آخرین اخبار استخدامی سازمان امور مالیاتی 1402

جدیدترین اخبار استخدامی سازمان امور مالیاتی کشور در سال 1402


استخدام نزدیک به سه هزار نفر در سازمان امور مالیاتی (8 فروردین 1402)

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از اخذ مجوز استخدام دو هزار و 914 نفر در این سازمان در سال جدید خبر داد.
مجوز برخی مشاغل همچون مأمور تشخیص مالیات، کارشناس حقوقی، کارشناس امور اداری، کارشناس آموزش و بهسازی منابع انسانی، کارشناس فناوری اطلاعات، حسابدار و کارشناس روابط عمومی از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ گردیده است که اقدامات مرتبط با این استخدام اعم از انتشار آگهی، اعلام محل، دستگاه مجری و تاریخ برگزاری آزمون در اوایل سال آینده اجرایی خواهد شد.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور از اخذ مجوز استخدام دو هزار و ۹۱۴ نفر در این سازمان در سال جدید خبر داد.

رئیس‌کل سازمان امور مالیاتی کشور در جلسه ستاد درآمد‌های مالیاتی با اعلام خبر اخذ مجوز نهایی برای رفع خلأ‌های به وجود آمده طی سال‌های گذشته در حوزه نیروی انسانی گفت: علاوه بر برنامه‌ریزی‌های لازم جهت هوشمندسازی نظام مالیاتی، توجه به تقویت کمی و کیفی نیروی انسانی با به‌کارگیری شیوه‌های مختلف مثل برگزاری دوره‌های آموزشی، تولید بسته‌های محتوایی و جذب نیروی انسانی توانمند در دستور کار سازمان بوده است.

داود منظور در این جلسه ضمن آرزوی توفیق و سربلندی برای مردم عزیز کشورمان بر ضرورت آغاز مقتدرانه مأموریت خطیر خانواده بزرگ نظام مالیاتی در سال جدید مبنی بر تحقق درآمد‌های مالیاتی پیش‌بینی‌شده تأکید کرد و افزود: سالی که گذشت با تلاش بی وقفه همکاران خدوم سازمان و علی‌رغم تجربه دشواری‌های زیاد با دستاورد‌ها و موفقیت‌های زیادی برای نظام مالیاتی کشور همراه بود که تحقق کامل درآمد‌های پیش‌بینی شده در بودجه بدون فشار به مؤدیان قانونمند و از طریق مقابله با فرار مالیاتی و شناسایی مؤدیان جدید و همچنین برگزیده شدن سازمان به عنوان دستگاه اجرایی برتر در سطح کشور از جمله این دستاورد‌ها محسوب می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به جزئیات این استخدام اظهار داشت: مجوز برخی مشاغل همچون مأمور تشخیص مالیات، کارشناس حقوقی، کارشناس امور اداری، کارشناس آموزش و بهسازی منابع انسانی، کارشناس فناوری اطلاعات، حسابدار و کارشناس روابط عمومی از سازمان اداری و استخدامی کشور اخذ گردیده است که اقدامات مرتبط با این استخدام اعم از انتشار آگهی، اعلام محل، دستگاه مجری و تاریخ برگزاری آزمون در اوایل سال آینده اجرایی خواهد شد.

 


خبر صدور مجوز استخدام 3 هزار نفر در سازمان امور مالیاتی (18 اسفند 1401)

به نقل از سایت خبری بازار کار، رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: تا پایان سال امیدواریم بتوانیم مجوز استخدام 3 هزار نفر را دریافت نماییم.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور گفت: نمایندگان مجلس و دولت براین باورند که نظام مالیاتی می‌تواند بار اصلی تامین مالی دولت را بر دوش بکشد و این نشان از زحمات نیرو‌های سخت کوش این سازمان و اعتمادسازی و اعتمادآفرینی است.

به گزارش بازارکار، داود منظور روز چهارشنبه در مراسم اجلاس ۲ روزه مدیران سازمان امور مالیاتی کشور که به میزبانی هرمزگان برگزار شد، افزود: نظام مالیاتی درواقع می‌تواند تامین کننده بودجه عمومی کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه از هیچ کوششی نباید برای بهبود کارکرد سازمان فروگذار کنیم، بیان کرد: رشد و تعالی اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه هدف‌گیری ما بهبود اموراتی باشد که انجام می‌دهیم و هر تصمیم و تدبیری که می‌اندیشیم باید مورد تایید نخبگان سازمان باشد.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: این سازمان باید روی این پنج موضوع مهم از جمله فرار مالیاتی، وصول درآمدها، اصلاح شیوه‌ها و فرایند‌های مدیریتی، بهبود و بهره وری ادارات کل و هوشمند سازی مالیاتی تمرکز کنند و این محور‌ها اساس فعالیت‌ها و عمدتا تصمیمات ما در ستاد سازمان است.اگر مدیران کل نسبت به این محور‌ها پیشنهاد‌های سازنده، طرح و ایده‌ای دارند، باید به دبیرخانه و کارگروه‌های تخصصی سازمان ارسال کنند تا روی آن تصمیم‌گیری شده و در سطح کشور به صورت فراگیر عملیاتی شود. محور تمام برنامه‌هایی که ما در سازمان امور مالیاتی کشور دنبال می‌کنیم، تحقق سند دولت مردمی و میثاق نامه‌ای که رییس جمهور در ابتدای تصدی مسوولیت آن را ابلاغ کردند، است که باید همکاران فصل مربوط به مالیات را به دقت مطالعه کنند.

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون های استخدامی سازمان امور مالیاتی و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی سازمان امور مالیاتی

 

این مسوول یادآور شد: در این سند انتظارات دولت از نظام مالیاتی و چارچوب‌های کلی که باید انجام دهیم، تبیین شده و همچنین برنامه‌هایی که در سالجاری دنبال کردیم عمدتا در همین چارچوب تنظیم شده است که باید جدای از سازمان هرکدام از ادارات کل هم در برنامه عملیاتی که برای سال آینده خود تنظیم می‌کنند، این موضوع و همچنین وعده‌هایی که وزیر اقتصاد و امور داریی در ابتدای تصدی مسوولیت شان در مجلس داد، را مبنا و در راس قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه جایگاه مالیاتی جایگاه حساسی هست، گفت: احترام به مردم، مودی مداری و مودی محوری، برقراری عدالت در تعامل با همکاران، توزیع پاداش‌ها و مراقبت و صیانت از همکاران از دیگر موضوعاتی است که مدیران کل سازمان باید آن را در عمل پیاده کنند. با سازمان امور استخدامی هم در روز‌های گذشته جلساتی داشتیم که امیدواریم تا پایان سال مجوز سه هزار استخدام جدید را هم دریافت کنیم که برای همه استان‌ها سهمیه قرار دادیم.

رییس سازمان امور مالیاتی کشور همچنین در ادامه سخنان خود هدف از برگزاری این اجلاس را مروری بر اقدامات انجام شده سال ۱۴۰۱ و انجام برنامه‌های سال آینده اعلام کرد و گفت: بدنبال این هستیم که نقد عالمانه‌ای بر عملکرد و کارکرد‌های مجموعه سازمان و ادارات کل مالیاتی استان‌ها در یکسال گذشته داشته باشیم و تلاش داریم ضعف‌ها و کاستی‌ها را تببین و برنامه‌های لازم را تنظیم کرده تا در سال ۱۴۰۲ با شتاب بیشتر، مناسب‌تر و با یک برنامه منسجم‌تری کار را آغاز کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا