آخرین اخبار استخدام آموزگار ابتدایی 1403 (اعلام نتایج)

فهرست

انتشار اعلام نتایج نهایی پذیرفته شدگان آزمون آموزگار ابتدایی اسفند 1402

به اطلاع می رسانیم، نتایج نهایی ارزیابی تکمیلی آزمون استخدامی آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی اعلام گردید.

متقاضیان ضمن مراجعه به درگاه مذکور، چنانچه جز قبول شدگان نهایی قرار گرفته اند به منظور طی سایر مراحل استخدام (ارائه گواهی عدم پیشینه، انجام آزمایشات و معاینات پزشکی، تشکیل پرونده استخدامی، ساماندهی و آمادگی جهت شرکت در دوره های مهارت آموزی در دانشگاه فرهنگیان) به شرح مندرج در اطلاعیه اقدام نمایند.

مشاهده اطلاعیه

نتایج

اطلاعیه انتشار نتایج نهایی آزمون آموزگار ابتدایی اسفند 1402 در همین هفته

وزیر آموزش و پرورش گفت : از آبان سال ۱۴۰۲ یک اتفاق وضعیت در وزارت آموزش و پرورش تشکیل دادیم که در آن به صورت هفتگی وضعیت نیروی انسانی کشور را مطالعه میکردیم و با همکاری سازمان اداری استخدامی توانستیم مجوز جذب ۷۲ هزار نفر را برای امسال بگیریم. این حجم از استخدام در تاریخ کشور از طریق آزمون‌های استخدامی بی سابقه است و امروز که در خدمت شما هستم نتیجه آزمون آموزگاری در همین هفته اعلام خواهد شد.

مشاهده خبر


تغییر زمان شروع مراحل جذب پذیرفته شدگان آموزگار ابتدایی اسفند 1402

پذیرفته شدگان مرحله آزمون کتبی، لازم است جهت انجام مراحل جذب و استخدام از 6 اردیبهشت 1403 حداکثر به مدت چهار روز با مراجعه به درگاه بخش جذب و استخدام کارا نسبت به اعلام آمادگی جهت حضور در فرایند مذکور و تکمیل اطلاعات نمون‌برگ‌های مورد درخواست، با رعایت مفاد دفترچه آزمون و این اطلاعیه اقدام نمایند.

نکته: عدم مراجعه و یا عدم تکمیل نمون‌برگ‌ها در زمان مقرر به منزله انصراف تلقی خواهد شد.


انتشار نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزگاری آموزش و پرورش 1402

به اطلاع می رسانیم، نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی و استثنایی آموزش و پرورش که در 18 اسفند 1402 برگزار شد، اعلام گردید.

مشاهده نتایج

اطلاعیه فرایند ارزیابی تكمیلی و گزینش پذیرفته شدگان آزمون استخدامی آموزگار 1402


آموزش 12هزار ارزیاب آزمون استخدامی آموزگاری

محمد محمدی، مدیرکل دفتر دبستانی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه همایش ارزیابان آزمون استخدامی ماده 28 آموزگاری گفت:

امسال برای دومین بار شیوه استخدام معلم کاملاً تغییر کرده است و از کانون‌های ارزیابی به موقعیت‌های شبیه سازی شده سوق پیدا کردیم. موقعیت‌های شبیه سازی بهترین مکانیسم توسعه، شناسایی و جذب متقاضیان در سراسر دنیا و از اساسی‌ترین تغییرها در شیوه استخدام است.
در حال حاضر ما به 8 هزار نفر ارزیاب نیاز داشتیم و تا کنون 12 هزار نفر ارزیاب را آموزش دادیم. برای اولین بار و برخلاف تمام استانداردها، حداقل امتیاز برای ارزیابان و تسهیل‌گران را از 12 به 16 تغییر دادیم؛ زیرا به دنبال بکارگیری معلمان بسیار خوب هستیم.


انتشار نتایج آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی احتمالا در هفته آتی (8 الی 14 اردیبهشت)

مسوولان آموزش و پرورش بارها اعلام کردند که قرار است امسال به سرعت و به دقت نتایج آزمون استخدامی، مصاحبه و گزینش را بررسی کنند و اکنون به نظر می‌رسد، اعلام نتایج هفته آینده باشد. از همان زمان با توجه به زمان اندک باقی مانده معلوم بود سازمان سنجش توانایی پاسخگویی و اعلام نتایج آزمون در حدود 20 روز کاری را ندارد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد سازمان سنجش تا پایان فروردین هم نتوانست اعلام نتایج اولیه آزمون استخدامی را اعلام کند و تنها قرار است در هفته پیش رو زمان دقیق اعلام نتایج مشخص شود.

البته یکی از مسوولان سازمان سنجش ابراز امیدواری کرد تا پایان هفته آتی نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزگاری اعلام شود.


انتشار نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزگاری تا آخر فروردین 1403

علی فرهادی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت:

نتایج آزمون استخدامی آموزگاری تا پایان فروردین توسط سازمان سنجش منتشر می‌شود. پس از اعلام نتایج، کانون‌های ارزیابی کار خود را آغاز کرده و پذیرفته شدگان گزینش می‌شوند. طبق برنامه فرآیند «ارزیابی تکمیلی» تا قبل از 28 اردیبهشت به سرانجام می‌رسد و نتایج نهایی توسط سازمان سنجش در اواسط خرداد اعلام می‌شود.


انتشار نتایج اولیه آزمون استخدامی آموزگاری تا 3 روز آینده (30 فروردین)

مدیرکل دبیرخانه هیئت مرکزی گزینش وزارت آموزش‌ و پرورش با اشاره به اینکه نتایج اولیه آزمون استخدام آموزگار نهایتا تا سه روز آینده اعلام می‌ شود، گفت:

3 هزار نیروی گزینش فرآیند بررسی داوطلبان را انجام می‌دهند.
هسته‌های گزینش تمام استان‌ها نیروهای مصاحبه‌گر و محقق را آماده کرده‌ و آموزش‌های لازم به نیروها ارائه شده است.
تلاش براین است تا 40 روز کاری یعنی تا پایان خرداد ماه نتایج گزینش را به آموزش و پرورش اعلام کنیم پس از آن دوره‌های‌ آموزشی برای افراد توسط دانشگاه فرهنگیان برگزار خواهد شد و پذیرفته‌شدگان نهایی از اول مهر به کلاس‌های درس می‌روند.
ارزیابی تکمیلی شامل مصاحبه، ارزیابی صلاحیت‌های عمومی، تخصصی و حرفه‌ای افراد توسط کانون های ارزیابی همزمان با مراحل گزینش انجام می‌شود و کل این فرآیند تا 40 روز به اتمام خواهد رسید.


انتشار نتایج آزمون استخدام آموزگاری

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش‌ و پرورش در مورد اعلام نتایج آزمون آموزگاری، گفت:

نتایج آزمون احتمالا هفته آینده اعلام می‌شود و از سه برابر ظرفیت افراد معرفی شده، حدود 28 هزار نفر جذب و کار اداری و تشکیل پرونده آنها در اداره کل انجام و به حوزه‌های ارزیابی تکمیلی برای تعیین 60 درصد نمره داوطلبان معرفی می‌شوند.

طبق برنامه فرآیند «ارزیابی تکمیلی» تا قبل از 28 اردیبهشت به سرانجام می‌رسد و نتایج نهایی توسط سازمان سنجش در اواسط خرداد اعلام می‌شود.

کار آموزش پذیرفته‌ شدگان از طریق دانشگاه فرهنگیان دنبال و دوره آموزشی به صورت فشرده از تابستان آغاز می‌شود و در صورت نیاز در حین خدمت نیز از مهرماه کار آموزش معلمان جدیدالاستخدام، ادامه خواهد داشت.


انتشار نتایج کتبی آزمون استخدام آموزگاری آموزش و پرورش تا هفته آتی (تا 26 فروردین)

حمید طریفی حسینی معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش درباره اعلام نتایج اولیه آزمون استخدام آموزگار گفت:

احتمالاً تا یک هفته آینده نتایج اولیه به میزان سه برابر ظرفیت از سوی سازمان سنجش اعلام خواهد شد.
پذیرفته‌ شدگان پس از اعلام نتایج اولیه باید برای تشکیل پرونده به ادارات کل آموزش و پرورش مراجعه کنند و بلافاصله روند ارزیابی تکمیلی آنها آغاز خواهد شد.
در حال برنامه‌ ریزی به گونه‌ای هستیم که امسال آزمون تکمیل ظرفیت برگزار نشود.


انتشار نتایج نهایی استخدام معلمان ماده 28 در مرداد 1403

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش گفت:

بدنبال آن هستیم در مرداد ماه 1403 نتایج نهایی جذب و استخدام معلمان ماده 28 را اعلام کنیم.
با برگزاری آزمون‌ های استخدامی آموزش و پرورش که تا پایان اردیبهشت ماه سال 1403 برگزار می‌ شود، مقرر شده 72 هزار نیرو برای سال تحصیلی آینده جذب این وزارتخانه شوند که بنابر اظهارات معاون وزیر آموزش و پرورش، سهم معاونت آموزش متوسطه از این تعداد، جذب ۲۴ هزار و ۸۰۰ «دبیر» و «هنرآموز» است.


زمان انتشار نتایج آزمون کتبی آموزگاری آموزش و پرورش اسفند 1402

رئیس سازمان سنجش از برگزاری آزمون استخدامی آموزگاری با حضور 630 هزار داوطلب و مشارکت بیش از 82 درصدی خانم‌ها خبر داد و گفت:

نتایج اولیه آزمون حدود 40 روز دیگر اعلام خواهد شد و بقیه مراحل ارزیابی توسط خود آموزش و پرورش طی خواهد شد .

28 هزار نفر در این آزمون جذب خواهند شد.


اصلاحیه آزمون استخدامی دبیری و آموزگاری 1403

تمدید مهلت ثبت نام
مهلت ثبت نام برای شرکت در آزمون بزرگ استخدام آموزش و پرورش تا روز 16 بهمن 1402 تمدید شد.

امکان ویرایش اطلاعات
آن دسته از متقاضيانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمايل تا پايان مهلت ثبت نام 16 بهمن 1402، نسبت به ويرايش اطلاعات خود اقدام نمايند.

تفییر زمان فراغت از تحصیل، پایان خدمت و معافیت
یک ماه از تاریخ مقرر شده کاسته شد، زمان جدید مشخص شده 16 فروردین 1403

اصلاحیه اول آزمون استخدامی آموزگاری و دبیری 1403


شروع ثبت نام آزمون استخدامی آموزگاری

به اطلاع متقاضیان ثبت‌ نام در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در رشته‌ های شغلی آموزگاری، دبیری و هنرآموز سال 1403می رساند، ثبت‌ نام برای شرکت در این آزمون از روز دوشنبه به تاریخ 9 بهمن 1402 آغاز و تا روز شنبه به تاریخ 14 بهمن 1402 ادامه خواهد یافت. دفترچه راهنمای ثبت‌ نام در آزمون حاوی شرایط و ضوابط، اطلاعات شغل‌ محل ها، هم‌ زمان با شروع ثبت‌ نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

لینک ثبت نام

دانلود دفترچه راهنمای استخدام آموزگار ابتدایی و دبیری آموزش و پرورش 1403

زمان برگزاری آزمون دبیری و آموزگاری

 • مهلت ثبت نام: 9 بهمن الی 14 بهمن 1402
 • برگزاری آزمون آموزگاری: 18 اسفند 1402
 • دریافت کارت آزمون آموزگاری: 15 اسفند 1402
 • برگزاری آزمون دبیری و هنرآموز: 28 اردیبهشت 1403
 • دریافت کارت آزمون دبیری و هنرآموز: 25 اردیبهشت 1403

اطلاعیه رسمی سنجش درباره شروع آزمون آموزگاری

به اطلاع متقاضیان ثبت نام در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش در رشته های شغلی آموزگاری، دبیری و هنرآموز سال 1403 می رساند، این آزمون از روز دوشنبه 9 بهمن 1402 آغاز و تا روز شنبه 14 بهمن 1402 ادامه خواهد یافت و متقاضیان می توانند از لینک زیر اقدام به ثبت نام نمایند. دفترچه راهنمای ثبت‌ نام در آزمون حاوی شرایط و ضوابط، اطلاعات شغل‌ محل ها، هم‌ زمان با شروع ثبت‌ نام از طریق درگاه اطلاع رسانی این سازمان قابل دسترس خواهد بود.

مشاهده اطلاعیه سنجش

زمان برگزاری آزمون آموزگاری

 • مهلت ثبت نام: تا 14 بهمن 1402
 • برگزاری آزمون آموزگاری: 18 اسفند 1402
 • برگزاری آزمون دبیری و هنرآموز: 28 اردیبهشت 1403

انتشار کارنامه نهایی و اسامی پذیرفته شدگان آموزگار ابتدایی 1401

اطلاعیه سازمان اداری و استخدامی کشور در خصوص اعلام اسامی نهایی پذیرفته شدگان تکمیل ظرفیت آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش ویژه رشته شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال 1401 منتشر شد.


انتشار جزئیات برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش 1402 و 1403

با موافقت سازمان اداری و استخدامی کشور برای تأمین نیروی انسانی وزرات آموزش و پرورش در سال تحصیلی 1404 ـ 1403 و قول مساعد سازمان برنامه و بودجه برای تأمین اعتبار، ثبت‌ نام در آزمون استخدام پیمانی این وزارت برای مشاغل آموزگاری، دبیری، هنرآموز و مشاغل کیفیت‌ بخشی در معاونت‌ های پرورشی و فرهنگی، تربیت‌ بدنی، مشاوره و سلامت، در بهمن‌ آغاز می‌ شود.

بر این اساس، آزمون استخدامی آموزگار ابتدایی (عادی و استثنایی) با ظرفیت 28 هزار تن در 18 اسفند 1402 و همچنین، آزمون مشاغل دبیری و هنرآموز با ظرفیت 24 هزار و 961 تن در 28 اردیبهشت 1403 برگزار خواهد شد که جزئیات این دو آزمون در قالب یک دفترچه ثبت‌ نام به‌ زودی منتشر می‌ شود.

نتایج نخست آزمون آموزگاری، حداکثر 24 فروردین 1403 و همچنین نتایج آزمون دبیری و هنرآموز نیز در 15 خرداد 1403 اعلام خواهد شد.

آزمون استخدام پیمانی آموزش و پرورش برای مشاغل کیفیت‌ بخشی در معاونت‌ های پرورشی و فرهنگی، تربیت‌ بدنی و سلامت نیز به تعداد 19 هزار و 130 تن در 17 اسفند امسال برگزار می‌ شود که نتایج نخست آن حداکثر تا نیمه فروردین 1403 اعلام خواهد شد.

زمان برگزاری آزمون های بعدی آموزش و پرورش

 • آزمون آموزگار ابتدایی: 18 اسفند 1402
 • اعلام نتایج آزمون: 24 فروردین 1403
 • آزمون دبیری و هنرآموز: 28 اردیبهشت 1403
 • اعلام نتایج آزمون: 15 خرداد 1403

برگزاری آزمون استخدامی آموزش و پرورش در اسفند ماه در صورت تامین اعتبار

رئیس سازمان اداری و استخدامی در حاشیه هیات دولت، گفت:

آزمون استخدامی آموزش و پرورش اگر تامین اعتبار شود اسفندماه و قبل از ماه رمضان انجام می‌ شود.

صفحات مرتبط با آزمون استخدامی آموزش و پرورش

دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون های ادوار گذشته آموزگار ابتدایی

6 دیدگاه

  1. سلام وقت بخیر
   طی اخبار منتشر شده احتمالا اواخر فروردین یا اوایل اردیبهشت نتایج کتبی آزمون آموزگار ابتدایی منتشر شود ولی زمان دقیق آن مشخص نیست

 1. سلام ببخشید اونایی ک تکمیل ظرفیت قبول شدند صد در صد استخدام میشند؟؟ من کارنامه قرمزم و تکمیل ظرفیت قبول شدم

  1. سلام وقت بخیر، کارنامه قرمز ها در صورت قبولی تکمیل ظرفیت دعوت به ارزیابی تکمیلی شده و در صورت قبولی از ارزیابی تکمیلی مشغول به کار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا