آخرین اخبار استخدام دانشگاه های علوم پزشکی 1402

جدیدترین اخبار استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی کشور در سال 1401


استخدام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور (21 شهریور 1402)

دانشگاه ها/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نظر دارند برای تامین نیروهای مورد نیاز خود، افراد واجد شرایط را از طریق آزمون کتبی و ارزیابی تکمیلی با شرایط و ضوابط این دفترچه به صورت پیمانی استخدام نمایند.

گاهشمار آزمون استخدام وزارت بهداشت

مهلت ثبت نام: 1402/06/21 الی 1402/06/31
توزیع کارت ورود به جلسه:
– گروه اول 25 مهر 1402
– گروه دوم 23 آبان 1402
تاریخ برگزاری آزمون:
– گروه اول 28 مهر ماه 1402
– گروه دوم 26 آبان ماه 1402
تاریخ اعلام نتایج:
– گروه اول دهه سوم آبان ماه 1402
– گروه دوم دهه سوم آذر ماه 1402

– گروه اول شامل تمام مشاغل به جز مشاغل مرتبط با دندانپرشکی و پزشکان متخصص میباشد و گروه دوم شامل مشاغل مرتبط با دندانپزشکی و پزشکان متخصص میباشد

کاربر گرامی در نظر داشته باشید متن زیر تنها بخشی از دفترچه راهنمای ثبت نام آزمون استخدامی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی میباشد، جهت دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام و مطالعه دقیق شرایط میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید

دفترچه راهنمای استخدام وزارت بهداشت 1402


زمان برگزاری آزمون استخدام وزارت بهداشت اعلام شد (29 مرداد 1402)

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، دکتر مرادی مدیر کل منابع انسانی از اعلام فراخوان آزمون استخدامی وزارت بهداشت در 18 شهریور ماه خبر داد.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان آزمون استخدامی وزارت بهداشت می توانند از ۱۸ لغایت ۲۷ شهریور ماه نسبت به ثبت نام در آزمون اقدام کنند، خاطر نشان کرد: آزمون استخدامی در ۲۱ مهر ماه برگزار خواهد شد.

دکتر مرادی همچنین افزود: پیش‌بینی می کنیم که تا ۲۸ آبان ماه نتایج آزمون استخدامی مشخص شده و در اسرع وقت فرایند بکارگیری نیروهای آغاز شود.

وی در پایان تصریح کرد: اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط عمومی و اختصاصی و نحوه ثبت نام، در زمان انتشار فراخوان و در دفترچه آزمون مشخص خواهد شد.


اخذ مجوز استخدام ۲ هزار بهورز و ۸ هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت با بیان اینکه ۳۹۰۰ پروژه بهداشتی در سال قبل در کشور شروع شد که ۳۰۵۰ پروژه آن تا پایان مرداد ماه امسال پایان می‌یابد، در عین حال از اخذ مجوز جذب ۲هزار بهورز خبر داد.

به گزارش ایسنا، دکتر مصطفی رضایی _ رئیس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت در نشستی خبری به مناسبت هفته سلامت، گفت: در سه سطح می‌توان به کاهش هزینه‌های مردم و کمک به اقتصاد خانواده گام برداریم. در بخش اول با ارتقای سواد سلامت مردم جامعه، کاهش ابتلا به عوامل خطر بیماری‌های غیرواگیر را خواهیم داشت. در بخش دوم ما با شناسایی به موقع بیماری‌های غیرواگیر اقدام به درمان به موقع خواهیم کرد تا فرم‌های پیچیده از بیماری‌ها را شاهد نباشیم. از طرفی در قالب برنامه پزشکی خانواده وقتی با نظام ارجاع بیمار به سطح بالا ارجاع داده می‌شود، متخصص پسخوراند را به تیم سلامت ارائه می‌دهد و تیم سلامت موظف به پیگیری فرد است و اینها سبب جلوگیری از سردرگمی بیماران می‌شود که کاهش هزینه هم به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در جمعیت روستایی و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر قریب به ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش پزشک خانواده هستند که ماهیانه ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار ارجاع به سطوح بالاتر خدمت را دارند که در یک سال به ۴ تا ۴.۵ میلیون ارجاع می‌رسد.

رضایی درباره تاثیر سفرهای استانی بر بهبود ارائه خدمات، ادامه داد: سفرهای هیئت دولت دستاورد زیادی دارد که برای تقویت زیرساخت‌های بهداشتی هم موثر است؛ به عنوان مثال در مورد سفر اخیر تصمیمات مرتبط با آب شرب خوزستان بر سلامت موثر است.

او درباره پرداخت معوقات حوزه کارکنان بهداشت نیز گفت: همکاران ما یا استخدام یا قراردادی هستند. اولویت ما این است که تمامی دانشگاه‌ها از هر مسیری حقوق این همکاران را پرداخت کنند؛ اگرچه شاید تاخیرهایی صورت گرفته باشد اما معمولا پرداخت‌ها به روز است. برای پرداخت کارانه‌ها هم باید منبع تامین شود که بتوان پرداخت انجام داد.

رضایی در خاتمه بیان کرد: وظیفه اصلی ما تامین ملزومات و زیرساخت‌های ارائه خدمات است. در سال ۱۴۰۱ تامین منابع و وسایل نقلیه برای مناطق محروم و روستایی انجام شد و ۳۹۰۰ پروژه در سال قبل شروع شد که ۳۰۵۰ پروژه آن تا پایان مرداد ماه امسال پایان می‌یابد. همچنین مجوز جدب ۲۰۰۰ بهورز و ۸۰۰۰ نیروی جدید را گرفتیم تا نیروی انسانی خود را تقویت کنیم.


استخدام بهورز در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل (8 اسفند 1401)

دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی استان اردبیل در نظر دارد برای تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در خانه های بهداشت از افراد واجد شرایط را از طریق آزمون علمی، مصاحبه وگزینش برای پذیرش در رشته شغلی بهورزی به صورت قرارداد كارمعین با شرایط و ضوابط به شرح ذیل در مناطق روستایی مورد نیاز بكارگیری نماید.
مهلت ثبت نام تا 16 اسفند 1401 می باشد.

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

شرایط عمومی استخدام دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

1- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی کشور
2- داشتن تابعیت نظام جمهوری اسلامی ایران
3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دایم از خدمت (ویژه برادران)
تبصره : معافیت پزشکی در صورتی پذیرفته خواهد شد که بر اساس اعلام کمیسیون پزشکی دانشگاه با وظایف بهورزی منافات نداشته باشد .
5- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روانگردان
6- عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
7- داشتن سلامت جسمانی ، روانی ، اجتماعی و توانایی برای انجام کار بهورزی و قابلیت انجام فعالیتهای مرتبط با آن، از جمله دهگردشی و انجام سیاری ها در روستاها و کلیه آبادی های تحت پوشش با تایید پزشک طب کار دانشگاه یا پزشک معتمد معاونت بهداشت
8- نداشتن سابقه اخراج از مراکز آموزش بهورزی و سایر واحدهای دانشگاه و نداشتن سابقه انصراف از مراکز آموزش بهورزی

مواد آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل

1- آزمون کتبی جهت سنجش توانمندی های عمومی : سوءالات به صورت چهار گزینه ای (با اعمال یک نمره منفی به ازای هر سه پاسخ غلط) از دروس دوره دوم متوسطه شامل زبان ادبیات فارسی ، زبان انگلیسی و تعلیمات دینی یا دین و زندگی طراحی خواهد شد. آزمون کتبی 60 % از کل نمره آزمون را به خود اختصاص خواهد داد.
2- امتیاز تاهل و فرزند: به استناد بند ب ماده 15 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازای تاهل و هر فرزند دو درصد مجموعاً حداکثر تا 10 درصد به امتیاز آموزن کتبی فرد اضافه خواهد شد.
3-  (مصاحبه) از بین داوطلبان پذیرفته شده در مرحله اول حداقل به میزان 2 برابر ظرفیت پذیرش به ترتیب نمرات فضلی جهت انجام مصاحبه معرفی خواهند شد که معادل % 40 از کل نمره آزمون را به خود اختصاص خواهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:


آگهی استخدام نیروی مورد نیاز در قالب شرکت حجمی در واحد های تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر (8 اسفند 1401)

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در نظر دارد برای تأمین نیروی مورد نیاز در قالب شرکت حجمی، بر اساس مجوز شماره  39410/ 20/ دپ  مورخ 1401/12/02 مصوبات کمیته سرمایه انسانی دانشگاه مورخ 1401/12/01به تعداد 108 نفر افراد واجدالشرایط را از طریق آزمون کتبی ومصاحبه پس از طی کردن مراحل گزینش توسط هسته گزینش دانشگاه به صورت قرارداد شرکتی حجمی به شرح ذیل جذب نماید.
مهلت ثبت نام تا 14 اسفند 1401 می باشد.

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

 

شرایط عمومی استخدام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

1- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مصرح درقانون اساسی
2- داشتن تابعیت ایران
3- داشتن کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم از خدمت
4- ارائه گواهی عدم اعتیاد به دخانیات، مواد مخدر و روانگردانها
5- ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
6- نداشتن منع استخدام در دستگاه­های دولتی به­ موجب آرای مراجع قانونی
7- داوطلبان نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه­های دولتی و یا بازنشسته و بازخرید خدمت باشند.
8- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
9- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که برای آن استخدام می­شوند بر اساس ماده 34 دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون استخدامی که به تایید هیات امنا در تاریخ 1/1/ 1398 رسیده است.

تبصره : ماده 34 دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون  استخدامی (استخدام پذیرفته شدگان در آزمون که مراحل قانونی را طی نموده باشند منوط به تایید توانمندیهای جسمی، روانی، ذهنی و حرکتی افراد توسط واحد طب کار موسسه و یا کمیسیون پزشکی (طبق شیوه نامه سلامت جسمانی و روانی وزارت متبوع ) است).

 

شرایط اختصاصی استخدام دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

*داشتن حداقل 20 سال و حداکثر 40 سال تمام
تبصره: موارد ذيل به شرط ارائه تأييديه هاي معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
1- جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
2- سایر مشمولین سهمیه 25 درصد و 5 درصد در صورت ثبت نام در آزمون، مکلف به رعایت حداکثر سن‌های اعلام شده در ذیل می‌باشند، در غیراین صورت از ادامه فرایند استخدام حذف خواهند شد.
– پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
3- به استناد بند الف ماده 15 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب 19/8/1400 مجلس شورای اسلامی به ازاء تاهل و نیز داشتن هر فرزند یکسال تا حداکثر ۵ سال به سقف محدودیت سنی اضافه می شود.
2/2-پرداخت مبلغ 500/000ريال (پانصد هزار ريال) به شماره شناسه واريز 386080873124004006000000000800  و شبا حساب 490100004001080803025348 IR به نام معاونت توسعه و منابع دانشگاه نزد بانک ملی مرکزی.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:


استخدام پیمانی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان (27 بهمن 1401)

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان در نظر دارد برای تامین نیروهای مورد نیاز خود از محل مجوز استخدامی پیمانی شماره 6990/209/د مورخ 03/08/1401 مدیر کل منابع انسانی وزارت متبوع افراد واجد شرایط را به استناد ماده ۳۳ آئین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمونهای استخدامی مصوب دور دوم هیات امنا سال ۱۳۹۷ از طریق آزمون کتبی در حیطه های عمومی و تخصصی و حسب مورد مصاحبه استخدامی به صورت پیمانی استخدام نماید.

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

 

شرایط عمومی استخدام دانشگاه علوم پزشکی زاهدان

1- داشتن تابعیت ایران
2- اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4- انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان (تا آخرین روز ثبت نام)
تبصره: دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان که پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تایید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی کرده باشند، می توانند قبل از صدور کارت پایان خدمت در آزمون ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون حداکثر تا یکسال پس از برگزاری آزمون موظف به ارائه گواهی پایان خدمت خود می باشند در صورت عدم ارائه گواهی مربوطه در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی استخدام و به کارگیری آنها کان لم یکن تلقی می شود.
5- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که استخدام می شوند (به تشخیص شورای طب کار یا کمیسیون پزشکی دانشگاه)
6- عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
7- نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
8- عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاههای اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذی صالح

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:


استخدام نیروی شرکتی تکنسین امور دارویی داروخانه مرکزی بیمارستان نمازی شیراز (9 بهمن 1401)

مرکز آموزشی درمانی نمازی در نظر دارد طبق شرایط زیر تعداد 3 نفر نیروی تکنسین امور دارویی (بصورت نیروی شرکتی) جهت داروخانه مرکزی بیمارستان پذیرش نماید:
پذیرش بصورت نیروی شرکتی بوده و هیچگونه رابطه استخدامی با دانشگاه علوم پزشکی شیراز ندارد و چنانچه پس از قبولی و در حین انجام کار رضایت از عملکرد فرد وجود نداشته باشد قرار داد بصورت یکطرفه لغو می گردد.
کلیه کارکنانی که در حال حاضر بصورت رسمی، پیمانی یا شرکتی در واحدهای تابعه دانشگاه و سایر واحدهای دولتی مشغول به کار هستند، حق شرکت در این آزمون را ندارند. این افراد میبایست قبل از شروع فرآیند ثبتنام، استعفای کتبی خود را تقدیم نمایند.
مهلت ثبت نام تا 11 بهمن 1401 می باشد.

ردیف عنوان شغل محل جغرافیایی خدمت تعداد/جنسیت شرایط احراز
1 تکنسین امور دارویی داروخانه مرکز آموزشی درمانی نمازی 3 نفرمرد / زن دارا بودن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم

 

تقویم آزمون:

مهلت ثبت نام: تا 11 بهمن 1401
زمان برگزاری آزمون: 16 بهمن 1401

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی استان فارس، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:


تمدید مهلت ثبت نام آزمون استخدام بهورز در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی (28 دی 1401)

بدینوسیله به اطلاع میرساند برابر تصمیمات سومین جلسه کارگروه آزمون استخدام بهورزی سال 1401 مهلت ثبت نام فراخوان آزمون یادشده تا مورخه 15 / 11 / 1401 تمدید می گردد. ضمناً آزمون کتبی نیز در تاریخ 19 / 12 / 1401 برگزار می شود و تاریخ دریافت کارت ورود به جلسه آزمون روزهای 15 و 16 اسفند ماه 1401 خواهد بود.

استخدام بهورز در دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی (5 دی 1401)

دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در خانه های بهداشت ، بر اساس مجوز مورخ 12/05/1401 هیات امنائ دانشگاه (بند 11 صورتجلسه) و منطبق با مفاد تبصره واحده ماده یک دستورالعمل اجرایی پذیرش واستخدام بهورز( نامه شماره 948/100 مورخ 19/07/1401 وزارت بهداشت ودرمان وآموزش پزشکی)، در نظر دارد از بین داوطلبان بومی در یک فضای رقابتی و با رعایت عدالت استخدامی، تعداد 278 نفر را از طریق آزمون تخصصی، مصاحبه و گزینش در رشته شغلی بهورزی برابر جدول ذیل در قالب قرار داد کار معین ( موضوع تبصره 5 ماده 31 آیین نامه اداری استخدامی هیات امناء دانشگاه ها ) جذب نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:

استخدام نیروی شرکتی در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان (15 دی 1401)

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی هرمزگان در نظر دارند برای تامین نیروهای مورد نیاز خود از محل مجوزهای های استخدامی شماره 3629/209/د مورخ 25 /5/99 وشماره 8277/209/د مورخ8/9/1401 معاونت محترم توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، به تعداد 89 نفر افراد واجد شرایط با استناد به دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون های مصوب دور دوم هیات امنا سال 1397 از طریق آزمون کتبی در حیطه های عمومی و تخصصی و مصاحبه بکارگیری به صور ت شرکتی (شرکتهای طرف قرارداد دانشگاه) با شرایط و ضوابط ذیل بکارگیری نمایند.
مهلت ثبت نام تا 20 دی 1401 می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:

 


فراخوان پذیرش بهورز در دانشگاه علوم پزشکی نیشابور (13 دی 1401)

معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی نیشابور این معاونت در نظر دارد 32 بهورز را از طریق آزمون کتبی، مصاحبه و گزینش به صورت قرارداد کار معین در خانه های بهداشت تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی نیشابور جذب نماید.
از این تعداد، 19 بهورز در خانه های بهداشت تحت پوشش مرکز بهداشت نیشابور، 9 بهورز در خانه های بهداشت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان فیروزه و 4 بهورز نیز در خانه بهداشت تحت پوشش شبکه بهداشت و درمان زبرخان به کارگیری خواهند شد.
پذیرفته شدگان پس از طی آموزش دوره بهورزی و قبولی به صورت قرارداد کار معین بر اساس مجوز اختصاص داده شده به خانه بهداشت هر روستا مورد نظر، برابر قوانین مربوطه به کار گیری خواهند شد.

آزمون مذکور در روز پنج شنبه 27 بهمن ماه برگزار خواهد شد. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون بر روی کارت شرکت در امتحان درج و به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.
متقاضیان می توانند جهت دریافت منابع آزمون و فرم های ثبت نام به سایت معاونت بهداشت دانشگاه منوی آزمون منابع آزمون پذیرش بهورز مراجعه نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی نیشابور، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:

استخدام شبکه بهداشت و درمان شرق (7 دی 1401)

شرکت خدمات بهداشتی درمانی کوثر پرستار سپاهان در نظر دارد به منظور تامین نیروی خروجی انصرافی مورد نیاز رسته شغلی خدمه به صورت شرکتی به تعداد 1 نفر (خانم) ،جهت شبکه بهداشت و درمان شرق، افراد واجد شرایط را از طریق سنجش توانمندیهای شغلی (آزمون کتبی) و سنجش توانمندی های تخصصی (مصاحبه شغلی) یا توامان پس ازطی کردن مراحل گزینش و سایر ضوابط به صورت شرکتی به شرح ذیل جذب نماید.
مهلت ثبت نام تا 10 دی 1401 می باشد.
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:

استخدام نگهبان در دانشگاه علوم پزشکی ساوه (30 آذر 1401)

دانشکده علوم پزشکی ساوه در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون های کتبی، عملی و پس از احراز صلاحیت های عمومی، بصورت شرکتی با در نظر گرفتن شرایط مندرج در جدول مندرج در آگهی بکارگیری نماید.

 

ردیف عنوان شغل محل خدمت تعداد سهمیه های انتخابی جنسیت شرایط احراز از نظر مدرک و رشته تحصیلی
1 نگهبان ساوه 4 3 نفر آزاد
1نفر سهمیه
ایثارگران
مرد دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم(کلیه رشته ها)

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ساوه، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:

دعوت به همکاری هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند (29 آذر 1401)

معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بیرجند درنظر دارد برای تکمیل کادر هیئت علمی پژوهشی مراکزتحقیقاتی مصوب خود از بین مشمولین خدمت ضریب K، بورسیه عام یا هر تعهد الزام آور دیگر به خدمت در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عضو هیئت علمی پژوهشی جذب نماید (طبق جدول شماره ۱)
جدول (1) مدرک دکتری تخصصی و ظرفیت مورد نیاز مرکز تحقیقات

 

ردیف نام مرکز نام رشته مقطع تحصیلی تعداد
1 مرکز تحقیقات بیماری های قلب و عروق پزشکی مولکولی دکتری تخصصی 1 نفر
جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با آزمون استخدامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، میتوانید با کلیک بر روی لینک زیر به صفحه اختصاصی اخبار استخدامی این دانشگاه مراجعه نمایید:

خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی مرکزی

خبر 1 آذر 1401 (ساوه)
تمدید مهلت ثبت نام نیروی انسانی در رشته شغلی خدمات دانشگاه علوم پزشکی ساوه
ضمن آرزوی موفقیت سایت ایران عرضه برای یکایک شما کاربران گرامی به اطلاع می رسانیم؛ ثبت نام آزمون استخدام رشته خدمات تا تاریخ 7 آذر 1401 تمدید شد.

 

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده در این بخش تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ساوه میباشد. میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی ساوه

 

آگهی 25 ابان 1401
دانشکده علوم پزشکی ساوه در نظر دارد به منظور تامین نیروی انسانی مورد نیاز خود در رشته شغلی خدمات افراد واجد شرایط را از طریق برگزاری آزمون های کتبی ،مصاحبه و پس از احراز صلاحیت های عمومی، بصورت شرکتی با در نظر گرفتن شرایط مندرج در جدول ذیل بکارگیری نماید.
مهلت ثبت نام تا 30 آبان 1401 می باشد.

تذکرات
1- انعقاد قرارداد بصورت موقت می باشد و در صورت رضایت از نحوه خدمتی و نیاز ، قرارداد تمدید خواهد شد.
2- هرگونه اطلاع رسانی در خصوص زمان و محل برگزاری آزمون و یا مصاحبه، نحوه صدور کارت و … از طریق همین سایت انجام خواهد شد. لذا داوطلبین موظف هستند جهت آگاهی از اطلاعیه ها حداقل هر 24
ساعت یکبار به سایت مراجعه نمایند.
3- عواقب ناشی از عدم اطلاع در خصوص زمانشرکت در آزمون و یا مراجعه جهت تشکیل پرونده و مصاحبه بر عهده متقاضی خواهد بود.
4- وجه پرداختی به هیچ عنوان مسترد نخواهد شد.
5- باتوجه به محدودیت زمانی جهت آماده نمودن مدارک مورد نیاز، لطفا از هم اکنون، نسبت به تهیه مدارک لازم اقدام فرمایید، بدیهی است درصورت عدم ارائه اصل و تصویر مدارک در مهلت مقرر، هیچ امکانی جهت
تمدید مهلت تحویل مدارک وجود نداشته و به دلیل نقص مدرک، از این فراخوان حذف خواهید شد.

 

جدول رشته شغلی مورد نیاز

ردیف عنوان شغل محل خدمت تعداد سهمیه های انتخابی جنسیت شرایط احراز از نظر مدرک و رشته تحصیلی
1 متصدی خدمات
عمومی( خدمتگزار)
ساوه 1 آزاد 1 نفر مرد دارا بودن مدرک دیپلم

 

شرایط عمومی
1- داشتن تابعیت ایران
2- تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان تصریح شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
3- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4- عدم اعتیاد به مواد مخدر، دخانیات و روان گردان
5- داشتن سلامت جسمانی، روانی و توانایی انجام کاری که به کارگیری می شوند (تائید پزشک طب کار یا کمیسیون پزشکی)
6- نداشتن سابقه محکومیت جزائی مؤثر یا پرونده تخلفاتی
تذکرات مهم در خصوص شرایط عمومی:
افرادی که مجاز به شرکت در این آزمون نیستند عبارتند از:
1- مستخدمین رسمی،ثابت و پیمانی و قراردادی دانشکده و سایر دستگاه های اجرایی و یا کارکنان بازنشسته و بازخرید خدمت آنها
2- انفصال شدگان از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحد های تابعه دانشکده و سایر دستگاهها و موسسات دولتی
3- افرادی که به موجب آرای مراجع قضائی و ذی صلاح ،از خدمت دولتی منع شده باشند
4- افرادی که تعهد خدمت به سایر سازمان ها، شرکت های دولتی و سازمان های وابسته به دولت و موسساتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است دارند.
5- دارندگان مدرک تحصیلی معادل و یا بالاتر از مدرک مندرج در شرایط احراز

 

شرایط اختصاصی
شرایط سنی داوطلبان
داشتن حداقل 20 سال (متولدین تا 1381/08/23) و حداکثر 35 سال تمام (متولدین23/08/1366به بعد)
تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تائیدیه های معتبر، به حداکثر سن مقرر اضافه خواهند شد:
الف) جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان بیست و پنج درصد (25%)و بالاتر، فرزندان آزادگان که حداقل یک سال و بالاتر سابقه اسارت دارند ،از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
ب) افراد خانواده معظم شهدا (شامل پدر ،مادر ،خواهر ،برادر و همسر) تا میزان 5 سال.
پ) رزمندگان که در جبهه ها به صورت داوطلبانه خدمت نموده اند ،به میزان مدت حضور در جبهه.و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
ت)سابقه خدمت کارمندان تمام وقت دولتی حداکثر به میزان 5 سال.
ث) به ازای تاهل و نیز داشتن هر فرزند یکسال تا حداکثر 5 سال به سقف محدوده سنی اضافه میشود.

 


 

خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

آگهی 29 آبان 1401 (علوم پزشکی شهرضا)
پس از حمد خدا و درود و صلوات بر پیامبر بزرگ اسلام (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (علیهم السلام)، شرکت خدمات بهداشتی درمانی کوثر پرستار سپاهان در نظر دارد برای تأمین نیروی مورد نیاز رسته شغلی کارشناس تغذیه خود به صورت شرکتی به تعداد یک نفر خانم/آقا ،جهت مرکز بهداشت شبکه بهداشت و درمان شهرضا، افراد واجد شرایط را از طریق سنجش توانمندیهای شغلی (آزمون کتبی) و سنجش توانمندیهای تخصصی (مصاحبه شغلی) یا توامان پس ازطی کردن مراحل گزینش و سایر ضوابط به صورت شرکتی به شرح ذیل جذب نماید.
مهلت ثبت نام تا 30 آبان 1401 می باشد.

شرایط عمومی
– التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
– تدین به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان رسمی کشور مطرح درقانون اساسی
– داشتن تابعیت ایران
– عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر و روانگردان
– عدم سابقه محکومیت جزایی موثر
– نداشتن منع جذب در دستگاه های دولتی به موجب آرای مراجع قانونی
– داوطلبان نباید مستخدم رسمی، ثابت و پیمانی سایر دستگاه های دولتی و یا بازنشسته و بازخرید خدمت باشند.
– عدم اشتغال در شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیروی انسانی طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (به صفحه تذکرات مراجعه فرمایید.)
– داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کاری که برای آن جذب می شوند بر اساس سنجش سلامت (طب کار)

 

شرایط اختصاصی
شرایط سن: داشتن حداقل سن 20 سال تمام و حداکثر 40 سال تمام تا تاریخ انتشار آگهی (1401/08/28)
تبصره: موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه های معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد.
1- جانبازان و آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان فرزندان آزادگان یکسال و بالای یکسال اسارت و بالاتر از شرط حداکثر سن معاف می باشند.
2- سایر مشمولین 25 % و 5 %در صورت ثبت نام در آزمون، مکلف به رعایت حداکثر سن های اعلام شده در ذیل می باشند، در غیر اینصورت از ادامه فرآیند استخدام حذف خواهند شد.
3- پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به میزان پنج سال
4- داوطلبانی که در جبهه ها بطور داوطلبانه خدمت نمودهاند به میزان حضور در جبهه و همچنین مدت زمان بستری شدن و یا استراحت پزشکی رزمندگان داوطلب در اثر مجروحیت در جبهه ها
5- داوطلبانی که طرح خدمت نیروی انسانی موظف (اجباری و یا اختیاری و یا درقالب تمدید طرح) را به استناد قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان و متعهدین خدمت قانون مذکور انجام داده اند به میزان انجام خدمت فوق
6- داوطلبانی که به صورت قرداد تمام وقت در موسسه و سایر موسسات تابعه وزارت متبوع و یا شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیرو طرف قرارداد آنها (خرید خدمات تامین نیروی انسانی) به خدمت اشتغال دارند به میزان خدمت غیر رسمی آن ها.
تبصره: داوطلبانی که به صورت تمام وقت در موسسه و سایر موسسات تابعه وزارت متبوع و یا شرکت های خدمات پیمانکاری تامین نیرو طرف قرارداد آن ها (خرید خدمات تامین نیروی انسانی) به خدمت اشتغال داشته اند و در تاریخ فراخوان با موسسه قطع همکاری نموده اند حداکثر به میزان 5 سال.
6- سابقه مشمولین موضوع تبصره 4 ماده ۳4 آیین نامه استخدامی (مدت سابقه خدمت تمام وقت دولتی) حداکثر به مدت 5 سال قابل محاسبه است.
7- به استناد بند الف ماده ۱5 قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب 24/07/۱400 مجلس شورای اسلامی به ازاء تاهل و نیز داشتن هر فرزند یک سال تا حداکثر 5 سال به سقف محدودیت سنی اضافه می شود.
نکته:مجموع سنوات اضافه شده به سن داوطلبان درهر حال از ۱۵ سال بیشتر نخواهد بود.(ایثارگران تابع قوانین و مقررات مربوطه میباشند.)

کاربر گرامی، شرایط ذکر شده تنها قسمتی از متن دفترچه راهنمای استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان میباشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمان

آگهی 26 آبان 1401 (علوم پزشکی سیرجان)
دانشکده علوم پزشکی سیرجان در نظر دارد کارشناس شنوایی سنجی از طریق مصاحبه بصورت نیروی شرکتی جذب نماید متقاضیان می توانند جهت ثبت نام به آدرس دفتر کارآفرینی دانشکده علوم پزشکی واقع در ستاد دانشکده جنب پارک مسافر مراجعه نمایند.


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی

آگهی 26 آبان 1401

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی خراسان رضوی (مشهد) در نظر دارد برای تامین نیروهای مورد نیاز خود از محل مجوز های استخدامی شماره 275960 مورخ 29/05/1399 و شماره 381249 مورخ 3/10/1399 سازمان اداری استخدامی كشور، افراد واجد شرایط را به استناد ماده 33 آئین نامه اداری، استخدامی كاركنان غیر هیات علمی دانشگاه/دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دستورالعمل اجرایی برگزاری آزمون های استخدامی مصوب دور دوم هیات امنا سال 1397 از طریق آزمون كتبی در حیطه های عمومی و تخصصی (و حسب مورد مصاحبه استخدامی) یا آزمون عملی به صورت پیمانی با شرایط و ضوابط ذیل استخدام نمایند.
مهلت ثبت نام تا 5 آذر 1401 می باشد.

کاربر گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط و نحوه ثبت نام، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی مشهد را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه استخدامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد

 

شرایط عمومی
1-1 . داشتن تابعیت ایران
2-1 . اعتقاد به دین مبین اسلام یا یکی از ادیان شناخته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
3 -1 . التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
4-1 . انجام خدمت دوره ضرورت یا معافیت قانونی برای مردان
تبصره: دانش آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت نظام وظیفه تخصصی بنیاد ملی نخبگان كه پروژه تحقیقاتی جایگزین خدمت مورد تایید مركز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح را شروع نموده و دوره آموزش نظامی خود را طی كرده باشند، می توانند قبل از صدور كارت پایان خدمت در آزمون ثبت نام نمایند. این دسته از افراد در صورت پذیرفته شدن در آزمون حداكثر تا یکسال پس از برگزاری آزمون موظف به ارائه گواهی پایان خدمت خود می باشند. درصورت عدم ارائه گواهی مربوطه در زمان مقرر، ادامه فرایند استخدامی آنها متوقف گردیده و حتی در صورت قبولی نهایی استخدام و به كارگیری آنها كان لم یکن تلقی میشود.
5-1 . داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام كاری كه استخدام میشوند (به تشخیص شورای طب كار
یا كمیسیون پزشکی دانشگاه).
6-1 . عدم اعتیاد به دخانیات و مواد مخدر
7-1 . نداشتن سابقه محکومیت جزایی موثر
8-1 . عدم وجود هرگونه ممنوعیت استخدام در دستگاه های اجرایی توسط آراء مراجع قضایی و ذیصلاح.
9-1 .داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای بازخرید خدمت و همچنین بازنشسته دستگاههای اجرایی باشند.
10-1 .دارا بودن مدرك تحصیلی دانشگاهی از دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی معتبر.
تذکرات مهم در خصوص شرايط عمومی:
افرادي که مجاز به شرکت در اين آزمون استخدامی نيستند عبارتند از:
1 -افراد بازنشسته و بازخرید خدمت دستگاه های اجرایی
2 -انفصال شدگان دائم از خدمت و یا اخراج شدگان توسط واحدهای تابعه وزارت بهداشت
3 -افرادی كه به موجب آراء مراجع قضائی و ذیصلاح، از خدمات دولتی منع شده باشند.
4 -افرادی كه تعهد انجام كار به سایر موسسات و یا دستگاههای اجرایی دارند.
5 -دارندگان مدارك تحصیلی معادل در رشته تحصیلی آگهی شده.
نکته: در صورتیکه داوطلب در بدو استخدام دارای مقطع تحصیلی بالاتر مرتبط یا غیرمرتبط با شرایط احراز طرح طبقه بندی مشاغل و مدرك تحصیلی مندرج در آگهی باشد، ملزم به ارائه تعهد نامه محضری مبنی بر عدم درخواست اعمال مدرك تحصیلی مربوطه پس از صدور حکم استخدامی خواهد بود.

 

 

مواد آزمون
به هر یک از داوطلبان، یک دفترچه سوال عمومی و یک دفترچه سوال اختصاصی داده خواهد شد.
كلیه دروس آزمون عمومی و اختصاصی به صورت چهارگزینه ای با ضریب یک (1) برای سوالات حیطه عمومی و ضریب دو (2) برای سوالات حیطه تخصصی طراحی خواهد شد. ضمنا به ازای هر سه پاسخ غلط، یک پاسخ صحیح حذف خواهد شد.
الف) مواد آزمون عمومی:
– فنّاوری اطلاعات(مهارتهای هفتگانه ICDL)
– ریاضی و آمار مقدماتی
– زبان و ادبیات فارسی
– معارف اسلامی*
– زبان انگلیسی – عمومی
– اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و حقوق اساسی
– هوش و توانمندی های ذهنی
* اقلیت های دینی مصرح در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از پاسخگویی به سؤالات معارف اسلامی معاف بوده و در محاسبه نمره كل عمومی (كه حیطه عمومی نامیده میشود)، این درس لحاظ نخواهد شد ولی چنانچه داوطلب اقلیت دینی به سؤالات معارف اسلامی پاسخ دهد، این درس با تأثیر مثبت در محاسبه نمره كل عمومی لحاظ خواهد شد. در واقع دو نمره كل عمومی، یک نمره كل با لحاظ نمره خام درس مذكور و یک نمره كل بدون لحاظ نمره خام درس مذكور، محاسبه و نمره كل بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت.

 

برای آمادگی بیشتر برای شرکت در آزمون های استخدامی دانشگاه های علوم پزشکی و در صورت تمایل به دانلود رایگان نمونه سوالات استخدامی، میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

سوالات استخدامی دانشگاه علوم پزشکی

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی همدان

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی همدان در نظر دارد به استناد نامه شماره 3861/209/د مورخه 8 /5/1401 مدیرکل محترم منابع انسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مستند به نامه های شماره 6162 /209/د مورخه 20/8/1399 و 7924/209/د مورخه 17/10/1399 معاونت محترم توسعه مدیریت و منا بع وزارت پیشگفت و در اجرای مجوزهای استخدامی شماره 136658 مورخه 26/3/1399 و 381249 مورخه 3/10/1399 سازمان اداری و استخدامی کشور، تعداد 52 نفر افراد واجدالشرایط را با اخذ امتحان کتبی و مصاحبه تخصصی در قالب استخدام پیمانی به شرح ذیل بکارگیری نماید.

دفترچه راهنمای علوم پزشکی همدان

 


خبر استخدام دانشگاه علوم پزشکی کرمان

آگهی 21 آبان 1401
شرکت های پیمانکاری طرف قرارداد دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نظر دارند جهت تامین نیروهای شرکتی خروجی خود پس از برگزاری آزمون اقدام به جذب نیروی انسانی به شرح ذیل نمایند:

رشته شغلی تعداد حداکثر سن شرایط احراز ظرفیت
پرستار (مرد) 16 40 کارشناس و کارشناس ارشد پرستاری مشروط به اینکه مدرک کارشناسی پرستاری باشد 100
کمک پرستار (مرد) 7 26 مدرک تحصیلی دیپلم و گواهینامه معتبر کمک پرستاری 70
تاسیسات (مرد) 2 35 دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی تاسیسات یا برق 70
تاسیسات (مرد) 2 26 دارا بودن مدرک تحصیلی دیپلم تاسیسات یا برق 30
نگهبان (مرد) 2 35 دارا بودن مدرک تحصیلی کاردانی به غیر از رشته های بهداشتی و درمانی ، حداقل قد 175 سانتی متر ، محدوده BMI  18.5-25 70
خدمات (4 زن و 10 مرد) 14 26 دیپلم تمام رشته ها 70 مرد

30زن

متقاضیان محترم می توانند با توجه به شرایط مندرج در جدول، حداکثر به مدت 10 روز پس از تاریخ انتشار فراخوان به سایت دانشگاه مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
توضیحات مهم:
– داوطلبین محترم توجه داشته باشند پس از تکمیل ظرفیت، لینک ثبت نام غیر فعال خواهد شد
– حداکثر سن برای نیرو های خدمات و کمک پرستار 26 سال می باشد که با اعمال سابقه خدمت سربازی و سابقه بیمه تا 30 سال مجاز می باشد
– فرزندان معزز شهدا و جانبازان بالای25  در صد از شرایط سنی معاف می باشند
– به نمره مکتسبه کارکنانی که در راستای وظایف و مأموریت های محوله مستقیمآ در مقابله با ویریس کرونا، (درمان بیماری کرونا (کوئید19)) که در مراکز خدمات بهداشتی و درمانی خدمت نموده اند به ازاء هر ماه سابقه خدمت 2 امتیاز و حداکثر 20 امتیاز به نمره کل اضافه خواهد شد.
– در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به ازاء فرزند سوم به بعد به ازاء هر فرزند 5 امتیاز به مجموع امتیازهای اکتسابی داوطلبان افزوده خواهد شد

 


خبر استخدام سراسری دانشگاه علوم پزشکی

 

آگهی 9 شهریور 1401
دانشگاه های علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی شهيد بهشتی تهران، زابل، سمنان، ايرانشهر، اراک، علوم توانبخشی و سلامت اجتماعی، اروميه، بجنورد، بيرجند، البرز و سازمان انتقال خون و ساير موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكی در نظر دارند برای تامين نيروهای مورد نياز خود ؛ افراد واجد شرايط را به استناد ماده 33 آئين نامه اداری، استخدامی كاركنان غير هيات علمی دانشگاه/دانشكده های علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درمانی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و دستورالعمل اجرايی برگزاری آزمون های استخدامي مصوب دور دوم هيات امنا سال 1397 از طريق آزمون كتبی در حيطه های عمومي و تخصصي (و حسب مورد مصاحبه استخدامي) به صورت پيمانی با شرايط و ضوابط ذيل استخدام نمايند.

مهلت ثبت نام تا 15 شهریور 1401 می باشد.

 

کاربر گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر در ارتباط با شرایط و نحوه ثبت نام، میتوانید فایل کامل دفترچه راهنمای ثبت نام دانشگاه های علوم پزشکی را از لینک زیر دانلود و بررسی نمایید:

دفترچه ثبت نام دانشگاه علوم پزشکی

 

تعاریف
مفاهیم برخی از اصطلاحات بکار رفته در این دفترچه به شرح زیر است:
1.موسسه: به دانشگاه ها یا دانشکده های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی و سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اطلاق میشود که با توجه به اهداف و برنامه های آتی خود نسبت به رفع نیازهای نیروی انسانی مراکز بهداشتی، مراکز درمانی و بیمارستان ها و سایر واحدهای تابعه، اقدام به استخدام می نمایند. (مطابق جدول فهرست شغل محل ها)
2.دستگاه اجرایی: کلیه وزارتخانه ها، مؤسسات دولتی، مؤسسات یا نهادهای عمومی غیردولتی، شرکتهای دولتی و کلیه دستگاه هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است از قبیل شرکت ملی نفت ایران، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بانک مرکزی، بانکها و بیمه های دولتی، (کلیه دستگاه های موضوع ماده 5 (قانون مدیریت خدمات کشوری) دستگاه اجرایی نامیده میشوند.
3. آیین نامه اداری استخدامی: منظور، آیین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی مصوب هیات امناء دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کشور می باشد که به استناد ماده یک قانون احکام دائمی توسعه کشور تدوین گردیده است.
4. داوطلب قراردادی کار معین: به شخصی اطلاق میشود که به صورت قانونی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور یا سایر موسسات تابعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در قالب قرارداد انجام کار معین (موضوع تبصره 5 ماده 31 آیین نامه اداری استخدامی کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه های علوم پزشکی کشور) اشتغال داشته باشد. 5. داوطلب قراردادی پزشک خانواده: فردی که براساس مفاد تبصره 6 ماده 31 آیین نامه و از طریق قرارداد طرح پزشک خانواده در حال انجام وظیفه در مراکز بهداشت تابعه دانشگاه/دانشکده می باشد.
5 .داوطلب قراردادی پزشک خانواده: فردی كه براساس مفاد تبصره 6 ماده 31 آيين نامه و از طريق قرارداد طرح پزشک خانواده در حال انجام وظيفه در مراكز بهداشت تابعه دانشگاه/دانشكده می باشد.
6.داوطلب‌ قرارداد مشاغل‌ کارگری: به‌ شخصی‌ اطلاق می‌شود که‌ به‌ صورت قانونی‌ در یکی‌ از دانشگاه های علوم پزشکی‌ کشور یا سایر موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی‌ در قالب‌ قرارداد مشاغل‌ کارگری (موضوع ماده ٣٢ آیین‌ نامه‌ مذکور) اشتغال داشته‌ باشد.
7.داوطلب‌ شرکتی‌: به‌ شخصی‌ اطلاق می‌شود که‌ به‌ صورت قانونی‌ از طریق‌ یکی‌ از شرکت‌های تامین‌ نیرو طرف قرارداد دانشگاه های علوم پزشکی‌ کشور یا سایر موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی‌ به‌ صورت خرید خدمت‌ از بخش‌ خصوصی‌ (موضوع تبصره ماده ٢٢ آیین‌ نامه‌ مذکور) اشتغال داشته‌ باشد.
8. داوطلب‌ ایثارگر: ایثارگران شامل‌ موارد زیر هستند:
تذکر: مراجع‌ تأیید مدت حضور داوطلبانه‌ در جبهه ها عبارتند از:
1. معاونت‌ نیروی انسانی‌ هر یک‌ از رده های نیروهای مسلح‌ در مورد رزمندگان متبوع خود
2. معاونت‌ نیروی انسانی‌ سازمان بسیج‌ مستضعفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ در مورد بسیجیان و نیروهای مردمی‌ اعم‌ از مستخدمین‌ دولت‌
صاحبان مشاغل‌ و صنوف آزاد و افراد فاقد شغل‌ معاونت‌ توسعه‌ و منابع‌ انسانی‌ وزارت جهاد کشاورزی در مورد جهادگران.
9. داوطلب‌ معلول: به‌ معلولی‌ اطلاق می‌ شود که‌ با ارائه‌ معرفی‌ نامه‌ از سازمان بهزیستی‌ مشمول استفاده از ٣ درصد سهمیه‌ استخدامی‌ قانون حمایت‌ از حقوق معلولان می‌ باشد.
10. داوطلب‌ آزاد: به‌ شخصی‌ اطلاق می‌شود که‌ در زمان ثبت‌ نام، مشمول سهمیه‌ ایثارگران و سهمیه‌ معلولین‌ نباشد.

 

شرایط عمومی داوطلبان
1-1 داشتن‌ تابعیت‌ ایران
1-2 اعتقاد به‌ دین‌ مبین‌ اسلام یا یکی‌ از ادیان شناخته‌ شده در قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی‌ ایران
1-3 التزام به‌ قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی‌ ایران
1-4 انجام خدمت‌ دوره ضرورت یا معافیت‌ قانونی‌ برای مردان
تبصره: دانش‌ آموختگان برتر مشمول تسهیلات خدمت‌ نظام وظیفه‌ تخصصی‌ بنیاد ملی‌ نخبگان که‌ پروژه تحقیقاتی‌ جایگزین‌ خدمت‌ مورد تایید مرکز نخبگان و استعدادهای برتر نیروهای مسلح‌ را شروع نموده و دوره آموزش نظامی‌ خود را طی‌ کرده باشند، می‌ توانند قبل‌ از صدور کارت پایان خدمت‌ در آزمون ثبت‌ نام نمایند. این‌ دسته‌ از افراد در صورت پذیرفته‌ شدن در آزمون حداکثر تا یکسال پس‌ از برگزاری آزمون موظف‌ به‌ ارائه‌ گواهی‌ پایان خدمت‌ خود می‌ باشند. درصورت عدم ارائه‌ گواهی‌ مربوطه‌ در زمان مقرر، ادامه‌ فرایند استخدامی‌ آنها متوقف‌ گردیده و حتی‌ در صورت قبولی‌ نهایی‌ استخدام و به‌ کارگیری آنها کان لم‌ یکن‌ تلقی‌ می‌شود.
1-5 داشتن‌ سلامت‌ جسمانی‌ و روانی‌ و توانایی‌ برای انجام کاری که‌ استخدام می‌شوند(به‌ تشخیص‌ شورای طب‌ کار یا کمیسیون پزشکی‌ دانشگاه).
1-6 عدم اعتیاد به‌ دخانیات و مواد مخدر
1-7 نداشتن‌ سابقه‌ محکومیت‌ جزایی‌ موثر
1-8 عدم وجود هرگونه‌ ممنوعیت‌ استخدام در دستگاه های اجرایی‌ توسط‌ آراء مراجع‌ قضایی‌ و ذیصلاح.
1-9 داوطلبان استخدام نباید جزء نیروهای باز خرید خدمت‌ و همچنین‌ بازنشسته‌ دستگاه های اجرایی‌ باشند.
تذکرات مهم‌ در خصوص شرایط‌ عمومی‌:
افرادی که‌ مجاز به‌ شرکت‌ در این‌ آزمون استخدامی‌ نیستند عبارتند از:
1- افراد بازنشسته‌ و باز خرید خدمت‌ دستگاه های اجرایی‌
2- انفصال شدگان دائم‌ از خدمت‌ و یا اخراج شدگان توسط‌ واحدهای تابعه‌ وزارت بهداشت‌
3- افرادی که‌ به‌ موجب‌ آراء مراجع‌ قضائی‌ و ذیصلاح، از خدمات دولتی‌ منع‌ شده باشند
4- افرادی که‌ تعهد انجام کار به‌ سایر موسسات و یا دستگاه های اجرایی‌ دارند.
5- دارندگان مدارک تحصیلی‌ معادل در رشته‌ تحصیلی‌ آگهی‌ شده.
نکته‌: در صورتیکه‌ داوطلب‌ در بدو استخدام دارای مقطع‌ تحصیلی‌ بالاتر مرتبط‌ یا غیر مرتبط‌ با شرایط‌ احراز طرح طبقه‌ بندی مشاغل‌ و مدرک تحصیلی‌ مندرج در آگهی‌ باشد، ملزم به‌ ارائه‌ تعهد نامه‌ محضری مبنی‌ بر عدم درخواست‌ اعمال مدرک تحصیلی‌ مربوطه‌ پس‌ از صدور حکم‌ استخدامی‌ خواهد بود.

 

شرایط اختصاصی
الف‌) شرایط‌ سنی‌ داوطلبان:
داشتن‌ حداقل‌ 20 سال و حداکثر 40 سال تمام (متولد شدگان از 1361/6/9 تا 1381/6/9) برای دارندگان مدرک تحصیلی‌ کاردانی‌، کارشناسی‌ و کارشناسی‌ ارشد و داشتن‌ حداکثر 45 سال تمام برای دارندگان مدارک تحصیلی‌ دکتری و بالاتر (متولد شدگان از 1356/6/9 به‌ بعد) تا اولین‌ روز ثبت‌ نام.
تبصره: موارد ذیل‌ به‌ شرط ارائه‌ تأییدیه‌ های معتبر، به‌ حداکثر سن‌ مقرر اضافه‌ خواهد شد:
1- جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان یک‌ سال اسارت و بالاتر، از شرط حداکثر سن‌ معاف می‌ باشند.
2- سایر مشمولین‌ سهمیه‌ 25 درصد و 5 درصد در صورت ثبت‌ نام در آزمون، مکلف‌ به‌ رعایت‌ حداکثر سن‌های اعلام شده در ذیل‌ می‌باشند، در غیر این‌ صورت از ادامه‌ فرایند استخدام حذف خواهند شد.
-پدر و مادر و همسر و برادر و خواهر شهید به‌ میزان پنج‌ سال
-داوطلبانی‌ که‌ در جبهه‌ ها به‌ طور داوطلبانه‌ خدمت‌ نموده اند به‌ میزان حضور در جبهه‌ و همچنین‌ مدت زمان بستری شدن و یا استراحت‌ پزشکی‌ رزمندگان داوطلب‌ در اثر مجروحیت‌ در جبهه‌ ها
3- سابقه‌ خدمت‌ کارمندان تمام وقت‌ دولتی‌ حداکثر به‌ میزان 5 سال
4- سنوات قراردادی داوطلبان قراردادی شاغل‌ در موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی‌ (اعم‌ از قراردادکار معین‌ و پزشک‌ خانواده و قرارداد مشاغل‌ کارگری) حداکثر به‌ میزان 15 سال (طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول).
5- سنوات شرکتی‌ داوطلبان شرکتی‌ شاغل‌ که‌ به‌ صورت غیرمستقیم‌ و از طریق‌ شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد با موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ ، به‌ خدمت‌ اشتغال دارند، حداکثر به‌ میزان 15 سال(طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول)
6- سنوات قراردادی یا شرکتی‌ داوطلبانی‌ که‌ در سالهای گذشته‌ به‌ صورت قرارداد تمام وقت‌ (اعم‌ از قراردادکار معین‌ و پزشک‌ خانواده و قرارداد مشاغل‌ کارگری) در موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ و یا شرکت‌های پیمانکاری طرف قرارداد آنها به‌ خدمت‌ اشتغال داشته‌اند و با موسسه‌ قطع‌ همکاری نمودهاند حداکثر به‌ میزان 5 سال (طبق‌ سابقه‌ بیمه‌ قابل‌ قبول)
نکته‌: در صورتیکه‌ افراد در یکی‌ از حالات شرکتی‌ یا قراردادی شاغل‌ بوده و براساس دستورالعمل‌ های مربوطه‌ به‌ حالت‌ اشتغال دیگری تبدیل‌ وضع‌ شده اند(اشتغال بصورت مستمر)، می‌ توانند حداکثر از 15 سال ارفاق سن‌ بهرمند گردند.
7- داوطلبانی‌ که‌ طرح خدمت‌ نیروی انسانی‌ موظف‌(اجباری یا اختیاری و یا در قالب‌ تمدید طرح) را به‌ استناد قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان انجام دادهاند، به‌ میزان انجام خدمت‌ فوق.
8- به‌ استناد بند الف‌ ماده 15 قانون حمایت‌ از خانواده و جوانی‌ جمعیت‌ مصوب 1400/8/19 مجلس‌ شورای اسلامی‌ به‌ ازاء تاهل‌ و نیز داشتن‌ هر فرزند یکسال تا حداکثر 5 سال به‌ سقف‌ محدودیت‌ سنی‌ اضافه‌ می‌ شود.
نکته‌: مجموع سنوات اضافه‌ شده به‌ سن‌ داوطلبان در هر حال از 15 سال بیشتر نخواهد بود.
دانلود نمونه سوالات عمومی و تخصصی استخدام دانشگاه های علوم پزشکی
سفارش پستی کتاب‌های آمادگی برای آزمون‌های استخدامی
ب) ضوابط‌ و مقررات پذیرش مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان:
1- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان در رشته های دارای طرح «اجباری» می‌بایست‌ دارای معافیت‌ یا گواهی‌ پایان انجام طرح خدمت‌ مربوطه‌ باشند.
تبصره 1- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان رشته های اجباری که‌ در حین‌ انجام خدمت‌ قانونی‌ در واحدهای تابعه‌ یک‌ دانشگاه می‌باشند، می‌توانند صرفاً در آزمونهای استخدامی‌ همان دانشگاه شرکت‌ نمایند. بدیهی‌ است‌ در صورت قبولی‌ صدور ابلاغ استخدامی‌ و حکم‌ حقوقی‌ بصورت پیمانی‌ حین‌ طرح امکان پذیر خواهد بود.
تبصره 2- در خصوص داوطلبانی‌ که‌ نسبت‌ به‌ تمدید طرح آنان اقدام شده است‌، نیازی به‌ ارائه‌ گواهی‌ «پایان طرح» نیست‌ و گواهی‌
«اشتغال به‌ طرح» برای اینگونه‌ افراد کفایت‌ می‌نماید. ضمناً مشمولین‌ مذکور می‌توانند با ارائه‌ گواهی‌ مربوطه‌ در آزمون سایر دانشگاه های علوم پزشکی‌ نیز شرکت‌ نمایند.
نکته‌: داوطلبان متعهد خدمت‌ موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ (تعهد خاص، قانون برقراری عدالت‌ آموزشی‌ و پزشکان متخصص‌ مشمولین‌ تعهدات «ضریب‌ k» و …) صرفا مجاز به‌ شرکت‌ در آزمون استخدامی‌ همان موسسه‌ یا منطقه‌ مورد تعهد می‌ باشند.
لازم به‌ ذکر است‌ در صورت پذیرش نهایی‌، تعیین‌ محل‌ خدمت‌ این‌ داوطلبان در مدت تعهد با توجه‌ به‌ مفاد سند تعهد اخذ شده برعهده موسسه‌ خواهد بود.
تبصره 3- مشمولین‌ تعهدات ضریب‌ k در صورتی‌ مجاز به‌ ثبت‌ نام در آزمون (در هر شغل‌- محل‌) می‌ باشند که‌ از میزان تعهدات آنان حداکثر 3 ماه باقی‌ مانده باشد (ملاک عمل‌ برای محاسبه‌ حداکثر سه‌ ‹3› ماه، از تاریخ‌ آخرین‌ روز ثبت‌ نام می‌باشد). بدیهی‌ است‌ صدور ابلاغ پذیرفته‌ شدگان نهایی‌ این‌ بند منوط به‌ ارائه‌ گواهی‌ پایان خدمات مورد تعهد پزشکان در مقطع‌ تخصص‌ می‌ باشد.
2- مشمولین‌ قانون خدمت‌ پزشکان و پیراپزشکان در رشته‌ های دارای طرح »اختیاری« که‌ طرح خود را در سایر موسسات تابعه‌ وزارت بهداشت‌ درمان و آموزش پزشکی‌ می‌گذرانند در صورت قبولی‌ ملزم به‌ ارائه‌ گواهی‌ موافقت‌ با انصراف از طرح در صورت پذیرش نهایی‌ از دانشگاه محل‌ انجام طرح خود در هنگام بررسی‌ مدارک می‌ باشند.
پ) شرایط‌ اختصاصی‌ و ضوابط‌ پذیرش مشاغل‌ مربوط به‌ حیطه‌ فوریت‌های پزشکی‌:
در خصوص مشاغل‌ فوریت‌های پزشکی‌ پیش‌ بیمارستانی‌ و کارشناس تریاژ تلفنی‌ فوریت‌های پزشکی‌ علاوه بر شرایط‌ فوق الذکر، داشتن‌ سلامت‌ کامل‌ جسمانی‌ و روانی‌ با تایید طب‌ کار مورد تائید وزارت بهداشت‌، درمان و آموزش پزشکی‌ نیز الزامی‌ می‌ باشد.
در خصوص شغل‌ « فوریت‌های پزشکی‌ پیش‌ بیمارستانی‌ » علاوه بر شرایط‌ مندرج در بندهای قبلی‌، برخورداری از شرایط‌ ذیل‌ نیز الزامی‌ می‌باشد:
1- دارای قد 165 سانتی‌ متر و بالاتر.
2- دارای شاخص‌ توده بدنی‌ BMI (Body Mass Index ) کمتر از 30 و بیشتر از 19.
تبصره: افرادی که‌ “BMI” آنها در محدوده تعیین‌ شده نبوده و نسبت‌ به‌ موضوع معترض باشند طبق‌ دستورالعمل‌ اجرایی‌ مربوطه‌ برای انجام”تست‌ بیو الکتریک‌ امپدانس‌” معرفی‌ می‌ شوند و تصمیم‌ گیری نهایی‌ در خصوص آنها براساس نتایج‌ تست‌ مربوطه‌ صورت می‌گیرد.
تذکر: اندازه گیری “قد” و “BMI” در زمان بررسی‌ مدارک انجام خواهد گرفت‌ و در صورتی‌ که‌ داوطلب‌ هر یک‌ از این‌ شرایط‌ را احراز ننماید، از سایر مراحل‌ استخدام از جمله‌ مصاحبه‌ حذف خواهد شد و حق‌ اعتراض نخواهد داشت‌.
3- دارا بودن گواهینامه‌ رانندگی‌ با آمبولانس‌ ( ب2 یا پایه‌ دوم)
تبصره: داوطلبان دارای گواهینامه‌ (ب1) در صورت قبولی‌ در آزمون، بایستی‌ تعهد محضری مبنی‌ بر ارائه‌ اصل‌ گواهینامه‌ (ب2) یا پایه‌ دوم را تا پایان یک‌ سال پس‌ از تاریخ‌ برگزاری آزمون استخدامی‌ ارائه‌ نمایند. بدیهی‌ است‌ در صورت عدم ارائه‌ اصل‌ گواهینامه‌ در مدت تعیین‌ شده استخدام فرد کان لم‌ یکن‌ خواهد شد. (لازم به‌ ذکر است‌ افراد زیر 24 سال چنانچه‌ فاقد گواهینامه‌ مربوطه‌ باشند، در صورت قبولی‌ در آزمون بایستی‌ تعهد محضری مبنی‌ بر اخذ گواهینامه‌ ب 2 تا پایان 24 سالگی‌ ارائه‌ نمایند و در صورت عدم ارائه‌ گواهینامه‌ در زمان مقرر قبولی‌ آنها کان لم‌ یکن‌ خواهد شد)
4- داشتن‌ آمادگی‌ جسمانی‌ و مهارتهای بدنی‌ برای امدادرسانی‌ سریع‌ و صحیح‌ (بدین‌ منظور از داوطلبان واجد شرایط‌، آزمون آمادگی‌ جسمانی‌ به‌ عمل‌ خواهد آمد).
نکته‌: سایر شرایط‌ اختصاصی‌ مشاغل‌ مختلف‌ بنا به‌ ضرورت در جداول رشته‌ های شغلی‌ هر دانشگاه درج گردیده است‌.

مواد آزمون
به‌ هر یک‌ از داوطلبان، یک‌ دفترچه‌ سوال عمومی‌ و یک‌ دفترچه‌ سوال اختصاصی‌ داده خواهد شد.
کلیه‌ دروس آزمون عمومی‌ و اختصاصی‌ به‌ صورت چهارگزینه‌ای با ضریب‌ یک‌ (1) برای سوالات حیطه‌ عمومی‌ و ضریب‌ دو (2) برای سوالات حیطه‌ تخصصی‌ طراحی‌ خواهد شد. ضمنا به‌ ازای هر سه‌ پاسخ‌ غلط‌، یک‌ پاسخ‌ صحیح‌ حذف خواهد شد.
الف‌) مواد آزمون عمومی‌:
– فنّاوری اطلاعات مهارت های هفت‌گانه‌ (ICDL)
– ریاضی‌ و آمار مقدماتی‌
– زبان و ادبیات فارسی‌
– معارف اسلامی‌
– زبان انگلیسی‌ – عمومی‌،
– اطلاعات عمومی‌، دانش‌ اجتماعی‌ و حقوق اساسی‌
– هوش و توانمندی های ذهنی‌
* اقلیتهای اقلیت‌های دینی‌ مصرح در قانون اساسی‌ جمهوری اسلامی‌ ایران از پاسخگویی‌ به‌ سؤالات معارف اسلامی‌ معاف بوده و در محاسبه‌ نمره کل‌ عمومی‌ (که‌ حیطه‌ عمومی‌ نامیده می‌شود)، این‌ درس لحاظ نخواهد شد ولی‌ چنانچه‌ داوطلب‌ اقلیت‌ دینی‌ به‌ سؤالات معارف اسلامی‌ پاسخ‌ دهد، این‌ درس با تأثیر مثبت‌ در محاسبه‌ نمره کل‌ عمومی‌ لحاظ خواهد شد. در واقع‌ دو نمره کل‌ عمومی‌، یک‌ نمره کل‌ با لحاظ نمره خام درس مذکور و یک‌ نمره کل‌ بدون لحاظ نمره خام درس مذکور، محاسبه‌ و نمره کل‌ بالاتر ملاک قرار خواهد گرفت‌.
**آزمون عمومی‌ نمره منفی‌ دارد.

ب) مواد آزمون تخصصی‌:
سوالهای حیطه های تخصصی‌ آزمون با توجه‌ به‌ دانش‌ و مهارتهای تخصصی‌ متناسب‌ با رشته های شغلی‌، بر اساس مواد آزمون مندرج در جدول شماره شماره 1 صفحات 15 تا 16  دفترچه راهنمای ثبت نام مشخص‌ شده است‌.

 

زمان برگزاری آزمون
کارت شرکت‌ در امتحان مذکور از روز چهارشنبه‌ 1401/07/20 برای مشاهده و پرینت‌ بر روی سایت‌ سازمان سنجش‌ آموزش کشور قرار خواهد گرفت‌. آزمون مذکور در روز جمعه‌ 1401/07/22 در تهران و با توجه‌ به‌ آمار شرکت‌ کنندگان، حسب‌ مورد در برخی‌ از مراکز استان و شهرستان برگزار خواهد شد و ملاک تعیین‌ حوزه امتحانی‌ داوطلبان شهرستان محل‌ اقامت‌ فعلی‌ می‌باشد که‌ در تقاضانامه‌ درج خواهند نمود. ساعت‌ شروع و محل‌ برگزاری امتحان مشترک فراگیر بر روی کارت شرکت‌ در امتحان مشترک فراگیر درج و به‌ هنگام پرینت‌ کارت به‌ آگاهی‌ داوطلبان خواهد رسید. لازم به‌ ذکر است‌ صدور کارت شرکت‌ در آزمون به‌ منزله‌ تایید اطلاعات ارسالی‌ از سوی داوطلبان نبوده و مدارک داوطلبان پس‌ از اجرای آزمون توسط‌ مؤسسه‌ مربوط مورد بررسی‌ قرار خواهد گرفت‌.

 

امتیازات و سهمیه های قانونی‌
استخراج نتایج‌ آزمون به‌ ترتیب‌ ذیل‌ خواهد بود:
الف‌) سهمیه‌ ایثارگران:
بر اساس هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، جذب ایثارگران از محل‌ سهمیه های استخدامی‌ از طریق‌ شرکت‌ در آزمون استخدامی‌ موسسات، رقابت‌ بین‌ کلیه‌ داوطلبان ایثارگر در هر یک‌ از سهمیه های 25 درصد و 5 درصد (در هر یک‌ از مجوزهای کلی‌ سازمان اداری و استخدامی‌ کشور به‌ دستگاه اجرایی‌) بر اساس نمره مکتسبه‌ در آزمون استخدامی‌ موسسات به‌ میزان حداکثر سه‌ برابر ظرفیت‌ در شغل‌ محل‌ های دارای مصاحبه‌ جهت‌ معرفی‌ به‌ مصاحبه‌ استخدامی‌ و یک‌ برابر ظرفیت‌ در شغل‌ محل‌ های بدون مصاحبه‌ با رعایت‌ ساز و کارهای ذیل‌ صورت می‌پذیرد:
1- در فرآیند جذب و استخدام مشمولین‌ سهمیه‌ 25 درصد ایثارگران، استخدام آنان مطابق‌ ضوابط‌ و مقررات جاری و با هماهنگی‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران صورت می‌ پذیرد.
2- با هماهنگی‌های به‌عمل‌آمده با بنیاد شهید و امور ایثارگران، سهمیه‌ استخدامی‌ مربوط به‌ مشمولین‌ سهمیه‌ 25 درصد ایثارگران در دفترچه‌ آزمون استخدامی‌ موسسات مشخص‌ و از سهمیه‌ سایر داوطلبان مجزا گردیده است‌ و داوطلبان ایثارگر تأیید شده مشمول این‌ سهمیه‌، برای اعمال سهمیه‌ مذکور صرفاً باید شغل‌ محل‌های مشخص‌ شده در سهمیه‌ ایثارگران 25 درصد را انتخاب نمایند.
3- ایثارگران متقاضی‌ بهرهمندی از سهمیه‌ استخدامی‌ حداقل‌ 25 درصد موضوع ماده (21) قانون جامع‌ خدمات رسانی‌ به‌ ایثارگران برای ثبت‌ نام و بهرهمندی از سهمیه‌ مزبور، لازم است‌ ابتدا اطلاعات خود را در سیستم‌ سجایا (سیستم‌ جامع‌ اطلاعات یکپارچه‌ ایثارگران) ثبت‌ نموده و توسط‌ بنیاد شهید و امور ایثارگران تایید گردد و در صورت عدم تایید بنیاد مذکور مجاز به‌ انتخاب شغل‌محل‌های مشخص‌ شده برای سهمیه‌ یاد شده نمی‌باشند.
4- مشمولین‌ سهمیه‌ 25 درصد ایثارگران، مجاز به‌ بهرهمندی از سهمیه‌ استخدامی‌ 5 درصد سایر ایثارگران نمی‌باشند. به‌ عبارت دیگر هر داوطلب‌ ایثارگر می‌تواند در صورت مشمول بودن، صرفاً از یکی‌ از سهمیه های مشخص‌ شده بر اساس ضوابط‌ مربوطه‌، استفاده نماید. بنابراین‌ مشمولین‌ سهمیه‌ 25 درصد ایثارگران، جهت‌ استفاده از سهمیه‌ اختصاصی‌ خود، صرفاً باید مشاغل‌ مشخص‌ شده برای آنان را در دفترچه‌ انتخاب نمایند.
5- جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، فرزندان جانبازان و فرزندان آزادگان یک‌ سال اسارت و بالاتر از شرط حداقل‌ معدل و حداکثر سن‌ معاف می‌باشند.
6- کسب‌ حد نصاب نمره آزمون استخدامی‌ موسسات برای مشمولین‌ سهمیه‌ 25 درصد ایثارگران تا سقف‌ سهمیه‌ (25 درصد) الزامی‌ نمی‌باشد. بدیهی‌ است‌ در صورتی‌ که‌ ایثارگران موضوع این‌ سهمیه‌ در شغل‌ محل‌ های سهمیه‌ آزاد شرکت‌ نمایند کسب‌ حد نصاب نمره امتحان در شغل‌ مربوط الزامی‌ است‌.
7- آن دسته‌ از فرزندان شاهد، جانبازان از کار افتاده کلی‌، آزادگان از کار افتاده کلی‌ و فرزندان آنان که‌ با کسب‌ حد نصاب قبولی‌ و رعایت‌ ترتیب‌ نمرات مکتسبه‌ در سهمیه‌ آزاد آزمون استخدامی‌ پذیرفته‌ می‌شوند، می‌توانند همانند سایر فرزندان شاهد، جانبازان و آزادگان از شرط معافیت‌ حداقل‌ معدل و حداکثر سن‌ بهره مند گردند.
8- سهمیه‌ مربوط به‌ ایثارگران مشمول سهمیه‌ استخدامی‌ 5 درصد در دفترچه‌ آزمون استخدامی‌ موسسات مشخص‌ و از سهمیه‌ سایر داوطلبان مجزا گردیده است‌ و داوطلبان ایثارگر مشمول این‌ سهمیه‌، برای اعمال سهمیه‌ مذکور صرفاً باید شغل‌ محل‌های مشخص‌ شده در سهمیه‌ ایثارگران 5 درصد را انتخاب نمایند. بدیهی‌ است‌ چنانچه‌ در زمان بررسی‌ مدارک سهمیه‌ مورد اشاره تایید نگردد، داوطلب‌ مذکور از ادامه‌ فرایند استخدامی‌ حذف خواهد شد.
9- کسب‌ حد نصاب نمره آزمون استخدامی‌ موسسات برای مشمولین‌ سهمیه‌ 5 درصد ایثارگران تا سقف‌ سهمیه‌ (پنج‌ درصد) الزامی‌ نمی‌باشد.

ب) سهمیه‌ معلولین‌:
جذب معلولین‌ با ارائه‌ معرفی‌نامه‌ از اداره کل‌ بهزیستی‌ استان از محل‌ سهمیه‌ استخدامی‌ (3 درصد قانون جامع‌ حمایت‌ از معلولان)
صرفاً از طریق‌ شرکت‌ در آزمون استخدامی‌ موسسات ، کسب‌ حد نصاب نمره لازم و رقابت‌ بین‌ کلیه‌ داوطلبان معلول بر اساس نمره مکتسبه‌ در آزمون استخدامی‌ موسسات و با رعایت‌ ساز و کارهای ذیل‌ صورت می‌پذیرد:
1- سهمیه‌ مربوط به‌ معلولین‌ مشمول سهمیه‌ استخدامی‌ 3 درصد در دفترچه‌ آزمون استخدامی‌ موسسات مشخص‌ و از سهمیه‌ سایر داوطلبان مجزا گردیده است‌ و داوطلبان معلول مشمول این‌ سهمیه‌، برای اعمال سهمیه‌ مذکور صرفاً باید شغل‌ محل‌های مشخص‌ شده در سهمیه‌ مذکور را انتخاب نمایند. بدیهی‌ است‌ چنانچه‌ در زمان بررسی‌ مدارک سهمیه‌ مورد اشاره تایید نگردد، داوطلب‌ مذکور از ادامه‌ فرایند استخدامی‌ حذف خواهد شد. بدیهی‌ است‌ انتخاب افراد برتر جهت‌ استفاده از سهمیه‌ یاد شده از طریق‌ رقابت‌ بین‌ جامعه‌ معلولین‌ صورت خواهد پذیرفت‌.
2- معلولین‌ باید توانایی‌ لازم برای انجام کاری که‌ جهت‌ آن استخدام می‌شوند را داشته‌ باشند.
3- بر اساس ماده(5) آیین‌ نامه‌ شماره 44178/88384 مورخ 1389/04/22 وزیران عضو کمیسیون امور اجتماعی‌ و دولت‌ الکترونیک‌، استخدام معلولان به‌ شرط آنکه‌ به‌ تشخیص‌ سازمان بهزیستی‌ کشور، معلولیت‌ آنان مانع‌ از مأموریت‌ کاری آنها نباشد، بلامانع‌ می‌باشد.

پ) سایر سهمیه ها:
کلیه‌ سهمیه‌ استخدامی‌ هر دانشگاه پس‌ از کسر سهمیه های استخدامی‌ ایثارگران( مندرج در بند الف‌) و معلولین‌ عادی (مندرج در بند ب)، به‌ سایر داوطلبان آزاد درصورت برخورداری از مفاد مندرج در آگهی‌ و کسب‌ حدنصاب نمره، به‌ ترتیب‌ نمره فضلی‌، بشرح ذیل‌ اختصاص خواهد یافت‌:
1- با توجه‌ به‌ بخشنامه‌ شماره 369488 مورخ 99/7/27 سازمان اداری و استخدامی‌ کشور و به‌ استناد قانون اصلاح ماده 44 قانون مدیریت‌ خدمات کشوری مصوب 16/6/99 مجلس‌ شورای اسلامی‌ نمره مکتسبه‌ داوطلبان بومی‌ بجز شهرستان تهران و مراکز استانها با تعاریف‌ ذیل‌ با ضریب‌ یک‌ و چهاردهم‌ (1/4) محاسبه‌ و ملاک عمل‌ قرار می‌ گیرد.
الف‌- شهرستان محل‌ تولد مندرج در شناسنامه‌ داوطلب‌ با شهرستان مورد تقاضا یکی‌ باشد.
ب- سکونت‌ داوطلب‌ به‌ مدت حداقل‌ ده سال با ارائه‌ استشهاد محلی‌ (براساس فرم پیوست‌) ممهور به‌ مهر نیروی انتظامی‌(پاسگاه یا کلانتری محل‌) احراز گردد.
ج- داشتن‌ سوابق‌ تحصیلی‌ در مقاطع‌ ابتدایی‌، راهنمایی‌ یا دبیرستان در شهرستان مورد تقاضا با تایید اداره آموزش و پرورش شهرستان مربوطه‌ می‌ تواند به‌ عنوان تمام یا قسمتی‌ از سابقه‌ ده سال سکونت‌ به‌ شرط استشهاد محلی‌ مبنی‌ بر تایید ساکن‌ بودن ملاک عمل‌ قرار گیرد.
د- در صورت وجود ابهام در خصوص شهرستان محل‌ تولد نظر اداره کل‌ ثبت‌ احوال استان ملاک عمل‌ خواهد بود.
و- تقسیمات کشوری (اعم‌ از شهر، بخش‌ یا روستای ذکر شده در شناسنامه‌ داوطلب‌) در اولین‌ روز ثبت‌ نام ملاک عمل‌ برای تعیین‌ بومی‌ بودن خواهد بود.
2- به‌ نمره مکتسبه‌ کارکنان قرارداد کار معین‌، کارگری، شرکتی‌ و متعهدین‌ که‌ در راستای وظایف‌ و ماموریت های محوله‌ مستقیما در مقابله‌ با ویروس کرونا و درمان بیماری کرونا (کووید19) از تاریخ‌ 98/12/1 در مراکز درمانی‌ و بهداشتی‌ زیر مجموعه‌ وزارت بهداشت‌ درمان و آموزش پزشکی‌، انستیتو پاستور و فوریتهای پزشکی‌ خدمت‌ نموده اند صرفاً در صورت برخورداری از شرایط‌ مندرج در آگهی‌، به‌ ازاء هر ماه سابقه‌ خدمت‌، دو (2) درصد و حداکثر تا بیست‌ (20) درصد نمره کل‌ آزمون به‌ نمره مکتسبه‌ فرد اضافه‌ خواهد شد.
3- به‌ استناد بند “ب” ماده 15 قانون حمایت‌ از خانواده و جوانی‌ جمعیت‌ به‌ ازاء تاهل‌ و نیز هر فرزند دو درصد(2) تا حداکثر ده درصد(10)
به‌ نمره مکتسبه‌ فرد اضافه‌ خواهد شد.

تذکر بسیار مهم‌ در خصوص تغییر اطلاعات ثبت‌ نامی‌:
با توجه‌ به‌ اینکه‌ اعلام نتیجه‌ اولیه‌ (معرفی‌ افراد برای بررسی‌ مدارک) بر اساس اطلاعات ثبت‌نامی‌(خود اظهاری) داوطلبان و سهمیه های قانونی‌ انتخاب شده توسط‌ آنان صورت می‌ گیرد، به‌ دلیل‌ اینکه‌ در هنگام بررسی‌ مدارک، هرگونه‌ تغییر در اطلاعات وارد شده به‌ نحوی که‌ منجر به‌ بهره مندی داوطلب‌ از اولویت‌ یا امتیاز مربوطه‌ گردد، کل‌ فرایند اعلام نتیجه‌ را با اختلال مواجه‌ می‌ سازد، لذا لازم است‌ ورود اطلاعات مذکور در فرم تقاضانامه‌ ثبت‌ نام (به‌ خصوص اگر در کافی‌ نت‌ صورت می‌ گیرد) با دقت‌ و صداقت‌ صورت گیرد چراکه‌ با توجه‌ به‌ مشکلات به‌ وجود آمده در آزمون های قبلی‌، اصلاح اطلاعات مذکور در هنگام بررسی‌ مدارک به‌ هیچ‌ وجه‌ امکانپذیر نمی‌ باشد و داوطلب‌ حق‌ هیچ‌ گونه‌ اعتراضی‌ نخواهد داشت‌. لازم به‌ ذکر است‌ آخرین‌ فرصت‌ ویرایش‌ مشخصات ثبت‌ نامی‌ افراد (به‌ جز شغل‌ محل‌ انتخابی‌) در زمان پرینت‌ کارت ورود به‌ جلسه‌ خواهد بود. بدیهی‌ است‌ در صورت عدم ارائه‌ مدارک و مستندات لازم در زمان بررسی‌ مدارک، امتیازات و سهمیه‌ های انتخاب شده توسط‌ داوطلبان از آنان سلب‌ خواهد گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا