آخرین اخبار استخدام بانک تجارت 1402

جدیدترین آگهی استخدامی بانک تجارت در سال 1402


تمدید زمان ثبت نام آزمون استخدام بانک تجارت (26 مهر 1402)

ضمن آرزوی موفقیت برای کاربران وبسایت ایران عرضه، به اطلاع میرسانیم زمان ثبت نام آزمون بانک تجارت تا ساعت 24 روز جمعه 28 مهر ماه تمدید شد.


استخدام بانکدار در بانک تجارت

بانک تجارت با استعانت از خداوند متعال و با راهبرد مشتری مداری در نظر دارد به منظور ارائه خدمات بهینه بانکی به مشتریان و تکمیل کادر اجرائی خود در سمت متصدی امور اداری، متصدی امور بانکی و بانکدار (متصدی دریافت و پرداخت‏‏‏ – تحویلدار) بر اساس ضوابط، مقررات و آیین نامه استخدامی بانک، از بین متقاضیان مرد و زن واجد شرایط ذیل، نیروی انسانی مورد نیاز خود را پس از کسب موفقیت در آزمون کتبی علمی، آزمون روانشناختی، مصاحبه عمومی و تخصصی، گزینش و معاینات پزشکی، با انعقاد «قرارداد کار با مدت معین و بیمه درمان و بازنشستگی تأمین اجتماعی» در 25 استان استخدام نماید.

گاهشمار آزمون استخدامی بانک تجارت

مهلت ثبت نام: تا 25 مهر1402
دریافت کارت آزمون: 24 و 25 آبان 1402
زمان برگزاری آزمون: 26 آبان 1402

دفترچه راهنمای آزمون استخدامی بانک تجارت 1402

 

شرایط عمومی و اختصاصی آزمون استخدامی بانک تجارت

– تابعیت ایران و متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی
– تدین به دین مبین اسلام و یا یكی از ادیان رسمی كشور مصرح در قانون اساسی
– عدم سوءپیشینه كیفری منتج به محرومیت از حقوق اجتماعی و همچنین عدم اشتهار و محکومیت به فساد اخلاقی
– عدم سابقه وابستگی یا عضویت در احزاب و گروه های سیاسی معارض با نظام جمهوری اسلامی ایران
– عدم اعتیاد به دخانیات، موادمخدر و روان گردان
– داشتن كارت پایان خدمت وظیفه عمومی دائمی یا معافیت دائم (داوطلبان ذكور)
تبصره 2: برای دارندگان کارت معافیت پزشکی درصورت قبولی در مراحل سنجش، تایید پزشک معتمد بانک درمورد توانایی انجام کار الزامی است.
توجه: به تقاضای داوطلبانی که دارای کارت یا برگ معافیت موقت تحت هر عنوان هستند به هیچ وجه ترتیب اثر داده نخواهد شد.
– تندرستی و توانایی كامل جسمی، روحی و اخلاقی جهت انجام فعالیت های شغلی بانكی (به تأیید پزشك معتمد)
– نداشتن منع استخدامی به موجب آراء مراجع قضایی ذیصلاح
– حداکثر سن «30» سال تمام (متولدین 1372/8/26 به بعد با احتساب مدت خدمت وظیفه برای داوطلبان مرد) می باشد. شایان توجه می باشد مدت خدمت نظام وظیفه برای داوطلبان مرد به حداکثر سن مجاز اضافه نمی گردد.
– حداقل معدل کل در مقطع تحصیلی لیسانس در کلیه رشته ها و گرایش ها «16» تمام می باشد.
– نکته بسیارمهم: کلیه داوطلبان استخدامی در صورت قبولی در آزمون به هنگام تشکیل پرونده ملزم به ارائه اصل کارت پایان خدمت و مدرک تحصیلی (یا گواهی نامه موقت) می باشند و درصورت عدم ارائه مدارک مربوطه استخدام آنان منتفی خواهد شد.
– با توجه به اینکه بخشی از سهمیه استخدامی در این آزمون جهت تکمیل کادر نیروی انسانی برای حوزه بین الملل و واحدهای ارزی و حقوقی در تهران و شهرستان ها می باشد جهت جذب در این واحدها حداقل معدل 17 و آشنایی به زبان انگلیسی (دارای مدرک معتبر) برای حوزه بین الملل و ارزی الزامیست.
– متقاضیان باید بومی و ساکن استان مورد تقاضا باشند:
تبصره 3: بومی به شخصی اطلاق می گردد که دارای حداقل یک شرط از سه شرط ذیل باشد:
– محل تولد وی یکی از شهر های استان مورد تقاضا باشد
– حداقل در سه سال گذشته به طور پیوسته در یکی از شهرهای استان مورد تقاضا ساكن بوده باشد. (با ارائه مدرک معتبر: سند مالکیت یا اجاره نامه با کد رهگیری)
– حداقل چهار سال از سنوات تحصیلی (ابتدائی، راهنمایی، دبیرستان یا دانشگاه) را بصورت متوالی در یکی از شهرهای استان مورد تقاضا طی کرده باشد.
تبصره 4: متقاضیان، صرفاً دریکی از شهرهای استان مورد تقاضا و براساس نیاز و آئین نامه و مقررات بانک بکارگیری خواهند گردید. از پذیرفته شدگان تعهدی مبنی بر عدم درخواست جابجائی (انتقال) به استانهای دیگر به مدت 10 سال اخذ خواهد شد.
تبصره 5: درصورت نیاز، پذیرفته شدگان در طول مدت خدمت مطابق با مقررات داخلی بانک به سایر شهرهای استان مربوطه انتقال یافته و هیچگونه اعتراضی از سوی پذیرفته شدگان مورد قبول نخواهد بود.

 

سوالات استخدامی بانک تجارت

 

سهمیه استانی و شهری استخدامی بانک تجارت

– سهیمه استانی: کلیه داوطلبان بومی هر استان فارغ از شهر محل سکونت، می توانند در آزمون استخدامی استان خود شرکت نمایند.
– سهمیه شهری: با توجه به نحوه پراکندگی جغرافیایی شعب در سطح کشور، برای برخی از شهرها سهمیه خاص تعریف گردیده است که صرفا مختص داوطلبین ساکن شهر های مزبور (با ارائه مستندات و مدارک ) می باشد و داوطلبین ساکن سایر شهرهای استان مربوطه امکان استفاده از این سهمیه را نخواهند داشت.
ذکر این نکته ضروری است که مشمولین سهمیه شهری، در صورت احراز شرایط امکان استفاده از سهمیه استانی را نیز دارند.
فاقد سهمیه استانی به این معنی است که در استان مربوطه صرفاً سهمیه شهری تعیین گردیده است و سایر شهرها فاقد سهمیه استخدامی می باشند.

مواد آزمون استخدامی بانک تجارت

– 90 سوال عمومی از دروس: معارف اسلامی(10 سوال)، ادبیات و نگارش اداری (20سوال)، زبان انگلیسی عمومی (10 سوال)، اطلاعات و هوش محیطی(10سوال )، مهارتهای ICDL (10سوال)، هوش و استعداد تحصیلی (GMAT) (30 سوال)
– 90 سوال تخصصی از دروس: کلیات مدیریت (30 سوال)، کلیات اقتصاد (30 سوال) و کلیات حسابداری (30 سوال) برای کلیه رشته های تحصیلی بانکداری، مدیریت، حسابداری، فناوری اطلاعات، حقوق، آمار، ریاضیات و کاربردها، اقتصاد، مهندسی صنایع و کامپیوتر
نکته مهم: کلیه داوطلبان فارغ از رشته و گرایش مدرک تحصیلی می بایست بصورت مشترک به سوالات تخصصی فوق پاسخ بدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا