آخرین اخبار آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق 1402

جدیدترین اخبار آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق در سال 1402 (مجری: سنجش)


اعلام نتایج آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق سال 1401 (31 مرداد 1402)

به اطلاع شرکت‌کنندگان آزمون سردفتری ازدواج و طلاق که در تاریخ  چهاردهم اردیبهشت سال 1402 (1402/02/14) برگزار شد می‌رساند، کارنامه نتایج آزمون مذکور در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفته است. پذیرفته‌شدگان لازم است پس از مشاهده کارنامه و در صورت قبولی در آزمون به نکات زیر توجه نمایند:
1- مراحل و نحوه انجام تشکیل پرونده برای پذیرفته‌شدگان متعاقباً از طریق درگاه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اعلام خواهد شد.
2- قبولی در این آزمون صرفاً به معنای کسب حداقل امتیاز علمی لازم برای طی نمودن سایر مراحل از جمله استعلامات و اختبار بوده و حقی را برای داوطلب پذیرفته شده در آزمون ایجاد نمی‌نماید.

جهت مشاهده نتایج آزمون سردفتری ازدواج و طلاق، میتوانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

مشاهده نتایج آزمون سردفتری ازدواج و طلاق


آغاز زمان دریافت كارت شركت در آزمون انتخاب سردفتری ازدواج و طلاق سازمان ثبت اسناد و املاك كشور سال ۱۴۰۱

دریافت کارت آزمون سردفتری ازدواج و طلاق 1402


اطلاعیه درباره‌ تاریخ پرینت كارت و زمان‌ برگزاری آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق ـ سازمان ثبت اسناد و املاك كشور ـ سال 1401

ضمن آرزوي موفقيت براي داوطلبانی كه آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق  ـ سازمان ثبت اسناد و املاک کشورـ سال 1401 ثبت‌نام نموده‌اند به اطلاع مي‌رساند كه آزمون مذکور صبح روز پنجشنبه مورخ 1402/02/14 با توجه به آمار ثبت نام کنندگان در 13 مرکز استان برگزار مي‌شود، لذا نظر اين عزیزان را به موارد ذيل جلب مي‌نماید:

الف‌ – نحوه‌ و زمان پرينت كارت شركت در آزمون
كارت‌ شركت در‌ آزمون‌ از روز دوشنبه 1402/02/11 براي مشاهده و پرينت بر روي درگاه اطلاع رساني این سازمان قرار خواهد گرفت. لذا داوطلبان شركت‌ در آزمون‌، براي شركت در جلسه امتحان بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به درگاه اطلاع رساني مذكور مراجعه و با وارد نمودن اطلاعات شناسنامه‌اي (نام، نام‌خانوادگي، كد ملي، سال تولد و …) و يا اطلاعات ثبت‌نامي (شماره پرونده و كد پيگيري و …) از كارت شركت در آزمون خود يك نسخه پرينت تهيه و براساس آدرس و زمان تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است. چنانچه داوطلبي به دليل در اختيار نداشتن اطلاعات مربوط به شماره داوطلبي، پرونده و يا كد پيگيري مورد نياز، موفق به پرينت كارت شركت در آزمون خود نمي‌شود، لازم است با مراجعه به درگاه این سازمان و ورود به سيستم پاسخگويي اینترنتی و انتخاب نام آزمون و تعيين موضوع پيگيري نسبت به دريافت اطلاعات مربوط به شماره پرونده، داوطلبي و يا كد پيگيري ثبت‌نام اقدام نمايد. لازم به ذكر است اين امكان براي داوطلبانی فراهم مي‌باشد كه در سيستم پاسخگويي داراي عضويت باشند. لذا ضرورت دارد داوطلبانی كه اطلاعات فوق را مفقود نموده‌اند با عضويت در اين سيستم نسبت به بازيابي اين اطلاعات اقدام نمايند.
ب‌ – درخصوص مندرجات کارت شرکت در آزمون چنانچه مغايرتي مشاهده شد، متقاضيان لازم است به شرح زير اقدام نمايند:
1ـ با توجه به اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون، چنانچه مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي  1 ،2 ،3 ،4 ،7 ،8 ،9 و 10  (شامل نام خانوادگي، نام، تاريخ تولد، شماره شناسنامه، كد ملي، سهميه ايثارگران، تاريخ فارغ التحصيلي، مقطع تحصیلی و رشته تحصيلي) كارت شركت در آزمون مشاهده نموديد، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 1402/02/14 منحصراً به درگاه اطلاع رساني اين سازمان مراجعه و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نماييد و در صورتي كه نسبت موارد ذیل تفاوتي مشاهده نموديد ضروري است مطابق ساعت و تاريخ اعلام شده در بند «ج» به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه (به شرح جدول ذیل) مراجعه نماييد.
1- چنانچه نسبت به بند 5 (جنس ) معترض هستيد.
2-چنانچه شماره داوطلب شما چه به صورت عددي و يا به صورت حروف ناخوانا مي‌باشد.
3- چنانچه كارت شركت در آزمون شما فاقد عكس مي‌باشد و يا عكس روي كارت داراي اشكالاتي از جمله؛ فاقد مُهر، واضح نبودن عكس و يا اشتباه عكس است ضرورت دارد ضمن همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون، 2 قطعه عكس 4 ×3 و كارت ملي يا شناسنامه عكسدار مطابق ساعت و تاريخ اعلام شده در بند «ج» به نماينده سازمان سنجش آموزش كشور مستقر در واحد رفع نقص حوزه مربوطه تا روز قبل از برگزاري آزمون مراجعه نماييد و موضوع را پيگيري نموده تا مشكل برطرف گردد، بديهي است در غير اين صورت فرد به عنوان متخلف تلقي مي‌گردد. ضمناً ساير اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون هر متقاضي براساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام كه توسط خود متقاضي تكميل گرديده، در نظر گرفته شده است.
تذكر مهم در خصوص سهميه:
داوطلباني كه در زمان ثبت نام متقاضي استفاده از سهميه بوده اند و سهميه درخواستي آنان از طرف ارگان مربوط مورد تاييد قرار نگرفته است، ضرورت دارد پس از مراجعه به قسمت ويرايش اطلاعات و اصلاح سهميه ، عدم تاييد سهميه خود را از ارگان ذيربط پيگيري نمايند.
ج – آدرس و محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون
نماينده اين سازمان در روز چهارشنبه مورخ 1402/02/13صبح از ساعت 8:30 الي 12:00 و بعدازظهر از ساعت 14:00 الي 18:00 در واحد رفع نقص حوزه مربوطه مستقر خواهد شد. براي اطلاع آن دسته از داوطلبانی كه براساس توضيحات بند «ب» ملزم به مراجعه به نماينده رفع نقص كارت سازمان مي‌گردند، شهرستانهاي محل برگزاري آزمون  و رفع نقص کارت به شرح جدول مندرج در ذيل اين اطلاعيه مي‌باشد كه آدرس و محل تشكيل واحد رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون هر شهرستان مشخص گرديده است.
د‍ – یادآوی های مهم‌
۱– برای حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرینت کارت شرکت در آزمون‌، اصل کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار الزامی است.
۲- فرآیند برگزاری آزمون از ساعت‌ 8:30 صبح (هشت وسی) می‌باشد.
۳- در ورودی ِحوزه های امتحانی رأس‌ ساعت‌ 8:00 (هشت) بسته خواهد شد، لذا داوطلبان لازم است قبل از بسته شدن درهای ورود به جلسه آزمون در حوزه امتحانی حاضر باشند.
۴- هر داوطلب برای حضور در جلسه آزمون باید چند مداد سیاه نرم پررنگ، مدادتراش، مداد پاکن ، ماسک سه لایه (بدون فیلتر) و یک سنجاق و یا سوزن به همراه داشته باشد. رد و بدل کردن این موارد در جلسه آزمون تخلف محسوب می شود.
۵- داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی از جمله پیجر، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، جزوه، کتاب، ماشین‌حساب، هرگونه نُت و یادداشت و نظایر آن به جلسه آزمون اکیداً خودداری نمایند. به همراه داشتن هر کدام از وسایل مندرج در این بند به عنوان تقلب و تخلف تلقی و با داوطلبان ذیربط براساس قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری که بخشی از آن در بند« و‍» آمده است، رفتار خواهد شد.
۶- به همراه داشتن تلفن همراه حتی بصورت خاموش در جلسه آزمون موجب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد.
۷- برای بازرسی بدنی و تطبیق عکس با فرد متولی همکاری لازم را بعمل آورید.
۸– حوزه های آزمون از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی از جمله تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و … معذور می باشند، بنابراین اکیدا توصیه می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.
۹- داوطلبان برای آگاهی بیشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنمای شرکت در آزمون که بر روی درگاه اطلاع رسانی این سازمان قرار دارد پرینت تهیه و نسبت به مطالعه دقیق آن اقدام نمایند.
10-داوطلبان در صورت بوجود آمدن هرگونه مشکل در فرآیند برگزاری برای آنها لازم است، حداکثر تا تاریخ 1402/02/20 از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی https://request.sanjesh.org با این سازمان مکاتبه نمایند. درخواست‌های واصله بعد از تاریخ فوق قابل بررسی و پیگیری نخواهد بود.
هـ- دستورالعمل رعایت نکات بهداشتی:
انتظار می رود برای حفظ سلامتی خود، سایر داوطلبان و خانواده های محترمتان موارد زیر را مورد توجه و آنها را رعایت نمایید:
۱- زمان مناسب منزل تا حوزه امتحانی را برآورد و به موقع در محل آزمون حضور یابید.
۲- برای پیشگیری از تجمع، حضور خود را به دقایق پایانی موکول ننمایید.
۳- از تردد بی مورد در محل آزمون جداً خودداری نمایید.
۴- هنگام ورود و خروج به حوزه با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایید.
۵- ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) همراه داشته باشید.
6- هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایید. درصورتی که دستمال وجود نداشت از قسمت داخلی آرنج استفاده کنید.
و– قانون رسیدگی به تخلفات و جرایم در آزمونهای سراسری
ماده ۵- تخلفات و جرایم در این قانون مشتمل بر موارد زیر است:
الف- ارتکاب هرگونه عملی که موجب بی‌نظمی در برگزاری آزمون گردد یا همراه داشتن هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.
ب- ارتکاب هرگونه عمل خلاف مقررات که آزمون داوطلب را از نظر علمی خدشه دار سازد از قبیل:
۱- ارائه مدرک یا گواهی مجعول یا تصویر گواهی مجعول برای شرکت در آزمون.
۲- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از حوزه امتحانی یا دست‌اندرکاران آزمون از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سئوال برای تخلف در آزمون.
۳- ثبت‌نام در آزمون با هویت مجعول یا شرکت در جلسه آزمون به جای داوطلب اصلی.
ج- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز از قبیل وسایل ارتباط الکترونیکی و دستگاه های حافظه‌دار.
د- کمک به داوطلب خارج از ضوابط برگزاری آزمون برای پاسخ به سئوالات.
ه‍- دسترسی غیرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان یا استفاده غیر مجاز از آنها.
و- هرگونه تغییر غیرمجاز سئوالات، اوراق و پاسخنامه‌های داوطلبان یا سایر مدارک و دفاتر مربوط به آزمون.
ز- افشای سئوالات آزمون یا تلاش در جهت دستیابی و افشای آن یا شرکت یا معاونت دراین امر قبل یاحین برگزاری آزمون به هرنحو.
ح- خرید یا فروش سئوالات آزمون یا پاسخ آنها یا شرکت یا معاونت در این امر قبل یا حین برگزاری آزمون اعم از اینکه سئوالات یا پاسخ آنها واقعی یا غیرواقعی باشد.
ماده ۶- هیأت‌های رسیدگی به تخلفات، صلاحیت صدور حکم به مجازات های زیر را درباره متخلفان دارند:
الف- درمورد مشمولان بند(الف) ماده (۵): اخطارکتبی با درج درپرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذی ربط یا محرومیت ازگزینش در آزمون همان سال.
ب- در مورد مشمولان بند (ب) یا بند (ج) ماده (۵): محرومیت از گزینش علمی در آزمون همان سال و ابطال قبولی داوطلب در همان سال و محرومیت از شرکت در آزمون از یک تا ده سال بعد.
تبصره- آرای هیأت‌های بدوی جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (۶) این قانون قابل تجدید نظر خواهی در هیأت تجدید نظر رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها می‌باشد.
ماده ۷- در مورد مشمولان بندهای (د)، (ه‍)، (و) (ز) و (ح) ماده (۵) هیأت‌های رسیدگی متهم را برای رسیدگی و اعمال جزای نقدی از ده میلیون (۱۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا یک میلیارد (۱.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰) ریال یا حبس از یک تا پنج سال یا هر دو مجازات به محاکم دادگستری معرفی می‌نمایند.
ماده ۸– ارتکاب هر یک از اعمال موضوع ماده (۵) چنانچه در قالب عضویت در یک گروه یا شبکه باشد، موجب تشدید مجازات می‌شود و تشکیل دهنده و سرکرده گروه یا شبکه به حداکثر مجازات محکوم می‌گردد. مجازات هر یک از اعضاء که در ارتکاب تخلفات و جرایم فوق دخالتی نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذکر شده برای مرتکب می‌باشد.
ماده ۹- رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسیدگی برابر سایر قوانین جزایی یا رسیدگی در هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری یا هیأت‌های انتظامی اعضای هیأت علمی یا کمیته‌های انضباطی دانشجویان نیست و مرتکب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (۶) و (۷) این قانون به مجازات مقرر در سایر قوانین و مقررات محکوم می‌گردد.
ماده ۱۰- در صورت محکومیت قطعی فردی به یکی از مجازات های مندرج در این قانون، به استثنای مجازات مندرج در بند (الف) ماده (۶)، هیات رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها، قبولی وی در آزمون را ابطال می‌نماید. در این صورت مؤسسه آموزشی مربوط از صدور و اعطای هرگونه گواهی یا مدرک به وی خودداری خواهد نمود، و چنانچه گواهی فارغ‌التحصیلی به وی اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یا وزارت آموزش و پرورش یا دانشگاه آزاد اسلامی ملزم به ابطال آن گواهی هستند.
ماده ۱۱- چنانچه با بررسی‌های فنی و علمی، بین نمرات و رتبه اکتسابی داوطلب و سوابق تحصیلی وی مغایرت های غیرمتعارف مشهود و اساسی از قبیل عدم تطابق معدل دیپلم و دوره پیش‌دانشگاهی با رتبه و نمره اکتسابی در آزمون وجود داشته باشد، با تأیید هیأت‌های بدوی رسیدگی به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در یک یا چند درس عمومی و اختصاصی امتحان مجدد به عمل می‌آید. تعیین وضعیت نهایی آزمون این داوطلب، بر اساس نتایج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هیأت بدوی است.
ماده ۱۲- هر مؤسسه یا آموزشگاه علمی و آموزشی که برای افزایش آمادگی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مورد بحث این قانون فعالیت می‌کند، چنانچه در تخلفات ماده (۵) مشارکت داشته باشد، مجوز تأسیس آن لغو می‌شود و مدیران مسؤول آنها، علاوه بر محرومیت دائمی از تأسیس و اداره این گونه مراکز، به مجازات‌های پیش‌بینی شده در این قانون و سایر قوانین محکوم می‌شوند، و چنانچه مؤسسه یا آموزشگاه فاقد مجوز باشد، مجازات مدیران مسؤول آنها حداکثر مجازات مندرج در ماده (۶) است.
تبصره- در مورد آموزشگاه‌هایی که فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانونی ذی‌ربط مدعی‌العلوم نیز می‌تواند رأساً نسبت به اعلام جرم و پیگیری تخلفات آنان اقدام نماید.
ز – نحوه تماس و ارتباط با سازمان سنجش آموزش و کشور
داوطلبان می‌توانند سئوال یا درخواست خود را از طریق سامانه پاسخگويي اينترنتي به نشانی https://request.sanjesh.org/، به این سازمان ارسال نمایند. ضمناً داوطلبان درصورت لزوم می‌توانند سئوال یا سئوالات خود را در ساعات اداری با شماره ‌تلفن ‌۴۲۱۶۳  با پیش شماره ۰۲۱ در میان بگذارند.

برای مشاهده آدرس واحدهای رفع نقص لطفا اینجا را کلیک نمایید


ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق سال 1401 (30 بهمن 1401)

سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در اجرای ماده (3) نظامنامه دفاتر ازدواج و طلاق و با توجه به اعلام نیاز واحدهای ثبتی در سراسر کشور از بین آقایان از طریق آزمون کتبی، اختبار (مصاحبه) و گزینش ، سردفتر ازدواج و طلاق برای نقاط مورد نیاز کشور انتخاب می نماید.
داوطلبان واجد شرایط می توانند از روز یکشنبه مورخ 1401/11/30 تا روز یکشنبه 1401/12/07 با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور اقدام به ثبت نام نمایند.

زمانبندی ثبت نام آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق:

مهلت ثبت نام: تا 7 اسفند 1401
دریافت کارت آزمون: 11 اردیبهشت 1402
زمان برگزاری آزمون: 14 اردیبهشت 1402

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه راهنمای سردفتر ازدواج و طلاق 1401

 

شرایط عمومی آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق:

1- تدین به دین مبین اسلام
2- اعتقاد و التزام به احکام شرعی قانون اساسی جمهوری اسلامی
3- تأهل
4- حسن شهرت
5- توانایی انجام کار و برخورداری از سلامت کامل جسمانی و روانی
6- داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم از خدمت نظام وظیفه عمومی
7- دارا بودن حداقل 24 سال تمام (متولدین 1377/11/30) و حداکثر 50 سال (متولدین 1351/11/30) تمام ایثارگران مشمول بند (چ) ماده (88) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران از محدودیت سنی مذکور معاف می باشند.

شرایط اختصاصی آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق:

1- داشتن مدرک کارشناسی یا بالاتر در رشته های حقوق، علوم ثبتی، علوم قضائی، الهیات و معارف اسلامی (گرایش فقه و مبانی حقوق اسلامی یا مدرک سطح دو حوزوی یا بالاتر با تأیید مرکز مدیریت حوزه های علمیه که دارای مجوز صدور مدرک حوزوی از شورای عالی حوزه ها می باشند) همچنین دارندگان مدرک سطح یک حوزه به شرط دارا بودن مدرک تحصیلی کارشناسی در یکی از رشته های ادبیات (زبان فارسی یا عربی)، علوم قرآنی و الهیات و معارف اسلامی.
2- اشخاص مذکور در بند (1) که دارای مدرک کارشناسی ارشد یا دکتری در رشته های فوق می باشند در شرایط مساوی دارای اولویت خواهند بود.
3- مدارک حوزوی اهل سنت باید مورد تأیید شورای عالی مدارس علوم دینی اهل سنت باشد.
4- دارندگان مدرک اجتهاد یا افتاء که به تأیید شورای عالی حوزه ها رسیده باشد از آزمون کتبی معاف بوده و پس از ثبت نام و احراز شرایط از سایر جهات صرفا توسط هیأت از آنان مصاحبه بعمل خواهد آمد.
5- انتخاب سر دفتران اقلیت های دینی موضوع اصل سیزده قانون اساسی با رعایت ماده (4) نظامنامه ازدواج و طلاق و پس  از معرفی و گواهی مراکز رسمی دینی مربوطه خواهد بود

 

تذکرات مهم آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق:

1- برابر بند (چ) ماده (88) قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران 30 درصد از سهمیه صدور مجوز سردفتری ازدواج و طلاق به فرزندان و همسران شهدا، جانبازان حداقل (10درصد)، آزادگان با داشتن حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه حضور در جبهه و همسر و فرزندان جانبازان (25 درصد) و بالاتر و فرزندان و همسران آزادگان و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه اختصاص می یابد. ضروری است مشمولین این بند نسبت به تکمیل گزینه سهمیه ایثارگری و درج کد مربوط به آن در فرم تقاضانامه اقدام نمایند در غیر اینصورت هیچگونه مسئولیتی جهت اعمال سهمیه مزبور پذیرفته نمی شود.
30درصد از ظرفیت هر کد شغل محل به ایثارگران اختصاص یافته و مابقی ظرفیت به صورت رقابتی به تمامی داوطلبان اعم از آزاد و ایثارگر تخصیص داده می شود.
تبصره: کد شغل محل های با ظرفیت یک یا دو نفر به صورت کاملا رقابتی به تمامی داوطلبان اعم از آزاد و ایثارگر اختصاص می یابد.
2- اشخاص زیر را نمیتوان به سردفتری ازدواج و طلاق انتخاب کرد؛
الف – اتباع بیگانه
ب- کسانی که تحت ولایت یا قیومیت هستند.
پ- محکومان به انفصال دائم از خدمات دولتی قضایی یا وکالت دادگستری و همچنین محکومان به انفصال موقت از خدمات و مشاغل مزبور در مدت انفصال یا تعلیق
ت- محکومان به ارتکاب جرائم منافی عفت و همچنین محکومان به جرائمی که مطابق قانون مستلزم محرومیت از بعضی حقوق اجتماعی مذکور در قانون مجازات اسلامی است در مدت محرومیت
ث – معتادان به مشروبات الکلی مواد مخدر و روانگردان.
ج – اشخاص فاقد صلاحیت اخلاقی با سوء شهرت.
چ- دارندگان پایه های قضایی، وکلای دادگستری، سران دفاتر اسناد رسمی، دفتریاران، کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386.
3- هر متقاضی حق انتخاب یک محل را دارد و لازم است نام و کد محل مورد تقاضا را در فرم تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند و به هیچ وجه محل انتخابی پس از آزمون قابل تغییر نخواهد بود. شود.
4- حداقل نصاب نمره قبولی در آزمون کتبی برای مناطق مختلف توسط سازمان تعیین می شود
5 – طبق تبصره (2) ماده (3) نظامنامه دفاتر ازدواج و طلاق شرکت سردفتر در دوره های آموزشی که در شروع بکار یا در ضمن خدمت توسط سازمان یا کانون برگزار می گردد الزامی است.
6- صدور ابلاغ سردفتری منوط به گذراندن (3) ماه دوره کارآموزی در یکی از دفاتر ازدواج و طلاق می باشد.
7- هزینه شرکت در آزمون کتبی به عهده متقاضی باشد.

 

 

مواد آزمون انتخاب سردفتر ازدواج و طلاق:

1- ادبیات فارسی (ضریب 2)
2- عربی (ضریب 2)
1-3- معارف اسلامی ویژه (اهل تشیع) (ضریب 2)
2-3- معارف اسلامی ویژه (اهل تسنن) (ضریب 2)
1-4- متون فقهی (مباحث مرتبط با نکاح و طلاق) – ویژه اهل تشیع (ضریب 3)
2-4 متون فقهی (مباحث مرتبط با نکاح و طلاق) – ویژه اهل تسنن (ضریب 3)
5- حقوق مدنی (ضریب 3)
6- مقررات دفاتر ازدواج و طلاق (ضریب 3)

آزمون نمره منفی دارد


 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا