آخرین اخبار استخدامی وزارت نفت 1402

جدیدترین اخبار استخدامی وزارت نفت در سال 1402


اعلام نتایج آزمون كتبی استخدامی شركت‌های تابعه وزارت نفت در سال 1402

به اطلاع متقاضیان شرکت‌کننده در آزمون استخدامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت می‌رساند، نتایج آزمون مذكور در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ‌سنجش آموزش كشور قرار گرفته است.

– برای مشاهده ی نتیجه آزمون می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

مشاهده نتیجه آزمون

همچنین بر اساس اطلاعیه وزارت نفت در خصوص آزمون كتبی استخدامی شركت‌های تابعه وزارت نفت در سال 1402، متقاضیان پس از دریافت نتیجه آزمون، در صورتی‌که بر اساس نتیجه مندرج در کارنامه آزمون، جزء معرفی‌شدگان اوليه هستند، می‌بایست برای مشاهده زمان و مکان برگزاری ارزيابي تکمیلی (مصاحبه فني – تخصصی و روان‌شناختی) در روز چهارشنبه به تاريخ 1402/04/28به‌ درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجشمراجعه و بر اساس توضيحات و زمان‌بندی‌های مندرج در اطلاعیه مذکور اقدام لازم معمول نمایند.


اصلاحیه سوم دفترچه آزمون استخدامی شرکت نفت 1401 + تمدید مهلت ثبت نام

ثاریخ ثبت نام آزمون استخدام وزارت نفت تا تاریخ 10 فروردین ماه 1402 تمدید گردید.

کاربران گرامی میتوانید با استفاده از لینک زیر نسبت به دانلود اصلاحیه سوم و بررسی بیشتر این اصلاحیه بپردازید

اصلاحیه سوم استخدامی وزارت نفت 1402


تمدید زمان ثبت نام + اصلاحیه سوم آزمون استخدام وزارت نفت:

اطلاعیه مربوط به مهلت مجدد ثبت‌نام آزمون استخدامی شركت‌های تابعه وزارت نفت سال 1401

پیرو انتشار دفترچه راهنمای ثبت‌نام آزمون استخدامی شرکت‌های تابعه وزارت نفت در سال 1401 و شروع زمان ثبت‌نام از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۵، به اطلاع متقاضیانی که در مهلت تعیین شده (از تاریخ ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ لغایت ۱۴۰۱/۱۲/۲۸) موفق به ثبت‌نام در آزمون مذکور نشده‌اند می‌رساند، مهلت مجدد برای ثبت‌نام از روز شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۵ تا روز سه‌شنبه مورخ ۱۴۰۲/۱/۸ در نظر گرفته شده است که متقاضیان می‌توانند ضمن مطالعه دفترچه راهنمای ثبت نام و اصلاحات مندرج در اطلاعیه‌های مورخ 18 و ۱۴۰۱/۱۲/۲۵، منحصراً از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش در این خصوص اقدام نمایند.
ضمناً متقاضیانی که قبلاً در این آزمون ثبت‌نام نموده‌اند، در صورت تمایل در بازه زمانی فوق می‌توانند نسبت به ویرایش اطلاعات ثبت نامی خود اقدام نمایند.


اصلاحیه دوم دفترچه آزمون استخدامی شرکت نفت 1401 + تمدید مهلت ثبت نام

ثاریخ ثبت نام آزمون استخدام وزارت نفت تا تاریخ 28 اسفند 1401 تمدید گردید.

اصلاحیه دوم استخدامی وزارت نفت 1401

ارائه سوالات متداول در خصوص  ثبت نام آزمون استخدامی شرکت نفت توسط سازمان سنجش:

سوالات متداول استخدام وزارت نفت


اصلاحیه دفترچه آزمون استخدامی وزارت نفت سال 1401(18 اسفند 1401)

به اطلاع کاربران محترم سایت ایران عرضه میرساند؛ اصلاحاتی مربوط به محل خدمت، شرایط احراز تحصیلی و کد رشته محل در دفترچه راهنمای آزمون وزارت نفت منتشر گردیده است که در ادامه توضیحات کامل داده خواهد شد.
باتوجه به اصلاحیه اعلام شده امکان ویرایش اطلاعات برای متقاضیان ایجاد شده است. بر این اساس، آن دسته از متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت نام اقدام نموده اند، می توانند در صورت تمایل تا پایان مهلت ثبت نام نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام نمایند.

فایل اصلاحیه ثبت نام آزمون استخدامی وزارت نفت سال 1402

اصلاحیه استخدامی وزارت نفت 1401

 

 


استخدام شرکت های تابعه وزارت نفت (15 اسفند 1401)

شرکتهای تابعه وزارت نفت جمهوری اسلامی ایران بر اساس مجوز شماره 80296 مورخ 1401/10/12 صادره از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور، به منظور تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز خود جهت اشتغال در محل های خدمتی صنعت نفت مطابق نیازمندی های اعلام شده از بین واجدین شرایط (مرد و زن) در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد از طریق برگزاری آزمون کتبی، ارزیابی تکمیلی (مصاحبه فنی – تخصصی و روانشناختی) ، طب صنعتی و گزینش، مطابق مقررات و ضوابط استخدام می نماید. از آنجا که تمامی شرایط و ضوابط شرکت در آزمون بر اساس محتویات این دفترچه راهنما می باشد، به داوطلبان توصیه و تأکید می گردد پس از مطالعه دقیق مفاد دفترچه مذکور و اطمینان از دارا بودن شرایط مندرج، نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام نمایند. بدیهی است ثبت نام در آزمون به منزله مطالعه کامل دفترچه راهنما و ضوابط آن تلقی خواهد شد.
مهلت ثبت نام تا 26 اسفند 1401 می باشد.

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی وزارت نفت 1402

 

گاهشمار آزمون:

مهلت ثبت نام: تا 26 اسفند 1401
زمان دریافت کارت: 25 اردیبهشت 1402
زمان برگزاری آزمون: 29 اردیبهشت 1402

 

شرایط عمومی

1- داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
2- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح در قانون اساسی
3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4- عدم اعتیاد به مواد مخدر
5- نداشتن سابقه محکومیت جزایی و کیفری موثر
6- داوطلبان استخدام نباید جز نیروهای بازنشسته دستگاه های اجرایی باشند.
7- عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی، همچون محکومیت به مجازات های اخراج، بازنشستگی، بازخریدی خدمت و انفصال دائم از خدمات دولتی به موجب آراء مراجع قضایی و یا قانونی ذی صلاح
8- برخورداری از سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند.
9- دارا بودن کارت پایان خدمت نظام وظیفه یا معافیت دائم قانونی برای مردان
تذکر1: تاریخ اتمام خدمت نظام وظیفه و یا تاریخ صدور معافیت دائم میبایست حداکثر تا تاریخ 1402/2/28 باشد. (یک روز قبل از برگزاری آزمون)
تذکر2: با عنایت به ماده (8) مصوبه شماره 14006795/ دش مورخ 1400/05/05 شورای عالی انقلابی فرهنگی، دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی، نخبگانی که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تأیید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی نموده اند، می توانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمون استخدامی ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی، حداکثر تا یکسال (12 ماه) پس از تاریخ برگزاری آزمون، میبایست نسبت به ارائه گواهی پایان خدمت خود اقدام نمایند. در صورت عدم ارائه گواهی پایان خدمت در زمان مقرر، ادامه فرآیند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی در آزمون صنعت نفت، استخدام و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میگردد. بدیهی است تاریخ شروع بکار این دسته از متقاضیان، بعد از تاریخ اتمام خدمت نظام وظیفه ایشان خواهد بود.
تبصره: نحوه تشخیص شرایط افراد، بدواً به صورت خوداظهاری میباشد. لیکن چنانچه حسب مدارک و مستندات، خلاف آن ثابت شود، افراد در هر از مرحله استخدام که باشند، فرآیند استخدامی آنها متوقف گردیده و بکارگیری آنها کان لم یکن تلقی میگردد.

 

شرایط سنی

حداقل سن داوطلبان جهت امکان ثبت نام در آزمون استخدامی 20 سال و حداکثر 40 سال خواهد بود. (ملاک عمل تاریخ اولین  روز ثبت نام)
تبصره 1 -براساس قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، جانبازان، آزادگان، همسران و فرزندان شهداء، همسران جانبازان 25% و بالاتر، فرزندان جانبازان، همسران آزادگان یکسال و بالای یک سال اسارت، فرزندان آزادگان، رزمندگان با سابقه حداقل شش ماه حضور داوطلبانه در جبهه مشمول شرط حداکثر سن جهت استخدام نمیگردند.
تبصره 2 -بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند یکسال تا حداکثر پنج سال به  حداکثر سن اضافه می گردد. امتیازات فوق الذکر، مشروط بر آن است که نرخ باروری شده هر استان محل زادگاه داوطلب یا فرزند وی، بالای 2/5 نباشد. مبنای تعیین نرخ باروری، آخرین اعلام رسمی وزارت کشور در زمان برگزاری آزمون استخدامی شرکتهای تابعه وزارت نفت میباشد.
تبصره 3 -بنا به ضرورت تکمیل سنوات مورد نیاز برای اعمال قوانین و مقررات صندوق بازنشستگی صنعت نفت، در هرحال و تحت هیچ شرایطی نباید حداکثر سن با مراعات تبصره های 1 و 2 برای آقایان 50 سال و بانوان 40 سال بیشتر باشد.

 

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون های استخدامی وزارت نفت و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی وزارت نفت

ضوابط تحصیلی

صرفاً مدارک دارای یکی از عناوین (گواهینامه موقت فراغت از تحصیل) یا (دانشنامه پایان تحصیلات) یا (ارزشنامه مدرک تحصیلی خارج از کشور که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) صادر گردیده در یکی از مقاطع و رشته های تحصیلی مورد نیاز و با رعایت موارد ذیل قابل قبول میباشد:
*مدارک دانشگاهی افرادی که از طریق آزمون های سراسری دانشگاه های دولتی یا آزاد اسلامی موفق به ورود به مراکز آموزش عالی برای دریافت مدرک رسمی در یکی از رشته های مورد نیاز شده باشند و یا مدارک ایشان از لحاظ ارزش علمی مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یا سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی باشد، مورد پذیرش واقع میگردند.
تبصره: فارغ التحصیلان خارج از کشور پس از تأیید ارزشنامه مدرک تحصیلی ایشان از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نسبت به ثبت نام براساس جدول نیازمندی ها اقدام نمایند.
*مدارک با عنوان (گواهینامه موقت پایان تحصیلات) صرفاً تا تاریخ اعتبار مندرج در آن قابل قبول میباشد و متقاضیان دارای مدارکی که دوره اعتبار آن منقضی گردیده، ملزم به ارائه (دانشنامه پایان تحصیلات) خود در موعد کنترل مدارک (روز ارزیابی تکمیلی – مصاحبه فنی تخصصی و روانشناختی) خواهند بود.
*هیچ گونه مدرک دیگری اعم از گواهی اتمام، معادل، افتخاری و یا نامه های صادره از دانشگاه ها از جمله لغو معافیت تحصیلی نظام وظیفه و یا غیره، به عنوان مدرک تحصیلی معتبر ملاک عمل قرار نمیگیرد.
*داوطلبان استخدام بایستی با بالاترین مقطع تحصیلی اخذ شده، طبق نیازمندی های اعلام شده در آزمونهای استخدامی شرکت نمایند. بدیهی است در صورتی که در هر یک از مراحل استخدام مشخص شود، فرد دارای مقطع تحصیلی بالاتر با تاریخ اخذ یک روز قبل از برگزاری آزمون بوده، ادامه سایر اقدامات مربوط به جذب متوقف و موضوع استخدام منتفی خواهد شد. فلذا  افراد دارای مقطع تحصیلی بالاتر امکان شرکت در آزمون استخدامی در مقطع تحصیلی پایین تر را نخواهند داشت.
تذکر مهم: صرفاً متقاضیانی که تاریخ فراغت از تحصیل مدرک تحصیلی معتبر آنان تا تاریخ یک روز قبل از برگزاری آزمون کتبی باشد مجاز به ثبت نام و شرکت در این آزمون خواهند بود. داوطلبان ذکور نیز جهت ثبت نام و شرکت در آزمون استخدامی میبایست کارت معافیت یا کارت پایان خدمت نظام وظیفه خود را تا تاریخ یک روز قبل از برگزاری آزمون اخذ نموده باشند.

زمان برگزاری آزمون استخدام وزارت نفت اعلام شد (14 اسفند 1401)

به نقل از خبرگزاری نفت آنلاین، آزمون استخدام وزارت نفت در 26 اردیبهشت ماه 1402 برگزار خواهد شد.
به گزارش خبرنگار نفت آنلاین، بر اساس  اعلام قبلی وزارت نفت دفترچه آزمون استخدامی نفت طی هفته جاری منتشر خواهد شد و داوطلبان می توانند از تاریخ ۱۵ تا ۲۴ اسفندماه جهت ثبت نام به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه کنند.
لازم به ذکر است این آزمون استخدامی از محل مجوز استخدامی شماره ۸۰۲۹۶ مورخ ۱۲/ ۱۰/ ۱۴۰۱ سازمان اداری استخدامی کشور برگزار خواهد شد.
در این آزمون بیش از ۳ هزار نفر با برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه فنی – تخصصی و روان‌شناختی و پس از طی تشریفات استخدامی (گزینش، طب صنعتی و…) به استخدام وزارت نفت در خواهند آمد.
آزمون کتبی روز جمعه ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ بصورت همزمان در تهران ، خوزستان ، بوشهر و … برگزار خواهد شد.
با توجه به مجوز صادره ، آزمون استخدامی نفت در مقاطع كارداني، كارشناسي و كارشناسي ارشد رشته‌هاي فني و مهندسي مرتبط با نیاز صنعت نفت و تعداد محدودي در رشته‌هاي کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های حقوق، مديريت صنعتي و مديريت بازرگاني برگزار می‌شود که جزئیات آن در دفترچه آگهی استخدام پس از انتشار ذکر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت نیز پیشتر اعلام کرد ۵۰ درصد پذیرش در آزمون استخدامی نفت مربوط به nioc است.
همچنین اکثر پذیرفته شدگان این آزمون در مناطق عملیاتی صنعت نفت مشغول به خدمت می شوند.
آخرین آزمون استخدامی نفت در سال ۱۳۹۲ برگزار شده بود و با توجه به وقفه ۱۰ ساله در برگزاري آزمون استخدامی نفت پیش بینی می شود استقبال بالایی توسط فارغ التحصیلان دانشگاهی از این آزمون شود.

 


اخبار 18 آبان 1401
به نقل از سایت خبری بازار کار، مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: با برگزاری آزمون جدید وزارت نفت، 6 هزار نفر جذب خواهند شد، زمان برگزاری آزمون اعلام خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت گفت: در جدیدترین آزمون وزارت نفت ۶ هزار نفر نیروی جدید جذب وزارت نفت خواهند شد که تاریخ برگزاری این آزمون از سوی معاونت توسعه مدیریت وزارت نفت اعلام خواهد شد.
به گزارش بازارکار از بازار، محسن خجسته مهر در حاشیه نخستین کنفرانس ملی افزایش بهره دهی چاه های کم بازده نفت و گاز در جمع خبرنگاران گفت: وزارت نفت قصد دارد در جدید ترین دور از آزمون های استخدامی خود، ۶ هزار نفر نیروی جدید را جذب نماید که حدود ۵۰ درصد از این نیروهای جدید مربوط به شرکت ملی نفت ایران خواهد بود.
محسن خجسته مهر ادامه داد: این استخدام در رشته های متعدد فنی خواهد بود و منحصر به رشته های نفت و یا مهندسی مخزن نخواهد بود جذب در رشته های برق، مکانیک، عمران، رشته های مالی و حسابداری حقوق خواهد بود.
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران افزود: این آزمون امسال برگزاری خواهد شد اما تاریخ دقیق آن از سوی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت اعلام خواهد شد.

اخبار 17 مهر 1401

به نقل از خبرگزاری خانه ملت، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت گفت: به زودی آزمون استخدام وزارت نفت برای جذب 6 هزار 448 نفر برگزار خواهد شد.

مهدی علی مددی معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره آخرین وضعیت اجرای قانون ایثارگری و تبدیل وضعیت مشمولان این قانون در وزارت نفت، گفت: 32 هزار نفر مشمول این قانون در وزارت نفت می‌شوند که 5 هزار و 700 نفر آن‎ها مشمول بند (و) هستند یعنی افرادی که قرارداد مستقیم با صنعت نفت دارند، کار استخدام حدود 95 درصد این افراد انجام شده است و از قراردادی به رسمی تبدیل وضعیت شده‌اند.

 

وی ادامه داد: مشمولان بند (د) نیز حدود 26 هزار نفر هستند یعنی افرادی که باید از پیمانکاری به رسمی تبدیل وضعیت شوند، این افراد نیز ضمن معرفی به گزینش، دارای سمت سازمانی شده‌اند و در شرف تکمیل تشریفات استخدامی هستند که ان شاءالله حکم استخدامی‌شان‌ از تاریخ یکم فروردین به آن‌ها اعطا خواهد شد.

 

 

علی مددی درباره تبدیل وضعیت نیروهای قرارداد موقت و پیمانکار وزارت نفت نیز، توضیح داد: قرار است به زودی آزمون استخدامی برای جذب 6 هزار 448 نفر در وزارت نفت برگزار شود لذا به محض ارائه مجوز ازسوی اداره استخدامی این آزمون استخدامی برگزار خواهد شد البته در تلاش هستیم برای عزیزان شاغل در صنعت نفت اعم از قراردادی و پیمانی امتیازهای ویژه‌ای در این آزمون در نظر بگیریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا