه آن تا پایان مرداد ماه امسال پایان می‌یابد، در عین حال از اخذ مجوز جذب ۲هزار بهورز خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی رضایی _ رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در نشستی خبری به مناسبت هفته سلامت، گفت: در سه سطح می‌توان به کاهش هزینه‌های مردم و کمک به اقتصاد خانواده گام برداریم. در بخش اول با ارتقای سواد سلامت مردم جامعه، کاهش ابتلا به عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر را خواهیم داشت. در بخش دوم ما با شناسایی به موقع بیماری‌های غیرواگیر اقدام به درمان به موقع خواهیم کرد تا فرم‌های پیچیده از بیماری‌ها را شاهد نباشیم. از طرفی در قالب برنامه پزشکی خانواده وقتی با نظام ارجاع بیمار به سطح بالا ارجاع داده می‌شود، متخصص پسخوراند را به تیم سلامت ارائه می‌دهد و تیم سلامت موظف به پیگیری فرد است و اینها سبب جلوگیری از سردرگمی بیماران می‌شود که کاهش هزینه هم به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در جمعیت روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر قریب به ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش پزشک خانواده هستند که ماهیانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار ارجاع به سطوح بالاتر خدمت را دارند که در یک سال به ۴ تا ۴.۵ میلیون ارجاع می‌رسد.

رضایی درباره تاثیر سفرهای استانی بر بهبود ارائه خدمات، ادامه داد: سفرهای هیئت دولت دستاورد زیادی دارد که برای تقویت زیرساخت‌های بهداشتی هم موثر است؛ به عنوان مثال در مورد سفر اخیر تصمیمات مرتبط با آب شرب خوزستان بر سلامت موثر است.

او درباره پرداخت معوقات حوزه کارکنان بهداشت نیز گفت: همکاران ما یا استخدام یا قراردادی هستند. اولویت ما این است که تمامی دانشگاه‌ها از هر مسیری حقوق این همکاران را پرداخت کنند؛ اگرچه شاید تاخیرهایی صورت گرفته باشد اما معمولا پرداخت‌ها به روز است. برای پرداخت کارانه‌ها هم باید منبع تامین شود که بتوان پرداخت انجام داد.

رضایی در خاتمه بیان کرد: وظیفه اصلی ما تامین ملزومات و زیرساخت‌های ارائه خدمات است. در سال ۱۴۰۱ تامین منابع و وسایل نقلیه برای مناطق محروم و روستایی انجام شد و ۳۹۰۰ پروژه در سال قبل شروع شد که ۳۰۵۰ پروژه آن تا پایان مرداد ماه امسال پایان می‌یابد. همچنین مجوز جدب ۲۰۰۰ بهورز و ۸۰۰۰ نیروی جدید را گرفتیم تا نیروی انسانی خود را تقویت کنیم.


صدور مجوز استخدام 25 هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت و برگزاری آزمون در روزهای آتی (27 فروردین 1402)

به گزارش خبرگزاری فارس، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت گفت: مجوز استخدام 2100 نیرو در وزارت بهداشت صادر شده است و آزمون در روزهای آتی برگزار خواهد شد.

بهروز رحیمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت در گفت‌وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس درباره برگزاری آزمون استخدامی وزارت بهداشت توضیح داد: با مذاکرات زیاد و پیگیری‌هایی که از سازمان اداری و استخدامی در سال گذشته انجام شد مجوز استخدام ۲۵۱۰۰ نیروی انسانی صادر شده است و توزیع آنها برای همه کشور خواهد بود که امیدواریم سازمان برنامه و بودجه هرچه سریعتر منابع آن را تامین کند.

وی با بیان اینکه توزیع نیروهای استخدامی جدید برای پروژه‌های جدید است گفت: در حوزه بهداشت، درمان، فوریت‌های پزشکی و مامایی نیروها استخدام خواهند شد و در این آزمون نگاه ویژه‌ای به حوزه بهداشت داریم. در این آزمون فرصت بومی‌گزینی برای داوطلبان فراهم شده است و همکارانی که در دوران کرونا شاغل بودند اعم از نیروهای ۸۹ روزه، شرکتی و قراردادی و نیروهای طرحی شاغل در دوران کرونا دارای سهمیه هستند تا بتوانیم نگرانی آنها را برطرف کنیم.

رحیمی با اشاره به برگزاری این آزمون طی روزهای آتی ادامه داد: از این تعداد ۹۰۰۰ نفر پرستار هستند، ۸۰۰۰ نیروی بهداشتی، ۳۵۰۰ نیروی فوریت پزشکی هستند و ما از ظرفیت درون وزارت بهداشت برای تقویت زیرساخت‌های نظام سلامت استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم برنامه پزشکی خانواده را به خوبی پیش ببریم.


استخدام بهورز در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل (8 اسفند 1401)

دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان اردبیل در نظر دارد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در خانه های بهداشت از افراد واجد شرایط را از طریق آزمون علمی، مصاحبه وگزینش برای پذیرش در رشته شغلی بهورزی به صورت قرارداد كارمعین با شرایط و ضوابط به شرح ذیل در مناطق روستایی مورد نیاز بكارگیری نماید.
مهلت ثبت نام تا 16 اسفند 1401 می باشد.

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

شرایط عمومی استخدام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

1- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
2- داشتن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دایم از خدمت (ویژه برادران)
تبصره : معافیت پزشکی در صورتی پذیرفته خواهد شد که بر اساس اعلام کمیسیون پزشکی دانشگاه با وظایف بهورزی منافات نداشته باشد .
5- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روانگردان
6- عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
7- داشتن سلامت جسمانی ، روانی ، اجتماعی و توانایی برای انجام کار بهورزی و قابلیت انجام فعالیتهای مرتبط با آن، از جمله دهگردشی و انجام سیاری ها در روستاها و کلیه آبادی های تحت پوشش با تایید پزشک طب کار دانشگاه یا پزشک معتمد معاونت بهداشت
8- نداشتن سابقه اخراج از مراکز آموزش بهورزی و سایر واحدهای دانشگاه و نداشتن سابقه انصراف از مراکز آموزش بهورزی

مواد آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

1- آزمون کتبی جهت سنجش توانمندی های عمومی : سوءالات به صورت چهار گزینه ای (با اعمال یک نمره منفی به ازای هر سه پاسخ غلط) از دروس دوره دوم متوسطه شامل زبان ادبیات فارسی ، زبان انگلیسی و تعلیمات دینی یا دین و زندگی طراحی خواهد شد. آزمون کتبی 60 % از کل نمره آزمون را به خود اختصاص خواهد داد.
2- امتیاز تاهل و فرزند: به استناد بند ب ماده 15 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازای تاهل و هر فرزند دو درصد مجموعاً حداکثر تا 10 درصد به امتیاز آموزن کتبی فرد اضافه خواهد شد.
3-  (مصاحبه) از بین داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول حداقل به میزان 2 برابر ظرفیت پذیرش به ترتیب نمرات فضلی جهت انجام مصاحبه معرفی خواهند شد که معادل % 40 از کل نمره آزمون را به خود اختصاص خواهد.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:


خبر جذب چهار هزار بهورز در سال 1402 (23 بهمن 1401)

به گزارش خبرگزاری ایرنا، معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در سال آینده 4 هزار بهورز جذب خواهند شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر حسین فرشیدی در حاشیه برگزاری همایش کشوری بهورزان، مراقبان سلامت و مربیان بهورزی به خبرنگاران افزود: هم‌اکنون ۳۱ هزار بهورز استخدام این وزارتخانه هستند و با چهار هزار استخدامی جدید در سال ۱۴۰۲ این تعداد به ۳۵ هزار نفر می‌رسد.
وی با بیان اینکه بهورزان نقشی کلید در پاندمی کرونا داشتند، تصریح کرد: در زمان درگیری کشور با کرونا، اولین گروه حاضر در میدان مبارزه با کرونا بهورزان بودند و این گروه زحمتکش همانند دیگر خادمان حوزه سلامت خوش درخشیدند.

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون های استخدامی بهورز در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه های علوم پزشکی و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی بهورزی


اخذ مجوز استخدام ۲۰ هزار پرستار جدید در کشور (16 بهمن 1401)

به گزارش خبرگزاری تسنیم، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مجوز استخدام 20 هزار پرستار جدید در کشور اخذ شده است.
بهرام عین‌اللهی در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: مجوز استخدام 20 هزار پرستار جدید در کشور با توجه به کمبود نیروی پرستار در کشور اخذ شده است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پرشکی با بیان اینکه این موضوع یک خبر خوب برای جامعه سلامت کشور محسوب می‌شود تصریح کرد: اولویت ما در استخدام 20 هزار پرستار جدید، کسانی هستند که در دوران کرونا خدمت کردند و این پرستاران برای استخدام امتیاز ویژه می‌گیرند.
عین‌اللهی بیان کرد: 35 امتیاز از 100 امتیاز ممکن استخدام را به این دسته افراد می‌دهیم تا اولویت را برای استخدام آنان داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: 3500 کاردان و کارشناس فوریت‌های پزشکی علاوه بر 20 هزار پرستار نیز جذب می‌شود.
به گزارش تسنیم، با احتساب این گفته وزیر بهداشت، مجموع استخدامی‌های وزارت بهداشت در رسته‌های پرستاری و فوریت‌های پزشکی به 23 هزار و 500 نفر می‌رسد که عدد قابل توجهی است.

احتمال استخدام بیست هزار پرستار در سال 1402 (12 بهمن 1401)

معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه باید میان پرستارانی که در زمان سخت کرونا کنار مردم بودند با کسانی که طرح خود را آغاز نکردند و یا ترک طرح کردند تفاوت باشد، درعین حال از احتمال استخدام ۲۰ هزار پرستار در سال آتی خبر داد

به گزارش خبرگزاری ایسنا، معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: احتمال استخدام 20 هزار پرستار در سال آینده وجود دارد.
معاون پرستاری وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه باید میان پرستارانی که در زمان سخت کرونا کنار مردم بودند با کسانی که طرح خود را آغاز نکردند و یا ترک طرح کردند تفاوت باشد، درعین حال از احتمال استخدام ۲۰ هزار پرستار در سال آتی خبر داد.
دکتر عباس عبادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت استخدام پرستاران، گفت: وقتی مجوز استخدام گرفته می‌شود معمولا سازمان امور اداری و استخدامی خیلی وارد جزئیات نمی‌شود و تعداد استخدام مجاز وزارت بهداشت را به شکل کلی اعلام می‌کند. ظاهرا قرار است برای استخدام حدود ۴۱ هزار نفر در سال آتی مجوز صادر شود که در همه بخش‌های وزارت بهداشت خواهد بود.
وی افزود: آنچه که طبق سنوات گذشته داشته‌ایم این بود که بین ۴۰ تا ۵۰ درصد مجموع تعداد استخدامی‌ها مربوط به گروه پرستاری بود؛ بنابراین احتمالا حدود ۱۹ تا ۲۰ هزار نفر در مجوز استخدامی پیش رو، ‌ همکاران پرستار ما شانس استخدام دارند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت درخصوص وضعیت جذب پرستاران از کار بی‌کار شده فعال در دوره کرونا، اظهار کرد: برای این دسته از پرستاران امتیاز ویژه به ازای ماه‌هایی که در بخش کرونا فعالیت کرده باشند، در نظر گرفته می‌شود؛ چون باید بین کسانی که در دوران سخت کرونا کنار مردم بودند با کسانی که بعد از آن مشغول به کار شدند یا در زمان کرونا ترک طرح کردند و یا کلا طرح خود را آغاز نکردند، تفاوت وجود داشته باشد.
او در خصوص تعداد پرستار جذب شده در سال جاری، بیان کرد: امسال مقداری جذبِ باقی مانده از مجوزهای قبلی داشتیم که بالغ بر ۵۰۰۰ نفر بود و تعدادی تبدیل وضعیت گروه ایثارگران انجام شده است که تقریبا ۱۲ هزار نفر هم در این بخش تبدیل وضعیت شدند. ان‌شاءالله اگر مجوز جدید استخدامی بیاید و بتوانیم پیش از نوروز ۱۴۰۲ آزمون استخدامی را برگزار کنیم، اتفاق مبارکی در حوزه سلامت رخ خواهد داد.
(خبرگزاری ایسنا)

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون استخدامی پرستاری و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات رایگان استخدامی پرستاری

 


آخرین اخبار استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی و سازمان انتقال خون

خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی مرکزی

خبر 1 آذر 1401 (ساوه)
تمدید مهلت ثبت نام نیروی انسانی در رشته شغلی خدمات دانشگاه علوم پزشکی ساوه
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران عرضه برای یکایک شما کاربران گرامی به اطلاع می رسانیم؛ ثبت نام آزمون استخدام رشته خدمات تا تاریخ 7 آذر 1401 تمدید شد.

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ساوه میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ساوه

 

آگهی 25 ابان 1401
دانشکده علوم پزشکی ساوه در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در رشته شغلی خدمات افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون های کتبی ،مصاحبه و پس از احراز صلاحیت های عمومی، بصورت شرکتی با در نظر گرفتن شرایط مندرج در جدول ذیل بکارگیری نماید.
مهلت ثبت نام تا 30 آبان 1401 می باشد.

تذکرات
1- انعقاد قرارداد بصورت موقت می باشد و در صورت رضایت از نحوه خدمتی و نیاز ، قرارداد تمدید خواهد شد.
2- هرگونه اطلاع رسانی در خصوص زمان و محل برگزاری آزمون و یا مصاحبه، نحوه صدور کارت و … از طریق همین سایت انجام خواهد شد. لذا داوطلبین موظف هستند جهت آگاهی از اطلاعیه ها حداقل هر 24
ساعت یکبار به سایت مراجعه نمایند.
3- عواقب ناشی از عدم اطلاع در خصوص زمانشرکت در آزمون و یا مراجعه جهت تشکیل پرونده و مصاحبه بر عهده متقاضی خواهد بود.
4- وجه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.
5- باتوجه به محدودیت زمانی جهت آماده نمودن مدارک مورد نیاز، لطفا از هم اکنون، نسبت به تهیه مدارک لازم اقدام فرمایید، بدیهی است درصورت عدم ارائه اصل و تصویر مدارک در مهلت مقرر، هیچ امکانی جهت
تمدید مهلت تحویل مدارک وجود نداشته و به دلیل نقص مدرک، از این فراخوان حذف خواهید شد.

 

جدول رشته شغلی مورد نیاز

ردیف عنوان شغل محل خدمت تعداد سهمیه های انتخابی جنسیت شرایط احراز از نظر مدرک و رشته تحصیلی
1 متصدی خدمات
عمومی( خدمتگزار)
ساوه 1 آزاد 1 نفر مرد دارا بودن مدرک دیپلم

 

شرایط عمومی

1- داشتن تابعیت ایران
2- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4- عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و روان گردان
5- داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی انجام کاری که به کارگیری می شوند (تائید پزشک طب کار یا کمیسیون پزشکی)
6- نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر یا پرونده تخلفاتی
تذکرات مهم در خصوص شرایط عمومی:
افرادی که مجاز به شرکت در این آزمون نیستند عبارتند از:
1- مستخدمین رسمی،ثابت و پیمانی و قراردادی دانشکده و سایر دستگاه های اجرایی و یا کارکنان بازنشسته و بازخرید خدمت آنها
2- انفصال شدگان از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحد های تابعه دانشکده و سایر دستگاهها و موسسات دولتی
3- افرادی که به موجب آرای مراجع قضائی و ذی صلاح ،از خدمت دولتی منع شده باشند
4- افرادی که تعهد خدمت به سایر سازمان ها، شرکت های دولتی و سازمان های وابسته به دولت و موسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است دارند.
5- دارندگان مدرک تحصیلی معادل و یا بالاتر از مدرک مندرج در شرایط احراز

 

شرایط اختصاصی
شرایط سنی داوطلبان
داشتن حداقل 20 سال (متولدین تا 1381/08/23) و حداکثر 35 سال تمام (متولدین23/08/1366به بعد)
تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تائیدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهند شد:
الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (25%)و بالاتر، فرزندان آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند ،از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
ب) افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر ،مادر ،خواهر ،برادر و همسر) تا میزان 5 سال.
پ) رزمندگان که در جبهه ها به صورت داوطلبانه خدمت نموده اند ،به میزان مدت حضور در جبهه.و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
ت)سابقه خدمت کارمندان تمام وقت دولتی حداکثر به میزان 5 سال.
ث) به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند یکسال تا حداکثر 5 سال به سقف محدوده سنی اضافه میشود.

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

آگهی 29 آبان 1401 (شهرضا)
پس از حمد خدا و درود و صلوات بر پیامبر بزرگ اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، شرکت خدمات بهداشتی درمانی کوثر پرستار سپاهان در نظر دارد برای تأمین نیروی مورد نیاز رسته شغلی کارشناس تغذیه خود به صورت شرکتی به تعداد یک نفر خانم/آقا ،جهت مرکز بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرضا، افراد واجد شرایط را از طریق سنجش توانمندیهای شغلی (آزمون کتبی) و سنجش توانمندیهای تخصصی (مصاحبه شغلی) یا توامان پس ازطی کردن مراحل گزینش و سایر ضوابط به صورت شرکتی به شرح ذیل جذب نماید.
مهلت ثبت نام تا 30 آبان 1401 می باشد.

شرایط عمومی
– التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
– تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مطرح درقانون اساسی
– داشتن تابعیت ایران
– عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روانگردان
– عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
– نداشتن منع جذب در دستگاه های دولتی به موجب آرای مراجع قانونی
– داوطلبان نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازنشسته و بازخرید خدمت باشند.
– عدم اشتغال در شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیروی انسانی طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (به صفحه تذکرات مراجعه فرمایید.)
– داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که برای آن جذب می شوند بر اساس سنجش سلامت (طب کار)

 

شرایط اختصاصی
شرایط سن: داشتن حداقل سن 20 سال تمام و حداکثر 40 سال تمام تا تاریخ انتشار آگهی (1401/08/28)
تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد.
1- جانبازان و آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان فرزندان آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
2- سایر مشمولین 25 % و 5 %در صورت ثبت نام در آزمون، مکلف به رعایت حداکثر سن های اعلام شده در ذیل می باشند، در غیر اینصورت از ادامه فرآیند استخدام حذف خواهند شد.
3- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
4- داوطلبانی که در جبهه ها بطور داوطلبانه خدمت نمودهاند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
5- داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسانی موظف (اجباری و یا اختیاری و یا درقالب تمدید طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و متعهدین خدمت قانون مذکور انجام داده اند به میزان انجام خدمت فوق
6- داوطلبانی که به صورت قرداد تمام وقت در موسسه و سایر موسسات تابعه وزارت متبوع و یا شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیرو طرف قرارداد آنها (خرید خدمات تامین نیروی انسانی) به خدمت اشتغال دارند به میزان خدمت غیر رسمی آن ها.
تبصره: داوطلبانی که به صورت تمام وقت در موسسه و سایر موسسات تابعه وزارت متبوع و یا شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیرو طرف قرارداد آن ها (خرید خدمات تامین نیروی انسانی) به خدمت اشتغال داشته اند و در تاریخ فراخوان با موسسه قطع همکاری نموده اند حداکثر به میزان 5 سال.
6- سابقه مشمولین موضوع تبصره 4 ماده ۳4 آیین نامه استخدامی (مدت سابقه خدمت تمام وقت دولتی) حداکثر به مدت 5 سال قابل محاسبه است.
7- به استناد بند الف ماده ۱5 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب 24/07/۱400 مجلس شورای اسلامی به ازاء تاهل و نیز داشتن هر فرزند یک سال تا حداکثر 5 سال به سقف محدودیت سنی اضافه می شود.
نکته:مجموع سنوات اضافه شده به سن داوطلبان درهر حال از ۱۵ سال بیشتر نخواهد بود.(ایثارگران تابع قوانین و مقررات مربوطه میباشند.)

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمان

آگهی 26 آبان 1401 (سیرجان)
دانشکده علوم پزشکی سیرجان در نظر دارد کارشناس شنوایی سنجی از طریق مصاحبه بصورت نیروی شرکتی جذب نماید متقاضیان می توانند جهت ثبت نام به آدرس دفتر کارآفرینی دانشکده علوم پزشکی واقع در ستاد دانشکده جنب پارک مسافر مراجعه نمایند.


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی

آگهی 26 آبان 1401 (مشهد)
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان رضوی (مشهد) در نظر دارد برای تامین نیروهای مورد نیاز خود از محل مجوز های استخدامی شماره 275960 مورخ 29/05/1399 و شماره 381249 مورخ 3/10/1399 سازمان اداری استخدامی كشور، افراد واجد شرایط را به استناد ماده 33 آئین نامه اداری، استخدامی كاركنان غیر هیات علمی دانشگاه/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون های استخدامی مصوب دور دوم هیات امنا سال 1397 از طریق آزمون كتبی در حیطه های عمومی و تخصصی (و حسب مورد مصاحبه استخدامی) یا آزمون عملی به صورت پیمانی با شرایط و ضوابط ذیل استخدام نمایند.
مهلت ثبت نام تا 5 آذر 1401 می باشد.

کاربر گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط و نحوه ثبت نام، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی مشهد را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

شرایط عمومی
1-1 . داشتن تابعیت ایران
2-1 . اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
3 -1 . التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4-1 . انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
تبصره: دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان كه پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تایید مركز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی كرده باشند، می توانند قبل از صدور كارت پایان خدمت در آزمون ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون حداكثر تا یکسال پس از برگزاری آزمون موظف به ارائه گواهی پایان خدمت خود می باشند. درصورت عدم ارائه گواهی مربوطه در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی استخدام و به كارگیری آنها كان لم یکن تلقی میشود.
5-1 . داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام كاری كه استخدام میشوند (به تشخیص شورای طب كار
یا كمیسیون پزشکی دانشگاه).
6-1 . عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
7-1 . نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
8-1 . عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح.
9-1 .داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت و همچنین بازنشسته دستگاههای اجرایی باشند.
10-1 .دارا بودن مدرك تحصیلی دانشگاهی از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی معتبر.
تذکرات مهم در خصوص شرايط عمومی:
افرادي که مجاز به شرکت در اين آزمون استخدامی نيستند عبارتند از:
1 -افراد بازنشسته و بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی
2 -انفصال شدگان دائم از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحدهای تابعه وزارت بهداشت
3 -افرادی كه به موجب آراء مراجع قضائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
4 -افرادی كه تعهد انجام كار به سایر موسسات و یا دستگاههای اجرایی دارند.
5 -دارندگان مدارك تحصیلی معادل در رشته تحصیلی آگهی شده.
نکته: در صورتیکه داوطلب در بدو استخدام دارای مقطع تحصیلی بالاتر مرتبط یا غیرمرتبط با شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل و مدرك تحصیلی مندرج در آگهی باشد، ملزم به ارائه تعهد نامه محضری مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرك تحصیلی مربوطه پس از صدور حکم استخدامی خواهد بود.

 

مواد آزمون
به هر یک از داوطلبان، یک دفترچه سوال عمومی و یک دفترچه سوال اختصاصی داده خواهد شد.
كلیه دروس آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه ای با ضریب یک (1) برای سوالات حیطه عمومی و ضریب دو (2) برای سوالات حیطه تخصصی طراحی خواهد شد. ضمنا به ازای هر سه پاسخ غلط، یک پاسخ صحیح حذف خواهد شد.
الف) مواد آزمون عمومی:
– فنّاوری اطلاعات(مهارتهای هفتگانه ICDL)
– ریاضی و آمار مقدماتی
– زبان و ادبیات فارسی
– معارف اسلامی*
– زبان انگلیسی – عمومی
– اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
– هوش و توانمندی های ذهنی
* اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در محاسبه نمره كل عمومی (كه حیطه عمومی نامیده میشود)، این درس لحاظ نخواهد شد ولی چنانچه داوطلب اقلیت دینی به سؤالات معارف اسلامی پاسخ دهد، این درس با تأثیر مثبت در محاسبه نمره كل عمومی لحاظ خواهد شد. در واقع دو نمره كل عمومی، یک نمره كل با لحاظ نمره خام درس مذكور و یک نمره كل بدون لحاظ نمره خام درس مذكور، محاسبه و نمره كل بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت.

 

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون های استخدامی دانشگاه علوم پزشکی و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی دانشگاه علوم پزشکی

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی همدان

خبر 22 آبان 1401 (همدان)
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران استخدام برای یکایک شما کارجویان گرامی به اطلاع میرسانیم؛داوطلبان ثبت نامی در آزمون جذب نیروی پیمانی پائیز 1401 جهت مشاهده و دریافت کارت ورود به جلسه میتوانید از روز دو شنبه مورخ 1401/08/30 لغایت پنج شنبه مورخ 1401/09/03 به نشانی مرکز آزمون دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی همدان مراجعه فرمایید.

خبر 28 شهریور 1401
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی همدان در نظر دارد به استناد نامه شماره 3861/209/د مورخه 8 /5/1401 مدیرکل محترم منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستند به نامه های شماره 6162 /209/د مورخه 20/8/1399 و 7924/209/د مورخه 17/10/1399 معاونت محترم توسعه مدیریت و منا بع وزارت پیشگفت و در اجرای مجوزهای استخدامی شماره 136658 مورخه 26/3/1399 و 381249 مورخه 3/10/1399 سازمان اداری و استخدامی کشور، تعداد 52 نفر افراد واجدالشرایط را با اخذ امتحان کتبی و مصاحبه تخصصی در قالب استخدام پیمانی به شرح ذیل بکارگیری نماید.

دفترچه راهنمای علوم پزشکی همدان

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمان

آگهی 21 آبان 1401
شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نظر دارند جهت تامین نیروهای شرکتی خروجی خود پس از برگزاری آزمون اقدام به جذب نیروی انسانی به شرح ذیل نمایند:

رشته شغلی تعداد حداکثر سن شرایط احراز ظرفیت
پرستار (مرد) 16 40 کارشناس و کارشناس ارشد پرستاری مشروط به اینکه مدرک کارشناسی پرستاری باشد 100
کمک پرستار (مرد) 7 26 مدرک تحصیلی دیپلم و گواهینامه معتبر کمک پرستاری 70
تاسیسات (مرد) 2 35 دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی تاسیسات یا برق 70
تاسیسات (مرد) 2 26 دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم تاسیسات یا برق 30
نگهبان (مرد) 2 35 دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی به غیر از رشته های بهداشتی و درمانی ، حداقل قد 175 سانتی متر ، محدوده BMI  18.5-25 70
خدمات (4 زن و 10 مرد) 14 26 دیپلم تمام رشته ها 70 مرد

30زن

متقاضیان محترم می توانند با توجه به شرایط مندرج در جدول، حداکثر به مدت 10 روز پس از تاریخ انتشار فراخوان به سایت دانشگاه مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
توضیحات مهم:
– داوطلبین محترم توجه داشته باشند پس از تکمیل ظرفیت، لینک ثبت نام غیر فعال خواهد شد
– حداکثر سن برای نیرو های خدمات و کمک پرستار 26 سال می باشد که با اعمال سابقه خدمت سربازی و سابقه بیمه تا 30 سال مجاز می باشد
– فرزندان معزز شهدا و جانبازان بالای25  در صد از شرایط سنی معاف می باشند
– به نمره مکتسبه کارکنانی که در راستای وظایف و مأموریت های محوله مستقیمآ در مقابله با ویریس کرونا، (درمان بیماری کرونا (کوئید19)) که در مراکز خدمات بهداشتی و درمانی خدمت نموده اند به ازاء هر ماه سابقه خدمت 2 امتیاز و حداکثر 20 امتیاز به نمره کل اضافه خواهد شد.
– در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازاء فرزند سوم به بعد به ازاء هر فرزند 5 امتیاز به مجموع امتیازهای اکتسابی داوطلبان افزوده خواهد شد

 


آگهی 9 شهریور 1401
دانشگاه های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی شهيد بهشتی تهران، زابل، سمنان، ايرانشهر، اراک، علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، اروميه، بجنورد، بيرجند، البرز و سازمان انتقال خون و ساير موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی در نظر دارند برای تامين نيروهای مورد نياز خود ؛ افراد واجد شرايط را به استناد ماده 33 آئين نامه اداری، استخدامی كاركنان غير هيات علمی دانشگاه/دانشكده های علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و دستورالعمل اجرايی برگزاری آزمون های استخدامي مصوب دور دوم هيات امنا سال 1397 از طريق آزمون كتبی در حيطه های عمومي و تخصصي (و حسب مورد مصاحبه استخدامي) به صورت پيمانی با شرايط و ضوابط ذيل استخدام نمايند.

مهلت ثبت نام تا 15 شهریور 1401 می باشد.

کاربر گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط و نحوه ثبت نام، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های علوم پزشکی را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی

 

شرایط عمومی داوطلبان
1-1 داشتن‌ تابعیت‌ ایران
1-2 اعتقاد به‌ دین‌ مبین‌ اسلام یا یکی‌ از ادیان شناخته‌ شده در قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی‌ ایران
1-3 التزام به‌ قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی‌ ایران
1-4 انجام خدمت‌ دوره ضرورت یا معافیت‌ قانونی‌ برای مردان
تبصره: دانش‌ آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت‌ نظام وظیفه‌ تخصصی‌ بنیاد ملی‌ نخبگان که‌ پروژه تحقیقاتی‌ جایگزین‌ خدمت‌ مورد تایید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح‌ را شروع نموده و دوره آموزش نظامی‌ خود را طی‌ کرده باشند، می‌ توانند قبل‌ از صدور کارت پایان خدمت‌ در آزمون ثبت‌ نام نمایند. این‌ دسته‌ از افراد در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون حداکثر تا یکسال پس‌ از برگزاری آزمون موظف‌ به‌ ارائه‌ گواهی‌ پایان خدمت‌ خود می‌ باشند. درصورت عدم ارائه‌ گواهی‌ مربوطه‌ در زمان مقرر، ادامه‌ فرایند استخدامی‌ آنها متوقف‌ گردیده و حتی‌ در صورت قبولی‌ نهایی‌ استخدام و به‌ کارگیری آنها کان لم‌ یکن‌ تلقی‌ می‌شود.
1-5 داشتن‌ سلامت‌ جسمانی‌ و روانی‌ و توانایی‌ برای انجام کاری که‌ استخدام می‌شوند(به‌ تشخیص‌ شورای طب‌ کار یا کمیسیون پزشکی‌ دانشگاه).
1-6 عدم اعتیاد به‌ دخانیات و مواد مخدر
1-7 نداشتن‌ سابقه‌ محکومیت‌ جزایی‌ موثر
1-8 عدم وجود هرگونه‌ ممنوعیت‌ استخدام در دستگاه های اجرایی‌ توسط‌ آراء مراجع‌ قضایی‌ و ذیصلاح.
1-9 داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای باز خرید خدمت‌ و همچنین‌ بازنشسته‌ دستگاه های اجرایی‌ باشند.
تذکرات مهم‌ در خصوص شرایط‌ عمومی‌:
افرادی که‌ مجاز به‌ شرکت‌ در این‌ آزمون استخدامی‌ نیستند عبارتند از:
1- افراد بازنشسته‌ و باز خرید خدمت‌ دستگاه های اجرایی‌
2- انفصال شدگان دائم‌ از خدمت‌ و یا اخراج شدگان توسط‌ واحدهای تابعه‌ وزارت بهداشت‌
3- افرادی که‌ به‌ موجب‌ آراء مراجع‌ قضائی‌ و ذیصلاح، از خدمات دولتی‌ منع‌ شده باشند
4- افرادی که‌ تعهد انجام کار به‌ سایر موسسات و یا دستگاه های اجرایی‌ دارند.
5- دارندگان مدارک تحصیلی‌ معادل در رشته‌ تحصیلی‌ آگهی‌ شده.
نکته‌: در صورتیکه‌ داوطلب‌ در بدو استخدام دارای مقطع‌ تحصیلی‌ بالاتر مرتبط‌ یا غیر مرتبط‌ با شرایط‌ احراز طرح طبقه‌ بندی مشاغل‌ و مدرک تحصیلی‌ مندرج در آگهی‌ باشد، ملزم به‌ ارائه‌ تعهد نامه‌ محضری مبنی‌ بر عدم درخواست‌ اعمال مدرک تحصیلی‌ مربوطه‌ پس‌ از صدور حکم‌ استخدامی‌ خواهد بود.

شرایط اختصاصی
الف‌) شرایط‌ سنی‌ داوطلبان:
داشتن‌ حداقل‌ 20 سال و حداکثر 40 سال تمام (متولد شدگان از 1361/6/9 تا 1381/6/9) برای دارندگان مدرک تحصیلی‌ کاردانی‌، کارشناسی‌ و کارشناسی‌ ارشد و داشتن‌ حداکثر 45 سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی‌ دکتری و بالاتر (متولد شدگان از 1356/6/9 به‌ بعد) تا اولین‌ روز ثبت‌ نام.
تبصره: موارد ذیل‌ به‌ شرط ارائه‌ تأییدیه‌ های معتبر، به‌ حداکثر سن‌ مقرر اضافه‌ خواهد شد:
1- جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان یک‌ سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن‌ معاف می‌ باشند.
2- سایر مشمولین‌ سهمیه‌ 25 درصد و 5 درصد در صورت ثبت‌ نام در آزمون، مکلف‌ به‌ رعایت‌ حداکثر سن‌های اعلام شده در ذیل‌ می‌باشند، در غیر این‌ صورت از ادامه‌ فرایند استخدام حذف خواهند شد.
-پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به‌ میزان پنج‌ سال
-داوطلبانی‌ که‌ در جبهه‌ ها به‌ طور داوطلبانه‌ خدمت‌ نموده اند به‌ میزان حضور در جبهه‌ و همچنین‌ مدت زمان بستری شدن و یا استراحت‌ پزشکی‌ رزمندگان داوطلب‌ در اثر مجروحیت‌ در جبهه‌ ها
3- سابقه‌ خدمت‌ کارمندان تمام وقت‌ دولتی‌ حداکثر به‌ میزان 5 سال
4- سنوات قراردادی داوطلبان قراردادی شاغل‌ در موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی‌ (اعم‌ از قراردادکار معین‌ و پزشک‌ خانواده و قرارداد مشاغل‌ کارگری) حداکثر به‌ میزان 15 سال (طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول).
5- سنوات شرکتی‌ داوطلبان شرکتی‌ شاغل‌ که‌ به‌ صورت غیرمستقیم‌ و از طریق‌ شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ ، به‌ خدمت‌ اشتغال دارند، حداکثر به‌ میزان 15 سال(طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول)
6- سنوات قراردادی یا شرکتی‌ داوطلبانی‌ که‌ در سالهای گذشته‌ به‌ صورت قرارداد تمام وقت‌ (اعم‌ از قراردادکار معین‌ و پزشک‌ خانواده و قرارداد مشاغل‌ کارگری) در موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ و یا شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد آنها به‌ خدمت‌ اشتغال داشته‌اند و با موسسه‌ قطع‌ همکاری نمودهاند حداکثر به‌ میزان 5 سال (طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول)
نکته‌: در صورتیکه‌ افراد در یکی‌ از حالات شرکتی‌ یا قراردادی شاغل‌ بوده و براساس دستورالعمل‌ های مربوطه‌ به‌ حالت‌ اشتغال دیگری تبدیل‌ وضع‌ شده اند(اشتغال بصورت مستمر)، می‌ توانند حداکثر از 15 سال ارفاق سن‌ بهرمند گردند.
7- داوطلبانی‌ که‌ طرح خدمت‌ نیروی انسانی‌ موظف‌(اجباری یا اختیاری و یا در قالب‌ تمدید طرح) را به‌ استناد قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان انجام دادهاند، به‌ میزان انجام خدمت‌ فوق.
8- به‌ استناد بند الف‌ ماده 15 قانون حمایت‌ از خانواده و جوانی‌ جمعیت‌ مصوب 1400/8/19 مجلس‌ شورای اسلامی‌ به‌ ازاء تاهل‌ و نیز داشتن‌ هر فرزند یکسال تا حداکثر 5 سال به‌ سقف‌ محدودیت‌ سنی‌ اضافه‌ می‌ شود.
نکته‌: مجموع سنوات اضافه‌ شده به‌ سن‌ داوطلبان در هر حال از 15 سال بیشتر نخواهد بود.
دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدام دانشگاه های علوم پزشکی
سفارش پستی کتاب‌های آمادگی برای آزمون‌های استخدامی
ب) ضوابط‌ و مقررات پذیرش مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان:
1- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح «اجباری» می‌بایست‌ دارای معافیت‌ یا گواهی‌ پایان انجام طرح خدمت‌ مربوطه‌ باشند.
تبصره 1- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان رشته های اجباری که‌ در حین‌ انجام خدمت‌ قانونی‌ در واحدهای تابعه‌ یک‌ دانشگاه می‌باشند، می‌توانند صرفاً در آزمونهای استخدامی‌ همان دانشگاه شرکت‌ نمایند. بدیهی‌ است‌ در صورت قبولی‌ صدور ابلاغ استخدامی‌ و حکم‌ حقوقی‌ بصورت پیمانی‌ حین‌ طرح امکان پذیر خواهد بود.
تبصره 2- در خصوص داوطلبانی‌ که‌ نسبت‌ به‌ تمدید طرح آنان اقدام شده است‌، نیازی به‌ ارائه‌ گواهی‌ «پایان طرح» نیست‌ و گواهی‌
«اشتغال به‌ طرح» برای اینگونه‌ افراد کفایت‌ می‌نماید. ضمناً مشمولین‌ مذکور می‌توانند با ارائه‌ گواهی‌ مربوطه‌ در آزمون سایر دانشگاه های علوم پزشکی‌ نیز شرکت‌ نمایند.
نکته‌: داوطلبان متعهد خدمت‌ موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ (تعهد خاص، قانون برقراری عدالت‌ آموزشی‌ و پزشکان متخصص‌ مشمولین‌ تعهدات «ضریب‌ k» و …) صرفا مجاز به‌ شرکت‌ در آزمون استخدامی‌ همان موسسه‌ یا منطقه‌ مورد تعهد می‌ باشند.
لازم به‌ ذکر است‌ در صورت پذیرش نهایی‌، تعیین‌ محل‌ خدمت‌ این‌ داوطلبان در مدت تعهد با توجه‌ به‌ مفاد سند تعهد اخذ شده برعهده موسسه‌ خواهد بود.
تبصره 3- مشمولین‌ تعهدات ضریب‌ k در صورتی‌ مجاز به‌ ثبت‌ نام در آزمون (در هر شغل‌- محل‌) می‌ باشند که‌ از میزان تعهدات آنان حداکثر 3 ماه باقی‌ مانده باشد (ملاک عمل‌ برای محاسبه‌ حداکثر سه‌ ‹3› ماه، از تاریخ‌ آخرین‌ روز ثبت‌ نام می‌باشد). بدیهی‌ است‌ صدور ابلاغ پذیرفته‌ شدگان نهایی‌ این‌ بند منوط به‌ ارائه‌ گواهی‌ پایان خدمات مورد تعهد پزشکان در مقطع‌ تخصص‌ می‌ باشد.
2- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان در رشته‌ های دارای طرح »اختیاری« که‌ طرح خود را در سایر موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ درمان و آموزش پزشکی‌ می‌گذرانند در صورت قبولی‌ ملزم به‌ ارائه‌ گواهی‌ موافقت‌ با انصراف از طرح در صورت پذیرش نهایی‌ از دانشگاه محل‌ انجام طرح خود در هنگام بررسی‌ مدارک می‌ باشند.
پ) شرایط‌ اختصاصی‌ و ضوابط‌ پذیرش مشاغل‌ مربوط به‌ حیطه‌ فوریت‌های پزشکی‌:
در خصوص مشاغل‌ فوریت‌های پزشکی‌ پیش‌ بیمارستانی‌ و کارشناس تریاژ تلفنی‌ فوریت‌های پزشکی‌ علاوه بر شرایط‌ فوق الذکر، داشتن‌ سلامت‌ کامل‌ جسمانی‌ و روانی‌ با تایید طب‌ کار مورد تائید وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی‌ نیز الزامی‌ می‌ باشد.
در خصوص شغل‌ « فوریت‌های پزشکی‌ پیش‌ بیمارستانی‌ » علاوه بر شرایط‌ مندرج در بندهای قبلی‌، برخورداری از شرایط‌ ذیل‌ نیز الزامی‌ می‌باشد:
1- دارای قد 165 سانتی‌ متر و بالاتر.
2- دارای شاخص‌ توده بدنی‌ BMI (Body Mass Index ) کمتر از 30 و بیشتر از 19.
تبصره: افرادی که‌ “BMI” آنها در محدوده تعیین‌ شده نبوده و نسبت‌ به‌ موضوع معترض باشند طبق‌ دستورالعمل‌ اجرایی‌ مربوطه‌ برای انجام”تست‌ بیو الکتریک‌ امپدانس‌” معرفی‌ می‌ شوند و تصمیم‌ گیری نهایی‌ در خصوص آنها براساس نتایج‌ تست‌ مربوطه‌ صورت می‌گیرد.
تذکر: اندازه گیری “قد” و “BMI” در زمان بررسی‌ مدارک انجام خواهد گرفت‌ و در صورتی‌ که‌ داوطلب‌ هر یک‌ از این‌ شرایط‌ را احراز ننماید، از سایر مراحل‌ استخدام از جمله‌ مصاحبه‌ حذف خواهد شد و حق‌ اعتراض نخواهد داشت‌.
3- دارا بودن گواهینامه‌ رانندگی‌ با آمبولانس‌ ( ب2 یا پایه‌ دوم)
تبصره: داوطلبان دارای گواهینامه‌ (ب1) در صورت قبولی‌ در آزمون، بایستی‌ تعهد محضری مبنی‌ بر ارائه‌ اصل‌ گواهینامه‌ (ب2) یا پایه‌ دوم را تا پایان یک‌ سال پس‌ از تاریخ‌ برگزاری آزمون استخدامی‌ ارائه‌ نمایند. بدیهی‌ است‌ در صورت عدم ارائه‌ اصل‌ گواهینامه‌ در مدت تعیین‌ شده استخدام فرد کان لم‌ یکن‌ خواهد شد. (لازم به‌ ذکر است‌ افراد زیر 24 سال چنانچه‌ فاقد گواهینامه‌ مربوطه‌ باشند، در صورت قبولی‌ در آزمون بایستی‌ تعهد محضری مبنی‌ بر اخذ گواهینامه‌ ب 2 تا پایان 24 سالگی‌ ارائه‌ نمایند و در صورت عدم ارائه‌ گواهینامه‌ در زمان مقرر قبولی‌ آنها کان لم‌ یکن‌ خواهد شد)
4- داشتن‌ آمادگی‌ جسمانی‌ و مهارتهای بدنی‌ برای امدادرسانی‌ سریع‌ و صحیح‌ (بدین‌ منظور از داوطلبان واجد شرایط‌، آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد).
نکته‌: سایر شرایط‌ اختصاصی‌ مشاغل‌ مختلف‌ بنا به‌ ضرورت در جداول رشته‌ های شغلی‌ هر دانشگاه درج گردیده است‌.

 


آخرین جزئیات استخدام پرستاران در وزارت بهداشت (3 مرداد 1401)

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی علاوه بر مدیریت و نظارت بر مراکز بهداشتی و درمانی کشور، مدیریت دانشگاه‌های علوم پزشکی را عهده دار است. بطور معمول استخدام و جذب نیرو توسط وزارت بهداشت از طریق برگزاری آزمون استخدام صورت میپذیرد، پذیرفته شدگان آزمون کتبی پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش بصورت پیمانی و قراردادی در این وزارتخانه و سازمان های تابعه مشغول به کار میشوند.

به گزارش تسنیم، میثم لطیفی، رییس سازمان امور اداری و استخدامی کشور، در خصوص آخرین خبرها از تبدیل وضعیت پرستاران گفت: وزارت بهداشت، سند برنامه نیروی انسانی را ارائه کرده است؛ برخی از پرستاران به صورت کوتاه‌مدت در قالب طرح نیروی انسانی، قراردادی و شرکتی جذب می‌شوند اما جذب نیروی انسانی در بلندمدت باید متناسب با نیازها باشد.

وی افزود: کارگروهی متشکل از همکاران ما در سازمان امور اداری و استخدامی و معاونین وزارت بهداشت تشکیل شده تا برآوردی از تعداد نیروهایی که جذب می‌شوند، داشته باشند.

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی در پاسخ به این سؤال که چه تعداد مجوز استخدامی برای پرستاران صادر خواهد شد، گفت: هنوز به طور دقیق مشخص نشده که چه تعداد پرستار استخدام خواهد شد اما جذب پرستاران در هماهنگی با وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه انجام و متناسب با بودجه موجود،‌ مشخص خواهد شد که چه تعداد پرستار جذب می‌شوند.

 

خبر درخواست مجوز جذب 15 هزار نفر در گروه پرستاری (20 تیر 1401)

مرادی گفت: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است تا پایان سال جاری ۱۲ هزار تخت بیمارستانی به مراکز درمانی در سراسر کشور اضافه شود. با راه اندازی بیمارستان های جدید و توسعه بخش های مراکز درمانی ما نیازمند حدود ۳۳ هزار نیرو هستیم .جلسات متعددی برای مجوز جذب این نیروها با سازمان امور استخدامی برگزار شده  که نتایج خوبی به دست آمده است.

به گفته وی بررسی ها نشان می دهد که سالانه ده هزار نفر در نظام سلامت بازنشسته می شوند که طبق قانون باید به ازای هر فرد بازنشسته مجوز جذب آن فرد داده شود که متاسفانه در حال حاضر تقریبا سه سال است که این تعداد افراد در نظام سلامت بازنشسته شده اما به تعداد این خروجی یعنی ۳٠ هزار نفر مجوز جذب نیرو نداده اند.

به گفته مرادی، هر تخت جدید نیازمند جذب یک پرستار است و با راه اندازی ۱۲هزار تخت جدید بیمارستانی ما تقاضای جذب ۱۵ هزار نفر در گروه پرستاری را داده ایم.

او گفت: پرداخت حقوق افراد جذب شده توسط دولت  و سایر هزینه های بیمارستان ها از محل درآمد مراکز درمانی تامین می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا