تلفن: ۰۴۱۴۲۲۷۳۷۸۱
تلفن: ۰۹۲۱۶۴۲۶۳۸۴

ترجمه مقاله طرح های فاکتوریل کسری برای روانشناسی قانونی – نشریه وایلی

عنوان فارسی: طرح های فاکتوریل کسری برای روانشناسی قانونی
عنوان انگلیسی: Fractional factorial designs for legal psychology
تعداد صفحات مقاله انگلیسی : 13 تعداد صفحات ترجمه فارسی : 18 (1 صفحه رفرنس انگلیسی)
سال انتشار : 2002 نشریه : وایلی - Wiley
فرمت مقاله انگلیسی : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش فرمت ترجمه مقاله : pdf و ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش
فونت ترجمه مقاله : بی نازنین سایز ترجمه مقاله : 14
نوع مقاله : ISI پایگاه : اسکوپوس
نوع ارائه مقاله : ژورنال ایمپکت فاکتور(IF) مجله : 1.817 در سال 2020
شاخص H_index مجله : 74 در سال 2021 شاخص SJR مجله : 0.649 در سال 2020
شناسه ISSN مجله : 1099-0798 شاخص Q یا Quartile (چارک) : Q2 در سال 2020
وضعیت ترجمه : ترجمه شده و آماده دانلود کد محصول : 11663
محتوای فایل : zip حجم فایل : 654.44Kb
رشته و گرایش های مرتبط با این مقاله: روانشناسی، حقوق، حقوق عمومی و روانشناسی عمومی
مجله: علوم رفتاری و حقوق - Behavioral Sciences and the Law
دانشگاه: بارنز و تورنبورگ، ایندیاناپولیس، ایالات متحده آمریکا
وضعیت ترجمه عناوین جداول: ترجمه شده است ✓
وضعیت ترجمه متون داخل جداول: متنی برای ترجمه وجود ندارد ☓
وضعیت ترجمه منابع داخل متن: به صورت انگلیسی درج شده است ✓
وضعیت فرمولها و محاسبات در فایل ترجمه: ندارد ☓
ضمیمه: ندارد ☓
بیس: نیست ☓
مدل مفهومی: ندارد ☓
پرسشنامه: ندارد ☓
متغیر: ندارد ☓
فرضیه: ندارد ☓
رفرنس: دارای رفرنس در داخل متن و انتهای مقاله
رفرنس در ترجمه: در داخل متن و انتهای مقاله درج شده است
doi یا شناسه دیجیتال: https://doi.org/10.1002/bsl.475
ترجمه این مقاله با کیفیت عالی آماده خرید اینترنتی میباشد. بلافاصله پس از خرید، دکمه دانلود ظاهر خواهد شد. ترجمه به ایمیل شما نیز ارسال خواهد گردید.
فهرست مطالب

مقدمه ای بر طرح های فاکتوریل کسری

تحلیل طرح های فاکتوریل با رگرسیون چندگانه یا Multiple Regression

درآمیختگی و FFDs

طرح های کسری پییچیده تر

طرح های فاکتوریل Within-Subject

برگشت به مثال ها

یک مثال گویا برگرفته از تحقیقی جدید

سودمندی بلقوه ی فاکتوریل کسری در تحقیقات روانشناسی آتی

منابع

نمونه متن انگلیسی

Researchers considering novel or exploratory psycholegal research are often able to easily generate a sizable list of independent variables (IVs) that might influence a measure of interest. Where the research question is novel and the literature is not developed, however, choosing from among a long list of potential variables those worthy of empirical investigation often presents a formidable task. Many researchers may feel compelled by legal psychology’s heavy reliance on full-factorial designs to narrow the IVs under investigation to two or three in order to avoid an expensive and unwieldy design involving numerous highorder interactions. This article suggests that fractional factorial designs provide a reasonable alternative to fullfactorial designs in such circumstances because they allow the psycholegal researcher to examine the main effects of a large number of factors while disregarding high-order interactions. An introduction to the logic of fractional factorial designs is provided and several examples from the social sciences are presented. Copyright # 2002 John Wiley & Sons, Ltd.

One characteristic shared by both law and psychology is that in each discipline the answer to one’s question usually begins with ‘well ... , it depends.’ The world of human interactions is complicated. Moreover, the complexity of the networks of human relations in which we live is often reflected in the intricacies of the rules we develop to govern those relations. It is this complexity that makes legal psychology both interesting and demanding.

نمونه متن ترجمه

محققینی که تحقیقات روانشناسی جدید یا کاوشی را مورد رسیدگی قرار می دهند اغلب قادر هستند تا به آسانی یک لیست قابل ملاحظه و بزرگ از متغییرهای مستقل یا(IVs) را تولید کنند که این امر ممکن است اندازه گیری و سنجش فاکتورهای مورد توجه آنها را تحت تاثیر خود قررار دهد. زمانی که مساله ی محققین یک مساله ی نوین است و مقالات و نوشته جات موجود به اندازه ی کافی رشد و توسعه پیدا نکرده اند، بهرحال انتخاب از میان یک لیست طولانی از متغییرهای بلقوه و در نظر گرفتن تحقیق ها و برسی های تجربی شایسته، تکلیفی سخت و دشوار خواهد بود. بسیاری از محققین ممکن است این احساس را داشته باشند که به واسطه ی بهره گیری از روانشناسی قانونی مجبور هستند تا بصورت کامل به طرح های فاکتوریل کامل یا fullfactorial designs تکیه کنند تا از این طریق متغییرهای مستقل تحت رسیدگی خود را در قالب دو یا سه مجموعه محدود کنند تا ب استفاده از این رویکرد دیگر نیازی به استفاده از طرح های گران قیمت و سنگین که دربردارنده ی شمار زیادی برهم کنش های رتبه بالا هستند، نداشته باشند. در این مقاله این پیشنهاد مطرح می شود که طرح های فاکتوریل کسری از این قابلیت برخوردار هستند که در این شرایط به عنوان یک پیشنهاد منطقی در برابر طرح های فاکتوریل کاملfullfactorial designs مطرح شوند، بدلیل اینکه این امکان را به محققین روانشناسی می دهند تا تاثیرات عمده و اصلی شمار زیادی از فاکتورها را بدون در نظر گرفتن برهم کنش های رتبه بالا  مورد ارزیابی قرار دهند. در ادامه مقدمه ای در خصوص منطق استفاده از طرح های فاکتوریل کسری تهیه دیده شده است و مثال های متعددی از منابع علوم اجتماعی ارائه خواهد شد.

یکی از ویژگی هایی که هم توسط قانون و هم توسط روانشاسی به اشتراک گذاشته می شود این است که در هر دو حوزه پاسخ به پرسش یک فرد اغلب با خوب...،آن وابسته است به این موضوع که.، آغاز می شود. دنیای تعاملات و بر هم کنش های انسانی پیچیده است. بعلاوه پیچیدگی شبکه های روابط انسانی که ما درآن زندگی می کنیم اغلب در پیچیدگی قوانینی منعکس می شود که ما آنها را توسعه می دهیم تا به کمک آنها این روابط را کنترل کنیم. به واسطه ی وجود همین پیچیدگی ها است که روانشناسی قانونی را جالب توجه و مورد تقاضا می کند.

تصاویر فایل ورد ترجمه مقاله (جهت بزرگنمایی روی عکس کلیک نمایید)