تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله والدین خشن و رفتار پرخاشگرانه کودکان – نشریه MDPI

عنوان فارسی: والدین خشن و رفتار پرخاشگرانه کودکان: یک مدل میانجیگری تعدیل شده
عنوان انگلیسی: Harsh Parenting and Children’s Aggressive Behavior: A Moderated Mediation Model
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 13 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 21 (3 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2022 نشریه : MDPI
فرمت مقاله انگلیسی : pdf فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI پایگاه : اسکوپوس
نوع ارائه مقاله : ژورنال ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 4.536 در سال 2020
شاخص H_index مجله : 138 در سال 2022 شاخص SJR مجله : 0.814 در سال 2020
شناسه ISSN مجله : 1660-4601 شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q2 در سال 2020
کد محصول : 12864 وضعیت ترجمه : انجام شده و آماده دانلود در فایل ورد و pdf
محتوای فایل : zip حجم فایل : 2.62Mb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: روانشناسی - روانشناسی بالینی کودک و نوجوان - روانشناسی تربیتی
مجله: International Journal of Environmental Research and Public Health
کلمات کلیدی: فرزندپروری مستبدانه - رفتار پرخاشگرانه - باورهای هنجاری درباره پرخاشگری - خودکارامدی عاطفی تنظیمی - مدل یکپارچه فرایندهای عاطفی و شناخت
کلمات کلیدی انگلیسی: harsh parenting - aggressive behavior - normative beliefs about aggression - regulatory emotional self-efficacy - integrated model of emotion processes and cognition
وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: است ✓
مدل مفهومی: دارد ✓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: دارد ✓
فرضیه: دارد ✓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در داخل متن و انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.3390/ijerph19042403
با خرید این کالا; ترجمه فارسی مقاله، مقاله انگلیسی، پاورپوینت و ترجمه خلاصه قابل دانلود خواهد بود. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر شده و محصول به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

چکیده

1- مقدمه

2- مواد و روش ها

3- نتایج

4- بحث

5- نتیجه گیری

منابع

نمونه متن ترجمه

چکیده

فرزندپروری مستبدانه و تأثیر آن بر رفتار پرخاشگرانه ی فرزندان توجه بسیاری از پژوهشگران را به خود جلب کرده است، اما مطالعات اندکی به بررسی نقش فرایند عاطفی پرداخته اند. این مطالعه بر آن است تا رابطه ی میان فرزندپروری مستبدانه، رفتار پرخاشگرانه ی فرزندان، باورهای هنجاری درباره ی پرخاشگری، و خوکارامدی عاطفی تنظیمی را در کنار سازوکار برهمنکش آن ها بررسی کند. نمونه ای شامل 235 دانش آموز سال های آخر دبستان در بیجینگ چین به عنوان شرکت کننده با استفاده از مقیاس فرزندپروری مستبدانه، مقیاس باورهای هنجاری درباره ی پرخاشگری، پرسشنامه ی پرخاشگری بوس-وارن، و مقیاس خودکارامدی عاطفی تنظیمی به کار گرفته شدند. نتایج دلالت بر آن داشت که: 1) فرزندپروری مستبدانه دارای تأثیر پیش بینی کننده ی مثبت معنی داری بر رفتار پرخاشگرانه ی فرزندان پس از کنترل کردن جنسیت است؛ 2) باورهای هنجاری درباره ی پرخاشگری فرزندان نقش میانجی را میان فرزندپروری مستبدانه و رفتار پرخاشگرانه ی فرزندان ایفا می کند؛ و 3) خودکارامدی عاطفی تنظیمی دارای تأثیرات تعدیل کننده هم بر مدل میانجی باورهای هنجاری درباره ی پرخاشگری فرزندان و هم در مدل پیش-بینی کننده ی مستقیم فرزندپروری مستبدانه بر رفتار پرخاشگرانه ی فرزندان است. نتایج نه تنها برای درک رابطه ی میان فرزندپروری مستبدانه و رفتار پرخاشگرانه ی فرزندان از منظر یک مدل یکپارچه ی فرایندهای عاطفی و شناخت سودمند هستند، بلکه روش عملی تازه ای برای پیشگیری و مداخله در رفتار پیشگیرانه ی فرزندان در آینده فراهم می-آورد.

2- مواد و روش ها

2-1 شرکت کنندگان

یک روش نمونه گیری خوشه ای در این مطالعه استفاده شد، و 261 پرسشنامه برای دانش آموزانی در پایه های چهارم، پنجم و ششم در دبستانی در بیجینگ توزیع شد. روی هم رفته، 235 پرسشنامه (3/90 درصد) پس از غربالگری طبق معیارهای ورود به مطالعه ی زیر معتبر دانسته شدند: 1) شرکت کنندگان پرسشنامه ها را به طور کامل پر نکرده باشند، 2) پرسش درغ سنجی در پرسشنامه های شرکت کنندگان نادرست باشد، و 3) هم پدر و هم مادر شرکت کننده درگذشته باشند. این 235 دانشجو دربرگیرنده ی 126 پسر (6/53 درصد) و 109 دختر (4/46 درصد) بودند. نسبت دانش آموزان پایه ی چهارم، دانش آموزان پایه ی پنجم، و دانش آموزان پایه ی ششم در نمونه-ی کلی به ترتیب برابر با 0/34 درصد، 4/37 درصد و 5/28 درصد است.

2-2 مقیاس ها (یا سنجه ها)

2-2-1 فرزندپروری مستبدانه

مقیاس فرزندپروری مستبدانه که توسط میائو تیان و همکاران [35] بر پایه ی پژوهش وانگ انطباق داده شده بود، به کار گرفته شد [36]. این مقیاس دربرگیرنده ی 8 فقره یا آیتم ازجمله 4 آیتم یکسان برای پدر و مادر بود. فرزندان بر پایه ی یک مقیاس پنج نمره ای از 1 (به معنی هرگز) تا 5 (همیشه) پاسخ دادند. فرزندان بر اساس به یاد آوردن رفتارهای والدین خود امتیاز می دادند، و این نمره هر چه بالاتر باشد، ادراک فرزندان از فرزندپروری مستبدانه ی والدین خود بالاتر بود. ضریب آلفای کرونباخ این مقیاس در این مطالعه برابر با 844/0 است.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)

       

فایل پاورپوینت این مقاله

در کنار ترجمه مقاله، فایل پاورپوینت این مقاله نیز ایجاد شده و در این محصول قرار داده شده است که پس از خریداری به همراه ترجمه قابل دانلود خواهد بود. تعداد اسلایدهای این پاورپوینت 27 می باشد و آماده ارائه در دانشگاه یا سایر سمینارها است.

فایل خلاصه ترجمه

در صورتی که نیاز به خلاصه ای از متن ترجمه این مقاله دارید، می توانید از فایل خلاصه ترجمه استفاده نمایید که به این محصول اضافه شده است. خلاصه ترجمه این مقاله در 9 صفحه در فایل word انجام شده و داخل بسته قرار گرفته است.